"Riigikaitse uus katsumus" - Tallinna (j)veevärk

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mulks
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 25 Sept, 2009 8:10
Asukoht: Lõunaosariigid
Kontakt:

Postitus Postitas mulks »

Kapten Trumm kirjutas:Soovitaks tutvuda Vabariigi Valitsuse 04.12.1992 määrusega "Eesti Vabariigi ühtse päästeenistuse kontseptsioon".
Kus sellesinast ürikut leida võib?? Elektroonilisest Riigi Teatajast seda ei leia, ei otsinguga ega kronoloogilise järjestuse järgi lapates. Aga 1990-nendate algusepoole kohta ongi seal vist segadus...
Ehk oskad öelda ka määruse nr vms andmeid, mille järgi leida.

PS! Moded võiksid corvuse jauramise tõsta sinna kuhu see kuulub, st corvuse fännklubi teemasse...
... this fucking world is not any redemption, no mercy, no justification ... exist only repentance and sorrow!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina tutvusin sellega Rahvusraamatukogus, kui sinna asja on, skännin selle sisse ja panen selle siia ehk üles ka.

Pole ju vaja midagi erilist tõestada, iga suurema õnnetusega kaasnevad paanilised katsed kaitseliitlastele, ajateenijatele ja vabatahtlikele töökohustust kaela määrida (mis sai seadustatud ka hädaolukorra seaduses) näitab üsna ilmselt ainult kutselisele päästele (ja alavarustatud ja alarahastatud vabatahtlikele komandodele) tugineva kodanikukaitsesüsteemi idee sisulist pankrotti (mida küll keegi tunnistada ei taha).

Ja see idee on pankrotis juba kahe üheaegse suurema õnnetusega. Sõjaolukorras on meie kodanikukaitse hiire peer (võrreldes näiteks Soome omaga).

Normaalses riigis koosneb kodanikukaitse päästesüsteemist ja tsiviilkaitsesüsteemist. Eestis on toimiv ükses päästesüsteem ja sedagi tingimusel, et korraga ei juhtu 2 suuremat asja. Tsiviilkaitsesüsteem on ümmargune null.

Kujutleme ette olukorda, et VF laseb mingil põhjusel Iskanderite salvo Tallinna pihta. Mis edasi saab? Õhuseire on võimeline neid avastama. Edasi tuleb tühjus. Soomes on teada ja ilmselt hakkab süsteem tööle.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Kusjuures tunnistan ausalt üles et igasugu õlireostuste likvideerimistest jms tikun mina alles õhtustest uudistest tagantjärele kuulma. Isegi kui aktsioon peaks järgmisel päeval edasi minema on paar probleemi - ma ei tea kellega aktsiooniga liitumiseks ühendust võtta, kuhu minna ja mida teha (kas linde puhastatakse naftast bensiiniga?) jms... St minu jaoks on teema ikka väga segane. Igasugused "Teeme Ära" kampaaniad on IMHO märgatavalt paremini organiseeritud. Aga muidugi eks oma osa siiski teataval laiskusel ka, aktiivselt internetist otsides ja igasugu infotelefone läbi kammides vast suudaks ennast sündmuste keskele ka saada. Ju siis ikka pole õige kodanik et seda ei tee :S Samas, paistab et ma pole ainus sarnane... Igasugu muudele vabatahtlike kampaaniatele saadaks ju küll massid kokku? Võib-olla siiski keegi peaks riigi poolt aktiivselt masse juhtima. Olema liider nö?
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Veidi imelik...isand corvus pundis paari vabatahtlikuga rügab ja rügab, Merivälja elanikud, va tõhud, ainult soristavad kõrge kaarega üle oma aia. Sedagi viitsivad vaid üksikud teha... (Ülejäänud juhmakad olid ilmselt tööl, ilmne häbematus muidugi nende poolt isand corvuse ponnistusi sel kombel pedereerida). Teeme ära seltskond isand Nõlvakuga eesotsas kutsub aga kümned tuhanded teeääri koristama ja ennäe imet, tulevadki. Milles siis asi? Rahva ignorantsuses? Või milleski muus. Järsku hoopis sootsiumi ootustes, et kutsutud ja seatud suudaksid küllaltki spetsiifiliste olukordadega toime tulla? Liiati kui samaaegselt naftareostuse levikuga selgub tuntud loodusteadlase jutust, et ega lindude pesust suurt tolku pole, koolevad teised ikkagi ning päästeametnikud annavad teles teada, et abi on muidugi teretulnud, aga olukord on kontrolli all ja paanikaks pole põhjust.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Äkki on corvusel õigus ja tõepoolest riigi poolt kõik toimib? Ainus probleem et ametnikud ei oska meedia ja rahvaga suhelda? Minu arust viimaste aastate igasugu massiüritused eestlasi nüüd väga inertestena küll ei näita... Pakun et kui PA oleks kutsunud mehi lennukeid sikutama, olnuks Ülemiste järvel meeste laulupidu :P Ja kallas tehnikat täis pargitud
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Corvus, sa tegid praegu vähemalt minu harimisel ühe postitusega rohkem tööd ära kui riigiametnikud siiani! Kusjuures mind alati huvitas mida paganat nende puhtaks pestud lindudega peale hakatakse, viiakse kuhugi või visatakse õlisesse vette tagasi? Tundus kahtlase väärtusega ettevõtmisena. Aga uurin tiba sinu poolt antud veebilehte. Muide, need tuhat liitunut kellest sa räägid, näitab eesti rahvast paremana kui sinu eelmised postitused. Pole need eestlased nii halvad ühti.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Suht palju infot sain sellest soomlaste materjalist... Vist on meil ikka arenemisruumi: http://www.elfond.ee/images/stories/Ksiraamat_2009.pdf
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Ahjaa, Lemet ja mina vihjasime ennist pigem sellele et oskusliku meediasuhtlusega saaks ikka päris palju rohkem vabatahtlikke taha, lihtsalt tuleb osata kampaaniaid korraldada. Kusjuures selle ülaltoodud juhendi järgi jääb meil hoopis vabatahtlikega töötavaid proffe vajaka... Loomaarstid, pesemispunktid, rühmade instruktorid jms.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Some kirjutas:Isegi kui aktsioon peaks järgmisel päeval edasi minema on paar probleemi - ma ei tea kellega aktsiooniga liitumiseks ühendust võtta, kuhu minna ja mida teha (kas linde puhastatakse naftast bensiiniga?) jms... St minu jaoks on teema ikka väga segane. Igasugused "Teeme Ära" kampaaniad on IMHO märgatavalt paremini organiseeritud. Aga muidugi eks oma osa siiski teataval laiskusel ka, aktiivselt internetist otsides ja igasugu infotelefone läbi kammides vast suudaks ennast sündmuste keskele ka saada. Ju siis ikka pole õige kodanik et seda ei tee :S Samas, paistab et ma pole ainus sarnane... Igasugu muudele vabatahtlike kampaaniatele saadaks ju küll massid kokku? Võib-olla siiski keegi peaks riigi poolt aktiivselt masse juhtima. Olema liider nö?
Vahe on selles, et Teeme Ära korraldamise taga on inimesed, kes muidu organiseerivad asju, kus vigadel on kohene rahaline tagajärg ja vastutus. Päästeaktsioone organiseerivad kes? Need, kelle palk ja heaolu tehtava töö kvaliteedist ei sõltu. Pea-asi, et millegi vastu ei eksiks (järgneb vastutus). Loomulikult on seal hulgas ka entusiaste, kuid need on vähemuses ja meie korporatiivkultuuri tingimustes on ettevõtlik riigiametnik väljasurve nähtus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

corvus kirjutas:Seda kui "õlitatult" mõlemad süsteemid "normaalses" riigis funktsioneerivad oleme me ju vist praktikas näinud näiteks nii New Oreleansis kui Kesk-Euroopa tammide purunemisel...
Eesti päästesüsteemil on New Orleansi tasemele veel pikk maa areneda. Seal suudeti Tallinna suurusklassi linnast valdav osa evakueerida või paigutada varjenditesse. Eestis pole ei evakuatsiooniskeeme ega sellisel puhul varjendina kasutatavaid hooneid. Samuti puudub Eestil võimekus teha sedavõrd massilist kopteritega ja paatidega evakueerimist, mis seal tehti. New Orleans Eestis oleks tähendanud suurusjärk suuremaid inimohvreid, sest meil 1. puudub üldse ühtne süsteem selliste asjadega toimetulekuks koos kogemusega 2. puudub evakuatsioonivõimekus.
Kapten Trumm? mulks?
Minu panus avaldub natuke teises kohas ja see on kaugelt suurem kui kaks päeva reha liigutada. Seetõttu ei käi ma põhimõtteliselt ka metsatulekahjudel.

Äkki vaataks ennem peeglisse, kui hakkaks näpuga osatama?
Aga Teeme Ära, kus mingi valemiga saadi kokku kümned tuhanded inimesed? Mis sa selle kohta ütled? Äkki peaks esmalt selliste õlikampaaniate korraldajad?

Ja kuidas on ikka lugu nende planeeritud kõrges valmisolekus päästekompaniidega, mis suudaksid alustada tegevust kiiremini ja teeks seda oskuslikumalt kui vabatahtlikud? Lasti lihtsalt allavett, kamin ei raatsinud ja sisemin ei tahtnud.
Aga nagu ma aru saan, siis ei pea sa vist meie riiki normaalseks?
Demagoogia. Ma ei pea normaalseks mõningaid suundumusi Eestis ja kui sa seda foorumit loed, enamus siin ei pea.
1992.aastal veel oli aga siis...kohe nii ebanormaalne on, et las teised korjavad sitta, mina aga nõuan jalad laual maailma parimat päästeteenistust!
Meie tsiviilpääste on täiesti oki-doki, ainult väga piiratud võimekusega, sest siseministeeriumis arvatakse (analoog kaminaga), et värviline 4 milline tuletõrjeauto lahendab kõik probleemid. Päästjad ütlevad aga, et inimressurss on probleem, eriti suuremate õnnetuste korral. Ja päästekompaniide kaotamine oli suur lollus, sest neist oli palju abi suurõnnetustel ja nendega oli palju lihtsam tööd teha kui oskamatute vabatahtlikega, keda pidi koguaeg passima, et nad ise ohtu ei satuks.

Mis meil täiesti puudub, on tsiviilkaitse. See on formaalselt Päästeameti rida....kuid mingit integreeritud ametkondade vahelist süsteemi tegelikult ei ole.
Selle peale aga ei tule, et riik (ja tema otsustajad) on ikk sama head ja samal tasemel kui sa ise oled! Ei ole mingit nemad ja mina on ikka vast "meie"...
Kas ikka on?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

corvus kirjutas:No ei tule neid päästekompaniisid... võid nutta, võid uluda, võid hambaid krigistada. Kõik! Ajalugu! Ela oma eluga edasi...
Kohe nii kindlalt tead.... :shock: Timberg kandis ette või? Ehk Pomerants isiklikult?? Metsatulekajude vabatahtlikult likvideerijad- oskad sa öelda, palju neid arvuliselt on? Mulle on siiani sellistel puhkudel silma jäänud tuletõrjujad-päästeametnikud, kaitseväelased ja -liitlased, vabatahtlike abiliste osa tundub üldisest kasutatavast massist suht marginaalne olevat. Ning vabatahtlike kasutamisest- kui mul mõni nägu tahab kenal suveajal sellisesse kohta abiks minna, siis saab ta seda vaid juhul, kui mul on võimalik seda ilma tööd kahjustamata lubada. Ja seda oma tasku pealt. Või õhtuti. Aga mõni äkilisem vend paneb vabatahtliku serviti seisu ette- kas kustutamine või töökoht. Kuidas sellega jääb? Vabatahtlikul kah järsku pere olemas, kel leiba lauale vaja. Üürid-arved tahavad maksmist. Tavainimesel.

Vihterpalu metsatulekahju guugeldades jäi silma sellised lõigud:
Kustutustöödele on appi tulnud 61 vabatahtlikku: Tallinna ja Harjumaa reservpäästerühmast, RMKst, eraisikud ning Väike-Maarja päästekoolist kogu kursus.
Metsakustutustöödele on praegu kaasatud sada inimest, kellele on lähitundidel lisandumas 45 vabatahtlikku Tallinna ja Harjumaa reservpäästerühmast. Päästjate kasutada on päästeautod ning eritehnika pehmel pinnasel liikumiseks - ATV-d ja roomiktransportöörid.
Eile osales kustutustöödes kümmekond ELFi vabatahtlikku, keda koordineerisid kohapeal päästeametnikud.

Kogu sellest seltskonnast kvalifitseerub minu arvates vabatahtlikeks vaid "eraisikud" (kui needki) ja ELF, ülejäänud on ju ikka sisuliselt oma põhitöökohal ületunde tegemas või praktikal kogemusi omandamas. Ja et kokku tegutses Vihterpalu kustutustöödel vahetustega kuni 1000 inimest, siis võib vast nende sisuliselt vabatahtlike osa, kes oma ehitaja, ajaloolase või õpetaja töökohalt metsatulekahju järelkustutamas käisid, pidada tõepoolest marginaalseks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Noh, Sinu meeleheaks- aasta oli 2008 siis. Allikaks üldkättesaadavalt märksõna "Vihterpalu metsatulekahju". Sinu guugeldamisoskusega inimesel selle peale vinguma pista ...ma olin su intelligentsist tõepoolest paremal arvamisel. Aga rõõm täheldada, et endise raudpolt väite juurde "ei tule" on nüüd siginenud juba klausel "lähemas tulevikus". Mis näitab siiski mõningat arenemisvõimekust linnuriigis. Aga see muu sinu postitus...taas kord tõestus corvusismi parimatele traditsioonidele- mina ja muu sitane maailm. Minu poolt sulle edu Statoili stardika soetamiseks. Ja silmade särades selle sihipäraseks kasutamiseks. Võimalikult kiiresti.
Mulle tundub, et siinses foorumis eksisteerib hulk inimesi, kes mingil isiklikul või vähem isiklikul põhjusel on jäänud pidama mingisse aastasse, mil nende ettekujutus toimuvast oli (võimalik et) üsnagi adekvaatne.
Vaata, tattnina, selle asja nimi on elutarkus. Asi, mille mõistmiseks peab sinusugune esmalt oma kõrvatagused hoolega äras kuivatama ja alles siis oma kollase noka sellest säutsumiseks lahti tegema.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kamraadid, äkki tõmbaks pöörded maha?
Ei käi küll teemasse, kuid on siin Eestimaa pinnal ka inimesi, kes võimaluse piires on nõus Eesti rahva hüvanguks õlga alla panema!
Kiri minu postkasti (vabandust, et kasutan ilma kirjutaja loata):
Pealkiri: Re: Lastekodu aitamine ehk mina tegin sellega algust.
Tere!
Tulles tagasi vist veebruari kuu kirjavahetuse juurde, siis sellest heast plaanist jäi natuke mõru maitse suhu. Et me tahtsime nagu aidata, aga see lükati viisakalt tagasi. Mina seda teemat sinnapaika ei jätnud. Kuna mu kaks väiksenmat last käivad lasteaias, siis käisin seal neile rääkimas ja pilte näitamas vanadest autodest. Kuna Elva on väike koht, kus kõik kõiki tunnevad, siis kohaliku väikelastekodu juhataja palus, et kas ma nendele ka saaks külla tulla ja lastega natuke tegeleda. No eile (11.05) saigi see ettevõtmine teoks tehtud. Ja seda veel peale tööaega. Kasvatajate olekust küll välja ei lugenud, et vuih, jälle tikub siia keegi, või midagi seesugust. Lastel paistis ka päris huvitav olevat. Palju neile sellest jutust külge jäi on muidugi iseasi ( mis seal salata, mõni oli natuke totukene kah). Igatahes sellest üritusest jäid küll ainult head muljed ja mulle täiesti uus kogemus. Kutsuti muidugi ka särasilmil tagasi. Jäigi siis jutt et võimaluse korral käin seal iga teisipäeva õhtu. Kuna igasugu nokitsemine ja meisterdamine pole mulle sugugi võõras, siis seda seal proovikski teha. Kuna kasvatajad kõik tädid, siis meesterahvastega seal suht kehvasi. Poistel oleks aga just vaja meesterahva suunavat nõu.
Vot sihuke siis minu lugu. Pole kõik lastekodud sugugi ühe vitsaga löödud.
Terv.J

Selline kiri ja mõtteviis võiks natukeseks vaidlejaid hetkeks mõtisklema panna, see on meie KÕIGI krdima elu oma heade ja halbade külgedega, minule annab see igatahes lootust, et asi polegi täitsa mäda, samas enda kogemus näitab, et asjad pole kaugeltki korras. Tõde polegi kunagi must-valge. Ise teate, kas jätkate või ei!
sitt päev, kellele kurdad
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Upitaks veidi vana teemat- kuivõrd haavatav on ikkagi tänapäevane linnastunud ühiskond...

http://www.postimees.ee/?id=401971
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Wrangel
Liige
Postitusi: 637
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:26
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Wrangel »

See on nii haavatav, et sellekohane teema peaks olema KaPo poolt keelustatud. Ärgem seda siin rohkem puudutage.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist