Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas AMvA »

alban kirjutas:
Borja kirjutas:"Aasta ema" - my ass :lol: ..padufeminiseerunud ametnikkonna räige praak :oops:
Ametnikega ei ole siin midagi pistmist. Aasta Ema tiitlit annab välja Eesti Naisliit. Aasta ema kandidaatide esitamist oodatakse kogu avalikkuselt, valiku teeb Eesti Naisliidu eestseisus.
Vikipeedia ütleb selle liidu kohta: "Eesti Naisliit on konservatiivne Eesti organisatsioon, mis seisab naiste õiguste eest ning toetab kultuuri arengut ning naiselikke väärtusi."

Seega on Borjal õigus ja võimalus esitada selle aunimetuse saamiseks palju õigemad kandidaadid, kui seda siiani tehtud on.
Mis neist detailidest, peaasi et vasakule ja paremale lahmida saaks.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Z03 »

Kriku kirjutas:Ametnikkonna praaki näitab jäle lugu tervikuna ikka. Kogu lastekaitse valdkond on alarahastatud, alaharitud, alamotiveeritud, alahinnatud jne.
Nõustun, ainult mitte väitega, et lastekaitse valdkond on alaharitud. Minu teada ikka ei saa lastekaitsetöötajaks ilma vastava BA või MA hariduseta (nn "hobusevarga" erialad sotsiaaltöö, lastekaitse, noorsootöö).

Aga iseenesest väga õudne lugu. Lapsed, kellel ei ole kedagi ega midagi, sisuliselt vangistati väikesaarele, peksti, näljutati ja sunniti orjatööle. Kogukonna vaikival nõusolekul muidugi. Eriti õõvastav oli ühe ametniku ütlus, et süüdistust ta ei kommenteeri, sest see olevat peresisene asi. Sellisel suhtumisel väärkohtlemised põhinevadki - keegi ei sekku "peresisestesse asjadesse".

Hea, et natukeseks ajaks istuma ja oma tegude üle mõtlema pandi.
Viimati muutis Z03, 24 Aug, 2020 15:22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Prokuratuur süüdistas Kobinat laste korduvas löömises, mitmeks päevaks luku taha panekus ja laste ühe koha peal seisma sundimises.
Mida siis teha lastega, kes suusõnalist keelamist millekski ei pea?
"Ühe koha peal seisma sundimine" tähendab vist maakeeli "nurka panekut".
Olen lapsena nurgas seisnud (nii koolis kui kodus), saanud veits tappa ja paar korda vitsa kah.
Sai minust ikkagi inimene, arvan, et keskmisest õiguskuulekam.

Sellele enamasti prokurör ja lastekaitse tädid vastata ei suuda.
Eriti kui rääkida pubekast, kellele on koolis igasugu "tädid" hästi seletanud, kuhu pöörduda, kui vanem mingit sundi kasutab.
Meil töötab üks tuttav koolipsühholoogia alal, laste juttu, millest peaks "teatama kuhu vaja" on küll ja veel.
Lapsed on hästi ära õppinud euroopaliku tava oma vanematest teatada "kuhu vaja".
Omast kogemusest ütleks, et sõltumata mida eduraporteeritakse väljapoole, ilma laksu või tutistamiseta ei kasva ka täna ükski laps.
Mida rohkem lapsi on, seda rohkem probleeme (omavahelised konfliktid ruumi ja ressursi nappusest, vähem aega igale lapsele).

Minuarust selle lastekaitse võiks üldiselt kaotada. Rahasääst on korralik ja iga tati kaebamist ei pea nii tõsiselt menetlema kah.
Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Aug, 2020 15:29, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas 2korda2 »

Pean esinema puhtsüdamliku ülestunnistusega: mina olen ka oma lapsi "sundinud ühe koha peal seisma" (enne neljaseks saamist istuma). Ennevanasti öeldi selle kohta "nurka panema". Tuleb välja, et see on suisa kuritegu ja nii enam ei tohi?!
PS. See ei ole mitte mingil moel õigustus aasta ema juhtumile vaid lihtsalt näide, kuhu paragrahvi väänamine viia võib.
PPS. Kurb on see, et vägivald toimus aastaid, "teadsid" ja "aimasid" tegelasi oli ka aga midagi ette ei võetud.
PPPS. 96KEUR eest toetusi saab juba 3-lapseline pere, kus lapsed 2-aastase intervalliga sünnivad. 4 lapse korral on ainult lastetoetuse summa juba pea 123KEUR. Arvutus siin. Hooldusperes elavatele lastele on suuremad toetused (vabandust aga ei viitsi praegu ametlikumat allikat otsida).
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eks vanemad lapsed kuulsid mingite "brüsseli tädide" käest, mis võimalused on lapsel oma (kasu) vanemale "ära panna". Lihtne.
See, kas saadi asja pärast või niisama, kiusu pärast, muidugi pole enam oluline.
Mina pean tunnistama, et mina lapsena sain ikka asja pärast.
Enamasti siis, kui hakkasin vastu mölisema ega kuulanud, mida kästi.

Kui nii suur kari lapsi on ja pubekad hulgas, siis minuarust suulise keelamise-käskimisega neid ei kontrolli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Z03 kirjutas:
Kriku kirjutas:Ametnikkonna praaki näitab jäle lugu tervikuna ikka. Kogu lastekaitse valdkond on alarahastatud, alaharitud, alamotiveeritud, alahinnatud jne.
Nõustun, ainult mitte väitega, et lastekaitse valdkond on alaharitud. Minu teada ikka ei saa lastekaitsetöötajaks ilma vastava BA või MA hariduseta (nn "hobusevarga" erialad sotsiaaltöö, lastekaitse, noorsootöö).
Võiks olla juriste rohkem.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Eks vanemad lapsed kuulsid mingite "brüsseli tädide" käest, mis võimalused on lapsel oma (kasu) vanemale "ära panna". Lihtne.
Läheb ja loeb "Eesti Päevalehest" kõnealuste laste elu pikemalt kirjeldava loo läbi ja kirjutab siis siia uuesti.

Kas te tõesti arvate, et nurka panemise eest antakse neli ja pool aastat??
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Minuarust selle lastekaitse võiks üldiselt kaotada. Rahasääst on korralik ja iga tati kaebamist ei pea nii tõsiselt menetlema kah.
Lapsi sunniti ühe koha peal seisma 12 tundi järjest. Militaarhuvidega Trumm võiks välja selgitada, kui mitu tundi järjest seisavad Kadriorus Vahipataljoni mehed presidendilossi ukse ees. Seejärel natuke mõelda kas sellel ajapiirangul on ka mingi põhjus või tehakse seda vahetust seal niisama ilu pärast. Vastust ei pea siia postitama.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:Mida siis teha lastega, kes suusõnalist keelamist millekski ei pea?
"Ühe koha peal seisma sundimine" tähendab vist maakeeli "nurka panekut".
Trumm, karistad ka oma lapsi sedasi?
Kui poiss jättis hommikul ravimid võtmata, pidi ta pärastlõunal koolist koju jõudes köögiakna all püsti seisma. Kaheksa kuni kümme tundi, õhtuni välja. Terjele rääkis poiss, et ta ei tohtinud sel ajal juua ega süüa.

Aga poiss seisis ja seisis, sest kui ta karistuskorda rikkus, läks see pikemaks. „Ükskord ta rikkus, käis vist vetsus, ja sai jälle mitu päeva otsa,” teab Terje. „Kord rääkis ta mulle, et ta juba teist nädalat seisab iga päev püsti, enam ei jõua.”
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Paariks tunniks olen pannud küll nurka.
Ma olen koolis vist 3 klassis seisnud 2 nädalat kogu koolipäeva. Kuna olin kange ja ei vabandanud õpetajale vastu hakkamise eest.
Lõpuks vabandasin siiski. Kui keska lõpetasin, siis sellele rangele naispedagoogile viisin kõige uhkema kimbu.
Käis meil 2 korda kodus vestlemas ja korra kutsuti vanemad kooli. Asja pärast sain.
Et minust vist inimene ikkagi sai.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Z03 »

Sotsiaalkaitset puudutavat seadusandlust õpitakse vastavatel erialadel. Kas just väga põhjalikult, aga seadusi peab tundma.

Haha, kui ma nüüd meenutan, siis mulle andis neid loenguid ülikoolis Siiri Oviir ise.

P.S: Misasja, paariks tunniks nurka? Laps ära ei minestanud või? Küsin täitsa tõsiselt.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Eks vanemad lapsed kuulsid mingite "brüsseli tädide" käest, mis võimalused on lapsel oma (kasu) vanemale "ära panna". Lihtne.
Läheb ja loeb "Eesti Päevalehest" kõnealuste laste elu pikemalt kirjeldava loo läbi ja kirjutab siis siia uuesti.
Kas te tõesti arvate, et nurka panemise eest antakse neli ja pool aastat??
(Endiste) lastekodulaste ütlusi tuleks vaadata läbi suure-suure filtri.
Olen kogemata läbi käinud aastakese inimesega, kes oli ühe Eesti lastekodu kasvataja ja mida seal kuulsin, ei jää maha noortevanglast kuigivõrd.
Aga kui 5 last tunnistab, siis mis teha.

Selliseid trikke kasutasid kasvandikud üsna tihti - lepiti omavahel kaasus kokku ja ebameeldivast kasvatajast vabanemiseks sellest enamasti piisaks.
Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Aug, 2020 16:11, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Akf Trummi isiklikud kogemused ei puutu teemasse. Nagu öeldud, tuleks juhtumi kohta käiv artikkel enne läbi lugeda, kui hakata postitama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma lugesin muide.
Ja võtan seda läbi suure filtri - elukogemusest lihtsalt. :wall:
Ei võta taolisi detaile väga tõsiselt. Suure tõenäosusega on sinna juurde kõvasti keevitatud.
Üks vähegi kandvas eas lastekodulaps oskab väga vilunult valetada.
Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Aug, 2020 16:14, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Kriku »

Kuna asi on jõudnud süüdimõistva otsuseni, pidi märkimisväärne osa kirjeldatust ka kohtus tõendamist leidma.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist