REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

mart69x kirjutas:Kas sama peaks siis kehtima gripi vaktsiini puhul? Vaadates seda mis nende vaktsiinidega toimub terves maailmas siis pigem tegemist rahapõhise meditsiiniga kui teaduspõhisega.
Täielik jama. Ravimifirmad teenivad massiliselt grippi haigestunutele valuvaigisteid ja palavikualandajaid müües palju rohkem.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas aht0 »

mart69x kirjutas:Kas sama peaks siis kehtima gripi vaktsiini puhul? Vaadates seda mis nende vaktsiinidega toimub terves maailmas siis pigem tegemist rahapõhise meditsiiniga kui teaduspõhisega.
Mis see gripivaktsiin maksiski? 15 euri sutakas?
Tõbine haiglas: ühekordsed kanüülid, torustik, rohud.. maksab rahaliselt kümme korda rohkem.
Kodus põdedes sööd ka ravimitega (paratsetamool, ibukas, vbl antibiootikumid) mitu korda selle gripivaktsiini maksumuse. Ja raha läheb samuti ravimifirmadele. Perearst ei vaarita vabal ajal köögis vaktsiine.

"Rahapõhise meditsiini" üle jaurajad võiks veidi talupojaloogikat rakendada "Big Farma" vandenõuteooriate genereerimise asemel.
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Fuchs »

Mul on tutvusringkonnas mõned meedikud (arstid, õed) ja laias laastus pooled ei soovi end praegu vaktsineerida. Päris lamemaalase juttu ei tule aga selline, "noh see esimene vaktsaiin on ju selline kahtlane, vaatame äkki teise tootja oma tuleb parem" stiilis ümmargune jutt. Meedia suudab vaktsineerimise osas ikka suurt kurja teha, inimesed ei viitsi teemasse süveneda ja ilmselt lihtsalt kardetakse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaktsineerimisest keeldumine meedikute hulgas on tugevas seoses haridustasemega.
Arstid keelduvad suht vähe, õed rohkem ja enim keeldujad on hooldajate ja abipersonali hulgas.
Ehk siis keeldumine on seal lolluse/harimatuse põhine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Pole ise mingi vaktsiini vastane aga seda kohustuslikuks ei tohi küll teha. Inimesel peab jääma õigus otsustada mida talle sisse süstitakse. Samahästi võiks teha kohustuseks, et minna tööle firmasse X peab laskma naha alla paigaldada kiibi uste avamiseks. Hetkel Eestis ühes väga suures firmas see hetkel nii ka on kuid vähemalt pole see seal kohustuslik. Ei ole olemas täiesti ohutuid vaktsiine ja vaevalt, et see organ, kes peaks selle kohustuslikuks tegema on nõus vastutama ka kõikide tagajärgede eest mis võivad kuid ei pruugi tekkida. Eks alles aasta pärast saame öelda kas vaktsiin reaalselt ka toimis ja võibolla 10 aasta pärast tagajärgedest. Coca Colat müüdi ka alguses ainult apteekides ravimina :D
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Fuchs kirjutas:Mul on tutvusringkonnas mõned meedikud (arstid, õed) ja laias laastus pooled ei soovi end praegu vaktsineerida. Päris lamemaalase juttu ei tule aga selline, "noh see esimene vaktsaiin on ju selline kahtlane, vaatame äkki teise tootja oma tuleb parem" stiilis ümmargune jutt. Meedia suudab vaktsineerimise osas ikka suurt kurja teha, inimesed ei viitsi teemasse süveneda ja ilmselt lihtsalt kardetakse.
See polegi lamemaalase jutt vaid talupoja tarkus... Nooremapoolsed on suht veendunud et vajadusel põevad koroona suht tagajärgedeta läbi, halvemal juhul ei tee sinepil ja meel vahet mõnda aega, koroona mõjude kohta on ikkagi juba aastane statistika kogutud miljonitelt patsientidelt, vaktsiini kaugemad mõjud pole veel selged, samui ka tegelik tõhusus. Kuigi tõenäoliselt on tegemist suht ohutu süstiga... Homme peaks mul oma laps ka sutsaka saama, eks ta ka kergelt kõhkleb.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See polegi lamemaalase jutt vaid talupoja tarkus... Nooremapoolsed on suht veendunud et vajadusel põevad koroona suht tagajärgedeta läbi,
Meedikutele tuleks kehtestada tõesti nulltolerants - ei soovi, siis otsi uus töö.
Mina küll patsiendina ei soovi, et minu näost 20 cm kaugusel asjatab tund aega mingi 28-aastane hambaarst, kel oli "talupojatarkust", "kes teab, et vajadusel põeb kergelt läbi" ja kelle "tarkuse" tõttu ma nt hingamisaparaadi alla satun.

Mulle ei meeldi üldiselt idee, et inimesed lubavad endale võtta minu tervise arvelt riske, minu käest küsimata.
Teise variandina panna silt üles - antud meedik on vaktsineeritud ja see mitte. Vaatame siis, kumma juurde patsiente rohkem regama hakkab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Aga samahästi võiks ju patsientidele kehtestada 0 tolerantsi. Kui pole vaktsiini tehtud siis arsti juurde asja ei ole. Miks peab arst askeldama 20cm kaugusel patsiendi näo ees kes pole vaktsineeritud. :wall:
Mõttetu pläma kuna hetkel ei suuda keegi isegi täpselt öelda kui pikk peaks olema kahe süsti vaheline aeg ja kui kaua lubab vaktsiini tootja immuunsust. Ja lugeda LUBAB kuna ei GARANTEERI.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Täiesti nõus - lihtsalt palun tagage patsientidele vaktsiini kättesaadavus.
Olen valmis hommepäev minema.
Meedikutele on see täna garanteeritud, tavainimese puhul on kahtlane, kas see aasta lõpukski olema saab.
Niiet su võrdlus - oli mõttetu pläma :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas aht0 »

Kapten Trumm kirjutas:
See polegi lamemaalase jutt vaid talupoja tarkus... Nooremapoolsed on suht veendunud et vajadusel põevad koroona suht tagajärgedeta läbi,
Meedikutele tuleks kehtestada tõesti nulltolerants - ei soovi, siis otsi uus töö.
Mina küll patsiendina ei soovi, et minu näost 20 cm kaugusel asjatab tund aega mingi 28-aastane hambaarst, kel oli "talupojatarkust", "kes teab, et vajadusel põeb kergelt läbi" ja kelle "tarkuse" tõttu ma nt hingamisaparaadi alla satun.

Mulle ei meeldi üldiselt idee, et inimesed lubavad endale võtta minu tervise arvelt riske, minu käest küsimata.
Teise variandina panna silt üles - antud meedik on vaktsineeritud ja see mitte. Vaatame siis, kumma juurde patsiente rohkem regama hakkab.
+1

Mis hambaarst, alles oli ajakirjanduses halaartikkel samal teemal KIIRABITÖÖTAJALT.. s.t inimeselt, kes töös vahetult puutub kokku kõige rohkem ohustatud inimestega (õnnetusohvrid, kroonilised haiged jne)..
Empaatia puudumine, teistega mittearvestamine ja enesekesksus on uued normid.
mart69x kirjutas:Aga samahästi võiks ju patsientidele kehtestada 0 tolerantsi. Kui pole vaktsiini tehtud siis arsti juurde asja ei ole. Miks peab arst askeldama 20cm kaugusel patsiendi näo ees kes pole vaktsineeritud. :wall:
Mõttetu pläma kuna hetkel ei suuda keegi isegi täpselt öelda kui pikk peaks olema kahe süsti vaheline aeg ja kui kaua lubab vaktsiini tootja immuunsust. Ja lugeda LUBAB kuna ei GARANTEERI.
Läheks kohe täna vaktsineerima, kui saaks. Kuna antud vaktsiinile ligipääs puudub, siis Teie argument jääb lihtsaks argumentideta vastuhaukumiseks.
hjl85
Liige
Postitusi: 6386
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

mart69x kirjutas:Aga samahästi võiks ju patsientidele kehtestada 0 tolerantsi. Kui pole vaktsiini tehtud siis arsti juurde asja ei ole. Miks peab arst askeldama 20cm kaugusel patsiendi näo ees kes pole vaktsineeritud. :wall:
Mõttetu pläma kuna hetkel ei suuda keegi isegi täpselt öelda kui pikk peaks olema kahe süsti vaheline aeg ja kui kaua lubab vaktsiini tootja immuunsust. Ja lugeda LUBAB kuna ei GARANTEERI.
See "miks" tuleneb töö iseloomust ja antud vandest. Ning kui vaktsiin on arstile tehtud siis 99% ei ole tal midagi karta kui patsiendil on viirus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Praegu on vist mõistlik, kui olukord kannatab, hoida end haiglatest eemale - sa võid seal igal sammul kohata kedagi , kes "teab, et põeb kergesti läbi".
Samad isikud kooberdavad mööda haiglat ringi, kus nakkusrisk on arvestatav, võib arvata, et samasuguse suhtumisega töllatakse ka maskita poes ja käiakse Pärnus "piirangute puhkusereisil".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:koroona mõjude kohta on ikkagi juba aastane statistika kogutud miljonitelt patsientidelt, vaktsiini kaugemad mõjud pole veel selged
Loen ja imestan... Sina ju ometi tead, mida tähendavad sõnad "valim" ja "representatiivne"?

On väga ebatõenäoline, et vaktsineerimisel oleks statistiliselt ligilähedaseltki sarnaseid riske kui koroonasse haigestumisel. Mingite riskigruppide jaoks ei ole vaktsiin ohutu (hiljutine uudis surevatest Norra vanakestest või õnnetu lugu gripivaktsiiniga, mis teatud geenivariandi puhul äkkund tekitas, nagu akf mäger vist siinsamas teemas kunagi selgitas), aga hulga riskigruppide jaoks ei ole ka koroona kaugeltki ohutu. Jah, kõik need riskigrupid ei ole vaktsiini puhul teada - aga sama käib ka koroona kohta.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1674
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas OLAVI »

Huvitav tähelepanek eilse Pealtnägija interviust: "Et kuigi osadel patsientidel kaob eluisu, siis kõige suurema terveks saamise sooviga on suitsetajad, sest tahavad välja minna suitsu tegema".
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Kui hetkel oleks Eestis võimalik kohe igaühel saada Venemaa Sputniku vaktsiini kas siis jookseksite kohe või ootaksite paar kuud kuni peaks tekkima lootus saada Pziferi või Moderna oma ?
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist