www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 13 Nov, 2019 18:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10852 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 719, 720, 721, 722, 723, 724  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 14 Okt, 2019 21:38 
Eemal
Liige

Peterburi noorkaardiväelastele keelati 10-aastaks sissesõit Schengeni, väidetavalt Tallinnas surematu polgu aktsiooni organiseerimise eest.

https://www.znak.com/2019-10-14/peterbu ... _evrosoyuz

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 11:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma saan nii aru, et distantsilt lülitati välja Gazprommi mingid austria kompressorid LMF. Ehk, et seadmed, mida seni kasutati ja töötasid kenasti, muutusid nüüdsest vanaruaks.

https://www.rbc.ru/business/15/10/2019/ ... cfb127bdfd

Kes tehnilist juttu paremini mõistab, ehk viitsib selgitada, mis asjad need Gazprommil lukku läksid.

Igatahes hakatakse välja töötama venemaiseid analooge, mis peaks tähendama ilmselt et nii palju kui hammas hakkab, kopeeritakse välismaa seadmetelt.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 12:48 
Eemal
Liige

huvitun kirjutas:
Ma saan nii aru, et distantsilt lülitati välja Gazprommi mingid austria kompressorid LMF. Ehk, et seadmed, mida seni kasutati ja töötasid kenasti, muutusid nüüdsest vanaruaks.

https://www.rbc.ru/business/15/10/2019/ ... cfb127bdfd

Kes tehnilist juttu paremini mõistab, ehk viitsib selgitada, mis asjad need Gazprommil lukku läksid.

Igatahes hakatakse välja töötama venemaiseid analooge, mis peaks tähendama ilmselt et nii palju kui hammas hakkab, kopeeritakse välismaa seadmetelt.

Kaugetel 80-nendatel,kui ka venelased slikerdasid kompressoritega(kompressorid olid Saksa omad aga sisaldasid osaliselt USA juppe,mistõttu need olid ostetud sahker-mahker.Toona oli nimelt USA kehtestanud naftatööstusele samasugused sanktsioonid nagu praegu) juhtus ka sarnane lugu aga tagajärjed olid veel kurvemad,olin kroonus,kui Surgutis mingi osa gaasitrassist vastu taevast lendas.Põhjuseks oli ka korraga tekkinud probleemid trassijupil,väidetaval, siis USA olevat kuidagi süsteemi sisse roninud ja asja seisma pannud.Kompressorid olis Simensi toodang ning neid ei oleks tohtinud kasutada NSVLiidu aladel.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 12:53 
Eemal
Liige

AlarKa kirjutas:

Soovitan kaasfoorumlastel igal juhul asi ära kuulata.Vaadanud seda,tulin ma samale järeldusele,mida enne siin olen pakkunud.Putler istub Kremlis,kuni surmani ning kuidagi moodi veetakse Venemaad edasi.Päris uppi ei lähe aga vaikselt mandub,pauk tuleb siis,kui mees pannakse Kremli müüri äärde hauda.Nii,et aastakest 10 on igal juhul vana süsteem töös.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 13:27 
Eemal
Liige

Tsiteeri:

Suurtel gaasitrassidel, millega transporditakse gaasi, on iga maa tagant kompressorjaam, kus kompenseerida trassis tekkivat rõhulangu. Seal löövad gaasikompressorid gaasi rõhu trassis uuesti üles.
Ma sain aru, et üks selline kompressor lükati välja

Üles

Teema pealkiri: Geopoliitika vallast
PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 19:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tulevane Saksamaa kantsler Kramp-Karrenbauer pani paika Saksamaa välispoliitilised suunad:
a)Nord Stream 2-te ei peatata
b)Saksamaa teeb kõik, et tagada piirkondlik julgeolek ja stabiilsus
c)Venemaa on eelnevaltel teemadel arvestatav partner...
Pilt
https://twitter.com/lennutrajektoor/sta ... 4697032705
Saksamaa lähiaastate poliitilised suunad
Pilt
https://twitter.com/lennutrajektoor/sta ... 8399520768

Üles

Teema pealkiri: Geopoliitika vallast
PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 20:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Niisugune kahtlane tunne, et sakslased vaatavad endast idas asuvat Euroopat ning esitavad lihtsa küsimuse - "Aga kuidas see kõik sakslastega seotud on." kui nad isegi nii palju sellest piirkonnast mõtlevad.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 9:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sõjaliselt täielikult impotentne Saksamaa, mille suurima panga juhid moosivad Hiina parteiliikmeid kristallloomakestega, räägib Euroopa julgeolekust?
Kui Taani nõusolekut ei anna, siis Nord Stream 2 ka ei tule. Selle Thomas Schmidti jura on infantiilne - "meie teame paremini, vaatame kaugemale, USA paha jne". Kui tuul ei puhu ja "stabiilne partner" Venemaa gaasi talvel kinni keerab (omalgi vaja teist), siis peavad saksmannid õllepeeru torusse laskma hakkama, sest ühtegi varuvarianti neil lihtsalt pole (süsi paha, tuumaenergia oi-oi kui paha).

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 9:50 
Foorumil
Liige

Nii palju kui ma saksa "intellektuaalidega" olen kokku puutunud, siis paljud neist kannavad endas üsna tugevat anti-amerikanismi. Ma ei ole siiani aru saanud, millest see tegelikult tuleneb, sest see ei tundu täielikult ratsionaalne olevat.
See sama anti-amerikanism kas tuleneb või hoopis ajendab neid soojemale suhtumisele selliste riikidega nagu Venemaa ja Hiina. Igatahes ei tundu, et see suhtumine enne muutuks kui venelase kirsa nende tagumikus istub.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 10:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

nimetu kirjutas:
Nii palju kui ma saksa "intellektuaalidega" olen kokku puutunud, siis paljud neist kannavad endas üsna tugevat anti-amerikanismi. Ma ei ole siiani aru saanud, millest see tegelikult tuleneb..

..lääne uusmarksistlikest ülikoolidest muidugi - kusstsiisveel :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 19:38 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:
Nii palju kui ma saksa "intellektuaalidega" olen kokku puutunud, siis paljud neist kannavad endas üsna tugevat anti-amerikanismi. Ma ei ole siiani aru saanud, millest see tegelikult tuleneb..

Järsku lähiajaloost? Liitlaste lennuvägi külvas 2.maailmasõja ajal ikka korralikku hävingut. Ja kui palju Saksa sõjavange aprillis-mais 1945 USA vangilaagrites otsa leidis?

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 20:31 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Samad meeleolud on levinud ka Prantsusmaal :?

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 20:41 
Eemal
Liige

Vastaja kirjutas:
Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:

Järsku lähiajaloost? Liitlaste lennuvägi külvas 2.maailmasõja ajal ikka korralikku hävingut. Ja kui palju Saksa sõjavange aprillis-mais 1945 USA vangilaagrites otsa leidis?

Et siis venelased vastuoksa hoopis hellitasid..? 300k vägistet saksa naist 45nda aasta sõjakevadises Berliinis ja kümned-sajad tuhanded sõjavangid NSVL avarustes vangilaagrites.. :wall:

Kriku kirjutas:
Samad meeleolud on levinud ka Prantsusmaal :?

prantslased on.. kuidas neid ühes ingl.k raamatus lahati.. Peale prantsuse revolutsiooni on nad poliitilises mõttes p**ses kamp kes on võimelised tegema oma liitlastele rohkem kahju kui vaenlane.

Suhtumine USAsse, endise koloniaalse suurvõimu mentaliteedi kaja.. Ameerika on praegune suurvõim ja seega konkurent ja paha.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 21:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:

To varjunimi Vastaja: võimle pallu tahad aga mul on õigus - antiamerikanismust seal tänases läänes keedavad eelkõige nendeoma neomarksistlikud ülikoolid oma punarohelises kastmes.....

Üles

PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 21:56 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
võimle pallu tahad aga mul on õigus - antiamerikanismust seal tänases läänes keedavad eelkõige nendeoma neomarksistlikud ülikoolid oma punarohelises kastmes.....

Hm, militaar.net foorumis on kombeks, et oma väidete puhul ka viidatakse, kust on info pärit.

Kust Borja on sinu info pärit? Kõhutunne? või midagi rohkem?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10852 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 719, 720, 721, 722, 723, 724  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: