Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

andrusjo kirjutas:Jutt oli koerast püksi sääres!!
Sina viisid jutu juba valu peale, st. ilmselt rohkem kui püksid on tal lõugade vahel.

Üldiselt, mind isiklikult üldse ei huvita, kas kutsa on omaniku jaoks sõber, vend või elukaaslane. Ei huvita ka see, kui palju tema pärast pisaraid võidakse valada. Ainuke, mis huvitab, on oma nahk.

Hakkab kutsa külge ja relv on käepärast, siis pauk õhku. Kui selle tagajärjel ei taltu, siis pihta. Mõlemal juhul esitan ka avalduse politseisse, et omanik vastutusele võetaks, ja tsiviilhagi kahju hüvitamiseks.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Walter2 »

andrusjo kirjutas: Oled proovinud seda varianti.....enne kui politsei ja mupo poole kaebustega pöörduda,et äkki läheks naabri juurde ja räägiks asjast...mine tea äkki on täitsa mõistlik inimene ja näe tulebki vastu ning leiab lahenduse...näiteks viib koera ööseks tuppa.
Hea soovitus, tänan - proovitud (sellest alustasingi, ega ma nii kategooriline ka pole et kohe paragrahviga peale lendan :) ) aga kahjuks pole abi olnud. Koera toas hoidmise vastu pidid olema muud põhjused aga õues on koera vaja, kuna siis on turvaline ja aeda ei roni pätid sisse. :roll:
Järgmisena soovitan naabril loomale el. kaelarihma soetada, ehk aitab.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Mudakoon »

andrusjo kirjutas:
ohhjahh.....kurvaks teeb vaid.
Ärarebitud sääremari tõenäoliselt ei tõsta kah tuju , või siiski?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina lihtsalt ei suuda taibata, miks on vaja täismehel klähvivat peni tulistama hakata. Nendest "kallaletungidest" kujutab reaalset ohtu ehk 1/1000. Arvan, et ma suudaks 100-st ründavast koerast nii 99 küll maha väänata, niiet peni põgeneb saba jalge vahel (paar korda ka tehtud). Mul on kodus aastasena võetud noor koer, 65 kg kaalu, väiksema vasika suurune, nii paika panemise mõttes olen ka paar korda kõri pihku võtnud, kui äksi täis läheb. Ongi julgus otsas, kui selg maha pannakse.
Viimati muutis Kapten Trumm, 11 Juun, 2020 11:19, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Illike »

Walter2 kirjutas:Nõus eeltooduga, samas vilistavad paljud koeraomanikud elementaarsetele nõuetele, mis on omavalitsuse poolt kehtestatud - näit. peab loom jalutades olema rihma otsas (kas rihma pikkus oli ka reglementeeritud?), rahvarohkes kohas on nõutav suukorv, oma lemmiku tehtud number kaks tuleb ära koristada jne.
Samas mis teha naabri koeraga, mis haugub pm. ööläbi? Politsei või mupo kutsumisest pole mingit abi - nemad koera sundmagamapanemisele või -dressuuri saata ei suuda. Mitte et ma loomavastane oleks aga igaöiselt sellist asja taluda on päris raske, lisaks nagu varem läbi käinud - naabritega peab normaalselt läbi saama kui tahad nende kõrval elada.
Koer ei ole süüdi. Kõik mida loom teeb on peremehe vastutada. Kui peremees ei suuda (ei taha) koerale kas või elementaarset kuulekust õpetada, siis ei saa ta ka looma pidada. Nii nagu koera peremees austab teisi kaaskodanikke ja annab neile ruumi, nii peavad ka teised kaaskodanikud austama koerapidajat koeraga ning andma neile ruumi, mitte kihutama rattaga, nagu teisi ei olekski olemas või jooksma juurde ja "oi kui nunnu".
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jah, probleem on kahepoolne. Ja paljude tülide taga on lihtsalt tahtmatus oma ülearu suurt "mina" natuke talitseda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Mina lihtsalt ei suuda taibata, miks on vaja täismehel klähvivat peni tulistama hakata.
Valdav enamus klähvimistest on tõesti sellised, et äärmisel juhul piisab hoiatuslasust.
Kapten Trumm kirjutas: Arvan, et ma suudaks 100-st ründavast koerast nii 99 küll maha väänata, niiet peni põgeneb saba jalge vahel (paar korda ka tehtud).
Koeraga maadlemise vastu puudub mul aga igasugune huvi ning ka kohustus seda teha.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas andrusjo »

Kapten Trumm kirjutas:
See on õige märkus, pargis tuleks kaaluda kohe pihta laskmist.
Eriti nõrk põhjendus.
Tulistad otse või 45 kraadise nurga all üles, sedasi ei tekita hoiatuslasu kuul küll kuskil kahjusid.
Pigem tekitab kõrvalkahju igasugu kobakäppade äksist väriseva käega pihta tulistamised, mis on tõesti juba horisontaalis ja kus pole aega turvalisuse kontrolliks.

Mina lihtsalt ei suuda taibata, miks on vaja täismehel klähvivat peni tulistama hakata. Nendest "kallaletungidest" kujutab reaalset ohtu ehk 1/1000. Arvan, et ma suudaks 100-st ründavast koerast nii 99 küll maha väänata, niiet peni põgeneb saba jalge vahel (paar korda ka tehtud). Mul on kodus aastasena võetud noor koer, 65 kg kaalu, väiksema vasika suurune, nii paika panemise mõttes olen ka paar korda kõri pihku võtnud, kui äksi täis läheb. Ongi julgus otsas, kui selg maha pannakse.

On ka omal olnud juhus kus käsi koera lõugade vahel...oli valus,väga valus aga oli teine käsi mis suutis koeral kõrvast kinni võtta ja seda väänata nii,et peni ulgudes kadus.
Ausalt mina hiljem küll ei suuda näha ühtegi võimalust,et ma oleks suutnud selle tralli käigus relva kuskilt kätte saada,kuuli rauda tõmmata ja tabavat lasku teha nii,et need kedagi teist poleks ohustanud....võimatu.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Some »

Rumal küsimus, kas pipragaasist ei piisa? Kõmmutamine tundub mulle overkill.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma näen, et siin on relvafännide poolt teatud empaatiavõime vaegus.
Kui oled ise pikki aastaid pidanud koera kutsikast matuseni, siis on ehk ka tekkinud arusaam sellest erisuhtest inimesega ja sellised inimesed ei haara kergekäeliselt relva järele ega ka bravuuritse sel teemal, sest nad ei taha, et keegi neile samamoodi teeks. Ma olen elus matnud kaks koera, kes olid kogu aeg minuga heas ja halvas ja sündmus on oma traagilisuse poolest võrreldav pereliikme matusega.

Ma käisin täna tööalaselt ühe inimesel hoovis, kus oli kaks saksa lambakoera lahti, kumbki neist ei rünnanud mind (kuigi aia taga haukusid kurjalt), vaid hakati oma mänguasju mulle pakkuma (noh, tirime). Ilmselt loomaga suhtlemise oskuse teema. Ja ma olin lühikestes pükstes, sääremarjad oleksid pidanud minema kõigepealt :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

andrusjo kirjutas:Ausalt mina hiljem küll ei suuda näha ühtegi võimalust,et ma oleks suutnud selle tralli käigus relva kuskilt kätte saada,kuuli rauda tõmmata ja tabavat lasku teha nii,et need kedagi teist poleks ohustanud....võimatu.
Ilmselgelt on mõtet relva kasutamist arutada juhtumitel, mil see on füüsiliselt võimalik.
Kapten Trumm kirjutas:Ma näen, et siin on relvafännide poolt teatud empaatiavõime vaegus.
Absoluutselt. Mul ei ole mitte mingit empaatiat koera suhtes, kes mind hammustab, ega tolle peremehe suhtes ega tema laste suhtes, kes neljajalgset sõpra leinama jäävad, ega üldse kellegi suhtes, keda see peni huvitab. Nagu öeldud: ainuke, mis mind selles olukorras huvitab, on mu oma nahk. Ma käitun seaduse piirides võimalikult otsustavalt, et seda hoida.

Ma ei ole kunagi öelnudki, et ma hea inimene olen :mrgreen:
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Z03 »

Tõesti tüütud need väljaõpetamata koerad, kes võõraste inimeste najale hüppavad, möödujate peale hauguvad, päev läbi kodus üksi olles uluvad ja kõiki võõraid inimesi hammustavad. Sinna juurde veel koeraomanike fanaatilised kinnitused, et "Ta on nii hea koer, kedagi ei hammusta!", samal ajal kasvatamatu peni möödujate sääri näksamas ja lapsi ehmatamas.

Kuna ma ei jaksa ühe koera üle valitseda ja teda õpetada-juhendada ning talle jumalaks-karjajuhiks olla, siis eelistan kasse. Puhtad ja delikaatsed loomakesed. Ei pea nende üle domineerima, et nad normaalselt ennast üleval peaksid. Saavad ise endaga suurepäraselt hakkama ja käituvad viisakalt.

Vabandan järjekordse mõttetu tühja loba pärast.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas mongol »

Päriselt või?
Nii kõvad mehed, relvakäsitsemine seljaajju treenitud, et koer sääres jõuad adekvaatselt relva haarata, laadida, suunata ja lasta? Avalikus kohas või kuskil metsa vahel? Vat ei usu, tegelikult ka mitte :)

Rääkimata hoiatuslasust õhku.. Hoiatuslasu tegemisega on aga äge konks see, et kui juhtubki keegi oma relvaga vehkima mu või mu koera juures, siis vaatate juba mu relvarauaga tõtt ka. Kumb on siis kiirem, ma või sa?

Vahest äkki jätaks koeratõrjeks tõesti gaasi, mitte tulirelva, proportsionaalse (relvaga) enesekaitse mõttest pole siin ikka nii mõnigi aru saanud.
professional retard
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Some »

Ma ei saa endiselt aru, et miks tervisejooksu tehes peab paarikilone tulirelv kaasas olema? Miski pisike pipragaas või kaigas töötavad koera vastu sama hästi ja hiljem ei pea juhtumist ajakirjandusest lugema. Tegelikult hirmutab koera juba nende poole jooksmine ära, noh, et üritad neid ise toiduks küttida :P
Toda öise haukumise teemat on minu arust raskem ravida, kui naaber koostööd teha ei taha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud lojused)

Postitus Postitas Kriku »

mongol kirjutas:Päriselt või?
Nii kõvad mehed, relvakäsitsemine seljaajju treenitud, et koer sääres jõuad adekvaatselt relva haarata, laadida, suunata ja lasta? Avalikus kohas või kuskil metsa vahel? Vat ei usu, tegelikult ka mitte :)
Ausalt öelda ma ei saa aru, mida sellega öelda tahad. Kui ei jõua, siis ei jõua. Siis ei kerki ju ka relva kasutamise küsimust üles, kui seda teha ei jõua.
mongol kirjutas:Hoiatuslasu tegemisega on aga äge konks see, et kui juhtubki keegi oma relvaga vehkima mu või mu koera juures, siis vaatate juba mu relvarauaga tõtt ka. Kumb on siis kiirem, ma või sa?
Selle ohuga, et peale ründava koera tuleb tegemist ka hullunud peremehega, peab kindlasti arvestama.
Some kirjutas:Miski pisike pipragaas või kaigas töötavad koera vastu sama hästi ja hiljem ei pea juhtumist ajakirjandusest lugema.
Pipragaasi koha pealt võib sul õigus olla, aga kaikaga jooksmist on mul veel raskem ette kujutada :roll:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist