REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Pole välistatud, et maailm peale HiinaViirust saab olema veidi teine koht.

Kaob hirm rassismi süüdistute ees ja vajadusel keerab muu maailma hiina enda jaoks lukku kui sealt mingi infokild uue viiruse osas tuleb.
Ja võib-olla ka viikingite järglased löövad selja sirgu ning toimub poliitikas suuremat sorti puhastus.

Sest senine Rootsi tegevusetus ja seejärel selekteerimine, et kellel on lootust elule ja kellel mitte on julm kalkulatsioon. Süsteemi tegelik nägu paistab nüüd hästi välja.
Viimati muutis atnekas, 27 Mär, 2020 11:49, muudetud 1 kord kokku.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eilne testitulemuste statistika siiski kinnitab hetkel "rahulikku" levimist.
Möödunud reede seisuga võrreldes on case'de arv kahekordistunud, st võiks öelda, et 1 nakatunu nakatab 1 uut.
Kuna see kordaja on muidu rohkem, siis piirangud siiski töötavad ja pidurdavad oluliselt viiruse levikut.
Ehk mingit eksponentsiaalselt levikut praegu pole ja loodame, et meetmed toimivad.
Kui õnnestub see "kordaja" hoida 1,0 või madalam ja "importi" suudetakse ohjata, siis on viirusel jaanipäevaks ehk toss väljas.
Kuid järgmine nädal võib vee muutusi tuua (kui tuleb haigestumislaine sellest massilt, kes on välismaalt hiljuti koju toodud).

Soome Uusimaa-taolist lukku panekut ehk meil ei tule (pigem tuleb üldine kodusistumise käsk), sest Soomes on üks raskuspunkt, Eestis on tänu kohalikele "darwinistidele" neid ju kolm.

NB! Üks detail veel - koroonakaardil esitatav tervenenute arv näitab ainult haiglast välja kirjutatuid, mitte kodus iseparanenuid. Viimase arvu kohta võiks öelda, et meil pole sellest aimugi. Selle Delfi esilehe vaatamine tekitab mõnevõrra lootusetuse tunde, et toimub jube kuhjumine ja keegi ei parane.

Praegu on suurim häda selles, et Eestis on omajagu kahejalgseid oinaid, kes ei saa aru, et me ei ela Hiinas või VF-is, vaid meil aetakse asju viisakalt. Keegi ei tule neid püssimeestega taga ajama, kuid see ei tähenda, et võiks vabalt ringi tõllata ja kõigele vilistada. Meil tuleb ikka ise tabada enda rolli ühiskonnas ja vastavalt ka käituda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sest senine Rootsi tegevusetus ja seejärel selekteerimine, et kellel on lootust elule ja kellel mitte on julm kalkulatsioon. Süsteemi tegelik nägu paistab nüüd hästi välja.
Selline nope. Mul üks lähisugulane elab Rootsis. Evib sellest kadakaeestlaslikku suhtumist, et vot kus siin Rootsis on alles asjad hästi ja Eestis on kõik mõttetu. Ja mida te seal paanitsete, meil räägib iga hambaarst, et pole karta midagi.

Tõsi, viimase nädalaga on tunda tonaalsuse märgatavat muutust. Ehk vist see Rootsi headus hakkab hirmsana tunduma. Sest seal tekivad samad probleemid, mida meil kardetakse (pole see Rootsi meditsiin midagi kordi võimekam) ja Stockholmis levib see juba kulutulena.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Vastuseks HannesK-le. Ma kirjutasin seal artiklis, et ise nägin reisihoiatust Wuhani minekuks seoses tundmatu palavikuga viisega. See oli dateeritud 14-16dets. Ma ei tea mis metoodikaga see sait seda infi kokku ja üles paneb, aga ma ei kujuta ette mis valem peaks see olema, kes mingi ühe kopsupõletikukahtlusega naise pärast paneks kogu maailma skriiniv sait hoiatuse alla 10miljonilise linna? Isegi kui lisada siia veel need mingid kümmekond kaebavat meest 16dets? Ja sellise info pelae hoiatus, et piirkonnas on ohtlik/ebameeldiv palavikuga viirus? Need jutud ei klapi lihtsalt. Loogiline on, et seal asi juba suurelt möllas, ja tõenäoliselt hakkasid esimesed koolema. Ja siis vaadati tõenäoliselt, pole enam tavaline "kopsupõletikukahtlusega" ports. Tõenäoliselt on see 16dets lihtsalt see päev, kui infot ei saanud enam eitada ja keegi midagi avalikult kuskile välja ütles. Kas te ise usute seda juttu, et päeval kui karantiin kehtestati oli linnas ca 400 haiget (mitte surnut ja mitte intensiivis!!!!) Ja koheselt alustati järgmiste linnade karantineerimist ja koheselt alustati haiglate rajamist? kõigepealt 1000 ja siis teine tuhat ja siis 1000-detest tehti ehituse käigus 1500? jne. Kas see on usutav? Kui jagada see 10 miljonit Eesti 1,3-ga, ja siis samamoodi ca 400 haiget selle konstandiga? Meil tähendaks see ca 55 haiget. Seal pidi hullumaja juba lahti olema. Sama arvu Lombardia nakatunute juures Itaalia veel naeris, "raskeidki polnud", "koroonalaipadest" ei rääkinud keegi veel. Hiina nüüd peidab ja hävitab jälgi. Tagantjärgi on raske midagi leida sellises riigis. Ma pakuksin, et seal Wuhanis endas on no nii 50-100tuhat inimest inimest ahjust läbi lastud. Ja kogu see käsitlus näitab, et kui see asi ventikasse lendas, siis hiinlane ise väga hästi teadis millise asja ta lahti lasi. Seda enam ülemaailmselt tunnustatud viroloogiainstituudi "kõrvaltänavas". Seda, et mingi tädi "sõi 10-11.dets nahkhiiresuppi ja hammustas kõrvale kooriklooma", vat seda võib nüüd küll ainult hästi lihtsameelne uskuda (no näiteks Eesti TA juhtkond). Milleks seda seal laboris tehti, kurat seda teab, aga selliseid katseid on ju üle maailma laborites tehtud. Ja et mingi ühe asja katsetamise käigus on uus hiljem teisel otstarbel väga vajalikuks osutunud asi avastatud, see pole ju mingi saladus. Näiteks minu enda klassivend on (USAs) aastakümneid tegelenud sellega kuidas kandjaosakestega viia vähiravimid AINULT vähiga nakatunud rakkudeni. Kuidas ja mis sealt tema töö kõrvalt edasi areneb, ei oska keegi veel öelda. Ja kui tema mingid laboriandmed "korjab" üles mingi kaitsetööstuse biorelvakeskus ja siis edasi arendab omale vajalikus vallas? Fakt on see, et selline viirustekoostamine on teadusajakirjandusest läbi käinud ja ka mingite patentide alla kinni pandud. Rohkem meie lihtsurelikud ei tea. Me näeme seda, mida meile näidatakse. Hiina puhul ütleb loogika, et nad mätsisid juba alguses, siis kui asi pandeemiaks kiskus (st käest ära läks), siis tegutseti koheselt sellisel ettenägematul ja mõistetamatul määral, mida toetab mõte, et a) nad nägid juba meeletut ja kontrollimatut suremust, ja b) see Viroloogiainstituudi labor rääkis ära mis asi see on ja mis edasi saab ja kuidas tõkestada saab. Ja suure tõenäosusega on see info olemas ka suurte riikide julgeolekustruktuuridel.
Ja ma räägin siin loogilisest mõtlemisest, aga mitte ametlikest heietustest. Lükake loogika ümber oma loogikaga, näidake mu arutluses viga, aga ühe lihtlausega, et "see on jama" ei veena.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Gideonic »

Troll kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Kordame üle, et Eesti ei testita täna nooremaid kui 80-aastaseid sisuliselt üldse ka siis, kui neil esinevad COVID-19 haiguse tunnused.
Ei vasta tõele! Mina olen 53-aastane, mul oli juba kümme päeva kerge palavik nii 37,2 - 37,6, ei ole nohu, köha ega kurguvalu. Eile võtsin perearstiga ühendust ja ta PAKKUS ISE välja variandi testida igaks juhuks koroonaviirust Viljandi drive-in punktis. Edasi käis asi nii, perearst kirjutas välja saatekirja, 10 minutit hiljem helistati mulle COVID-19 keskusest ja pandi kinni aeg täna kella 11.50-ks. Kohale tulla auto
s, üksinda ja kinniste akendega, kaasa võtta ID-kaart. Sätin nüüd teele, hoidke pöialt! :wink:
Jah kinnitan, et see 80 aasta jutt on jama. Ühe sõbra 28 aasta vanune naine sai ilusti ja kohe teha kui palavik tõusis, samuti 65 aastane isa (õnneks mõlemad testid olid negatiivsed)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hetkel toimub testimise laiendamine veelgi, hakkame ehk varsti nägema nii 1500 testi ööpäevas.
St praegu, kus "import" on kokku kuivanud, ei ole vist ressurss enam nii piiratud, et peaks taolisi vanusepiiranguid seadma.
St see on vananenud info - vastan info lasti välja siis, kui see massilisem testimine polnud alanud.
"Ravi sellest ei sõltu" tuleb lugeda selles võtmes, et testi pos tulemus annab vajaduse korral ka haiglapileti, neg tulemusega sind ei lasta haigla ligigi.
Tavalist kopsupõletikku võid põdeda kodus ka kui pole väga hull, neelad oma antibiootikume ja ootad paranemist.
Ka võib arvata, et kui sul pole suuremat tervisehäda, siis ka tavalise gripiga pole arsti juurde väga asja.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

Vabandage väga, aga seda mutti mina ei kuula/usu enam kunagi.

https://tervis.ohtuleht.ee/996786/perea ... a-meedikud

Hoian pöialt med.töötajatele, aga vähemasti TA on lubamatult palju soperdanud ja seda koos Kiigega.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Health »

Kapten Trumm kirjutas:Ütlen lihtsalt oma praktilise kogemuse põhjal (jaanuaris saab seda 20 aastat täpselt), et kriisis ja keerulises olukorras üldiselt naisjuhtimine failib.
Ma isiklikult seda naiselikuks juhtimiseks ei tembeldaks, mitte mingist hirmust šovinistiks tembeldamise ees või nii. Lihtsalt olen veendunud, et probleem on sügavamale juurdunud kui lihtsalt "naised". Probleem on sellises üldiselt konsensuslikus juhtimissüsteemis, mille naiselikuks nimetamist võib vabalt akf jätkata, mis kriisiolukordades ära halvatakse ning kus kõik üritavad isikliku vastutust vähendades enda nahka kaitsta. Ega svenssonid pole ainukesed, kes sellega maadlevad aga erinevalt näiteks jaapanlastest puudub neil selle kõrvale tugev hierarhia, kus lõpuks keegi käega lauale lajataks ja ütleks et "saagu tehtud". Pigem proovitakse veenduda, et kõik tunneksid ennast kaasatunult ning et keegi ei tunneks ennast pahasti et selline asi juhtus. Muideks usun, et sama probleem on see miks EL on kõrval näppu imenud samas kui liikmesriigid on üksteist abistama asunud, mõned muidugi rohkem kui teised.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga panid tähele uut kvaliteeti, kui dr Popov hakkas kõnelema?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

Taiwani ehk Hiina Vabariiki juhib naine, seda pool-presidentaalset riiki peetakse ju koroonaviiruse tõrjumisel edulooks.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

atnekas kirjutas:Vabandage väga, aga seda mutti mina ei kuula/usu enam kunagi.

https://tervis.ohtuleht.ee/996786/perea ... a-meedikud

Hoian pöialt med.töötajatele, aga vähemasti TA on lubamatult palju soperdanud ja seda koos Kiigega.
See on muidugi täiesti sinu enda asi, keda sa usud ja kuulad, aga on sul paremad teadmised/informatsioon?
atnekas
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 06 Mär, 2014 22:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas atnekas »

AMvA kirjutas:
See on muidugi täiesti sinu enda asi, keda sa usud ja kuulad, aga on sul paremad teadmised/informatsioon?
Paraku tuleb nii välja, et jah on.
Ilmselt on tal endalgi, aga millegi pärast kipub jutt kõikuma nagu suund tuulel. See inimene ei ole tänaseks enam poliitiliselt neutraalne. Mõtled "Joller" ja meenub - Muhammad Saeed al-Sahhaf

Näiteks: https://tervis.postimees.ee/6887514/per ... tab-grippi

Populaarteaduslikes infokanalites oli juba siis infot liikvel, et asi on gripist kaugel.
Viimati muutis atnekas, 27 Mär, 2020 12:45, muudetud 2 korda kokku.
--- d9ebae53a4f41a4339ca904acd88468c ---
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jolleri teemal kipun pigem ksf atnekas versiooni toetama. :oops:
Mõnes teemas võiks tõesti reputatsiooni nimel pigem vakka olla.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

atnekas kirjutas:
AMvA kirjutas:
See on muidugi täiesti sinu enda asi, keda sa usud ja kuulad, aga on sul paremad teadmised/informatsioon?
Paraku tuleb nii välja, et jah on.
Ilmselt on tal endalgi, aga millegi pärast kipub jutt kõikuma nagu suund tuulel. See inimene ei ole tänaseks enam poliitiliselt neutraalne. Mõtled "Joller" ja meenub - Muhammad Saeed al-Sahhaf

Näiteks: https://tervis.postimees.ee/6887514/per ... tab-grippi

Polulaarteaduslikes infokanalites oli juba siis infot liikvel, et asi on gripist kaugel.
Aga võtad siis kätte ja kirjutad ise artikli Postimehele? Ausa, täpse ja tõese?

Mis puudutab seda gripi meenutamist, siis minu meelest meenutab küll grippi.
volksturm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 06 Veebr, 2015 10:19
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas volksturm »

Gideonic kirjutas:
Troll kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Kordame üle, et Eesti ei testita täna nooremaid kui 80-aastaseid sisuliselt üldse ka siis, kui neil esinevad COVID-19 haiguse tunnused.
Ei vasta tõele! Mina olen 53-aastane, mul oli juba kümme päeva kerge palavik nii 37,2 - 37,6, ei ole nohu, köha ega kurguvalu. Eile võtsin perearstiga ühendust ja ta PAKKUS ISE välja variandi testida igaks juhuks koroonaviirust Viljandi drive-in punktis. Edasi käis asi nii, perearst kirjutas välja saatekirja, 10 minutit hiljem helistati mulle COVID-19 keskusest ja pandi kinni aeg täna kella 11.50-ks. Kohale tulla auto
s, üksinda ja kinniste akendega, kaasa võtta ID-kaart. Sätin nüüd teele, hoidke pöialt! :wink:
Jah kinnitan, et see 80 aasta jutt on jama. Ühe sõbra 28 aasta vanune naine sai ilusti ja kohe teha kui palavik tõusis, samuti 65 aastane isa (õnneks mõlemad testid olid negatiivsed)
Oleneb perearstist. Omal juba kuu aega köha, vahetan ravimeid üle nädala, aga ei aita midagi. Saatekirja ei antud kuigi vanus 61 ja tulin Itaaliast veebruari lõpus. Muid sümtomeid pole, siis ei saa ja kõik.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist