Riigipiiri häda ja valu

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mnjahh - teagi nüüd, kuda sellist jama kommida :?
Üksmiskindel - niisuure puussepanekuga hinna osas me pelgalt "ekspertiisi puudumisest" küll ei räägi(-millega üritatakse vabandada) - siin on minu arvates ilmne igasuguse staabianalüütilise võimekuse puudumine PPAs(-või selle hiidameti piirivalve osapooles).....

Ühtlasi suht ilmne ka, et see hädapätakalik "riigipiiri arendamise küse" on omaette teemat väärt siin PPA paneelis(-varasemad "piirvalve taastamise" teema all olevad sellealased postid võiks ka siia ümber tõsta) - sest seda jama jätkub veel oikuikauaks :mrgreen:
Eesti idapiiri ehitus läheb maksma kavandatust 2,5 korda rohkem
02. veebruar 2018, Urmas Jaagant

Piiril on töid tehtud mitu aastat ja rajatud isegi katselõigud, ent meeletult suurem maksumus tuli eile nagu välk selgest taevast.

Ministrid kinnitavad, et idapiiri ehitamist jätkatakse planeeritud ulatuses. Ilmselt tuleb projekti ajakava meeletu kallinemise tõttu muuta.
2015. aastast alates on eri valitsuste ministrid rääkinud, kuidas Eesti – kellel Venemaaga kokkulepitud piiri ei olegi, on ainult kontrolljoon – saab endale Euroopa kõige paremini valvatud piirilõigu. Liivaribad, traataiad, moodsad valveseadmed, kaamerad, droonid. Seni on elatud teadmisega, et selleks kulub umbes 80 miljonit eurot, kuid summa võib mingil määral mõistagi ka suureneda.
Eile tabas valitsust šokeeriv üllatus: piir läheb koguni kaks ja pool korda kallimaks. EL-i vingeim piirijupp maksab ligi 200 miljonit eurot.
Siseminister Andes Anvelt teatas kohe politsei- ja piirivalveametis (PPA) korraldatavast siseauditist, mis peaks selgitama nii suure möödapaneku põhjused. Samuti vajutas ta pausi PPA peadirektori Elmar Vaheri järgmiseks viieks aastaks samale ametikohale taaskinnitamisele.
„Audit peab kontrollima, kas idapiiri väljaehitamise planeerimisel tehti vigu, kas kalkulatsioonide puhul toetuti objektiivsetele andmetele ja miks on hinnavahe nii suur,” ütles Anvelt.

Ebameeldiv üllatus
Projekteerijate kalkulatsiooni sai siseminister kätte eile hommikul. „Eks see oli ka mulle üllatus, kui sain kalkulatsiooni ja toimus nõupidamine, kus seda mulle tutvustati,” lisas Anvelt. Kui suur ja ebameeldiv see üllatus oli, võib välja lugeda just siseauditi alustamisest ja politseijuhi pea pakule sättimisest.

Pressiteates loetles Vaher maksumuse suurenemise põhjused ja esitas need ka nõupidamisel. „Eesti riigipiir oli võsas, riigil puudus piiri ääres maaomand, ligipääsuteed, patrullteed ja elekter,” selgitas ta. „Eelkõige muudavad piiriehituse esialgsest hinnangust oluliselt kallimaks ehituseks väga rasked loodustingimused, soised alad, Natura 2000 ala tingimused, kõrge pinnavesi ja selle ärajuhtimise vajadus. Samuti lähevad arvatust kallimaks piiri valvamise tehnoloogilised lahendused.” Eesti Päevalehele väideti, et näiteks kui seni oli arvestatud, et piirile ligipääsuteid tuleb ehitada alla 20, siis nüüd on nende hulgaks hinnatud 60.
Anvelt vajutas pausi PPA peadirektori Elmar Vaheri järgmiseks viieks aastaks samale ametikohale taaskinnitamisele.
Piiriehituse maksumuse nii palju suurenemise puhul tuleb märkida, et piiril on tööd käinud mitu aastat. Enamik raadamistöid on lõpetatud ja püsti on pandud kaks katselõiku, mis peaksid andma pildi, kuidas on võimalik keerulistes oludes piiririba valmis ehitada. Ometi ei osanud keegi sellist maksumust oodata.
Andres Anvelt lisas Eesti Päevalehele, et idapiiril valitsevaid olusid ei olnud keegi varem põhjalikult uurinud. „Politseile toona, 2015. aastal antud ülesanne pooleteise kuu jooksul kalkulatsioon teha tundub mulle väga ebarealistlik,” tõdes Anvelt nüüd. Selle ülesande andis toonane siseminister Hanno Pevkur. „Poolteist kuud anti selleks, mida nüüd spetsialistid on teinud üle aasta.”

Ehitus läheb edasi
Peaminister Jüri Ratas kinnitas – nagu ka siseminister Anvelt –, et maksumuse suurenemisest hoolimata jätkatakse piiri ehitamist kindlasti. „Piiriehitus peatuda ei saa. Ma ei soovi, et korduks olukord, kus peab juhtuma midagi drastilist, et hakkaksime piiri üldse ehitama,” viitas Ratas kaitsepolitseinik Eston Kohveri piirilt röövimisele, pärast mida juba varem kavas olnud idapiiri väljaehitamine hoo sisse sai. „Meil on vaja seda piiri ja me teeme selle valmis. Tuleb valitsuses kokku leppida, mis on täpne ajagraafik ja milline eelarvestrateegia otsused selle osas.”
Moodsat piiri on lubatud, aga kust leida selle jaoks nüüd 2,5 korda rohkem raha? „Eks seda ajakava tuleb arutada, ajaline ja rahaline pool tuleb panna vastavusse,” tõdes Ratas.

118 miljonit eurot ei ole idapiiri ehituse jätkamiseks mõistagi vaja nüüd ja otsekohe. Kokku on lepitud 79 miljonit eurot ja selle ulatuses töid jätkatakse. PPA ülesanne on nüüd pakkuda lahendusi, kuidas saaks sealt edasi liikuda. Kõige loogilisem lahendus saab olla see, kui mingid tööd lükatakse tulevikku ja piiri täies mahus valmimine lükkub mõne aasta võrra edasi.
Mäletatavasti pidi idapiir valitsuse esialgse, 2015. aasta tegevuskava järgi valmima juba tänavu. Praegu ei räägi enam keegi selle projekti valmimise puhul 2019. aastast, nüüd on eesmärgiks seatud 2021. aasta. Aga see oli enne uue maksumuse selgumist.
Kõige loogilisem lahendus saab olla see, kui mingid tööd lükatakse tulevikku ja piiri täies mahus valmimine lükkub edasi.
Teine võimalus on võtta planeeritut vähemaks. Seda lahendust pooldab ka endine siseminister Hanno Pevkur, kes ütles kommentaariks, et idapiiri maksumuse mitmekordne suurenemine on ebameeldiv üllatus. „Samas paistab, et uus hinnang on pigem unistuste soovide kirjeldus,” leidis ta. „Piltlikult öeldes tuleb kaine talupojamõistus appi võtta ja toreduslikud soovid projektist maha tõmmata.”
Ent ilmselt see variant kõne alla ei tule, sest siseministeeriumi pressiteates kirjutas Andres Anvelt: „Eesti saab endale parima idapiiri, mis on ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO välispiir, ning selles järeleandmisi ei tehta.”


PPA juhile poliitikud näpuga näidata ei saa
Jaanus Karilaid, riigikogu õiguskomisjoni esimees

Elmar Vaherile näpuga näidata pole poliitikutel moraalselt võimalik. Oleks äärmine silmakirjalikkus hakata nüüd süüdistama ühte ametnikku. Reformierakonna valitsuse lähteülesanne oli tehtud selliselt, et 30 päevaga ei saanudki [piiri maksumuse] täpset summat fikseerida. Projekt pidigi andma kalkulatsioonile adekvaatse aluse. Ootame auditi ära, aga suhtun Elmar Vaheri tehtud töösse respektiga. Praegu on vastutus poliitikute kapsaaias.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Lemet »

Selline olukord enam kui veerand sajandit peale taasiseseisvumist oleks ju päris naljakas, kui ta nii kurb ei oleks. Lihtsalt huvist- tea, kaua vabariigi algaastatel idapiiri väljaehitamine aega võttis. Ja palju selle valvamiseks inimesi vaja oli.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Fucs »

Ets siis lisaks muule jamale kasvatab alguses välja käidud summat veel ka....

Riik küsib piiririba väljaehitamiseks maaomanikelt maad veel juurde
15.01.2018 21:08
https://www.err.ee/654347/riik-kusib-pi ... eel-juurde
Eesti ja Venemaa kontrolljoone Eesti-poolse piiririba väljaehitamiseks ei piisa kümne meetri laiusest maaribast ja seetõttu tuleb riigil uuesti alustada läbirääkimisi maaomanikega maa juurdeküsimiseks.

Riigipiiriseadus, kus sätestatakse piiririba laiuseks kuni kümme meetrit, on aastast 1994, mil nähti seda, et piiriribale peab mahtuma mahamärgitud piir ja patrullrada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Keegi ei osanud 1994. aastal mõelda selle peale, et me 21. sajandil ehk aastal 2018 oleme nii tehnoloogilised nagu täna. Nüüd projekteerimine näitas meile väga selgelt kätte, et nii efektiivseks ehitamiseks kui ka kvaliteedi saavutamiseks meil sellest ei piisa, et me saame ainult kümnel meetril liikuda," selgitas PPA integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme.

"Ega väga palju üle 40 meetri seda piiririba ikkagi ehitada ei tule. Kui laias laastus öelda, siis 20 meetrit võiks olla see, kuhu mahuks ära piirimärgistamine, patrulltööd, vajalikud aiad ja siis oleks vaja veel ohutustooni. Võtame lihtsa näite - et ei kukuks metsast puud aia peale, ei kukuks valvetehnika peale," rääkis siseministeeriumi piirivalvepoliitika osakonna juht Janek Mägi.

Tõdemus, et tegelikkuses on vaja piiririba väljaehitamiseks märksa rohkem maad, kui maaomanikelt esialgu küsitud, ei rõõmusta ka seaduseloojaid endid, sest see tähendab taas keeruliste läbirääkimiste algust maaomanikega.

Kokku on neid maaomanikke, kelle maad jäävad piiririba alla, 110. Nende seas on kaks maaomanikku, kes pole siiani nõus maad riigile eraldama, kuid on ka neid, kes ütlevad, et eelnev koostöö oli väga hea ning on tehinguga igati rahul. Samas on ka neid, kes nii rahul pole.

"Päris pettunud pole, aga ega ta kõige parem tehing ei olnud. Võitjaks jäi ikka riik," märkis maaomanik Kuldar Laanelind.

"Noo, mis on vaja, see on vaja, selle vastu ei ole meil kellelgi midagi. Mina ei saanud mitte midagi, ma sain ainult hirmsat moodi vihastada," rääkis maaomanik Andrus Karing, kellelt võeti kokku üle 0,6 hektari metsamaad.

Sellesse, et riik võib maad veel juurde küsida, mehed hästi ei suhtu.

"Piiri turvamiseks väga võimalik, et see võib juhtuda, aga seda protsessi küll ei tahaks enam uuesti ette võtta," sõnas Laanelind.

"Kui laiaks nad selle piiri tahavad ajada üldse? Tallinnani välja või?" küsis Karing.

Kelle käest ja kui palju täpselt maad juurde vajatakse, ei ole veel teada. Praegu on seaduseelnõu läbinud esimese lugemise, tehtud on kõik muudatusettepanekut ning seadus ootab teist lugemist.

Janek Mägi tõdes "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et maa juurdeostmisega võib inimestele sekeldusi juurde tekkida. Samas kinnitas ta, et enamik inimesi on riigile vastu tulnud ning mõistavad olukorda.

"11 katastriüksuse osas on juba eelläbirääkimisi alustatud ja on tellitud ka mõõdistamine ja hindamine, aga lähiajal hakkavad läbirääkimised," sõnas ta.

Mägi selgitas, et praegu on kogu piiriprojekti peale planeeritud kokku üle 70 miljoni euro. Seda, kui palju maa juurdeostmine piiririba ehitust kallimaks muudab, ei osanud Mägi täpselt öelda.

"Kui mõtleme maa juurdeostmist, siis praegu seda pannakse alles loodusesse ja meie hinnangul 130 kilomeetri peale tuleb võib-olla juurde osta umbes 100 kuni 200 hektarit, mida ei ole väga palju. Maa hindamist ei ole veel läbi viidud. Tänaseks oleme maid võõrandanud suurusjärgus 300 000 euro eest," rääkis ta.

Mägi kinnitas, et kõik seni idapiirile paika pandud piiripostid jäävad oma kohale. Samuti ei ole vaja tema sõnul igalt poolt hakata metsa raadama.
Et siis 10m asemel 20m ja kohati kuni 40m tähendabki seda, et see perfomance läheb 2,5 korda kallimaks... vähemalt 2,5 korda.

*10m asemel tuleb osta eraomanikelt 20 kuni 40m laiune maariba
*Kõik kinnistute jagamised tuleb teha uuesti, eelnev kulu sellele on "maha visatud papp"
*Kõik ostu-müügi lepingud ja tehingud tuleb teha uuesti, eelnev kulu sellele on "maha visatud papp"
*2 kuni 4 korda rohkem osta tähendab ka maa eest 2 kuni 4 korda rohkem maksta kui seni
*Raadamine kinnisel maastikul tuleb teha uuesti samades kohtades 10...40m nihkega (uuesti metsatöömasinad ja ehitustehnika samadesse kohtadesse tagasi)
*Raadamistööd võtavad ka 2...4 korda rohkem aega ja pappi
*jne jne
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas asiootus »

Meil näib olema soovimatus reaalselt piiril midagi ära teha ikkagi seal kusagil poliitilise poole peal.
Ungari näide on kenasti olemas kui kiiresti on hea tahtmise korral võimalik nelja meetri kõrgust aeda rajada.
348 kilomeetrit aeda pandi püsti vähem kui kuuga...
The 348-kilometer-long fence was completed less than in a month and Hungary closed its border with Croatia on October 17, 2015,
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ka mulle meenus kohe too "Ungari piiritara" tegelt meiega täiesti analoogiline näide - mis aga erinevalt meist materialiseeriti ahvikiirusel ning summaga, kus nullisid oli ilmselt kordades vähem :roll: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Fucs »

Lihtsalt huvist- tea, kaua vabariigi algaastatel idapiiri väljaehitamine aega võttis.
Pärast rahulepingu sõlmimist alustas 26.02.1920 tööd Eesti-Vene sega-piirikomisjon. Alustati riigipiiri mõõdistamist ja mahamärkimist. Eesti pool ehitas 1920-1922 aasta tööde aruannete kohaselt 11 signaalidega triangulatsioonipunkti. Kokkuvõtvas aruandes märgitakse:
„Kui kindel piir koha peal ajutiste piiri märkidega oli sisestatud, astus sega-piirikomisjon rutulisi samme kindla lõpliku piiri ehituseks. Oktoobris 1920 aastal oli piiri täieliselt sisseehitatud, kusjuures on metsa kohtades raiutud 10 süllalised sihid ja lagedail kohtil kaevatud kahekordsed kraavid: on pandud 74 suurt raud piiriposti, 54 väikest tsement ja 68 väikest puust piiriposti. Kahekordset traat aeda on ehitatud 108 versta. Iga piiri käänu punktile on ehitatud triangulatsiooni signaal 8-18 sülla kõrgused.

Piirijoone teaduseline kindlaks määramine. Triangulatsioon. Nende tööde läbiviimiseks on ehitatud Eesti poolt 11 triangulatsiooni signaali 8-18 sülla kõrgused, välja rehkendatud 19 kolmnurka ja kindlaks määratud 16 uut triangulatsiooni punkti.“
[ERA.957.11.291]
*Maismaapiiri oli toona rohkem.
EW piir.png
Aga tara selliselt ei ehitatud. Paigaldati piiripostid, raadati mets ja kaevati kraave.
1921piiriraamat1.png
1921piiriraamat2.png
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Fucs »

Ungari ehitas tara Serbia piirile.
Seal on 99% lagedad alad (põllud ja heinamaad).
Ungari_Serbia piir.png
https://www.google.ee/maps/place/Ungari ... 19.5033041

*

Ma kordan: See peab olema eriliselt kõva insener kes planeerib (vahet pole, on projekt või ei ole projekti) "kõrgtehnoloogilise" piiritara ehitada läbi metsa 10m laiusele ribale mille ääres kasvavad 15-20m kõrgused puud... ja on lisaks enamuses soine maastik + puud on kasvanud viimased mitukümmend aastat suure metsamassiivi sees elik tuulemurd ja koos juurtega pikali kukkuvad puud on KOHE esimene nähe pärast 10m laiuse koridori raadamist.

Ja VF poolt ei saa raadata, mistõttu VF poolel kasvavad 15...20m kõrgused puud kukuvad ikkagi sellele ülikallile üübertarale...mistõttu peaks see tara olema ehitatud ca 20m kaugusele VF poole puudest.... mis teebki "kohati" selle vajaliku koridori laiuse 40m laiuseks..... jne :evil:
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Lemet »

Tsiteerime siinkohal austet kaasfoorumlase Rugeri postitust
Ukrainlased on oma riigipiiri ehitamisel teinud hinnangulise maksumuse võrdluse, palju maksab nende ehitus ja palju teistel. Eesti puhul siis tegu mitte riigipiiri väljaehituse vaid ajutise kontrolljoone tähistamine riigipiirina.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater


_________________
Eesti kulutab 92 kilomeetri piirirajatiste loomisel 70 miljonit eurot, Läti saab pea sama pika lõigu tarastamisel hakkama 34 miljoniga ja poolakad teevad 230 kilomeetrit ära nelja miljoniga?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Fucs »

Veel.... EW raius sisse 10 süllased sihid (1 EW süld = ca 1,80m ; 1 toonane vene süld ehk сажень oli 2,13m)
10 EW sülda = 18m
10 Vene sülda = 21m

Ma ei tea, millal Eestis võeti kasutusele see EW süllamõõt, aga kuni 1917 igatahes kehtisid siin Vene sülla mõõdud.

* 10m kummalegi poole puhastatakse meil ära ka keskpingeelektriliinide sihid.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

JUHTKIRI | Eesti riik ei tundnud oma piiri
02. veebruar 2018

Matemaatikaülesanne: kui esialgse kalkulatsiooni põhjal pidi idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, aga uue arvestuse järgi kulub 118 miljonit eurot rohkem, siis kui palju läheb ehitus maksma? Muidugi, õige vastus on 197 miljonit eurot ehk 2,5 korda algsest hinnangust enam.
Tunnustame siseministeeriumi kommunikatsioonistrateege, kes möödapaneku mastaapi oma pressiteates kavalalt peita püüdsid, tuues ära üksnes kaks esimest arvu, 79 ja 118. Valearvestus on nii suur ja ootamatu, et esimese hooga kisub pahandamise asemel hoopis anekdooti nuputama: „Eestlane ja venelane arvutasid piiri hinda...”

Idapiiri väljaehitamise säras on ennast soojendanud mitmed ministrid. Alustas sellega Taavi Rõivase valitsuse siseminister Hanno Pevkur. Portaal poliitika.guru iseloomustas Pevkurit toona kui ettevaatlikku ministrit, kes lähtub põhimõttest, et iga teema eest vastutab konkreetne ametnik ja minister probleemidesse ei sekku. Ent piiriehitus tundus talle nii kindla teemana, et ta eksponeeris ennast meelsasti uute piiripostide taustal. Mullu kevadel käis piiriehitust piilumas ja ennast piiripostide kõrval näitamas ka praegune peaminister Jüri Ratas – teadmises, et ehitusse tuleb investeerida kokku u 79 miljonit eurot.
Tegemist on ilmeka näitega tsentraliseerimise ohtudest – Tallinnast kaugemate alade kohta käiv teave ei jõua riigijuhtide ja -ametnikeni, otsused põhinevad väärkujutlustel.
Politsei- ja piirivalveameti peadirektor rõhutab õigusega, et seni teada olnud summa põhines hinnangul, aga uus ja suurem juba konkreetsel ehitusprojektil. Mõningane lahknevus, näiteks 20–30%, oleks seetõttu täiesti mõistetav, aga 2,5-kordne? Kas piirivalvurid siis varem ei teadnud, et idapiiril on „väga rasked loodustingimused, soised alad, Natura 2000 ala tingimused, kõrge pinnavesi ja selle ärajuhtimise vajadus”? Kui palju esialgse hinnangu koostajad piiriäärsete alade olusid tundvate inimestega nõu pidasid? Aega oli küll vähe, aga kasvõi põgusalt oleks pidanud ennast kurssi viima aladega väljaspool 3,5 km katselõiku, millest lähtus algne hinnang.
Möödapaneku tulemus on see, et piiriehitus venib paar-kolm aastat pikemaks, tuleb ehitada tagasihoidlikum piir või peab valitsus eelarveprioriteete korrigeerima. Laiemas plaanis on tegemist ilmeka näitega tsentraliseerimise ohtudest – Tallinnast ja Toompeast kaugemate alade kohta käiv teave ei jõua riigijuhtide ja -ametnikeni, otsused põhinevad väärkujutlustel
..üksmisskindel - hull "vabandustekärr" on käima tõmmatud // kõikvõimalikud kodukootud "kommunikatsioonistrateegid" peksavad vahtu täiega :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas asiootus »

Siin see meie piir on... 5 meetri kaugusel aiast kasvavad juba täna 15 meetri kõrgused männid...aed ise on koostatud 1.7 meetri kõrgustest rohelistest pulbervärvitud postidest ja keevispaneelidest...ei saa meile olema odav see lõbu.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80989395
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas ruger »

Minu jaoks on see "riigipiiri" teema selgelt EV PS vastane tegu, legaliseerides EV ja Venemaa vahelist kontrolljoont riigipiirina. Kontrolljoon ei ole riigipiir!!! Välja ehitatakse aga küll, kui ametlik riigipiir. Kus kohast võtab valitsus ja siseministeerium otseselt seadusevastase otsuse vastu legaliseerida majanduspiir kui riigipiir, selleks volitust mitte omamata. EV ja NSVL-i või tema järglase Venemaa vahel ei ole piirilepingut ratifitseeritud.

§ 122. Eesti maismaapiir on määratud 1920. aasta 2. veebruari Tartu rahulepinguga ja teiste riikidevaheliste piirilepingutega. Eesti mere- ja õhupiir määratakse rahvusvaheliste konventsioonide alusel.

Eesti riigipiire muutvate lepingute ratifitseerimiseks on nõutav Riigikogu koosseisu kahekolmandikuline häälteenamus.


Tartu Rahu aastapäeval on seda väga hea meelde tuletada: EV riigipiir on määratud Tartu Rahu ja teiste lepingutega. Sõna JA ei anna mingitki võimalust vältida siin Tartu Rahu tingimusi. Saan aru, et väga raske, kui võimatu, on seda tagasi saada, kuid enne kui selle osas ei ole EV PS muudatust tehtud, kui riigikogu poolt ratifitseeerituna sellest loobutakse, on antud tegevus selgelt seadusevastane tegevus. Antud teema peaks olema rahvahääletuse otsustada. Ise tahame olla 100 aastase riigi järglased. Mida me kahjuks EV(EW) jaoks ei ole...

Head Tartu Rahu aastapäeva ka kõikidele ja lugege siis nii EV PS-st, kui Tartu Rahu lepingu tingimusi. Ja viige mõnele Vabadussõja ausambale küünal, nende meeste ja naiste mälestuseks, kes seal osalesid.
Viimati muutis ruger, 02 Veebr, 2018 15:49, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Kriku »

Matemaatikaülesanne: kui esialgse kalkulatsiooni põhjal pidi idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, aga uue arvestuse järgi kulub 118 miljonit eurot rohkem, siis kui palju läheb ehitus maksma? Muidugi, õige vastus on 197 miljonit eurot ehk 2,5 korda algsest hinnangust enam.
Minu poolt poliitiliselt nüüd väga ebakorrektne küsimus:

Kas seda selle raha eest vaja on?

Või siis kui Kunnase moodi sõnastada, kas ei ole riigikaitseliselt relevantsemaid kohti 200 M kulutamiseks?

Ma saan aru, et pätid näppasid kunagi kohvri ära ja praegugi liigub üle kontrolljoone (akf Rugeril on muidugi õigus, kuigi see pole väga praeguse teema küsimus) väheses koguses igasugu kahtlast rahvast ja et see põhimõtteliselt tõesti ei kõlba, aga kui ikkagi võrrelda seda ebameeldivust 200 M eest saadava lisavõimekusega EKV-le?

Tundub väga, et tegu on skandaali järel tuule alla võtnud projektiga, mis tuleb poliitikutel iga hinna eest ära teha, maksku mis maksab.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ma võin kihla vedada et projekti saaks optimeerida, viies valve all olevad alad sinna kus on mõistlik, mitte rajades mülkasse teed ja infrat. Või kui tõesti tahetakse täpset piirijoont jälgida siis täiendava 3 m betoonseina ehitus 160 km pikkuselt maksaks nii 50 miljonit, selle saaks aga muude rajatiste arvelt kokku hoida.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Martin Peeter »

No selle raha eest meil küll taolist piiri vaja pole. Ega see Venemaa eest kaitse. Selle raha eest on muul moel võimalik rohkem julgeolekut saada.
Dona nobis pacem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist