Venemaa majandus ja sanktsioonid I

Kõik käimasolevast sõjast
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

aero+ kirjutas:Kriku, pidasin silmas et neil 1.5 miljonit km teid korras hoida. Paratamatult on nende rahaliste võimaluste juures seda raske teha.
Wikipedia järgi 1.45 M km: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... twork_size. Meil on sama tabeli järgi 0.06, st. väga ümmarguselt 24x vähem. Venemaa GNP oli samal aastal (2016) 3306 B $, meil 38 B, st. väga ümmarguselt 87x vähem.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas toomasv »

aero+ kirjutas:Kriku, pidasin silmas et neil 1.5 miljonit km teid korras hoida. Paratamatult on nende rahaliste võimaluste juures seda raske teha. Ei poolda absoluutselt Putini režiimi ega nende tegevusi Ukrainas, aga lihtsalt lugeda ma loodan et inimesed kes reaalselt Venemaad ja Ukrainat külastavad, oskavad hinnata kuidas ja kus elatakse. Eestis hea elu aga leiame ka siit vaesust , eitasu sellepõhjal järeldusi teha. Korruptiivsemat riiki kui Ukraina vist hetkel Euroopast ei leia
Tabel korruptsioonitajumise kohta.

https://www.transparency.org/news/featu ... index_2017

Lisaks huvitab mind, et mis järeldusi me ei tohi teha? "Eestis hea elu aga leiame ka siit vaesust , eitasu sellepõhjal järeldusi teha"
Viimati muutis toomasv, 07 Juul, 2018 13:09, muudetud 1 kord kokku.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas London Bridge »

aero+ kirjutas:Paratamatult on nende rahaliste võimaluste juures seda raske teha.
Täitsa paratamatu kohe, jah? Ega siis polegi jah mõtet deržaava projektidest raha ära võtta ning taristusse, haridusse ja tervishoidu investeerida. $200 000 000 000 eelarves? Ei, paratamatu - ja rahvas kannatagu ära. Sitke ja visa hing ju ikkagi.
Edit: Krt, omast arust just lugesin nullid õigesti kokku. Märgin siis, et mõtlesingi 200 billion dollars.
Viimati muutis London Bridge, 07 Juul, 2018 13:34, muudetud 1 kord kokku.
My fair lady.
Anter
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 20 Nov, 2014 1:49
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Anter »

aero+ kirjutas:Aprillis pidi poja hokitiim Ukraina piiril 2€ nägu maksma piirivalvurile, et kiirendada piiriületust.
OT, aga kirjutan oma kogemusest kuu aega tagasi Rava-Ruska/Hrebenne piiripunktist. Olime väikebussiga ja maksime 50 euri (algul taheti 60), aga mitte piirivalvuritele, vaid mingile vennale kes meid järjekorras ette viis (säästsime 5-6 tundi). Ukraina politsei sõitis pidevalt järjekorra kõrval edas-tagasi ja probleem tekkis siis, kui hakkasime piiripunkti sisse sõitma. Nimelt tuli välja, et nad kirjutavad autode reg. nr.-d järjekorras omale paberi peale ja loomulikult meie numbrit selle koha peal ei olnud. Sattusid mõistlikud mehed, kes said aru, et oleme kellelegi maksnud. Meid tõmmati kõrvale ja kui nende juurest olid kadunud nn. "aktivistid" (debilõ, nagu nad ise ütlesid), naised, kes nõudsid varem läbisaamist, lasti meid ka läbi. Olen ületanud palju piiripunkte, aga sellist professionaalsust, nagu nägin seal, ei ole minu silmad veel näinud. Ukraina tolli ja piirivalve suhtlemine ja suhtumine oli äärmiselt meeldiv (sama oli ka Ungari poolt sisse sõites). Kokkuvõttes läks meil ikkagi 6 tundi, kuna poolaka töötegemine erines ukrainlase omast nagu öö ja päev. Seda oli lausa vastik vaadata, milline molutamine seal käis.
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Shackleton »

Sa oled selle venemaa eelarvega kolm nulli üle pakkunud. Kui võtame, et soomlastel on kulutada 54 miljardit aastas, siis venelastel ainult neli korda rohkem. Ega ikka ei ole seda võimekust.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

toomasv kirjutas:Tabel korruptsioonitajumise kohta.

https://www.transparency.org/news/featu ... index_2017
Ukraina ja Venemaa ligikaudu võrdsed. Ukrainas on aga enam-vähem vabad valimised ja ajakirjandus, mis annab lootust. Mis Venemaale lootust annab?

Mitte et ma aru saaks, mis mõte siin teemas Venemaa ja Ukraina võrdlemisel on.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas toomasv »

Kriku kirjutas:
toomasv kirjutas:Tabel korruptsioonitajumise kohta.

https://www.transparency.org/news/featu ... index_2017
Ukraina ja Venemaa ligikaudu võrdsed. Ukrainas on aga enam-vähem vabad valimised ja ajakirjandus, mis annab lootust. Mis Venemaale lootust annab?

Mitte et ma aru saaks, mis mõte siin teemas Venemaa ja Ukraina võrdlemisel on.
Ma ei toonud seda tabelit siia, et hakata jaurama ja võrdlema neid KAHTE riiki. Väide, et ukraina on kõige, kõige, on lihtsalt väär. Selle tabeli järgi, jah, ka see on subjektiivne, kuid ikkagi parem kui foorumlaste mingi isiklik suvaline arvamus. Ja ma arvan, et hakata tegelema millegi nii sügavaga, kui arutama selle üle, kas viis kohta 200 tabelis on palju või vähe, see las jääb ka mõneks teiseks korraks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Shackleton kirjutas:Sa oled selle venemaa eelarvega kolm nulli üle pakkunud. Kui võtame, et soomlastel on kulutada 54 miljardit aastas, siis venelastel ainult neli korda rohkem. Ega ikka ei ole seda võimekust.
Vaatasin PPP dollareid. Selle üle võib vaielda, kui palju need teedeehitusse puutuvad. IMHO puutuvad, aga vaatame siis nominaalseid dollareid ka.

Uus Vene ja Eesti GDP võrdlus:

Pilt
Vene 1577, Eesti 26. Vene oma suurem 60x. Teid, nagu öeldud, on rohkem 24x.

Kui eelarveid võrrelda, siis Venemaal oli 2016 253.9 B, Eestis 9.6 B: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... ent_budget . Vahe on 26,4 x. Ka selle järgi võiks Venemaa suuta teekilomeetrile rohkem kulutada kui meie.
toomasv kirjutas:Väide, et ukraina on kõige, kõige, on lihtsalt väär.
Nõus.
toomasv kirjutas:Ja ma arvan, et hakata tegelema millegi nii sügavaga, kui arutama selle üle, kas viis kohta 200 tabelis on palju või vähe, see las jääb ka mõneks teiseks korraks.
Absoluutarvudes 2017. aastal 1 punkt, st. vähim võimalik erinevus.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas toomasv »

Kriku, mis see siia puutub, kui suur on erinevus?? mina väidan, et Ukr ei ole kõige, kõige Euroopa riik. Kas nende vahe on 1 punkt või 200 punkti, ei oma mingit tähtsust. See viitamine ühele, kui vähimale võimalikule vahele, ei oma mingit tähtsust. Jah, kui teemaks tuleb nende kahe riigi võrdlemine, palun väga, võime laskuda(kaevuda) intellektuaalsetesse vaidlustesse, kas üks on suur erinevus, kas see on üldse erinevus, kui võtame universumi mastaabid, kas annab ka neid kahte riiki võrrelda hägusloogika teooria seisukohast jne.
Viimati muutis toomasv, 07 Juul, 2018 13:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

toomasv kirjutas:mina väidan, et Ukr ei ole kõige, kõige Euroopa riik.
Rahu, ma juba ütlesin ju, et olen sinuga nõus.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas toomasv »

Kriku kirjutas:
toomasv kirjutas:mina väidan, et Ukr ei ole kõige, kõige Euroopa riik.
Rahu, ma juba ütlesin ju, et olen sinuga nõus.
:D sorry, lihtsalt täna kiire ja ei ole aega teravamaks ja mõtestatumaks väitlemiseks, mida siia aga oleks mõnikord hädasti vaja.
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Shackleton »

Kriku kirjutas:Kui eelarveid võrrelda, siis Venemaal oli 2016 253.9 B, Eestis 9.6 B: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... ent_budget . Vahe on 26,4 x. Ka selle järgi võiks Venemaa suuta teekilomeetrile rohkem kulutada kui meie.
Ma nüüd ei oska öelda öelda kui õiged need wiki andmed on, aga see tabel jätab ju veel masendavama mulje :shock:

140 miljonilise riigi rahalised võimalused on võrdsed 10 miljonilise rootsiga :shock:

PS: Sain aru sa arvestad ainult olemasolevate teede korrashoidu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Nojah, akf aero+ enne siin kasutas justnimelt teedevõrgu pikkust näitajana.
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas huvitun »

Minu meelest on venelastel ajud nii pestud, et ei varise see riik kuhugi. Ilmasõja võidu propagandast tänavapildis hakkas lõpuks süda läikima. Ise hangib kylamees toidu ja kõrvase metsast ja aiast, midagi ka poest aga iga meetri peal on spasiba dedu za pobedu.
Venkudel veider fatalistlik suhtumine. Terpiloidid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid

Postitus Postitas Kriku »

Kõik oleneb ajahorisondist. Mina olen siin varem rääkinud uuest lagunemisvoorust kolmekümnendatel.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist