www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Olukord Iraanis
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=66&t=44445
1. leht 3-st

Autor:  hjl85 [ 18 Nov, 2019 14:43 ]
Teema pealkiri:  Olukord Iraanis

Ei tea kas õige teema aga Iraanis käib möll.
https://twitter.com/SobiNewsCom/status/ ... 8525812737

Süüdati ka keskpank (national bank)
https://twitter.com/farnazfassihi/statu ... 5710510080

Autor:  Kriku [ 18 Nov, 2019 14:56 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Neljandat päeva toimuvate meeleavalduste ja valitsusjõududega kokkupõrgete ajendiks on siis kütusehinna tõus, kuid loosungid muutusid ruttu poliitiliseks. Vähemalt ühel juhul pandi Revolutsioonilise Kaardiväe kohalik jaoskond põlema. Üleeile keerati ka internet kinni.

https://iran.liveuamap.com/

Autor:  hjl85 [ 12 Jaan, 2020 2:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

UK suursaadik vahistati Iraanis kui pildistas proteste
https://mobile.twitter.com/lummideast/s ... 3988117516
UK Foreign Secretary
on the arrest of the UK ambassador to Iran by Iranian security forces: "The arrest of our Ambassador in Tehran without grounds or explanation is a flagrant violation of international law" https://iran.liveuamap.com/en/2

Autor:  ElrikThunderson [ 12 Jaan, 2020 14:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

CNN kaudu. Iraani rahvas avaldas meelt valitsuse vastu, kui lennuki allalaskmine omaks võeti. Huvitav et Suur Juht ise on rahvas hambus. Režiimil tugi vist väga kindel seal riigis pole.

Tsiteeri:
Anti-government protesters took to the streets of Iran Saturday after Tehran admitted that it mistakenly shot down a Ukrainian passenger jet, killing 176 people.

Thousands gathered outside the gates of Amir Kabir University, near the former US embassy in Tehran, to denounce the plane crash the government blamed on human error and "US adventurism."
Ukraine International Airlines Flight 752 crashed Wednesday after takeoff from Tehran's airport. The crash came hours after Iran fired missiles at Iraqi military bases housing US troops in retaliation for a drone strike at Baghdad airport that killed Iranian commander Qasem Soleimani.
In video posted on social media, protesters chanted for Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei to step down and for those responsible for downing the plane to be prosecuted. "Death to the dictator," some chanted.
In one video, demonstrators chanted, "Khamenei have shame. Leave the country."
A mass vigil commemorating the victims of the doomed flight escalated into an angry demonstration following the government admission, according to Iran's semiofficial FARS News Agency. University graduates migrating to Canada were among those who perished in the crash.
FARS reported that Iranian police dispersed students who entered and blocked main roads.


Lisaks. Iraani naissportlasest ainuke olümpiamedalist Kimia Alizadeh otsustas, et talle sellest lollist riigist aitab ja kargas üle.

https://edition.cnn.com/2020/01/12/midd ... index.html

Autor:  hjl85 [ 13 Jaan, 2020 1:40 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

https://twitter.com/asaadhannaa/status/ ... 3237125128
Päris märkimisväärne. Protetsijad keeldusid astumast USA JA Iisreali lippudele, mis olid maha värvitud. Läksid neist ringi.

Autor:  ElrikThunderson [ 13 Jaan, 2020 11:01 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

https://www.err.ee/1023350/iraani-linna ... eavaldused

Tsiteeri:
Iraani pealinnas Teheranis ja mitmetes teistes linnades toimusid pühapäeval taas valitsusvastased meeleavaldused seoses Ukraina lennuki allatulistamisega.

Inimeste osalemist meeleavaldustel ei takistanud see, et tänavatele oli saadetud hulgaliselt märulipolitseinikke, revolutsioonikaardi sõdureid ja tsiviilriietes julgeolekuametnikke.

Tunnistajate kirjeldusel patrullisid revolutsioonikaardi liikmed tänavatel mootorratastel ja palju liikus ka erariietes politseinikke. Telekanali CNN andmetel tulistasid julgeolekujõud mõnel pool hoiatuslaske õhku.

"Nad valetavad meile, et vaenlane on Ameerika! Meie vaenlane on siin!," võis kuulda rahvast karjumas sotsiaalmeedias levivatel videokatketel.

Autor:  Borja [ 13 Jaan, 2020 12:36 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Nu-nu..

Et siis kuuma sõja kaotasid ajatollad ilma seda alustamatagi ja raffusvahelise infosõja kaotasid nad ilma et keegi oleks seda viitsind nende vastu sõdidagi..

Ja nüüd on tublid ajatollad siis kaotamas siseriiklikku infosõda..

On vist aeg, kus kõik selle foorumi koosseisulised (ja patoloogilised) TRUMPivihkajad peaksid ausalt tunnistama, et terrokindrali kastilöömisega tõmbas TRUMP mitte lihtsalt jämedaima kõrre - vaid õkva seninägemata jämedusega kõrre :twisted: :mrgreen:

Autor:  ElrikThunderson [ 13 Jaan, 2020 13:01 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Saame näha, kas praegused noorte protestid kuhugi mujale jõuavad kui ajatolla vangikongidesse. Lennukiga laskis režiim endale jalga igaljuhul.

Väidetavalt läks peale pisargaasi käiku ka miski teravam moon.
Tsiteeri:
DUBAI (Reuters) - Iran’s police said on Monday officers had not fired at protesters demonstrating over Tehran’s admission that it shot down a passenger plane, as video on social media recorded gunshots and pools of blood.

https://www.reuters.com/article/us-iran ... SKBN1ZC0P1

Meedia on täis Teherani politsei kinnitusi, et püssi kindlasti ei lastud. Noortele iraanlastele käivad äsja igale poole kleebitud Soleimani postrid närvidele ja twitteris on videod kuidas neid maha rebitakse.

https://twitter.com/hashtag/iranprotests

https://edition.cnn.com/2020/01/13/midd ... index.html

https://www.aljazeera.com/news/2020/01/ ... 45414.html

LISA: Leidsin ühe video, kus iraani naised tänaval pihta saanuna kuid täitsa elavatena peale jäänud. Twiiditakse, et erariietes Iraani režiimi salapolitseinikud olla lasknud.
https://twitter.com/i/status/1216652314443948032

LISA 2: Keda huvitab, siis twitter täieneb minutitega Iraani sündmustest. Vaatasin #IranProtests ja #IranProtests2020

Hoiatus! Kisub veriseks.

https://twitter.com/i/status/1216666414091816960

https://pbs.twimg.com/media/EOHT2xLX0AYc2gc.jpg

[PIA] Endiselt. Mitte et iraani politseil nüüd miskeid humaanseid piiranguid oleks või neist ei usuks teravmoona kasutamist aga ega kummikuuli või pisargaasikanistriga nüüd ka pole võimatu verd välja saada [/PIA]

Autor:  ElrikThunderson [ 13 Jaan, 2020 16:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Tundub et hetkel olukord Iraanis ei ole väga muutunud.

Sotsiaalmeedias ringlevad samad kaadrid eile öösel toimunud protestidest, mis täna ülikoolide ümber jätkusid.

Samuti korratakse samu kaadreid vereplekkidest tänaval ja haiget saanud protestijatest. Sestap arvan endiselt, et päriselt tulistamiseks pole (veel?) läinud.

Twitterisse lisanduvad fotod kaduma jäänud noortest, kes iraani režiimi poolt on arreteeritud. Lend PS752 hukkunute omakseid olla väidetavalt ähvardatud, et kui nad väga palju kisavad, siis nad ei saa omaste surnukehi kätte.

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-51090637

Meediaspetsid arutavad ühtlasi võimaluse üle, et ajatollal viskab noorte lärmamisest üle nagu novembris ja annab taas käsu asi jõuga lahendada. Meeldetuletuseks arvutuslikult sai surma 1500 inimest kui algselt kütusehindade tõusu üle protestijad kiirelt poliitiliseks muutusid ja ajatolla ise olevat andnud käsu asi lahendada. Inglisekeelses tõlkes siis olevat ta öelnud:
Tsiteeri:
“The Islamic Republic is in danger. Do whatever it takes to end it. You have my order,”

https://www.reuters.com/article/us-iran ... SKBN1YR0QR

Autor:  ElrikThunderson [ 14 Jaan, 2020 14:23 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Uudis on see, et uudiseid justkui polegi?

Lääne spetsid oletavad, et Iraani ühiskonnas pinna all käärib aga ametlikku meediasse pole jõudnud infot protestide jätkumise kohta.

https://edition.cnn.com/2020/01/13/worl ... index.html

Samas mingi mäsu justkui jätkub ja twitteris jagatule tuginedes protestitakse väidetavalt lisaks Teheranile ka mujal linnades. Fotod ja videod samas justkui korduvad, niiet mina hetkel aru ei saa.

Autor:  ElrikThunderson [ 14 Jaan, 2020 22:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Sekka Iraani tuumaleppest.

Tsiteeri:
Kolm Euroopa riiki teatasid teisipäeval, et rakendavad 2015. aasta Iraani tuumaleppes sätestatud vaidluste lahendamise mehhanismi, sest Iraan on lepet korduvalt rikkunud.

"Oleme jäänud muu valikuta, arvestades Iraani samme," teatasid Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa välisministrid, kelle hinnangul on Iraan talle sätestatud kohustustest järk-järgult taandunud.

Samas kordas kolmik, et on tuumaleppele jätkuvalt pühendunud ega ühine maksimaalse survestamise kampaaniaga, mida Ühendriigid Iraanile rakendada üritavad. USA lahkus leppest 2018. aastal.

https://www.err.ee/1023855/euroopa-riig ... mehhanismi

Iraan pritsib tatti ja ähvardab "tagajärgedega". Venemaa mõistis Euroopa liigutuse samuti hukka.

https://www.aljazeera.com/news/2020/01/ ... 52395.html

Autor:  ElrikThunderson [ 15 Jaan, 2020 13:07 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Iraanis vaikselt podiseb edasi.

https://www.reuters.com/article/us-iran ... SKBN1ZE0KA

Twitterist paistab, et endiselt postitatakse ülikoolide ümbrusest protestide pilte ja kutsutakse üles režiimi vastu meelt avaldama. Muidu oleks justkui rahulikum?

Autor:  ElrikThunderson [ 16 Jaan, 2020 10:23 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Korraks Iraani majandusest ka. Sanktsioonide all olevale naftariigile kohaselt on majandus seal kus peabki olema.
Tsiteeri:
Hit by sanctions curbing oil sales, Iran's economy is set to fall deeper into recession this fiscal year and foreign reserves could drop to $73bn by March, a loss of almost $40bn in two years, the Institute of International Finance has said.

The economy shrank by 4.6 percent in the 2018-2019 fiscal year and the contraction is expected to deepen to 7.2 percent in the current fiscal year, the IIF, a finance industry body, said this week.

https://www.aljazeera.com/ajimpact/iran ... 55742.html

Autor:  ElrikThunderson [ 16 Jaan, 2020 15:24 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Iraan ärpleb edasi aga kakelda ei taha.

Iraani president andis teada, et rikastavad veel rohkem uraani kui enne 2015. aasta tuumalepet. Igasugune uus lepe on välistatud enne kui sanktsioone ei leevendata. Samas ei soovi Iraan "sõjalist konfrontatsiooni" ja "töötab selle ärahoidmiseks igapäevaselt". Tjah...
Tsiteeri:
"We are enriching more uranium before the deal was reached ... Pressure has increased on Iran but we continue to progress," Rouhani said on Thursday in a televised speech.

In his speech on Thursday, Rouhani said that the Iranian retaliation - which caused significant material damage but no casualties according to the US military - had strengthened Iranian deterrence against the "threats" of US President Donald Trump.

But despite the continuing tensions, Rouhani said Tehran was working daily "to prevent military confrontation and war" and that dialogue with the world remained "possible".

The 2015 nuclear deal imposed restrictions on the Iranian nuclear programme in exchange for a reprieve from international sanctions.

After unilaterally withdrawing, the US has reimposed a range of sanctions on Tehran and called for negotiations over a new accord.

Iran has rejected the idea of negotiating a new deal while it is under sanctions.

In response to the US move, Tehran has begun enriching uranium above the cap agreed in the deal and taken further steps to enhance its nuclear programme, while also accusing the European parties to the deal of failing to live up to their own commitments to provide economic relief to Tehran.

Iran had been enriching uranium at 20 percent purity before it signed the deal, which capped enrichment at 3.67 percent.


https://www.aljazeera.com/news/2020/01/ ... 47030.html

Autor:  ElrikThunderson [ 17 Jaan, 2020 15:35 ]
Teema pealkiri:  Re: Olukord Iraanis

Ajatolla ise tuli üle pika aja avalikkuse ette, et iraanlastele asju selgitada, juhtides reedest palvust. Viimane kord oli 8 aastat tagasi.

Ei midagi üllatavat: "USA on paha, Soleiman märter. Revolutsioonikaart on tublid mehed, ukraina lennuki allalaskmine väike aps ja kõik olla väga kurvad selle üle. Sestap ei tohiks tublisid revolutsioonivalvureid rohkem kiusata."

https://edition.cnn.com/2020/01/17/midd ... index.html
https://www.aljazeera.com/news/2020/01/ ... 20440.html

1. leht 3-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/