www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 01 Dets, 2020 20:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10862 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 725  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 13:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Apr, 2020 22:19
Postitusi: 44
Borja kirjutas:
Õiguskantsler meenutab mulle omaaegseid KVPS juriste - nemad nimelt nägid oma "missiooni" selles, et iga riigikaitses vajaliku liigutuse kohta ära tõestada, miks seda teha ei saa.. vastupidist nõu aga - et kuda vajalikke asju läbi suruda - seda nende käest ei tulnud // seda nad oma töökohuseks ei pidanud.. ballast ühesõnaga - mitte juristid :|

See kiidetud õiguskantsler paneb minu arust täpselt sama rada - et kamakaks, mida keegi juht/direktor kohapeal tulevalt coronaolukorrast otsustab(-on sunnitud kiirkorras otsustama) - kõik see osutub õiguskantsleri silmis "ebaseaduslikuks".. absurd ju :mrgreen:

Õiguskantsler on oma sõnavõttudes pidevalt rõhutanud seda, et ametnike tegevus peaks olema suunatud sellele, et probleeme sisuliselt lahendada (mitte lihtsalt menetleda) ning on ka ise seda meelt, lihtsalt kritiseerimine pole piisav - tuleb pakkuda ka lahendusi, kuidas probleeme lahendada. Palju tema tööd on ju ka sellist, mis avalikkusele välja ei paista - kui on tahe päriselt asju paremaks saada, siis suheldaksegi eri ametkondade ametnikega ka otse (meili teel, telefonitsi jne), antakse soovitusi, kuidas võiks asja lahendada jne. Kogetud. Samas - iga ametkond tehku ka oma tööd (õiguskantsler ei saa alati ette öelda, kuidas täpselt mingi asi peab lahendatud olema).

Juba enne eriolukorda ütles ta ka korduvalt välja, et peab olema selge, kes mille eest vastutab ja kes mida otsustada võib. No ei ole asjad mu meelest siiani selgeks saanud (aga see on juba rahvaesindajate töö). Kui vaadata seda "toredat" nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadust, siis selle järgi võib VV otsustada vaid paari asja, Terviseamet veidi enam. Aga on palju olulisi asju, mille puhul ei ole selge, kes üldse otsustada võib ja kas see seadus seda üldse võimaldaks. Reeglid on ju selged - selleks, et mingeid õigusi piirata, peab selline alus olema selgelt seaduses sätestatud (mõistagi peab piirang olema ka proportsionaalne). Kui seaduses õiguslikku alust ei ole, siis piirangut kehtestada ei saa. Kui on vaja Riigikogus kiiresti mõnda seadust vastu võtta/muuta, siis saadakse sellega ka hakkama - no loogu vajalikud õiguslikud alused siis. Seni, kuni inimesi isiklikult väga mingi konkreetne piirang ei puuduta, siis nagu ei huvita ka see juriidiline pool. Kui aga asi hakkab puudutama enda nahka ja piirang tundub ebaõiglane, siis tõstetakse kisa. Kas poleks mõistlik, kui selline oluline valdkond oleks mõistlikult reguleeritud ja kõigil pilt selge?

Õiguskantsler andis muideks äsja üle oma aastase tegevuse ülevaate Riigikogule ja osa sellest puudutas ka eriolukorda: https://www.oiguskantsler.ee/ylevaade20 ... iolukorras
Kood:
Esiteks peab seadusesse üldarusaadavalt kirja panema, kes tohib piirata isikute õigusi ja vabadusi ning seada neile kohustusi. Teiseks tuleb määrata, milline on kriiside lahendamisel riigi ja kohaliku omavalitsuse tööjaotus. Ja kolmandaks: teatud ulatuses võib olla mõistlik reguleerida ka seda, kes riigis mingi akti annab või kes mida juhib. Osa sellest tööst on kirjas seaduses, osa määruses ja osa peaks olema kriisilahendamisplaanides.


No tõesti - kui mõni erakond lubab peale järgmisi valimisi välja töötada uue ja korraliku nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse, siis kaalun oma hääle andmist.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 15:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2128
Peeter kirjutas:
...
See 61 on väga ebameeldiv number, juhin tähelepanu veelkord sellele, et kui testimine on veninud (...venitatud?) ja need numbrid on tegelikult no näiteks üleeilsed? Ja esmaspäev-teisipäev näeme uusi rekordeid? Siis on see tegevusetus ja/või statistika moonutamine ju juba vaat et kuritegelik?
Paraku jääb nõustuda, progressi arvestades ma kartsin et 40 saadakse kätte. Aga mitte 60. Ja ridade vahelt võib lugeda et on palju juhtumeid kus allikat veel ei teata. Tõenäoliselt oleme õnnega koos kui sama arvu testide korral tulevase nädala saak päevas jääb 40-60 kanti, kui alla selle, võib hingata kergemalt, kui üle, siis kahjuks ei näe muud varianti kui et kehtestada piirangud mis tehti 16.03. Mööndusega et riigisisene liiklus jääb toimima....

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 15:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 278
Et tegutseda, piirata, sulgeda jne nö Reaalajas ilma, et keegi "kobiseks" peaks Riigis olema Valitsuse poolt kehtestatud Eriolukord. Samas Eriolukorra ajal, viidates Eriolukorrale, ei "pea"(tinglikult öeldes) ettevõtted, eraisikud oma igapäevaseid kohustusi täitma - tekib tohutu prognoosimatu materiaalne koormus Riigile, Ettevõtetele, Inimestele. Kevad oli süütu lugu, aga kui näiteks terve sügis- talv möödub nö Eriolukorras.. .
Covid 19 levik saab ehk peatatud, aga ise oleme kohe tõsiselt põlvili, kusjuures tõenäoliselt paljud jäävadki edaspidi põlvili käima.
See öeldud pragmaatiliselt.
Olen seda meelt, et tuleb ise püüda võimalikult Targalt käituda ja edasi elada. See tänane 61 , no siis nii on. Kuni haiglad on "tühjad" seni saame kenasti hakkama. Eriolukorra kehtestamist ei maksa igatseda, arvan ma.
T.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 16:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 278
Borja kirjutas:
..ja kui selline "järelevalve" muutub kiirete ning elutähtsaste otsuste piduriks - mitte retooriline, vaid täiesti eluline küsimus - paneme ikka tuima näoga "juriidikat" edasi vä :roll: :wall:

Tava olukorras nii on. Eriolukorra tingimustes otsuste jõustumised, täitmised vajadusel "reaalajas". Kodanike ja ettevõtete õigustest, õigustatud ootustest saab "üle sõita".
T.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 18:09 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 21662
Asukoht: Viljandimaa
Dr. Pille Märtin Lääne-Tallinna Keskhaigla võimekusest:
Tsiteeri:
Milliseks sügis-talveks LTKH valmistub, kui palju patsiente suudab nakkushaigla vastu võtta?

Hetkeseisuga on meil nakkushaiglas konkreetselt planeeritud 46 kohta, sinna hulka siis 9 teise astme intensiivravikohta. Samas, ega ravikoht ei ole see, mis patsienti ravib. Sinna juurde on vaja ka personali. Kui vajadus tekib, siis me saame kohtade arvu ka suurendada, aga see peab siis tulema nii-öelda teiste haiguste arvelt, sest ega nakkushaigused maamuna pealt kadunud ei ole. Ka teised nakkushaigused on endiselt olemas ja ka neid haigestunud patsiente me peame ravima. Ehk võib tekkida probleem, millega me peame hakkama tegelema, et meil on personali vaja juurde ühel hetkel, kui neid haigeid saab olema palju rohkem.

Kui palju rohkem, et tekiks personali puudujääk?

Selle 46 kohaga saame kenasti hakkama, saame [patsiendid] ära jagada. Aga mis kevad meile näitas, oli see, et kui me sulgesime plaanilise ravi poole, siis ka sealt tekkis personali, keda me saime ümber õpetada ja suunata ravitööd tegema nakkushaiglasse. Kui me tahaksime nüüd jätkata plaanilise tegevusega samas mahus, et kevadel tekkinud ummikuid lahendada, inimesi siiski aidata, siis võib tekkida see küsimus. Aga sellega me aktiivselt hetkel tegeleme ka koostöös Põhja-Eesti regionaalhaiglaga.

Kas on siis võtta kuskilt lisatööjõudu?

Arste veel saaks, aga õed ja hooldajad on need, kes peavad selle patsiendiga palju tõsisemalt ja tihedamalt kokku puutuma, ehk tõesti ongi vaja aidata tal pöörata, istuma tulla või toita. Sellega me ka praegu tegeleme, et varuinimesi komplekteerida.

Kui suurest koroonapatsientide hulgast me räägime, et teil tuleb piir ette?

Et tekiks ummik… Seda arvu ma teile praegu öelda ei saa, sellepärast et me tõesti alles tegeleme sellega. Nakkushaigla tegelikult kunagi ammustel aegadel ehitati sajakohaliseks, aga sellisel juhul, kui ka lapsed peaksid ilmuma, siis lapsevanemad peavad ju ka kuskil olema, mitte tooli peal istuma või üldse õue peal vaatama. Siis hakkame me küsima teistelt haiglatelt abi.

Levikust laste hulgas:
Tsiteeri:
Praegu on mitmes lasteaias ja koolis covid-nakkus sees. Kas see tähendab, et lapsed ikkagi nakatavad täiskasvanuid ja võivad ka ise rakselt haigestuda?

Lapsed jäävad haigeks küll, aga nad ei põe seda nii raskelt, et nad vajaksid haiglaravi, üksikute eranditega küll. Väita, et see väikelastele ei levi, on ennatlik. Jah, nad jäävad haigeks, aga nad jäävad haigeks palaviku, kurguvalu ja köhaga. Kevadel meil olid ju kõik lasteasutused kinni, aga nüüd on nad küll lahti ja me näeme, et ta võib ka seal levida, aga ta ei anna massilist puhangut.
https://tv.postimees.ee/7065322/nakkush ... 1577723337

Sellest viimasest ma nüüd ei saanud eriti aru... :dont_know: Kui haigestuvad nohu ja köhaga, miks nad ei võiks omakorda vanemaid nakatades massilist puhangut anda?

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 18:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9248
Asukoht: Siilis
Muuseas, pakun kihlvedu - esmaspäevast muudetakse meil maskikandmine avalikus ruumis kohustuslikuks.......

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 18:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Dets, 2018 21:26
Postitusi: 1339
Borja kirjutas:
Muuseas, pakun kihlvedu - esmaspäevast muudetakse meil maskikandmine avalikus ruumis kohustuslikuks.......

Mis vahele paned?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 19:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9248
Asukoht: Siilis
1 x pdl SAKU Tumedat // kohaletoimetamine kullerpostiga

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 19:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4074
Asukoht: Tartu
Borja kirjutas:
Muuseas, pakun kihlvedu - esmaspäevast muudetakse meil maskikandmine avalikus ruumis kohustuslikuks.......

Kahtlen väga sügavalt, et esmaspäevast juba maskeraadiks läheb. Esiteks tuleks kuidagi paika panna, mida siis ikkagi maskina käsitleda saab ja mida mitte. Ja teiseks, arvestades maskide hindu, tuleks sel juhul kuidagi korraldada nii, et kel ikka olukord rahaliselt väga kitsas, need maske tasuta saaks. Muidu ilmuvad kohe välja tegelased, kes kasutatud maskid prügikastidest kokku korjavad, sirgeks siluvad ja soodsa hinnaga uuesti maha müüvad. Või siis kasutavad osad inimesed üht maski senikaua, kuni see puhtfüüsiliselt ära laguneb. Tööandjad peavad sel juhul kõigile töötajatele vähemalt töötamise ajaks maskid andma, koolid õpilastele. Kas riigis olemasolevatest varudest üldse jätkuks? Ja mida lasteaedades peale hakata? Küllap kinni panna. Vähe sellest, et lastemõõdus maske pole vist eriti saada, no eks sa katsu rühmatäiele 2-3 aastastele selgeks teha, et ei tohi maski eest ära võtta. Ja kuidas koolisööklates söömine korraldada? Enamasti ikka igal söögivahetunnil istub rahvas laudade taga külg külje kõrval ja teisel pool lauda istujatega peaaegu nina vastu nina. Distantsõppele?

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 20:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2128
Borja kirjutas:
1 x pdl SAKU Tumedat // kohaletoimetamine kullerpostiga
Minu poolt vastu siis konjak...korralik, 0,5+L, ntx https://www.selver.ee/konjak-chateau-de ... tube-70-cl
et esmaspäev ei võeta vastu otsust mis teisipäevast kohustab avalkus ruumis maskiga liikuma.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 20:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2352
Kriku kirjutas:
ÕK ülesanne ongi järelevalve. ÕK ei saa valitsuse eest valitsema hakata.
Vabandan, kui mõnele ei meeldi.
Mul oli oma teenistuse ajal "õnn" 4 korda saada Riigikontrolli töö "objektiks". Kontrolliti hoolega. Erilisi jamasid ei olnud.
Ennem kontrollakti lõpliku kinnitamist istusime iga kord paar tundi ninapidi koos ja arutasime koos, kuidas saaks ja peaks tegema, et asjad oleks eekirjade/seaduste kohased ja samas ei jääks midagi vajalikku tegemata.
Kõige mõttetum on kontroll, kes ei anna mingit nõu - kui ei saa nii nagu taheti, et kuidas siis saaks korralikult ... :evil:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 20:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juul, 2016 11:09
Postitusi: 1136
Kuupäeva ju ei mainitud, mingil esmaspäeval see maskide kandmise nõue nagunii aset leiab, kui mitte 21.09, siis 28.09 või oktoobris, novembris...

Õlut ma ei joo, ei maksa kulleriga saata. Konjaki osas pole nii kindel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 21:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Veebr, 2006 21:12
Postitusi: 421
Asukoht: Tartu
Sekundeerin isand doktorile, Dr. Scile. Et siis kui esmaspäeval 21.09.2020 (või teisipäeval kell 00.01-st läheb maskikandmiseks avalikus ruumis, siis aitan temal seda konjakit osta- pool on minu osa. Samuti olen ka kohe käsi selle konjaki ära konsumeerimisel! :D See on minu poolne pakkumine siis, loomulikult tomib see siis, kui herr doktor soovib omale kambajõmmi!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 21:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 1162
Manurhin kirjutas:
Borja kirjutas:
Muuseas, pakun kihlvedu - esmaspäevast muudetakse meil maskikandmine avalikus ruumis kohustuslikuks.......

Kahtlen väga sügavalt, et esmaspäevast juba maskeraadiks läheb. Esiteks tuleks kuidagi paika panna, mida siis ikkagi maskina käsitleda saab ja mida mitte. Ja teiseks, arvestades maskide hindu, tuleks sel juhul kuidagi korraldada nii, et kel ikka olukord rahaliselt väga kitsas, need maske tasuta saaks. Muidu ilmuvad kohe välja tegelased, kes kasutatud maskid prügikastidest kokku korjavad, sirgeks siluvad ja soodsa hinnaga uuesti maha müüvad. Või siis kasutavad osad inimesed üht maski senikaua, kuni see puhtfüüsiliselt ära laguneb. Tööandjad peavad sel juhul kõigile töötajatele vähemalt töötamise ajaks maskid andma, koolid õpilastele. Kas riigis olemasolevatest varudest üldse jätkuks? Ja mida lasteaedades peale hakata? Küllap kinni panna. Vähe sellest, et lastemõõdus maske pole vist eriti saada, no eks sa katsu rühmatäiele 2-3 aastastele selgeks teha, et ei tohi maski eest ära võtta. Ja kuidas koolisööklates söömine korraldada? Enamasti ikka igal söögivahetunnil istub rahvas laudade taga külg külje kõrval ja teisel pool lauda istujatega peaaegu nina vastu nina. Distantsõppele?

Nagunii kasutatakse yht ja sama maski kuni see laguneb. Või arvad, et hakkataks makside sertifikaate ja vastavust kontrollima :D
Umbes 50% või enam nii tegena hakkaks-mask taskus ja kui poodi minnakse siis tiritakse taskust välja. Lisan ausalt juurde, et mina oleksin yks nendest, kes ei hakka iial 3h tagant maski vahetama või igakord uut ettepanema. Ostaksin yhe riidest maski ja siis vormitäiteks kannan.


Viimati muutis hjl85, 19 Sept, 2020 21:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2020 21:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 650
Nii need koroona peod sünnivadki :mrgreen:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10862 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 725  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: kefiir, mongol ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt