Relva kasutamine politsei poolt

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas nimetu »

Kas inimene, kes kõnnib paljajalu nugadega tänaval ei ole siis psüühiliselt korrast ära? Normaalne inimene vist siiski nii ei teeks? Kas selline asi saab tulla politseile üllatusena?
Selle mõne minutiga, mis politsei veetis sündmuskohal, ei oleks nad kuidagi suutnud kindlaks teha kas isikul on mingi vaimne häire või ta on mingite ainete mõju all. Veel vähem suudavad nad ennustada inimese motiive.
Inimene ründas ikkagi alles peale seda kui teda tuldi püstoliga ähvardama seega võis ta rünnata hoopis enesekaitseks?
Ja mille põhjal sa üldse järeldad mis motiivid tal rünnaku hetkel olid? Tagantjärele tarkusega on hea plärtsutada politseinike kallal, kuid kui inimene kannab nuge, siis võib eeldada, et ta tõenäoliselt kavatseb nendega ka midagi ette võtta. Ja kokkuvõttes ta tegigi nendega rünnaku. Tähendab isik oli ohtlik nii endale kui ka teistele ja sealmaal peakski see jutt lõppema.
Ma olen ka kunagi ühe vaimse arengupeetusega isiku läheduses elanud, ning nende tegevuse ennustamine ei ole sugugi lihtne. Ühel hetkel on äärmiselt soe ja sõbralik, siis nutab nagu lõhkise põlvega viieaastane ja mingil hetkel muutub ootamatult vägivaldseks. Isegi professionaalidel on sellistega raske. Miks siis peaks politsei mingi üliinimene olema, kes teab inimesest kõike ja oskab ideaalselt kõik olukorrad lahendada?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Z03 »

asiootus kirjutas: Mehe enda varasematest postitustest järeldub, et antud isik oli juba pikemat aega psühhotrooniliste vahendite mõju all?
Ma ikka olen mõtelnud, et inimestel, kes väidavad, et neid keegi kusagil jälgib, Suur Vend, CIA, NSA, FBI või sateliidid vms, peab ikka suur tähelepanunälg olema. Päriselt kohe keegi tunneb huvi mingi suvalise ja tavalise inimese elu vastu või? Et tõused hommikul üles, jood kohvi, lähed oma suvalisele töökohale, õhtul istud lohkuvajunud sohvale ja vaatad Näosaadet. Ja see on nii huvitav kõik, et pakub mingitele "organitele" huvi? Ega neil vist muud teha pole?

Ma vist pean kurvastusega ütlema, et 99 % inimestest ei paku huvi mitte kellelegi peale nende lähedaste. Ilmselt hoitakse radikaliseerunud isikutel mingil moel silma peal, aga see ju täitsa loogiline. Hoiab hilisemaid probleeme ära. Aga tavaline sussilohistav tavakodanik leppigu, et nende vastu puudub huvi, nii kurb kui see ka poleks. Tõsi, paranoiadega kaasneb usk, et ollakse eriline või väljavalitud vms, aga see on haigus, millel pole reaalsusega midagi pistmist.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:Mehe enda varasematest postitustest järeldub, et antud isik oli juba pikemat aega psühhotrooniliste vahendite mõju all?
CIA has hamilton AI, you are all programmed.
The US can track your every move using satellites and microwave radiation, wifi, and lighting.
Ei järeldu. Uuri enne natuke skisofreenia kohta, kui järgmine kord sel teemal kirjutad. Paari FB repliigi järgi ei saa kellelegi diagnoosi panna.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ikka olen mõtelnud, et inimestel, kes väidavad, et neid keegi kusagil jälgib, Suur Vend, CIA, NSA, FBI või sateliidid vms, peab ikka suur tähelepanunälg olema. Päriselt kohe keegi tunneb huvi mingi suvalise ja tavalise inimese elu vastu või? Et tõused hommikul üles, jood kohvi, lähed oma suvalisele töökohale, õhtul istud lohkuvajunud sohvale ja vaatad Näosaadet. Ja see on nii huvitav kõik, et pakub mingitele "organitele" huvi? Ega neil vist muud teha pole?
Organitel pole kunagi ressurssi, et suvalisi jälgida. Meil kuulati küll iga õhtu Ameerika Häält (läbi segajamüra) ja samal ajal oli kogu perel piiritsooni luba (kuna suvila asus seal) - ja kordagi ei tekkinud takistusi, et KGB (kellele allus tollal piirivalve) poleks seda andnud. Järelikult nad ei käinud ikkagi uksetaga kuulamas.

Jah, nii lihtne see ongi - meelsuse kõige levinum tagatis on inimese sisemine kompass ja "organid" ei jõudnud igaühe ukse taha isegi totalitaarses NSVL-s, rääkimata siis demokraatlikest riikidest, kus nuhkimise ressursse mitu suurusjärku vähem on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas EOD »

Kapten Trumm kirjutas: Organitel pole kunagi ressurssi, et suvalisi jälgida. Meil kuulati küll iga õhtu Ameerika Häält (läbi segajamüra) ja samal ajal oli kogu perel piiritsooni luba (kuna suvila asus seal) - ja kordagi ei tekkinud takistusi, et KGB (kellele allus tollal piirivalve) poleks seda andnud. Järelikult nad ei käinud ikkagi uksetaga kuulamas..
Tänapäeval on paremaid võimalusi, kuidas kõigi inimeste järgi nuhkida, kes mingit elektroonilist kommunikatsioonivahendit kasutavad. Arvuti, mitte mingi agent, määrab, keda tähelepanelikumalt jälgida. Seega noamehe sonimises oli ka oma tõetera. :(
https://en.wikipedia.org/wiki/ECHELON
Aga see teemaarendus läheb politseipoolsest relvakasutusest juba liiga kaugele. Kriku vast viib sobivamasse kohta üle või kustutab ära. :scratch:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Tõepoolest - see, et sul on paranoia, ei tähenda, et sind ei jälgita :D

Selle optimistliku noodiga lõpetame parakate analüüsi.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Avatar »

Kuna isiku reaalsustaju oli nihkes (vahet pole, kas mingite ainete või tõve tõttu), siis oleks tema jaoks võinud õrrituse või ähvardusena mõjuda mis iganes. Mul 6 aastane pliks, kui nägi/kuulis uudist nugadega onust, arvas et tema oleks "kassi" teinud (ajanud käed küüniste moodi harali ja susisenud - kassid on kuum teema lihtsalt hetkel) ja onu eemale hirmutanud. Mida nugadega persoon reaalsuses oleks sellest arvata võinud, ei tea keegi. Võib-olla oleks arvanud, et lõpuks ometi on üks reptiil talle kätte sattunud, ja enesekaitseks noad käiku lasknud. Parem nii nagu tegelikult läks.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Fucs »

Et siin on minu jaoks nagu kaks erinevat teemat selle hulluse vms asjaga, mis härrat vaevas.

Üks asi on see, et kodanik oli vaimselt ebastabiilne.
Aga hoopis teine teema on see, et tal olid kaasas noad (või nuga).

Ons keegi küsinud, et MIKS tal just NOAD kaasas olid?
Miks ta need kaasa võttis? Mida ta tahtis nendega teha?
Mingi mõte tal ju peas liikus, et just noad võttis, aga mitte lusikad.
Ja ta läks ju midagi tegema või otsima nendega.

Üks asi on vaimselt ebastabiilne (ja kasvõi vägivaldne) kodanik avalikus ruumis, aga hoopis teine asi on külmrelvaga vaimselt ebastabiilne (või kasvõi stabiilne) kodanik avalikus ruumis.

Probleem ei ole siin politseis.
Probleem on süsteemis, mis võimaldab selliseid olukordi ja mis paneb ka lõpuks politsei sellistesse olukordadesse.

Mul on 25 aastat kogemusi kooseksistentsist igasugsuste vaimselt ebastabiilsetega (pean teatud põhjustel nendega tegelema n.ö. "hommikus õhtuni"), s.h. "tavahullukestega" (leebed ja tavaliselt mitte pahatahtlikud vaimselt ebastabiilsed, kohe mitu isikut) avalikus ruumis ja 5 aastat kogemusi skisofreeniliste luulude all kannatajaga avalikus ruumis. Põhiprobleem on nii see, et omastel on savi (või hoiavad ise hirmunult eemale ja vajaksid lausa ise pädevat toetust ning nõustamist) kui ka see, et ka riigil on savi (nii riigiasutused: politsei, kiirabi, haiglad, arstid jms kui kohalikud omavalitsused: sotsiaaltöötajad jms). Nende ebastabiilsetega kas ei tegeleta üldse, tegeletakse nii vähe kui võimalik, või tegeletakse siis kui suurem kisa lahti juba läheb ja kuidagi muudmoodi enam ei saa, neid ei kontrollita/järelvaadata (kas võtavad ravimeid, kas käivad ettenähtud ajal ettenähtud arstide juures, millega nad päevad läbi tegelevad, kus käivad jms), neid ei nõustata/esindata/aidata (peaasjalikult seepärast, et valdav osa neist vaimselt ebastabiilsetest ei pea ennast segasteks vaid täiesti terveks, kes ise saab aru ja tunnistab oma probleemi, neid aidatakse ja toetatakse kui nad ise tahavad ja otsivad abi, aga see on räige vähemus kõikidest probleemsetest kodanikest).

Praegu anno november 2017 on mul siin kolm n.ö. "paberitega" ebastabiilset, kellega on tervetel võõrastel inimestel pidevalt probleeme. Üks on ilma sugulaste ja omasteta ja saab aeg-ajalt ka ise aru, et VIST ei ole kõik päris korras, ning tänu sellele tal on sotsiaalhooldaja ja esindaja (ta on ka invaliid ja ei saakski ilma hakkama).

Teine kodanik ise ei tunnista, et on segane, vanemad ei taha temast midagi teada ja ainus täiskasvanud poeg hoiab võimalikult eemale teemast (nüüd elab ja töötab ka Soomes juba - ei ole enam ka siin läheduses kohal). Teda on minu andmetel viidud LÕPUKS (lõpuks = alati mingi ägenenud haigushoo lõpptulem jälle) n.ö. väevõimuga närvikliinikumi 1 kuni 3 kuuks (tavaliselt nädal kuni kuu) 5 juhul. Selleks oli vaja, et ta * ühe korra ähvardas ära tappa oma poja kui see veel kooliealine oli * ühe korra ähvardas ära tappa ennast * kaks korda on pannud oma elamise korterelamus nõidumise ja vaimude väljaajamise käigus põlema * üks kord on mulle põhjus teadmata. Aga alati kärutatakse ta jälle tagasi ja kõik algab otsast peale.

Kolmas, kõige raskem juhtum on sisofreeniliste luulude ja ma ei tea mille all veel kannatav kodanik. Kui teiste hullukeste puhul jätab soovida ka intelligentsuse tase ja mõistlikkus, siis skisofreeniaga kodanik on vägagi tark, kaval ja intelligentne, mis teeb tema tegevuse/mõju veelgi ohtlikumaks ja tekitatud kaosed mitu kraadi suuremaks (õpib enda vigadest ja oskab vältida nii politseid kui kiirabiarste, tegutseb läbimõeldult, alati on tal olemas mingi suurem plaan mida ellu viib jne). Teda on väevõimuga ära viidud minu teada vähemalt 4 korral - siis kui ta * ajas külma kätte poolpaljalt välja oma pisikesed lapselapsed ja ise märatses oma korteris (nädal aega psühhoneuroloogiahaiglas)* seisis juuksed sassis ja värisedes keset õue klaasistunud pilk ees ning röökis (kuu aega psühhoneuroloogiahaiglas)* helistas oma lastele ja lubas ennast ära tappa (kolm kuud psühhoneuroloogiahaiglas)* käis korterelamus uste taga ja karjus/röökis avalikus ruumis seosetuid fraase (kuu aega psühhoneuroloogiahaiglas). Lisaks on viimast kodanikku politsei poolt (väljakutse peale) ära koju tagasi toodud Linnavalitsusest (laamendas), Prokuratuurist (laamendas), ühest Ida-Viru SPA-st (ajas seal kõik hulluks) ja lugematul arvul ettevõtetest (käib korda loomas).

Kõik kolm on antud hetkel jälle tagasi oma alalises baseerumiskohas tervete inimeste keskel. Kaks neist ei võta ravimeid ja neid ei kontrolli/abista/esinda keegi. Kumbki ravimeid ei võta. Üks neist kahest VIST käib aegajalt erialaarsti juures, teine (skiso) ei käi. Üks (kolmas ebastabiilne) võtab ravimeid ja on sotstöötaja järelvalve all. Ühtegi kolmest pole tunnistatud piiratud teovõimega kodanikuks, ega ole määratud eestkostjat (see protsess on läbimata, kuna keegi ei aja seda asja). Avalikult teadvustatud haiguslood (alates hetkest, kui arstid, omaksed jms on saanud sellest teadlikuks) on kestnud erinevate kodanike puhul viiest aastast kusagile sinna 20 aasta kanti.

Mina ei oska muud ütelda kui, et see ei ole normaalne. No ei ole.

Ja siis me imestame, kui mõni selline tänaval lõpuks noaga on.... ja hakkame fixima paaniliselt midagi....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Kuskil oli väide, et ta varastas need enne lõppu mingist söögikohast. Ja kuskil on väga kõhe video, kus ta noaga ja paljajalu mööda Raekoja platsi töllerdab :shock: Hetkel ei ole aega otsida, aga kindlasti kergesti leitav.
Fucs kirjutas:Aga alati kärutatakse ta jälle tagasi ja kõik algab otsast peale.
Jah, Viljandi tulistajaga oli sama lugu :(
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas EOD »

Ühesõnaga - tark inimene valis mingil põhjusel vabasurma ning kasutas selle täideviijaks politseid. Ennegi sellist juhtunud, ei midagi originaalset. Mõju lasu sooritanud politseiniku saatusele ning psüühikale ei huvitanud surmaminejat loomulikult karvavõrdki.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Welber »

EOD kirjutas:Ühesõnaga - tark inimene valis mingil põhjusel vabasurma ning kasutas selle täideviijaks politseid...
33 aastane, paljajalu, nöör kaelas, reformatsiooni 500. aastapäeval!! Tahtis märtriks saada?
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas slider »

Järgmist pommivöö või matšeetega tegelast peaks ka siis teki ja sooja teega kostitama? Play stupid games - win stupid prizes.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Z03 »

EOD kirjutas:Ühesõnaga - tark inimene valis mingil põhjusel vabasurma ning kasutas selle täideviijaks politseid. Ennegi sellist juhtunud, ei midagi originaalset. Mõju lasu sooritanud politseiniku saatusele ning psüühikale ei huvitanud surmaminejat loomulikult karvavõrdki.
Ma ei pea õigeks ohvri süüdistamist olukorras, kus ta ennast ise enam kaitsta ei saa.
Welber kirjutas:Tahtis märtriks saada?
Ega enne ühiskonnas asjad paremaks muutu, kui juhtub midagi kohutavat, mis käivitab ühiskondliku arutelu. Ma näen märtrit, kellega juhtunud tragöödia pööras avalikkuse pilgud sellele, mis juhtub üliõhukeseks lihvitud riigis, kus tervishoiu alarahastamise tõttu on psühhiaatrilised haiged jäetud iseenda hooleks ja politseile ei jätku vahendeid ega oskusi olukordi paremini lahendada kui seekord juhtus. "Tehke, et see midagi loeks", kirjutas hukkunu sotsiaalmeedias. Ma usun, et ta eneseohverdus ei olnud asjatu.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Welber »

Z03 kirjutas:Ma ei pea õigeks ohvri süüdistamist olukorras, kus ta ennast ise enam kaitsta ei saa.
See polnudki süüdistus, see oli tõdemus.
Z03 kirjutas: enne ühiskonnas asjad paremaks muutu, kui juhtub midagi kohutavat, mis käivitab ühiskondliku arutelu. Ma näen märtrit, kellega juhtunud tragöödia pööras avalikkuse pilgud sellele, mis juhtub üliõhukeseks lihvitud riigis, kus tervishoiu alarahastamise tõttu on psühhiaatrilised haiged jäetud iseenda hooleks...
Saa ükskord aru, et FB postituste alusel ei saa kedagi sunniviisiliselt ravile saata. Mis puutub siia õhuke riik või tervishoiu alarahastamine?
Z03 kirjutas:... politseile ei jätku vahendeid ega oskusi olukordi paremini lahendada kui seekord juhtus. "Tehke, et see midagi loeks", kirjutas hukkunu sotsiaalmeedias. Ma usun, et ta eneseohverdus ei olnud asjatu.
Sportlik inimene läbib 15 meetrit 2,5 sekundiga, milliseid meetmeid selle aja jooksul on võimalik rakendada. Kahe noa vastu ei lähe keegi paljaste kätega, ükskõik milline võitluskunstnik ta ka poleks. Ja FB-d pole kindlasti 2,5 sekundi jooksul aega lugeda.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist