Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36428
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:Tülisid juhtub ikka, kuid selle loo tulemus on masendav. 17-aastaselt mõrvariks.
https://lounapostimees.postimees.ee/646 ... reisa-suri
:rip:
Sai 6 aastat: https://lounapostimees.postimees.ee/680 ... taks-vangi
Kohtunik tõi välja, et Simanist on ka varem korduvalt karistatud. Näiteks korduvalt alaealisena alkoholi tarvitamise ja kaks aastat tagasi jalgratta varguses osalemise eest ning ka kriminaalkorras, kui lõi õhtusel ajal tänaval inimesele noaga õlavarre piirkonda. Seetõttu ei näinud kohus muud võimalust peale reaalse vangistuse.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Aspelund »

Piltide põhjal on tegu ühe Valgas tugevalt esindatud emotsionaalse rahvakillu esindajaga.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas sadist »

Jah, see oli algusest peale teada ju, et tegu oli poksimeistrist mustlasega.

Õhtulehe eilsest artiklist:

"Olukord Valga kohumaja ees muutub pingeliseks juba siis, kui kahekordne Eesti meister noorpoksija Aleksei Simanis oma lähedaste ja sõprade saatel kohtumajale ligineb ning grupiliikmete silmist tapetud Kristjani õdede poole vihkamist täis pilk saadetakse. Oma ainukese venna kaotanud noorte naiste silmad on märjad."

Einoh, muidugi ohver ja tema omaksed kõiges süüdi :roll:
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Roamless »

Omaette klounaad oli, kui poksimustlane ära viidi, ka venelastel oleks sealt õppida, kuidas tehakse emotsionaalseid lavastusi, nutvad lähedased viskumas kongi topitavale "pojakesele" kaela, politseiauto taha põlvili viskuvad pere naisliikmed, nutt ja hala ning show missugune :wall: :wall: :wall:
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas sadist »

Mingid segased vist :scratch:

https://www.ohtuleht.ee/981789/eriuksus ... dsed-mehed


Algloos on ka põhjus olemas:
"Küsimus oli selles, et nad polnud saanud haiglast psühhiaatrilist abi. Arst lubas aidata, aga nad ei kuulanud teda," kirjeldas Alt.
https://www.err.ee/997511/eriuksus-pida ... dsed-mehed

Kriku
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Walter2 »

Eesti "maailma parima peremeditsiini" (endise sots. ja tervishoiuministri väljend) viljad hakkavad vaikselt välja lööma kui inimesed meeleheitesse langevad.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas mart2 »

Walter2 kirjutas:Eesti "maailma parima peremeditsiini" (endise sots. ja tervishoiuministri väljend) viljad hakkavad vaikselt välja lööma kui inimesed meeleheitesse langevad.
Mida see peremeditsiin siia psühhiaatrilise ravi küsimisse puutub? Perearst ei ole eriala spetsialist ning kui vaimuhaige jooma kukub (meeleheitest?), siis ei aita sel hetkel ka psühhiaater.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Walter2 »

Perearstilt eriarstile saatekirja saamine on harvem nähtus kui lotovõit (mingi rahaline piirang on ees nagu mu perearst selgitas), psühhiaatrilist abi vajav patsient kukubki tõenäolisemalt jooma kui silmaarsti juurde sooviv hädaline.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Mudakoon »

Kirja ju ikka saab , oodata tuleb tõenäoliselt kaua...
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas aht0 »

Walter2 kirjutas:Perearstilt eriarstile saatekirja saamine on harvem nähtus kui lotovõit (mingi rahaline piirang on ees nagu mu perearst selgitas), psühhiaatrilist abi vajav patsient kukubki tõenäolisemalt jooma kui silmaarsti juurde sooviv hädaline.
Sõltub perearstist ma arvan. Ma olen saanud alati, kui on vaja olnud. Uuringute/analüüside tellimine on neil patsiendipõhise eelarvega. Mille kasutamata jäänud osa nad lõpuks endale saavat.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Illike »

Walter2 kirjutas:Perearstilt eriarstile saatekirja saamine on harvem nähtus kui lotovõit (mingi rahaline piirang on ees nagu mu perearst selgitas), psühhiaatrilist abi vajav patsient kukubki tõenäolisemalt jooma kui silmaarsti juurde sooviv hädaline.
Minu, kui kõrvaltvaataja kogemus ütleb seda, et minu personaalne med.doktor räägib hoopis vastupidist juttu. Piirkondliku haigla eriarsti vastuvõtule saadetakse patsiente, kellele diagnoosi panemine oleks kohaliku perearsti otsene kohustus.
Mina olen akuutse probleemiga saanud praktiliselt kohe perearsti vastuvõtule, no olen pidanud ukse taga ootama vahelepääsu.
Saatekirjadega ei ole samuti kunagi probleeme olnud, pigem selless võtmes, et ei ole antud mittevajalikke saatekirju (see on tagantjärgi välja tulnud, et ei olekski vaja olnud)
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas metssiga »

Walter2 kirjutas:Perearstilt eriarstile saatekirja saamine on harvem nähtus kui lotovõit (mingi rahaline piirang on ees nagu mu perearst selgitas), psühhiaatrilist abi vajav patsient kukubki tõenäolisemalt jooma kui silmaarsti juurde sooviv hädaline.
MIDA :shock: Mis ajast või kuskohas on vaja perearsti saatekirja psühhiaatriakliinikusse ja silmaarstile???
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Dr.Sci »

metssiga kirjutas:
Walter2 kirjutas:Perearstilt eriarstile saatekirja saamine on harvem nähtus kui lotovõit (mingi rahaline piirang on ees nagu mu perearst selgitas), psühhiaatrilist abi vajav patsient kukubki tõenäolisemalt jooma kui silmaarsti juurde sooviv hädaline.
MIDA :shock: Mis ajast või kuskohas on vaja perearsti saatekirja psühhiaatriakliinikusse ja silmaarstile???
Saatekirja kirjutab perearst rahulikult välja kui probleem olemas. Aga selle saatekirjaga pole midagi teha (isegi mitte WC-s kuna see on elektrooniline) sest selle põhjal eriarsti aja saamine on küll lotovõit kui lootma jääda tasuta arstiabile...
Ehk siis näide isiklikust elust - kuna ma tean hinnalipikut mis minu jalaveenide ravile erakliinikus külge on löödud siis järjepidevalt: a) piinan digiregistratuuri; b) ostan lotopileteid et saada võibolla summa mis ületaks ravi maksumuse erakliinikus. Näib, kumb tuleb enne.

ps. Kui ma väga tahaks ja vajaks, siis variant c): peaksin rääkima oma ammu pensionil oleva sugulasega kes omakorda natuke vähem pensionil olevate sugulastega, kes jälle omavad kontakte juba töötavas tervishoiusüsteemis ja hulga väiksema raha ja ajakuluga, kuid suure piinlikustundega oleks mul jalad kevadeks korras...

Variant d) - ehk minna relv käes tervisekeskusesse tagab paraku selle et heal juhul viiaksi küll ravile aga psühhiaatrilisse osakonda, vähem hea variant tähendab priitoitu ja on ka võimalusi et tulevikus ravivajadused täiesti puuduvad.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas metssiga »

Läheb juba täitsa OT, aga akf Dr.Sci, ega ma teiega vaielda ei tahagi, vaid osutasin ainult akf Walter2 postituse konkreetsele veale - nii psühhiaatriakliinikusse kui silmaarstile ei ole vaja saatekirja (ja nende juurde saab koheselt).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Walter2 »

metssiga kirjutas:Läheb juba täitsa OT, aga akf Dr.Sci, ega ma teiega vaielda ei tahagi, vaid osutasin ainult akf Walter2 postituse konkreetsele veale - nii psühhiaatriakliinikusse kui silmaarstile ei ole vaja saatekirja (ja nende juurde saab koheselt).
Vabandage aga kuskohas ma ütlesin et psühhiaatri või silmaarsti juurde on vaja saatekirja? :)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist