www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Nov, 2020 19:25

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10790 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616 ... 720  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 7:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2126
Tsiteeri:
Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhi Kadri Juhkami sõnul on üle Eesti kolmel inimesel, kes käisid nostalgiapäevade ajal Haapsalu Vanakinos peol, tuvastatud koroonaviirus.
Juhkami sõnul need kolm inimest peo ajal nakkusohtlikud olla ei saanud, vaid peol võis olla inimene, kes neid nakatas. Lisaks on Juhkamil teada, et mitu peol viibinud inimest on saanud teate HOIA äpi kaudu, et on olnud kokkupuutes nakatunuga, kirjutab Lääne Elu.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/haapsalu-vanakinos-toimunud-nostalgiadiskol-osalenute-seas-tuvastati-kolm-nakatunut?id=91108673
.....tulevad vist ajad kus disko pole oluline, punk on põhiline... Vähemalt Tallinnas ollakse vastutustundlikumad ja Ennu Ratas jäeti ära: Kurb, aga põhjendatud.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 7:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 646
Krista Fischer, Mario Kadastik: viiruse teine laine on käes. Aga nüüd me teame, millega on tegemist.

Tsiteeri:
Kui koroonaviirus kevadel Eestimaale jõudis, olime andmeanalüütikutena vist esimeste seas, kes tõsiselt muret tundma hakkasid. Uudised sealt, kuhu viirus enne jõudis, olid hirmutavad. Ka meie andmed ei jätnud võimalust rahulikult kõrvalt vaadata: märtsi esimesel nädalal (2.3–8.3) tuvastati kõigest üheksa nakatunut, aga teisel nädalal juba üle 200 ja aprilli esimesel nädalal (30.3–5.4) ligi 400.
Need arvud kinnitasid seda, mida nägi ka ülejäänud maailm: nakkusjuhtumite arvu eksponentsiaalset kasvu. Ja ülejäänud maailm oli selleks ajaks näinud sedagi, mida see haigus kaasa toob: suure koormuse haiglatele ja sealsetele intensiivraviosakondadele ning lõpuks ka suremuse suurenemise.
Ei olnud põhjust arvata, et Eestis läheb teisiti – eriti kui midagi kähku ette ei võeta.

Edasine on maksumüüri taga. Kas seal ka midagi asjalikku peidus on... ei tea.

https://epl.delfi.ee/arvamus/krista-fis ... d=91104579


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 7:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2126
https://epl.delfi.ee/arvamus/krista-fis ... d=91104579
Tsiteeri:
Krista Fischer, Mario Kadastik: viiruse teine laine on käes. Aga nüüd me teame, millega on tegemist
Kui koroonaviirus kevadel Eestimaale jõudis, olime andmeanalüütikutena vist esimeste seas, kes tõsiselt muret tundma hakkasid. Uudised sealt, kuhu viirus enne jõudis, olid hirmutavad. Ka meie andmed ei jätnud võimalust rahulikult kõrvalt vaadata: märtsi esimesel nädalal (2.3–8.3) tuvastati kõigest üheksa nakatunut, aga teisel nädalal juba üle 200 ja aprilli esimesel nädalal (30.3–5.4) ligi 400.

Need arvud kinnitasid seda, mida nägi ka ülejäänud maailm: nakkusjuhtumite arvu eksponentsiaalset kasvu. Ja ülejäänud maailm oli selleks ajaks näinud sedagi, mida see haigus kaasa toob: suure koormuse haiglatele ja sealsetele intensiivraviosakondadele ning lõpuks ka suremuse suurenemise.

Ei olnud põhjust arvata, et Eestis läheb teisiti – eriti kui midagi kähku ette ei võeta. Õnneks reageeris meie valitsus aegsasti ja nagu nüüdseks teame, hoiti edukalt n-ö hullem ära. Nakatunute arvu kasv pidurdus, aprilli kolmandal nädalal tuvastati alla 200 nakatunu ja sellest järgmisel nädalal alla 100. Maikuus langus jätkus ja peagi olime olukorras, kus päevane nakatunute arv oli ühe käe sõrmedel kokku loetav ja mõnel päeval sootuks null.

Kui selle nn esimese laine kahjud kokku lugeda, siis haiglasse jõudis COVID-19 diagnoosiga 434 inimest ja suri 64.

Mida oleme sellest nüüdseks õppinud?

Esiteks saame olla veendunud, et kasutusele võetud erimeetmed olid efektiivsed. Ent me ei tea vastust küsimusele, milline oli täpselt ühe või teise meetme efekt. Kas suurem abi oli kaubanduskeskuste ja meelelahutusasutuste sulgemisest ning ürituste ärajätmisest või hoopis koolilaste distantsõppele saatmisest? Või millestki muust? Ja kas nakkuse leviku kontrolli alla saamiseks on tõesti kogu komplekti vaja?

Kas kevadisi erimeetmeid oli üldse vaja?

Siiani esineb arvamust, et koroonaviirus ei ole sugugi hullem kui gripp ja üle maailma kasutusele võetud meetmed on ilmne ülereageerimine. Selle väite arutamiseks saab kasutada suuremahuliste seroloogiliste uuringute tulemusi. Näiteks Hispaanias tehti uuring, kus määrati COVID-19 läbipõdemist näitavad antikehad 60 000 inimesel. Inglismaal on tehtud samalaadne uuring 100 000 inimesel. Saadud andmete põhjal teame, kui suur oli tegelikult nakatumus, ja saame hinnata COVID-19 fataalsust, seda, kui suur osa nakatunuid sureb. On oluline arvestada, et risk surra COVID-19 tagajärjel oleneb suurel määral vanusest.
Kokkuvõttes on siiski hinnatud, et COVID-19 on vähemalt kümme korda surmavam kui tavaline gripp. Nüüdseks on selge seegi, et riikides, kus epideemia esimese laine puhul jäädi reageerimisega hiljaks, ületas COVID-19 suremus märgatavalt selle, mida on siiani nähtud kõige hullemate gripiepideemiate ajal.

Aga kuidas on lood Eestis?


Vaadates Eesti praeguseid andmeid, pole eriti kahtlust, et kätte on jõudnud nakkuse leviku teine laine. Nakatunute hulk on kiiresti suurenenud. Kevadise lainega võrreldes on ehk siiski veel võimalik eristada konkreetseid koldeid. Sellegipoolest ei saa salata, et loodetud langus uute nakatunute arvus ei taha kuidagi tulla ja ühe kolde vaibudes tekib kuskil jälle uus.

Aga kui andmeid veel lähemalt vaadata, näeme ühte suurt ja olulist erinevust: nakatunud on kevadega võrreldes märksa nooremad.

Kindlasti tuleks meeles pidada, et osalt on see erinevus seletatav sellega, et proovivõtustrateegia on muutunud. Kui eeldada, et 85-aastaste ja vanemate hulgas suudeti kõik nakatunud tuvastada, siis saame, et esimeses laines nakatus 0,35% selles vanuses rahvastikust. Kui uskuda, et tegelik nakatumus oli kõigis vanusegruppides sama, siis saame esimese laine tegelikuks nakatunute hulgaks üle 4600, mis on üle kahe korra suurem kui proovidega tuvastatud. Tegelikkuses võib arvata, et nooremate seas oli nakatunuid vahest isegi rohkem ja ka üle 85-aastastest nakatunutest võis mingi osa kontrollimata jääda. Seetõttu on realistlik, et nakatus isegi rohkem: 5000–7000 inimest.

Erinevalt kevadest on praegu kontrollitud paljusid noori ja kergete sümptomitega isikuid ning vanemaealiste nakatunute arv on õnneks püsinud veel suhteliselt väike (paraku suureneb seegi). Seda kinnitab ka fakt, et haiglaravil on praegu veel veidi üle 20 inimese. Kevadel panime tähele, et just üle 50-aastaste nakatunute hulk viimase 14 päeva jooksul prognoosib tugevalt seda, mitu inimest on nädala pärast COVID-19 diagnoosiga haiglas.
Manus:
iCapture.JPG
iCapture.JPG [ 78.74 KB | Vaadatud 1092 korda ]

Kuna vanemaealiste nakatunute arv on viimase kahe nädala jooksul kiirelt kasvanud, saame kevadel tuvastatud seaduspära põhjal praegu prognoosida ka haiglapatsientide arvu kasvu (võib-olla isegi kahekordistumist) lähima nädala jooksul.

Viimasel ajal on esile toodud hüpotees, et haiguse kulg on kevadega võrreldes leebemaks muutnud. Seda on küll väitnud mitu teadlast, aga selget ja tõenduspõhist kinnitust sellele väitele veel pole.

Seetõttu ei ole põhjust loota, et viirus taandub iseenesest või käib meist kerge külmetushaiguse kujul märkamatult üle ja toob immuunsuse. Ei ole kahtlust, et praegu on igaühel äärmiselt oluline järele mõelda, kuidas tegutseda, et oma käitumisega ei aidataks kaasa viiruse kiirele levikule.

Mis aitaks tõhusalt nakkuse levikut piirata?

Kevadel teadsime viirusest veel vägagi vähe ning olime sunnitud ka keskkonna tõttu (puudulikud isikukaitsevahendite varud jne) reageerima pigem kiiremini ja jõulisemalt, et eksponentsiaalne kasv pidama saada. Nüüdseks teame rohkem ning eesmärk on siiski pigem suunatud meetmetega hoida viirust kontrolli all ja vältida suuri üleriigilisi piiranguid nii palju kui võimalik.

Nimelt tuleb arvestada, et suurtel ja jõulistel meetmetel ei puudu kunagi negatiivne mõju. Näiteks kui kõik kooliõpilased peaksid jälle distantsõppele minema, võib see kaasa tuua negatiivseid tervisemõjusid (saamata jäänud tervislik koolitoit, mahajäämus koolis ja sellega seotud stress, lapsevanemate vähenenud töövõime), samal ajal kui koolilaste enda jaoks oleks koroonaviirusega nakatumine enamasti tõepoolest sarnane kerge tavapärase külmetusega.
Ka ülikoolid seisavad tõsise küsimuse ees, kuidas korraldada õppetöö viiruse leviku tingimustes. Õppejõududena märkasime, et kuigi päris paljud on distantsõppega edukalt toime tulnud, oli kevadsemestril ka arvestatav hulk üliõpilasi, kes otsustasid akadeemilise puhkuse võtta – põhjuseks kas viletsad kodused tingimused iseseisvaks õppeks (vähene võimalus omaette segamatult õppida, halb internetiühendus vms) või ka lihtsalt puudulik enesedistsipliin või motivatsioon.

Sellised õppetöökatkestused lükkavad heal juhul edasi diplomi saamise aega (ja koos sellega noore jõudmist tööturule ja majanduslikku iseseisvumist), kuid paraku suurendavad ka tõenäosust, et kõrghariduse omandamine jääb sootuks pooleli. See ei tundu küll otsese tervisemõjuna, kuid paljud uuringud on näidanud haridustaseme olulist seost tervisenäitajatega ja eluea pikkusega. Seega saab täielikku distantsõpet pidada ainult lühikest aega rakendatavaks ajutiseks meetmeks, mida võiks kaaluda üksnes konkreetse nakkuspuhangu esinedes.

Samal ajal on 2 + 2 põhimõttel distantsi hoidmine ja maski kandmine lihtsad meetodid, mis kindlasti aitavad vähendada inimeselt inimesele jõudva viiruse hulka ning seega ka nakatamise ja nakatumise tõenäosust. Nii maskidel kui ka distantseerumisel pole negatiivset tervisemõju, nende järgimine nõuab vaid enesedistsipliini. Maskid on viirusosakeste leviku pärssimiseks kahtlemata tõhusad ning rahvarohketes siseruumides ja ühissõidukites oleks praegu mõistlik need kasutusele võtta. Samuti aitab viiruse hulka ruumis vähendada korralik ventilatsioon ja tuulutamine.
Samuti tuleb tähele panna, et endiselt on suured nakkuse leviku kohad peod ja meelelahutusasutused. Võib-olla oleks nüüd aeg suvisest pidutsemisest puhata ning piirduda kokkusaamistega kitsamas pereringis ja kindlates väikestes sõpruskondades. :wall: Kodused peod just ju paluti ära lõpetada???

Kokkuvõttes saame järeldada, et tõepoolest on viirus hakanud jälle üsna jõuliselt levima, kuid selle pidurdamiseks tuleks valida meetodeid, millest saadav kasu oleks suurem kui nendega kaasnevad probleemid. Aga selleks, et leebemad meetmed siiski toimiksid, oleks vaja viiruse leviku pärssimiseks kõigi inimeste koostööd.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 8:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 646
Ida-Virumaal kannavad nakkust koolidesse ja töökohtadele kergete haigustunnustega inimesed.
https://www.err.ee/1137656/ida-virumaal ... a-inimesed

Helifail.
Tsiteeri:
Probleemiks ei ole mitte uute kollete teke vaid olemasolevate kollete kasv. Osa inimesi ei osanud seostada sümptomeid koroona viirusega kurgukähedus või kripeldav tunne kurgus, maitsemeele muutus või kadumine ja tihtipeale seostatakse seda tavalise sügisese perioodiga
:shock: Kuidas saab maitsemeele muutust või kadumist seostada tavalise sügisese perioodiga? Eriti kui oled lähikontaktne ... Ma ei saa aru. Kui oled lähikontaktne siis kehtivad ju ka isolatsiooni nõuded?
Tsiteeri:
COVID-19 kinnitatud haige lähikontaktne peab jääma eneseisolatsiooni, mille puhul kehtivad inimesele samad nõuded, mis VV korralduses nr 257 karantiini korral (PDF). COVID-19 nakkusesse haigestunu lähikontaktsete puhul ei käsitleta eneseisolatsiooni, st kodus püsimise nõude rikkumisena seda, kui inimene lahkub ajutiselt oma viibimiskohast, et hankida igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku ja kui muul viisil ei ole selle hankimine võimalik. Hädavajaliku all mõeldakse eelkõige toitu ja ravimeid. Sel juhul peab inimene võtma kasutusele kõik meetmed, et viiruse võimalikku levikut tõkestada, sh kasutama näomaski, kasutama kindaid või desinfitseerima käsi, hoidma distantsi teiste inimestega ning valima kodust lahkumiseks sellise kellaaja, kus on teiste inimestega kokkupuutumise võimalus väikseim.
https://www.terviseamet.ee/et/liikumisp ... -karantiin

Tsiteeri:
Nakkushaiguse leviku tõkestamise meetme nõuetekohaselt täitmata jätmisel rakendatakse korrakaitseseaduse §28 lõikes2 või3 nimetatud haldussunnivahendeid. Sunniraha suurus on korrakaitseseaduse §23 lõike4 kohaselt 9600eurot. Sunniraha, mille eesmärk on kohustada korralduses kehtestatud nõudeid, meetmeid ja piiranguid järgima ning hoida ära nakkushaiguse levik, võib määrata korduvalt.


Ühtlasi. Korraldus aegub 30.09 https://www.kriis.ee/sites/default/file ... 20257k.pdf


Viimati muutis loomake, 22 Sept, 2020 8:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 8:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 325
Käige meie sõnade, mitte tegude järgi!


Terviseameti teadaanne -

Tsiteeri:

https://www.terviseamet.ee/et/uudised/covid-19-blogi-19-september-oopaevaga-lisandus-61-positiivset-testi?fbclid=IwAR3K8AIYFLfQ4SAix_6-UecgshZq8MkD-cjzyooWukL2K8uGX84QPy_IqoY
Tsiteeri:
Järgmised kolm nädalat on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Terviseamet soovitab edasi lükata või ära jätta kõik perekondlikud kogunemised, peod ja muud üritused.

Tõlgin - jätke ära oma sünnipäevad, matusetalitused siseruumides jne.

Ja mida samal ajal tegi Eesti poliitiline ja majandus-eliit -
https://kroonika.delfi.ee/news/paevapilt/fotod-lennusadamas-jagatati-suurejoonelisel-galal-hobelusikaid?id=91085991#!dgs=dgsee-261931:EwDRA0f3KqBBPa25mvFM96
Kohal oli nii peaminister Ratas, kes ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ka kõnet pidada, esireas jämmis end kooma tõmmanud rahandusminister (jah seesama kes ei luba Eestis rahvusvahelisi spordivõistlusi ega lennuliiklust), taustal heljus ja manustas joovastavaid jooke meie peapiiskop Viilmaa....
https://reporter.elu24.ee/7067531/reporter-hobelusika-gala-oli-pidu-katku-ajal

Siit edasi puudub poliitikutel igasugune moraalne õigus paluda / nõuda kellelgi oma sünnipäeva tähistamise edasilükkamist või peielaua ärajätmist.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 8:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2126
gooligan kirjutas:
Käige meie sõnade, mitte tegude järgi!
Kohal oli nii peaminister Ratas, kes ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ka kõnet pidada, esireas jämmis end kooma tõmmanud rahandusminister (jah seesama kes ei luba Eestis rahvusvahelisi spordivõistlusi ega lennuliiklust), taustal heljus ja manustas joovastavaid jooke meie peapiiskop Viilmaa....
https://reporter.elu24.ee/7067531/reporter-hobelusika-gala-oli-pidu-katku-ajal
Siit edasi puudub poliitikutel igasugune moraalne õigus paluda / nõuda kellelgi oma sünnipäeva tähistamise edasilükkamist või peielaua ärajätmist.
Tea midagi, äkki olid suvel kõik tublisti päikest saanud või taustavalgus lõi nägudele sellise punaka efekti :D
Aga fotod on tase...

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 8:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juul, 2016 11:09
Postitusi: 1136
gooligan kirjutas:
Siit edasi puudub poliitikutel igasugune moraalne õigus paluda / nõuda kellelgi oma sünnipäeva tähistamise edasilükkamist või peielaua ärajätmist.
Nojah. Kui eliidil puudub vastutustunne, siis pole alamrahval üldse mingit lootust. Või kui, siis ehk ainult oma peaga mõtlemine? Keegi ei keela sul endal arukaid valikuid teha nende teadmiste baasil, mis praegu viirusest on.

Jah, sellised on inimesed, kes meid juhivad... Üleüldine juhtimiskriis.


Viimati muutis Z03, 22 Sept, 2020 8:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 8:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 646
gooligan kirjutas:
Ja mida samal ajal tegi Eesti poliitiline ja majandus-eliit -
https://kroonika.delfi.ee/news/paevapilt/fotod-lennusadamas-jagatati-suurejoonelisel-galal-hobelusikaid?id=91085991#!dgs=dgsee-261931:EwDRA0f3KqBBPa25mvFM96
Kohal oli nii peaminister Ratas, kes ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ka kõnet pidada, esireas jämmis end kooma tõmmanud rahandusminister (jah seesama kes ei luba Eestis rahvusvahelisi spordivõistlusi ega lennuliiklust), taustal heljus ja manustas joovastavaid jooke meie peapiiskop Viilmaa....
https://reporter.elu24.ee/7067531/reporter-hobelusika-gala-oli-pidu-katku-ajal
Kuna alko nähtavasti oli tasuta siis see oli ka Okei muidu veel jamasid kaelas. :twisted: või mindi enne kümmet kodu ära?

Hõbelusika kolle :twisted: Liiga vara?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 9:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 09 Dets, 2018 21:26
Postitusi: 1337
Peapiiskopi jutt ja käitumine ikka eriti nõmedad. Lihtsalt elukunstnik.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 9:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 646
Kiik: valitsus arutab lennupiirangute kaotamist
Tsiteeri:
Rääkides lennupiirangutest, ütles Kiik, et lennupiirangud ja eneseisolatsioonipiirangud vajavad kohandamist.
"Need on seatud ajal, kui Eesti ja ka Baltikumi nakkuskordaja oli hoopis teine. Täna need mõlemad piirangud pole põhjendatud olukorras, kus meie enda nakkuse levik on sellest numbrist ligi kaks korda kõrgem.
https://www.err.ee/1137557/kiik-valitsu ... -kaotamist

Kiik: ei ole mõtet hoida isolatsioonipiiranguid riikidele, kus nakatumisnäitaja on Eestist madalam.
Tsiteeri:
Kiik ütles, et mõistlikum oleks mitte paika panna mingi konkreetne number, mis üsna ruttu ajale jalgu jääb, vaid koefitsent Eesti keskmisest nakatumisnäitajast.
et kui kaheteiskümnel Eestisse saabujal siin kohapeal test positiivseks osutub siis võime järgmine kord juba mitu tükki rohkem siia lubada?
Tsiteeri:
Kiik pidas väga tõenäoliseks, et lähiajal langetatakse Eestis isolatsiooniperiood 14 päevalt kümnele.
https://www.err.ee/1137853/kiik-ei-ole- ... st-madalam


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 10:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 30116
Lähima kuu jooksul me saavutame erilise kahtluseta selle 50 juhtu per 100 tuhat inimest 2 nädala peale, mis oli aprilli alguses. Edasiliikumine on sedavõrd edukas olnud ja viirus hakkab jõudma massidesse - mis tähendab, et hakkab järjest enam tekkima juhtumeid koolides, töökohtadel jne. Viiruse saamiseks ei ole enam vaja käia välismaal, Vabankis või Ida-Virumaal. See levib juba koolides, ettevõtetes, kauplustes.

Imelik on vaadata praegu toimuvat ingrorantsi. Mis tähendab, et kevadel kantud majanduslikud kahjud olid suht asjata, kui praegu lastakse asi niikaugele, et me igalt poolt bänni saame.

Mis praegu siis teistmoodi on kui kevadel? Ülim aeg on hakata piirama kontakte, seltsimehed.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 10:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Veebr, 2006 21:12
Postitusi: 421
Asukoht: Tartu
Tsitaat: Hõbelusika kolle :twisted: Liiga vara?
Tundub väga, et ühte sellelaadset intsidenti on kogu riigi huvides ikka väga vaja. Saaks olukorra ja käitumise klaarimaks. Meenutagem, et kevadel olid kah sellised valitsust ja riigikogu mõjutavad intsidendid. Üks neist oli presidendi salapärane kadumine (haigestumine) ja vaikimine, mida kurjad vandenõuteoreetikukeeled seostasid kah koroonaga. Ääremärkus siia: Nii, kui president kadus jäid opositsiooni senised kõigekisajad eesotsas oma parteijuhtidega ootamatult kõik vait ja kiitsid valitsuse meetmeid takka. Ja teine laiemale avalikkusele hiljem välja tulnud mõjutaja oli Enn Veskimägi. Oli ju "Pealtnägijaski" vihje, et peaminister Ratas tundis huvi ja oli isiklikult kursis selle haiguslooga. Vb oli neid veelgi, seda me praegu (veel) ei tea.
Kas tõesti on nüüd kah midagi sellist vaja, et sellised Hõbelusika-kolded ära jääks? Pildid on ju väga vinged..... Sõnu pole rohkem vajagi, räägivad ise enda eest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 11:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2126
Tänast koroonahuumorit:
https://www.err.ee/1137853/kiik-ei-ole- ... st-madalam
Mis mõttes ei ole? Et kui meil on viirus sees siis tohib seda mujalt ka sisse tuua? Et selle asemel et toime tulla oma nakatumisega ja viia nakatumiskordaja tase jälle sinna 8 kanti siis on nüüd otsustatud et 25 (30) ... 50...4000? on turvaline?
Otseselt on ju näha kuidas nakatumise tase kõikjal kasvab. Hetkel tänaseid numbreid ei tea kuid kui see jääb täna alla 30-ne siis püüan koroona teemadel olla vabatahtlikult 2 nädalat eneseisolatsioonis.
Hetkel ka ei tea kui palju meile välismaalt inimesi saabub, aga err andmetel on igast testimisele saadetust ~200-st 1 positiivne:
https://www.err.ee/1137904/septembris-o ... oonaviirus
Tsiteeri:
SYNLAB-i labor on 1. septembrist kuni 21. septembri hommikuni analüüsinud 8935 inimese koroonaviiruse proovi, kokku on 41 piiriülese saabujal (0,46 protsendil) avastatud laboris koroonaviirus, ütles avaliku testimise koordinaator, Medicumi juhatuse esimees Tõnis Allik ERR-ile.

Koroonaviiruse nakatumistaseme põhjal riskiriikideks hinnatud maadest saabujaid testivad Tallinna lennujaamas Qvalitas arstikeskuse ja sadamas Confido meedikud ning test tehakse ka maad mööda riskiriikidest saabujatele. Lisaks saabumispunktis tehtud testile saavad Eestisse tulijad karantiiniperioodi lühendamiseks teha seitsme päeva jooksul ka kordustesti.

Lennujaamas testi andnud 5465 inimesest on positiivsed 23 juhtu (0,42 protsenti), sadamas on avastatud 12 nakatunut, kuuel inimesel on viirus avastatud seitsme päeva pärast kordustestimisel.

Kõige enam koroonaviiruse positiivseid on avastatud lennujaamast Itaaliast saabujate seas, kokku kaheksa inimest. Saksamaalt ja Prantsusmaalt on mõlemast saabujate seast avastatud kaks koroonapositiivset. Üks nakatunu on leitud näiteks Indiast, Tuneesiast, Venemaalt, Poolast, Portugalist, Kreekast, USA-st, Rootsist, Tsehhist saabunute hulgast.

EDIT
Lätis lisandus viimase ööpäevaga 34 ja Leedus 45 kinnitust leidnud nakatumist koroonaviirusesse, teatasid teisipäeval kahe Balti riigi tervishoiuametkonnad.
https://maailm.postimees.ee/7068257/lat ... onanakkust
Veel täiendatud
Möödunud ööpäevaga lisandus 36 uut koroonapositiivset ning Eesti kahe nädala nakatumisnäitaja kerkis üle 31. Haiglaravil on 32 patsienti, mida on kümne võrra enam kui esmaspäeval.
https://www.err.ee/1137940/oopaevaga-li ... 32-inimest

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 12:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2012 11:02
Postitusi: 566
EESTI
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi intensiivis/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta

09.03/ 39 (+0)/ 0.0 %
10.03/ 69 (+3)/ 4.3 %
11.03/ 45 (+4)/ 8.9 %
12.03/ 120 (+24)/ 20.0 % (eriolukorra väljakuulutamine)
13.03/ 259 (+68)/ 26.0 % (TA muudab testimise strateegiat)
14.03/ 128 (+26)/ 20.0 %
15.03/ 162 (+36)/ 22.0 %
16.03/ 254 (+34)/ 13.0 %
17.03/ 238 (+20)/ 8.4 %
18.03/ 395 (+33)/ 8.4 %
19.03/ 239 (+9)/ 3.8 %
20.03/ 245 (+16)/ 6.5 %/ 0
21.03/ 308 (+23)/ 7.5 %/ 2
22.03/ 417 (+20)/ 4.8 %/ 4
23.03/ 495 (+26)/ 5.3 %/ 6
24.03/ 317 (+17)/ 5.4 % / 7 (karantiini karmistamine)
25.03/ 768 (+35)/ 4.6 % / 7
26.03/ 2281 (+134)/ 5.9 %/ 7
27.03/ 1010 (+37)/ 3.7 %/ 7
28.03/ 1200 (+70)/ 5.8 %/ 10 (3.5 %) (Saaremaa hooldekodus 28 nakatunut, neid nakatunuid mitte arvestades protsent 3.5)
29.03/ 1000 (+39)/ 3.9 %/ 10
30.03/ 856 (+36)/ 4.2 %/ 13/ 3
31.03/ 1149 (+30)/ 2.6 %/ 13/ 4
01.04/ 1952 (+34)/ 1.7 %/ 15/ 5
02.04/ 1372 (+79)/ 5.8 %/ 16/ 11
03.04/ 2514 (+103)/ 4.1 %/ 16/ 12
04.04/ 810 (+58)/ 7.2 %/ 20/ 13 (diagnoositud haigete arv ületas 1000 piiri)
05.04/ 1192 (+63)/ 5.3 %/ 17/ 15
06.04/ 864 (+11)/ 1.3 %/ 14/ 19
07.04/ 1684(+42)/ 2.5 %/ 12/ 21
08.04/ 1277 (+37)/ 2.9 %/ 11/ 24 (TA muudab testimise strateegiat, kõik perearsti saatekirjaga saavad testima)
09.04/ 1609 (+23)/ 1.4 %/ 9/ 24
10.04/ 1471 (+51)/ 3.5 %/ 9/ 24
11.04/ 1574 (+46)/ 2.9 %/ 11/ 24
12.04/ 899 (+5)/ 0.6 %/ 11/ 25
13.04/ 416 (+24)/ 5.8 %/ 9/ 28 /157
14.04/ 1513 (+45)/ 3.0 %/ 11/ 31/ 146
15.04/ 1709 (+29)/ 1.7 %/ 10/ 35/ 147
16.04/ 2058 (+34)/ 1.7 %/ 10/ 36/ 137
17.04/ 1576 (+25)/ 1.6 %/ 11/ 38/ 129
18.04/ 2018 (+53)/ 2.6 %/ 11/ 38/ 122 (diagnoositud haigete arv ületas 1500 piiri)
19.04/ 730 (+16)/ 2.2 %/ 10/ 40/ 125
20.04/ 602 (+7)/ 1.2 %/ 9/ 40/ 128
21.04/ 1289 (+17)/ 1.3 % / 9/ 43/ 124
22.04/ 1426 (+7)/0.5 %/ 7/ 44/ 114
23.04/ 1551 (+33)/ 2.1 %/ 7/ 45/ 109
24.04/ 1108 (+16)/ 1.4 %/ 6/ 46/ 103
25.04/ 1057 (+30)/ 2.8 %/ 6/ 46/ 99
26.04/ 604 (+9)/ 1.5 %/ 6/ 49/ 94
27.04/ 472 (+4)/ 0.8 %/ 7/ 50/ 95
28.04/ 1124 (+13)/ 1.2 %/ 9/ 50/ 91
29.04/ 1677 (+9)/ 0.5 %/ 10/ 50/ 89
30.04/ 1563 (+23)/ 1.5 %/ 9/ 52/ 75
01.05/ 1031 (+5)/ 0.5 %/ 7/ 52/ 72
02.05/ 697 (+5)/ 0.7 %/ 7/ 53/ 74 (avati välijõusaalid, vabaõhumuuseumid, lubati spordiüritusi õues)
03.05/ 743 (+1)/ 0.1 %/ 7/ 55/ 75 (diagnoositud haigete arv ületas 1700 piiri)
04.05/ 580 (+3)/ 0.5 %/ 6/ 55/ 77
05.05/ 1659 (+8)/ 0.5 %/ 6/ 55/ 70
06.05/ 1541 (+2) 0.1 %/ 4/ 55/ 70
07.05/ 1583 (+7)/ 0.4 %/ 4/ 56/ 61
08.05/ 1279 (+5)/ 0.4 %/ 5/ 58/ 58 (II laine ligikaudne algus)
09.05/ 954 (+8)/ 0.8 %/ 5/ 60/ 48
10.05/ 654 (+6)/ 0.9 %/ 5/ 60/ 51
11.05/ 595 (+2)/ 0.3 %/ 5/ 61/ 48 (avatakse kaubanduskeskused, raamatukogud)
12.05/ 1018 (+5)/ 0.5 %/ 5/ 61/ 48
13.05/ 1133 (+5)/ 0.4 %/ 5/ 61/ 47
14.05/ 1044 (+7)/ 0.7 %/ 5/ 62/ 44 (õppijatele, töötajatele ja perekondlikel põhjustel liikumine Soome vahet lubatud)
15.05/ 975 (+8)/ 0.8 %/ 5/ 63/ 42 (osaline kontaktõpe avatud, piir lahti Läti ja Leeduga)
16.05/ 752 (+4)/ 0.5 %/ 5/ 63/ 41
17.05/ 681 (+4)/ 0.6 %/ 4/ 63/ 43
18.05/ 671 (+10)/ 1.5 %/ 4/ 64/ 43 (eriolukord on lõppenud, spordisaalide ja ujulate avamine, osa piiranguid jäävad kehtima)
19.05/ 1258 (+8)/ 0.6 %/ 3/ 64/ 44
20.05/ 1028 (+3)/ 0.3 %/ 2/ 64/ 39
21.05/ 1280 (+6)/ 0.5 %/ 2/ 64/ 37
22.05/ 881 (+7)/ 0.8 %/ 2/ 64/ 37 (diagnoositud haigete arv ületas 1800 piiri)
23.05/ 650 (+14)/ 2.2 %/ 1/ 64/ 37
24.05/ 530 (+2)/ 0.4 %/ 1/ 64/ 39
25.05/ 812 (+1)/ 0.1 %/ 1/ 65/ 39
26.05/ 1500 (+10)/ 0.7 %/ 1/ 65/ 36
27.05/ 1527 (+6)/ 0.4 %/ 0/ 66/ 29
28.05/ 1122 (+11)/ 1.0 %/ 0/ 66/ 30
29.05/ 997 (+8)/ 0.8 %/ 0/ 67/ 31
30.05/ 1034 (+6)/ 0.6 %/ 0/ 67/ 26
31.05/ 694 (+4)/ 0.6 %/ 0/ 68/ 25
01.06/ 716 (+1)/ 0.1 %/ 0/ 68/ 26 (Schengeni riikidest, Euroopa Liidu riikidest ja Suurbritanniast lubatakse inimesi Eestisse, avalikud üritused lubatud, spaad ja kasiinod lahti, hooldekodusid ja haiglaid võib külastada)
02.06/ 1026 (+0)/ 0 %/ 0/ 68/ 20
03.06/ 1262 (+10)/ 0.8 %/ 0/ 69/ 19
04.06/ 1027 (+10)/ 1.0 %/ 0/ 69/ 20
05.06/ 1122 (+20)/ 1.8 %/ 0/ 69/ 16 ((diagnoositud haigete arv ületas 1900 piiri; TA - suur osa uutest haigusjuhtudest saavad alguse nakatumisest töökohal)
06.06/ 855 (+21)/ 2.5 %/ 0/ 69/ 13
07.06/ 654 (+8)/ 1.2 %/ 0/ 69/ 14
08.06/ 553 (+1)/ 0.2 %/ 0/ 69/ 14
09.06/ 1121 (+7)/ 0.6 %/ 0/ 69/ 14 (lõppes tervishoiualane hädaolukord, mis kehtestati 13. märtsil)
10.06/ 1157 (+11)/ 1.0 %/ 0/ 69/ 15
11.06/ 955 (+7)/ 0.7 %/ 0/ 69/ 14
12.06/ 884 (+6)/ 0.7 %/ 0/ 69/ 14
13.06/ 666 (+3)/ 0.5 %/ 0/ 69/ 14
14.06/ 621 (+0)/ 0 %/ 0/ 69/ 14
15.06/ 645 (+1)/ 0.2 %/ 0/ 69/ 14
16.06/ 1073 (+0)/ 0.1 %/ 0/ 69/ 15
17.06/ 1455 (+2)/ 0.1 %/ 0/ 69/ 12
18.06/ 1247 (+1)/ 0.1 %/ 0/ 69/ 12
19.06/ 1358 (+3)/ 0.2 %/ 1/ 69/ 10
20.06/ 748 (+2)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 8
21.06/ 440 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 8
22.06/ 285 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 8
23.06/ 477 (+1)/ 0.2 %/ 1/ 69/ 6
24.06/ 268 (+1)/ 0.4 %/ 1/ 69/ 6
25.06/ 350 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 7
26.06/ 569 (+3)/ 0.5 %/ 1/ 69/ 6 (võimalik, et mingil ajal muudeti haiglasse vastuvõtmise kriteeriume s.t. võeti ainult raskemaid haigeid)
27.06/ 450 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
28.06/ 368 (+1)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 4
29.06/ 351 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 5
30.06/ 769 (+2)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 4
01.07/ 658 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4 (piirangute leevendamine, avalikud üritused siseruumides (kuni 500 inimest), üritused väljas kuni 1000 inimest ja ööklubid ning muud meelelahutuskohad lahti (kuni 100 inimest))
02.07/ 710 (+1)/ 0.1 %/ 1/ 69/ 3
03.07/ 392 (+1)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 2
04.07/ 266 (+2)/ 0.4 %/ 1/ 69/ 3
05.07/ 288 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 3
06.07/ 300 (+1)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 3 (III laine ligikaudne algus) (töö ja õpirände lubamine madala nakkustasemega EL-välistest riikidest)
07.07/ 598 (+2)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 3
08.07/ 581 (+8)/ 1.4 %/ 1/ 69/ 3 (diagnoositud haigete arv ületas 2000 piiri)
09.07/ 481 (+8)/ 1.7 %/ 0/ 69/ 3
10.07/ 445 (+2)/ 0.4 %/ 1/ 69/ 5
11.07/ 339 (+1)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 4
12.07/ 155 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
13.07/ 220 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
14.07/ 426 (+1)/ 0.2 %/ 1/ 69/ 4
15.07/ 546 (+1)/ 0.2 %/ 1/ 69/ 4 (piirangute leevendamine, avalikud üritused siseruumides (kuni 1500 inimest), üritused väljas kuni 2000 inimest)
16.07/ 447 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
17.07/ 431 (+4)/ 0.9 %/ 1/ 69/ 4 (IV laine ligikaudne algus)
18.07/ 293 (+1)/ 0.3 %/ 1/ 69/ 4
19.07/ 158 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
20.07/ 106 (+0)/ 0 %/ 1/ 69/ 4
21.07/ 408 (+1)/ 0.2 %/ 0/ 69/ 4
22.07/ 588 (+1)/ 0.2 %/ 0/ 69/ 4
23.07/ 493 (+2)/ 0.4 %/ 0/ 69/ 3
24.07/ 383 (+1)/ 0.3 %/ 0/ 69/ 3
25.07/ 365 (+7)/ 1.9 %/ 0/ 69/ 3
26.07/ 240 (+1)/ 0.4 %/ 0/ 69/ 3
27.07/ 131 (+0)/ 0 %/ 0/ 69/ 3
28.07/ 300 (+3)/ 1.0 %/ 0/ 69/ 3
29.07/ 553 (+5)/ 0.9 %/ 0/ 69/ 3
30.07/ 686 (+9)/ 1.3 %/ 0/ 69/ 4
31.07/ 721 (+13)/ 1.8 %/ 0/ 69/ 4
01.08/ 531 (+8)/ 1.5 %/ 0/ 63/ 4
02.08/ 345 (+7)/ 2.0 %/ 0/ 63/ 5
03.08/ 257 (+1)/ 0.4 %/ 0/ 63/ 5
04.08/ 645 (+10)/ 1.6 %/ 0/ 63/ 4
05.08/ 961 (+22)/ 2.3 %/ 1/ 63/ 9 (diagnoositud haigete arv ületas 2100 piiri)
06.08/ 956 (+10)/ 1.2 %/ 1/ 63/ 9
07.08/ 961 (+10)/ 1.0 %/ 1/ 63/ 9
08.08/ 1405 (+14)/ 1.0 %/1/ 63/ 8
09.08/ 382 (+5)/ 1.3 %/1/ 63/ 8
10.08/ 1120 (+6)/ 0.5 %/ 1/ 63/ 8/ 9.3
11.08/ 1493 (+9)/ 0.6 %/ 1/ 63/ 9/ 9.8
12.08/ 1427 (+8)/ 0.6 %/ 1/ 63/ 9/ 10
13.08/ 1193 (+0)/ 0 %/ 1/ 63/ 8/ 9.2
14.08/ 1451 (+3)/ 0.2 %/ 0/ 63/ 8/ 8.5
15.08/ 1238 (+7)/ 0.6 %/ 0/ 63/ 8/ 8.4
16.08/ 1046 (+6)/ 0.6 %/ 0/ 63/ 7/ 8.3
17.08/ 313 (+2)/ 0.6 %/ 0/ 63/ 6/ 8.3
18.08/ 1278 (+8)/ 0.6 %/ 0/ 63/ 6/ 8.3
19.08/ 1162 (+7)/ 0.6 %/ 0/ 63/ 7/ 7.1 (diagnoositud haigete arv ületas 2200 piiri)
20.08/ 885 (+20)/ 2.3 %/ 0/ 63/ 10/ 7.9
21.08/ 896 (+17)/ 1.9 %/ 0/ 63/ 10/ 8.4
22.08/ 1152 (+21)/ 1.8 %/ 0/ 63/ 11/ 8.9
23.08/ 454 (+7)/ 1.5 %/ 0/ 63/ 10/ 9.1
24.08/ 320 (+3)/ 0.9 %/ 0/ 64/ 11/ 8.9
25.08/ 1186 (+19)/ 1.6 %/ 0/ 64/ 11/ 9.6
26.08/ 1344 (+17)/ 1.3 %/ 0/ 64/ 10/ 10 (diagnoositud haigete arv ületas 2300 piiri)
27.08/ 1378 (+14)/ 1.0 %/ 0/ 64/ 10/ 11
28.08/ 1271 (+18)/ 1.4 %/ 0/ 64/ 12/ 12
29.08/ 1116 (+20)/ 1.8 %/ 0/ 64/ 9/ 13
30.08/ 667 (+10)/ 1.5 %/ 0/ 64/ 9/ 14
31.08/ 228 (+2)/ 0.9 %/ 0/ 64/ 9/ 14
01.09/ 2235 (+20)/ 0.9 %/ 0/ 64/ 9/ 15
02.09/ 1595 (+20)/ 1.3 %/ 0/ 64/ 8/ 16 (diagnoositud haigete arv ületas 2400 piiri)
03.09/ 2276 (+26)/ 1.1 %/ 0/ 64/ 10/ 16
04.09/ 2106 (+15)/ 0.7 %/ 0/ 64/ 9/ 16
05.09/ 2365 (+34)/ 1.4 %/ 0/ 64/ 7/ 17
06.09/ 1068 (+25)/ 2.3 %/ 0/ 64/ 7/ 18 (diagnoositud haigete arv ületas 2500 piiri)
07.09/ 725 (+16)/ 2.2 %/ 0/ 64/ 7/ 19
08.09/ 1770 (+32)/ 1.8 %/ 0/ 64/ 7/ 20
09.09/ 1838 (+22)/ 1.2 %/ 1/ 64/ 7/ 21
10.09/ 1903 (+15)/ 0.8 %/ 1/ 64/ 9/ 21
11.09/ 1845 (+32)/ 1.7 %/ 1/ 64/ 13/ 22 (diagnoositud haigete arv ületas 2600 piiri)
12.09/ 2197 (+23)/ 1.0 %/ 1/ 64/ 14/ 22
13.09/ 1596 (+21)/ 1.3 %/ 1/ 64/ 14/ 23 (aktiivseid haigusjuhte on üle 300)
14.09/ 1365 (+21)/ 1.5 %/ 1/ 64/ 16/ 24
15.09/ 2259 (+23)/ 1.0 %/ 1/ 64/ 19/ 25 (diagnoositud haigete arv ületas 2700 piiri)
16.09/ 2432 (+36)/ 1.5 %/ 2/ 64/ 20/ 26
17.09/ 2969 (+22)/ 1.0 %/ 3/ 64/ 19/ 25
18.09/ 2178 (+36)/ 1.7 %/ 3/ 64/ 23/ 27 (diagnoositud haigete arv ületas 2800 piiri)
19.09/ 3197 (+59)/ 1.8 %/ 2/ 64/ 20/ 29
20.09/ 1823 (+49)/ 2.7 %/ 3/ 64/ 22/ 31 (diagnoositud haigete arv ületas 2900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 400)
21.09/ 1575 (+18)/ 1.1 %/ 3/ 64/ 22/ 31
22.09/ 2862 (+36)/ 1.3 %/ 3/ 64/ 32/ 31

kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi intensiivis/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta

Viimase 14 päeva keskmine posit testide arv testide üldarvust oli 1.4 % ja mediaan 1.3 %. Hinnanguliselt on aktiivseid haigusjuhte 413 ehk siis nii palju inimesi on viimase 14 päeva jooksul andnud positiivse proovi. Üks test tühistati.

Nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta (21.09.20 seis): Ida-Virumaa 100; Võrumaa 34; Harjumaa 32; Raplamaa 12; Lääne-Virumaa 12; Tartumaa 11; ülejäänud <10.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 22 Sept, 2020 12:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2126
Nojah...
Tsiteeri:
Soomes lisandus ööpäevaga 149 kinnitust leidnud koroonanakkust. Viimase kahe nädala jooksul on Soomes registreeritud 858 nakkusjuhtu, mida on 502 võrra rohkem kui eelnenud kahel nädalal, mil neid oli 356.
https://maailm.postimees.ee/7068257/lati-covid-19-nakatumised-tousid-rekordi-lahedale

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10790 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 610, 611, 612, 613, 614, 615, 616 ... 720  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt