REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
vanahalb
Liige
Postitusi: 2644
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas vanahalb »

Avatar kirjutas:Palun tooge keegi mingid faktidele tuginevad uurimused, mis annaksid alust uskuda, et lalalaa 90% vms. inimestest põevad korontsiku läbi nii et aru ka ei saa.
Kui see lause juhtumisi minu eelmisest postitusest inspireeritud oli siis täpsustaks, et ma olen arvamusel , et põetakse läbi ja ei hakata väga suurt numbrit tegema kui just surmahäda pole või juhtumisi mingisse testrühma ei satu. Aga aru saadakse küll et haige ollakse, teadvusel inimene saab sellest peaaegu alati aru. Küll aga ei saa aru kas on koroona, gripp, mingi imelik RNA viirus või veel midagi. Ühtemoodi on sant olla.
Sel juhul kui ma nüüd endal tagantjärel koroonat kahtlustan panin juba viimsepäevavarudest antibiootikumipurgi köögilauale kuid 2-3 päeva pärast tundus, et viimnepäev veel niipea ikka ei tule ja viisin ta kappi tagasi.

Tuntumatest inimestest võib Boris Johnsoni käekäiku jälgida (juhatab valitsust edasi) ja selle artikli järgi võib tal valitsuses koroonatõbiseid lausa hulgem olla.
https://maailm.postimees.ee/6934974/bor ... oonaviirus

Eestist peab Heidi Hanso samuti koroonablogi, mina seda regulaarselt ei jälgi kuid vahel uudiseid vaadates jääb ette ja tundub, et lausa suremas ta pole?
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Oli küll osaliselt ja Cupacabra ja Kotoviga seoses.
Ma olen oma täisealise elus ilmselt ainult 1x grippi põdenud. Seda küll ei diagnoositud aga mõte on, et see oli ikka hullult teist moodi kui kõik need muud iga-aastased tilulilud. Silmamunad lõid tuld ja liigesed valutaid. Öösel olid palavikuga samasugused tajuhälbed nagu mäletan ainult eelkooliea lapsepõlvest. See oli millalgi kas 90/91 või 91/92. Ma ei usu, et toonane tüvi oleks eriti hullem olnud kui eelnevad järgnevad.
Hansot ma tiba vahepeal vaatasin - noh paistab et temal on selline leebe-leebem vorm, mis võib olla alla 80% juhtudest. Tuletan meelde - Hiina andmetel oli 80% juhtumites nö. leebed. Aga see leebe nende mõistes tähendas et ka selle 80% hulgas oli hulgim inimesi kellel tekkis ühe või kahepoolne kopsupõletik. Hiina mõistes leebe tähendas, et inimese kopsud suutsid hoida vere hapnikutaset üle vist 93% (või mis kuradi ühik see oli) ja seega ei olnud vaja ninakanüüli panna. Need leebed kopsupõletikud taandusid reeglina 3-5 päevaga. Ei jäänud silma, kas kuskil oli kirjas kui paljudel neist 80% leebetest juhtumitest kopsukas tekkis.
Nagu teadjad räägivad siis antibottidest pole viirute vastu abi. Ja Korontsik tekitab just viiruslikku kopsupõletiku, mitte nagu gripp, mille puhul kopsukas tekib just bakteriaalse tüsistusena. Või ma väga kindel ei ole. Targemad võivad parandada.
Tead - mina ei ole ka viimased paar nädalat täiesti terve olnud. Ja päris ahvatlev on mõelda, et äkki ma põdesingi selle kergel kujul läbi. Võiks nüüd nagu kunn ringi lasta. Julgeks suvisele puhkusereisile minna jne. Ma arvan, et see on petlik. Kui mingi mõistliku hinnaga antikehade test tuleks, siis pulli pärast teeks. Aga ma ei usu et mul pere oleks pääsenud nakkusest, kui ma oleks positiivne. Eks ma uurin edaspidi X -lt, kas tal pere jäi puutumata. See on selline mõnus käeulatuses juhtum, mida sorkida :)
Hanso puhul on huvitav, kuidas ta lapsed reageerivad... Reeglina peresiseselt ei väldi.
Eedit - Lugesin Hansot jälle. Kirjeldab päris huvitavalt:
Eeldatavasti sain ma nakkuse 7. või 8. märtsil...9ndal, tundsin ma siukest kummalist põskede õhetust. Teisipäevast saati natuke natuke nõrkust ja hullult sügelust ninas. Siukest paistetuse ja sügeluse, kiheluse tunnet ja väike nohu tuli ka juba siis.... laupäeval (14.03) sain ennast ise testida, siis juba pisikese köhaga, 37,3 palavikuga ja kadus ära maitsemeel üsna sama nädala lõpul.
Maitse- ja lõhnameel ikka täiesti niimoodi, et ma võisin küüslauku süüa nagu õuna. Tänaseks on maitse- ja lõhnameel enam-vähem tagasi, ma juba tunnen lõhnu, küll hooti aga siiski tunnen.

Ehk siis veelkord te kõik kes te kahtlustate omal koroonat ja nina tatine pole. Kui tõmbate ninaga käeseljalt ja midagi repseptoriteni ei jõua, siis on kehvasti...eee...noh tegelikult on see lõhnatundlikus muidugi individuaalne, aga peaks aru saama, kui tavapärasest nihkesse läeb.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Svejk »

vanahalb kirjutas:Mumeelest on küll täiesti elumõttetu suremisprotsente arvutada, sest keegi ei tea kui palju on nakatunuid. Egas see haigus pidalitõbi või muhkkatk pole kus nakatumise tunnused silmaga nähtavaks saavad.
Muideks "tavalise" gripi puhul on nakatunute numbrid hinnanguliselt ja Eestis on hooajaline suremine sellesse suurusjärk sada.

https://www.terviseamet.ee/sites/defaul ... wG1dYL8m_M
Eestis haigestus 2018/2019 hooajal grippi hinnanguliste arvestuste järgi 45 - 55 000 inimest.
Intensiivravi vajas 130 inimest (212 inimest hooajal 2017/2018).
Gripist tingitud tüsistuste tõttu on surnud 57 haigestunut . (94 inimest hooajal 2017/2018).
Intensiivravi osakonda sattus 7,8% (eelmisel hooajal - 10,9%) kõikidest gripi tõttu
hospitaliseeritud patsientidest. Kõikidest intensiivravi osakonda sattunutest suri 43,8% (
eelmisel hooajal 44,3%
Nüüd asja kallale:
Kriku kirjutas: 33 000 inimest, kui 66% nakatub ning 1% vajab hospidaliseerimist, siis 217 haiglasse. Suur osa neist vajab ka intensiivravi. Saaremaal on potentsiaali kolmandik või pool kogu Eesti intensiivravivõimekusest ära kasutada.
Mis muidugi on ka aiateivaste järgi "arvutatud"....
Niisiis kolmest protsendist surijatest http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 84#p610984 on sujuvalt saanud 1% hospitaliseerimist vajavaid - ja ka võrdluses olnud suurusjärkudevahe on kukkunud kahelt ühele.... 8)
No ei sure ju kõik hospitaliseeritud.
(muideks enneaegne võrdlemine on lubatud ainult "valitutele", aga selle juurde me kohe tuleme... 8) )

Neid 3% suremuse ja suurusjärkudega jutte on sul veel ja korduvalt. Siinkohal võiksid avalikult oma juttu korrigeerida
(või lähed jälle salaja oma juttu modereerima...? :D ), et mitte eksisid - ei - vaid lihtsalt jubetsesid ja tekitasid paanikat, selle asemel, et kasutada hallollust selleks ettenähtud moel.



Hämmastavalt küündimatu ja loogikakauge jutt: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 01#p611001

Sama siin: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 29#p611029
Vanker on rakendatud hobuse ette.

Loomulikult ei hakanud Walter2 intelligentse inimesena sinuga vaidlema ja põhjused on ta ära toonud oma signatuuris.
Minu signatuur on pisut teistsugune, aga see ei tähenda, et ma sulle vastaksin, ükskõik millist jama sa minu jutu peale produtseerima ka hakkaks.
:)
Viimati muutis Svejk, 29 Mär, 2020 7:36, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Teen selle postituse siia sest eraldi Darwini teemat pole.

Italian Mayor Urges Citizens to ‘Hug a Chinese’ to Fight Racism (4.02)
Kallista Hiinlast, et võidelda rassismi vastu.
https://pluralist.com/hug-a-chinese-flo ... ronavirus/

Chinese-Italian Man Fights Coronavirus-Related Racism with Free Hugs (5.02)
Itaalias elav hiinlane võitleb koroonaga tekkinud rassismi vastu jagades tasuta kallistusi (kas muidu need maksavad või?)
https://radiichina.com/coronavirus-racism-italy-video/

A group of people started a “free hugs” campaign in New York to raise awareness about coronavirus-related discrimination faced by the Chinese (2.03)
https://www.youtube.com/watch?v=nQcqaw4zMXU

Kingi lilli või midagi... nu pagan see kallistama peate selle pärast hakkama :evil:
Hakkame HIV tealikust tõstva kampaania käigus orgiaid korraldama
Viimati muutis loomake, 29 Mär, 2020 7:42, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

EESTI
kuupäev/testide arv/positiivsete testide % testide üldarvust

09.03/ 39/ 0.0 %
10.03/ 69/ 4.3 %
11.03/ 45/ 8.9 %
12.03/ 120/ 20.0 % (eriolukorra väljakuulutamine)
13.03/ 259/ 26.0 % (TA muudab testimise strateegiat)
14.03/ 128/ 20.0 %
15.03/ 162/ 22.0 %
16.03/ 254/ 13.0 %
17.03/ 238/ 8.4 %
18.04/ 395/ 8.4 %
19.04/ 239/ 3.8 %
20.03/ 245/ 6.5 %
21.03/ 308/ 7.5 %
22.03/ 417/ 4.8 %
23.03/ 495/ 5.3 %
24.03/ 317/ 5.4 % (karantiini karmistamine)
25.03/ 768/ 4.6 %
26.03/ 2281/ 5.9 %
27.03/ 1010/ 3.7 %
28.03/ 1200/ 5.8 %

TA annab alates 26.03 oma kodukal ka sedasama protsenti, mis siingi, eile neil 6 % (ümmardavad).
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Mudakoon »

Gripiga on üldse pisut kummalised lood , õigemini diagnoosimisega. Tatist pärast kui koolist oli vaja viilida siis "etendus" ambulatooriumis" päädis 90 prossu gripiga.
Ka tänapäeval olen seda diagnoosi saanud ehk paaril korral. Kuu ajakest tagasi suhtlesin ühe kõrgemast staatusest med. inimesega , kes juhtiski tähelepanu gripi diagnoosiga "vehklemisele". Nimelt on Õige gripi põhisümptomiks ju kõrge palavik , 38 kraadi ja ka kopikaid peale. Minul on sellist palavikku elus ehk üldse korda paar olnud. Eks see diagnoosimine on paras peavalu...
Kõige raskem amet pidi olema loomaarstil siis lastearstil ja pisut "arusaadavam" siis ülejäänutel selle tänuväärt ameti omandanud lugupeetud inimestel. :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Gripi üks peamine tunnus on see, kui suled silmad ja vajutad sõrmedega silmamunadele, siis on see päris valulik. Silmamunad muutuvad valulikuks enne lihaseid. Oma lastekarjaga korduvalt kontrollitud, enne pole mõtet arstile helistadagi (küsib nagunii sama).
Viimati muutis Kapten Trumm, 29 Mär, 2020 8:30, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3836
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Jaanus2 »

https://www.postimees.ee/6932166/koroon ... t-kivistik

Ei olnud ei palavikku ega köha, ometi koroona. Kui tegu ei oleks olnud arstiga, ei oleks tõenäoliselt keegi talle koroonatesti teinud.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Et siis New Yorki karantiini ikkagi ei tule.

BBC:
Coronavirus: Trump backs away from New York quarantine

US President Donald Trump has said quarantining New York "will not be necessary", after the state's governor said doing so would be "preposterous".

Mr Trump said the latest decision was taken on the recommendation of the White House Coronavirus Task Force.

The president had earlier said he might impose a quarantine on New York, and parts of New Jersey and Connecticut, to slow the spread of Covid-19.

There are more than 52,000 cases in New York.

The state has about half of the total confirmed Covid-19 cases in the entire US.

Mr Trump tweeted that instead of quarantine, a "strong travel advisory" would be issued to New York, New Jersey and Connecticut by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ülejäänud taimekasvatus on nii mehhaniseeritud, et kolhoosis kus ma kunagi töötasin ja 30+ traktoristi oli teevad sama töö praegult ära neli meest. Loomakasvatuse tootmismahud on samuti sellised, et kui seagripp mõned aastad tagasi Eestit räsis siis kauplused tühjaks ei jäänud. Risti vastupidi, hädatappude tõttu muutus liha nii odavaks nagu oleks kommunism kätte jõudnud
Ketipoodide lihaletist moodustavad märkimisväärse osa sisseveetud liha ja lihatooted. Eriti käib see kampaaniatoodete kohta, mis on enamasti pärit Poolast või Saksamaalt.

Seagripi ajal mingeid hädatappusid ei tehtud, kui tapmine oli, siis tegeles selle masshukkamisega VTA ja laibad läksid matmisele, mitte kombinaati.

Hetkel pole see ukraina tööliste kottimine õige ühegi nurga alt. Esiteks pole neil nagu kuskile praegu minna, teiseks veel lähikuudel pole ette näha küünetehnikute ja müügijuhtide lüpsjaks hakkamist - lihtsalt toetused on selleks piisavalt suured. Mina isiklikult olen sellise töötuskindlustuse vastu - nägin selle negatiivset mõju tööhõivele eelmise masu ajal päris palju. Inimesed eelistavad ka 50% (buumiaja õhku täis palgast) sissetulekuga istuda kodus kui minna mingile väiksepalgalisele tööle.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

atnekas kirjutas:Et siis New Yorki karantiini ikkagi ei tule.
Saate näha, et Eesti (ja Soome) tulevad jamast palju paremate tulemustega välja kui materiaalses külluses elav USA. Lihtsalt ilma adekvaatse juhtimise ja initsiatiivita võib muutuda materiaaltehniline ülekaal kasutuks, nagu sõja-ajalugu meile õpetab.

Selline otsus on nagu pretsedent - sama asja ei julgeta teha ka mujal ja see tähendab laibavirna nii 1,5-2 korda suuremat kõrgust. Soome küll ei kõhelnud sellist asja tegemast (tohutu pingutus ja ebapopulaarne), meil pole see aga väga mõttekas (meil on kolm raskuspunkti, mille suhtlus muu Eestiga on piiratud nagunii).

Trump lihtsalt ei taipa (ja NY kuberner samuti), et see pole WWII, kus masstootmine võitis sõja. Siin on arukam vältida nakatumist, selle asemel et hingamisaparaate masstootmisse panna.

Ei kiida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Kordustestid (mida nüüd hakatakse järjest rohkem tegema, et inimene terveks tunnistada) lähevad iga päev tehtud testide nimekirja ? Kui nii siis peaks haigete % igapäevastes testides kõvasti langema hakkama. Ning kui inimese test on ikkagi jätkuvalt positiivne siis ei lähe ju pos. testide listi ?
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

loogika ütleb, et kordustest läheks statistikasse siis, kui osutub positiivseks. Siis läheb test tehtud testide hulka ja positiivne positiivsete hulka. Negatiivne test kajastub lihtsalt tervenenute arvus.

NB! Tervenenute arv näitab ainult ametlikke terveks tunnistamisi (peamiselt haiglast välja kirjutatuid).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
smr
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas smr »

atnekas kirjutas:Et siis New Yorki karantiini ikkagi ei tule.

BBC:
Coronavirus: Trump backs away from New York quarantine
The president had earlier said he might impose a quarantine on New York, and parts of New Jersey and Connecticut, to slow the spread of Covid-19.
Trump ei kehtest NYCs karantiini, kuna see pole tema otsustusõigus, see on kohalik teema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oled sa kindel, et USA-s pole mingit Emergency Act taolist asja, mis selle õiguse annaks?
Võimalik on muidugi, et Trump pole seda lihtsalt poliitilistel kaalutlustel välja kuulutanud, et see "olukord" nüüd on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist