Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas arvolv »

Austatud foorumi kolleegid;

Mul on paar küsimust postituse kohta, mille leidsin saksakeelsel veebisaidil “Flugzeugforum.de” järgmisel aadressil: https://www.flugzeugforum.de/threads/so ... st-2506874 – postitatud 10. veebruar 2018.

Postituses mainitakse mitmeid endised Saksa Luftwaffe lennukeid, mis baseerusid Pärnus asuvas lennupargis. Minu küsimused on siis järgmised:

A.) Kas 1947. ja 1950. aastal Pärnus baseeruvate endiste Saksa Luftwaffe lennukite väidetel on alust?
B.) Kas kellelgi on nendest lennukitest fotosid, mida võiks minuga palun jagada? Sooviksin võimalusel nendest lennukitest mõned värvilised illustratsioonid valmistada.
C.) Kas Pärnus (või mujal Eestis) asus peale mainitud Junkers Ju 52 ja Messerschmitt’i veel mõni endine Luftwaffe lennuk?
D.) Miks paljud endised Saksa Luftwaffe lennukid baseerusid Pärnus?

Tänan Teid ette abi aja eest.

Lugupidamisega;

A
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas Lemet »

Konkreetselt Pärnu osas ei tea, aga et nõukogude õhujõud, konkreetselt pildi osas Balti laevastiku õhutõrjeüksused saksa hävitajaid kasutasid, on üpris laialt levinud väide...

https://waralbum.ru/18278/

https://waralbum.ru/wp-content/comment-image/103654.jpg

Samas, nagu öeldud, on tegu vaid väitega. Sest teisalt on kirjutatud:
Вот воспоминания летчика Тихомирова Владимир Алексеевич из книги «Я воевал на истребителе» А. Драбкина
Кстати, когда мы перелетели в Мариенбург, то встретили там на аэродроме группу трофейных «фоке-вульфов», штук двадцать наверное. В этом городе располагался ремонтный завод, где немцы переделывали свои «фоккеры» — снимали двигатели воздушного охлаждения и ставили водяного, а для соблюдения центровки вставляли секцию в фюзеляж перед хвостом. На самолеты нанесли наши звезды, и потом группа армейских летчиков перегнала их в Люберецкую школу воздушного боя. Полетать на них не довелось, а разговоры, что «фоккеры» стояли на вооружении ВВС КБФ после войны — ерунда. Я служил тогда на Балтике — была дивизия на «лавочкиных» — Ла-9 и Ла-11, и дивизия на «яках», никаких «фокке-вульфов» на Балтике не было.
Siin on piloodi Tihhomirovi Vladimir Aleksejevitši mälestused A. Drabkini raamatust "Ma võitlesin hävitajal".
Muide, kui me lendasime Marienburgi, kohtasime sealsel lennuväljal trofee "Focke-Wulfi" gruppi, ilmselt paarkümmend. Selles linnas oli remonditehas, kus sakslased oma "Fokkereid" ümber ehitasid - nad eemaldasid õhkjahutusega mootorid ja panid vesijahutusega, ja et säilitada joondus, lisasid rindkeresse saba ette lõike. Lennukitele pandi meie tähed ja siis sõitis grupp sõjaväelendureid neid Ljuberetski õhutõrjekooli. Mul ei olnud võimalust neid lennata, ja jutt, et "Fokkereid" oli KBF-i lennuväe teenistuses pärast sõda, on jama. Ma teenisin tol ajal Baltikumis - seal oli üks diviis La-9 ja La-11 Lavotškinidel ja üks diviis Jakidel, ja ühtegi Fokke-Wulfi polnud Baltikumis.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Lemet;

Tänan väga jagatud info eest. Ma ei olnud nende Fw 190D fotodega tuttav. Huvitav näha Saksa lennukeid vene markeeringus. Kas on juhuslikult teada täpselt kus need fotod on pildistatud?

Veel kord, palju tänu Teile.

Terv.;

A
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas andrus »

arvolv kirjutas: 02 Sept, 2023 6:00C.) Kas Pärnus (või mujal Eestis) asus peale mainitud Junkers Ju 52 ja Messerschmitt’i veel mõni endine Luftwaffe lennuk?
Piirivalvuritel oli vesilennukeid: https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.p ... 41#p493041

Üks pilt viidatud zaika postitusest on jäänud siia foorumile kopeerimata:
Piirivalvurite Ar 196.jpg
Väidavad, et mootoriks oli ASh-62.
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Andrus;

Suur tänu jagatud foto eest. Sellest oli mule suur abi.

Lisan valmistatud värvitahvli manusena.

Veel kord, aitäh selle foto eest.

Terv.;

A
Manused
Soviet Union Arado Ar 196 sn 07 1944 -1950 Estonia Soviet Border Guards (1050px).jpg
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas Aspelund »

Fotol on näha, et 07 alt kumab läbi veel üks viisnurk. Küllap maaliti see algselt saksa markeeringu peale.
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: Saksa Luftwaffe lennukid Pärnus - 1947-1950

Postitus Postitas arvolv »

Austatud Aspelund;

Tänan Teid väga abi eest. Ma algusel arvasin, et see (nüüd nähtav) vene viisnurk oli mingi plekk foto peal - aga nüüd näen seda markeeringut selgelt. Ma uuendasin oma värvitahvlit järgnevalt, lisasin vajatud vene VVS tähe nr. “07” taha.

Veel kord, suured tänud Teile lahke abi eest.

Terv.;

A
Manused
Soviet Union Arado Ar 196 sn 07 1944 -1950 Estonia Soviet Border v2 Guards (1050px).jpg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist