REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

LoneRider kirjutas:Meedias oli juttu, et perearsti meelest oli patsiendil angiin. Kas ja kuidas saab praegusel ajal üldse perearst midagi sellist mõelda. Iga vähegi relevantse sümptomi korral tuleks inimene saata praegu koroona testile. Eks seal oli natukene süüd ka sellel arstil, et inimene ringi seikles.
Mõni ikka lipsab läbi, ole nii hoolikas kui tahes. Näiteks patsient teatab, et soovib tulla arsti vastuvõtule seljavalu tõttu. Suvel üsna tavaline probleem, põhjuseks igal pool jäist õhku uhkavad konditsioneerid. Vastuvõtul teatab, et tal tegelikult 1,5 nädalat kestnud köha ja palavik. Miks sa aega kirja pannes ei öelnud? Ma ütlesin ju... Ei öelnud, oleksid saanud saatekirja Covid-19 testimisele. Aga ma olen ju terve, mul pole Covid-19 haigust, mis siis, et töötan Soomes. Jne.

Ma ei süüdistaks meedikuid.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

trs kirjutas:Iga eestlase eesmärk peaks olema ikkagi see, et ralli toimuks.
Räägi enda eest. Keegi pole sind volitanud kogu ühiskonna nimel sõna võtma.

Mina jälle ütlen, et iga normaalse ja sotsiaalselt vastutustundliku eestlase eesmärk peaks olema, et ralli ei toimuks.
Pikas plaanis taandub tänapäeva ühiskonnas kõik rahale.
Nagu ma ütlesin, räägi enda eest. Ütle, et sinu arvates taandub tänapäeva ühiskonnas kõik rahale. Minu meelest näiteks ei taandu. Minu meelest on kõige olulisem empaatia ja koostöö.
Viimati muutis Z03, 31 Juul, 2020 17:48, muudetud 1 kord kokku.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

iga eestlase eesmärk peaks olema ,et rahvatervis ei saaks kannatada ja et meil massiürituste tõttu ei tekiks samasugust või veel hullemat olukorda kui oli aprillis.

Kui WRC rallit on võimalik niiviisi läbi viia, et rahvatervis ei kannata, siis lasku käia . Kui ei ole, siis tuleb ära jätta.

Praegu on sinna veel üle kuu aja, vara on öelda, mis oleks parem . Hulk raha on kulutatud ja pingutust on juba tehtud, kuid kui ikka ralli seaks inimeste tervise ohtu,siis ei tohiks sellest hoolida
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mõni ikka lipsab läbi, ole nii hoolikas kui tahes. Näiteks patsient teatab, et soovib tulla arsti vastuvõtule seljavalu tõttu. Suvel üsna tavaline probleem, põhjuseks igal pool jäist õhku uhkavad konditsioneerid. Vastuvõtul teatab, et tal tegelikult 1,5 nädalat kestnud köha ja palavik. Miks sa aega kirja pannes ei öelnud? Ma ütlesin ju... Ei öelnud, oleksid saanud saatekirja Covid-19 testimisele. Aga ma olen ju terve, mul pole Covid-19 haigust, mis siis, et töötan Soomes. Jne.
Olen ka seda meelt, et täna peaks IGA respiratoorse teema ja ebaselge palavikuga tegelane minema õkva COVID testimisele ja kohustuslikus korras.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Olen ka seda meelt, et täna peaks IGA respiratoorse teema ja ebaselge palavikuga tegelane minema õkva COVID testimisele ja kohustuslikus korras.
Peaks. Aga kui perearst vms ütleks et peaksin testile minema siis pigem olen ise lihtsalt 2 nädalat eneseisolatsioonis selmet ajukoopas pulgaga kaapimist kannatades.
Kuid jah, perearst, teades tõenäolisi sümptomeid, oleks pidanud tüübile soovitama seda või teist ja märkima asja ka korralikult digiloosse...
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

No näed, paari jobu pärast hakataksegi Tartut vaikselt lukku panema:
https://www.err.ee/1119352/tartu-keelas ... -kontserdi

Kahju tavalistest tartlastest, kes on siiani käitunud vastutustundlikult.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Dr.Sci kirjutas: Peaks. Aga kui perearst vms ütleks et peaksin testile minema siis pigem olen ise lihtsalt 2 nädalat eneseisolatsioonis selmet ajukoopas pulgaga kaapimist kannatades.
Kuid jah, perearst, teades tõenäolisi sümptomeid, oleks pidanud tüübile soovitama seda või teist ja märkima asja ka korralikult digiloosse...
Pole too nii hull midagi olnud. Selline hetkeline aevastuse eelne kõdi/sügelus. Silmist veidi vett kah välja. Mul ninas palju hullemaid protseduure läbi viidud.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Kui hull saab olla vatipulga 5 cm sügavusele ninna lükkamine ja seal 5 sek keerutamine? Nagu päriselt?
Viimati muutis Z03, 31 Juul, 2020 18:09, muudetud 2 korda kokku.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

täiesti totter. Et siis vabanki kunded käivad kuskil kontserdil või ja veavad lapsi lasteaeda ?

Tule taevas appi !

Kuid midagi teha ,siis peaks Klaas nõudma Rataselt, et Tartus ja maakonnas ööklubid, kõrtsid ja massiüritused kinni pannakse. See on Eesti valitsuse pädevuses . Covid on läbupidude haigus, sealt ta hakkab levima .
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

loomake kirjutas:
Dr.Sci kirjutas: Peaks. Aga kui perearst vms ütleks et peaksin testile minema siis pigem olen ise lihtsalt 2 nädalat eneseisolatsioonis selmet ajukoopas pulgaga kaapimist kannatades.
Kuid jah, perearst, teades tõenäolisi sümptomeid, oleks pidanud tüübile soovitama seda või teist ja märkima asja ka korralikult digiloosse...
Pole too nii hull midagi olnud. Selline hetkeline aevastuse eelne kõdi/sügelus. Silmist veidi vett kah välja. Mul ninas palju hullemaid protseduure läbi viidud.
Hea öelda... aga kui oled 13 aastasena 10 päeva järjest 2x päevas läbinud protseduuri nimega "põskkoopa loputus" siis sellest piisab terveks eluks...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

tympsa kirjutas:Kuid midagi teha ,siis peaks Klaas nõudma Rataselt, et Tartus ja maakonnas ööklubid, kõrtsid ja massiüritused kinni pannakse. See on Eesti valitsuse pädevuses . Covid on läbupidude haigus, sealt ta hakkab levima .
Tõepoolest. Paneme Tartus koheselt kõik peod kinni ja unustame ära et homme on ntx Pärnus Retro FM pidu... ja kindlasti on muudki mujal...

Täiendatud:
Meil siin oli mõned päevad korvpalli ja mõned päevad ka tennist. Ise vaatasin turvalisest keskkonnast aga ega saal küll ekraanilt paistnud turvaline olevat.
Viimati muutis Dr.Sci, 31 Juul, 2020 18:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

maksipoiss kirjutas:
ambur123 kirjutas: PS: puhtalt huvi pärast - mis saab inimesest, kellel on diagnoositud koroonaviirus? Peab kodus olema aga edasi? Ravi selle vastu minu teada ei ole ju. Kas istub siis niikaua kodus, kuni esmased tervisenähud kadunud ja test näitab koroona puudumist? Kas see test eristab läbipõdemisel saadud antikehasid ja veel nakatumisvõimelist viirust?
Istub kodus kuni test on negatiivne, kusjuures enamasti igasugused sümptomid puuduvad ja inimene tunneb ennast täiesti tervena. Proovi niimoodi kodus istuda.
Kui inimene ennast täiesti tervena tunneb või on ainult mingid väikesed külmetussümptomid (sai nt. vihma käes läbimärjaks ja külmetas natuke), siis ta arsti juurde ei lähegi. Muudkui käib aga ringi, nakatab enesele teadmata teisi ja kirub netis, et kes on see idioot, kes haigena ringi kooserdab. Ja ei saagi kunagi teada, et see nakataja oli juhtumisi tema ise.
LoneRider kirjutas:Meedias oli juttu, et perearsti meelest oli patsiendil angiin. Kas ja kuidas saab praegusel ajal üldse perearst midagi sellist mõelda. Iga vähegi relevantse sümptomi korral tuleks inimene saata praegu koroona testile. Eks seal oli natukene süüd ka sellel arstil, et inimene ringi seikles.
Olgem ausad, ei ole perearstide hulgas neid "teravaid pliiatseid" just ülearu palju. Leidub selliseidki turakaid, et kui poleks tegemist enda või mõne lähedase inimese isikliku kogemusega, siis ei usukski. Mingitki vastutust valediagnoosi, valeravi või igasugu tegematajätmiste eest pole ja nii see pohhuism lokkabki.

Mis ukrainlastesse puutub, siis huvitav, kas keegi niisuguse mõtte peale ei tulnud, et kõigile tulijatele otse lennujaamas samasugune jalavõru kinnitada nagu on osadel tingimisi vabaduses viibivatel vangidel? Selle 2 nädalat oleks ju välja kannatanud küll ja oleks olnud kohe teada, kui karantiini rikutakse. Seda enam, et oli ju teada, et risk selleks on olemas. Või oleks siis vähemalt kogu see seltskond karantiini ajaks majutatud mõnda hotelli range järelvalve alla.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

mulle on seda ninaneeluproovi tehtud haiglas . See pole valusam kui lihasesüst, pisut ebameeldiv ainult. Isegi väiksed lapsed peaks seda väga hästi taluma. Imelik on lugeda, et täiskasvanud inimene seda kardab
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Ma olen lapsepõlves läbinud protseduuri nimega põskkoopa loputus. See tähendab nõela põskkoopaase surumist ja siis desinfitseeriva vedelikuga mäda välja loputamist. Enne tehti kohalik tuimestus, valu ei olnud. Hirm ja ebameeldivustune oli, aga kannatasin välja. Mina ei julgenud küll arsti juures kisada, röökida ja meedikule jalaga kõhtu lüüa nagu tänapäeva indigo- ja kristallilapsed. Arsti juures tuli kõik välja kannatada, sest nii oli vaja.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

tympsa kirjutas:mulle on seda ninaneeluproovi tehtud haiglas . See pole valusam kui lihasesüst, pisut ebameeldiv ainult. Isegi väiksed lapsed peaks seda väga hästi taluma. Imelik on lugeda, et täiskasvanud inimene seda kardab
Ei karda, aga lihtsalt ei taha... seni kuni on valikuvõimalus.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist