www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 02 Okt, 2020 2:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 396 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Piirivalve taastamine
PostitusPostitatud: 09 Aug, 2020 17:36 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:
Minu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.

..mina näit vene piiri lähedale maakodu ei ostaks - ükskõik siis kui odav ja nunnu too seto talukoht ka ei oleks.. lihtne :|
Borja jutt tuletab mulle meelde mingit vana NSVL aegset hommikuse meelejahutaja pala kus asutuse koosolekul jagati boonuseid ja paremaid palakesi ja siis viimase sõna asjast teatas keegi vana (töölis)veteran?kes ütles et mina tolle isikuga luurele küll ei läheks. Kui koosoleku lõpus siis keegi ilmajäänutest küsis et miks ta temaga luurele ei läheks oli vastus konkreetne - ma ei läheks üldse luurele, misasja ma sinna ära olen kaotanud?

Ehk siis ka mina ei ostaks ükskõik kui odavat või nunnut talukohta Setomaal või kuskil mujal sisemaal. Pigem vaataks mõistliku suurusega (sellise kust naaber ära ei paista) kohakese mere ääres või lähedal, mitte väga kaugel lähimast tõmbekeskusest, hea kui saaks rajada omaenda sadama, rannik võiks minna kiiresti sügavaks, samas oleks täis lahtesid ja saarekesi. Kui leiaks Vene piiri äärest sellise, siis piiri kui enese asukoht ei häiriks rohkem kui potentsiaalne lähedusse rajatav tuumajaam. (aga mitte keemiatehas või sigala või linnufarm)

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 09 Aug, 2020 20:43 
Eemal
Liige

Õige eestlase kodu peab ikka olema paksu metsa sees mere ääres :) .

Üles

PostitusPostitatud: 10 Aug, 2020 12:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
nu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.

Ja, loomulikult. Tegeleks peaks ja võiks sissi- ja üleelamisõpe olema väga laiapõhjaline.
Kui hakata seadma prioriteete (mis enne ja mis hiljem), siis peaks sissimiseks ja metsaeluks olema eelkõige valmis need, keda vastase natsgrvardia üksused represseerima-maha lööma asuksid. Piirivalvurid, politseinikud, kaadrikaitseväelsed, kaitseliitlased jne.

Tavalisi reserviste (keda on meil pea 90 000) nad represseerida ei jõua ja ma ka isiklikult kahtlen, et enamik neist metsa sissima ka läheks. Küll aga ütlevad okupeerimise reeglid, et vaenulik element tuleb neutraliseerida/likvideerida.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Aug, 2020 15:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Minu arust pole võimalus, et ennast ootamatult vaenlase tagalast avastatakse, mitte midagi piirivalve spetsiifilist. Küsimus, mida siis teha, tekib igal patriootlikult meelestatud reservistil.

Võibolla on vahe selles, et kui pool väljaõppest on sissi-väljaõpe, siis selline ootamatus ei tekita eriti küsimusi, vaid tundub normaalsus, eriti kui selleks on mingilgi määral ka juhtival tasandil ning logistiliselt valmistutud.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Aug, 2020 15:52 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tahtsin öelda, et sellest võimalusest lähtuvalt võiks teistelegi anda sissi-väljaõpet, mitte ainult piirivalvuritele.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Aug, 2020 13:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Absoluutselt nõus! Selline väljaõpe ei jookseks kellelgi mööda külgi maha. Uudishimust - kas SBKs sellist asja õpetatakse, mida teha kui üksus on purustatud ja üksikud grupid peaks uuestformeerimiseks tagasi tagalasse hiilima?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 396 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: