Sisekaitse reserv

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas nimetu »

Õige on ka tähelepanek, et PPAst keda iganes patrulli panna ei saa, mõelge näiteks, mida teeksid passilaudade prouad patrullis?
Ma ei tea kuidas praegu seis, kuid varem käisid ka nemad aeg-ajalt patrullis või reididel. Päriselt.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas mäger »

Mis puudutab kindlustust, siis pean küll ütlema, et kindlustuslepingul on alati peenes kirjas tekst ehk mingi konks, mis teatud esemeid kas ei korva (üle 5 a vanust tehnikat), korvab osaliselt (ehted, maalid ja väärisesemed 25% või vähem) ning kus on rida tingimusi, mille täitmine tavapäraselt võib olla problemaatiline (näiteks et korterivõti on antud äraolekuks naabrinaisele lillede kastmiseks, mida kindlustus tõlgendab, justkui oleks võti suvalisele võõrale antud ja loeb juhtumi mittekorvatavaks) jne. Lisaks emotsionaalse väärtusega esemeid ei saa kunagi kindlustuse kaudu korvata.

Politseinike arvu vähendamist ei poolda.
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:
Õige on ka tähelepanek, et PPAst keda iganes patrulli panna ei saa, mõelge näiteks, mida teeksid passilaudade prouad patrullis?
Ma ei tea kuidas praegu seis, kuid varem käisid ka nemad aeg-ajalt patrullis või reididel. Päriselt.
Minu arust on raiskamine patrullivõimelist kaadrit teenindusleti taga hoida.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas nimetu »

Põhimõtteliselt kõik peavad võimelised olema, sest neile on ette nähtud füüsilised nõuded, mida kontrollitakse kord aastas. Ma olen kunagi ammu ise ka neist testidest paar korda osa võtnud.

https://www.riigiteataja.ee/akt/118042013016?leiaKehtiv

Jah, ka üle 50 aastased naised peavad neile nõuetele vastama. Kuigi ma tean, et osade inimeste puhul pigistatakse silm lihtsalt kinni.
Viimati muutis nimetu, 22 Aug, 2019 15:19, muudetud 2 korda kokku.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Leo »

Ma väga ei usu, et passilaudade tädid päriselt kunagi patrullis käisid, sest enamik neist ei ole politseiametnikud, vaid lihtsalt kontoristid. Õige on see, et naissoost piirkonnakonstaablid käivad pidevalt patrullis, sest see kuulub nende tööülesannete hulka.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas nimetu »

Ma väga ei usu, et passilaudade tädid päriselt kunagi patrullis käisid, sest enamik neist ei ole politseiametnikud, vaid lihtsalt kontoristid. Õige on see, et naissoost piirkonnakonstaablid käivad pidevalt patrullis, sest see kuulub nende tööülesannete hulka.
Ma tean isiklikult päris mitmeid "passilaudade tädisid", kes just seda on teinud. Ei ole sellist jaotust nagu "kontorist" ja "politseiametnik".
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Leo »

Järelikult on osal neist politseiniku koolitus või vähemalt abipolitseiniku paberid, et see oleks võimalik. See näitab ka hästi, kui suures kriisis PPA on, kui nemad ka patrullis käivad. Piirkonnakonstaablil on oma piirkonnas patrullimine vajalik, passilaua omadel mitte.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust tuleb siin endale aru anda, et "what you pay is what you get". Ehk siis põhjamaa maksuparadiisil või tulumaksulangetusel on oma hind.
Kui mul on valida, kas patrull, mis koosneb abipolitseist/ajateenijatest/PPA passilaua tädidest 5 km kaugusel või kutseline 50 km kaugusel (tihti meil sellised valikud ongi), siis ma eelistaks esimest.

Selle riigi õhendamisega on mõnedes KOV-des alanud vastandprotsessid, nii mõnigi abipolitsenike keskus või päästedepoo on võetud peale järjekordset koondamist KOV-i ülalpidamisele. Tallinnas võib täiesti vabalt kaaluda teatud toimingute õiguste üleandmist Mupole, sest nende asjade tegemiseks pole päris politseist juba ammu asja. Näiteks avaliku korra rikkumised ja laaberdavate joodikute kainerisse viimine ei ole mingi kosmoseteadus ja sellega saavad endistest politseinikest koosnevad mupolased kenasti hakkama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Leo kirjutas:Järelikult on osal neist politseiniku koolitus või vähemalt abipolitseiniku paberid, et see oleks võimalik. See näitab ka hästi, kui suures kriisis PPA on, kui nemad ka patrullis käivad. Piirkonnakonstaablil on oma piirkonnas patrullimine vajalik, passilaua omadel mitte.
Ongi kriisis. Minu eelmine post kustutati poliitilise ebakorrektsuse tõttu, aga meetmed nagu eripensioni saajate edasi töötamise seadustamine on juba lausa meeleheitemeetmed. Loomulikult tuleb taolist leidlikkust antud oludes heaks kiita, aga mingit eduraportit "katastroof ei paista veel kuskilt" stiilis teha on päris kohatu. Pealegi arvan, et peale väikest koolitamist, drilli ja trenni on ühest 20-aastasest päti kättesaamisel rohkem asja kui 50-stest letitädidest.


Mitte poliitilise ebakorrektsuse, vaid allakirjutanu korduvate märkuste eiramise tõttu.

Kriku
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

A4 kirjutas:Sest noori inimesi sa tänapäeval enam eripensionit pakkudes tööle ei meelita, sest 20-aastane noor inimene lihtsalt ei mõtle veel oma pensionipõlve peale..
..seda on A4 siin foorumis juba korduvalt väitnud - kusjuures tema selline väide ei põhine küll mitte millelgi :|

Toda, kuda see "20-aastane noor inimene" päriselt mõtleb, näeme me kõik aga juba 2020.a suvel - Kaitseväe- ja Sisekaitse akadeemiate sisseastumiskonkurssidel nimelt :twisted:
Sest neist saavad esimesed sisseastujad, keda ei oota enam ei politseiniku ega kaitseväelase eripension.. aga A4 arvates ei kavatsegi nad ju eriti kaua politseiniku või kaitseväelase rada käia.. no mida pekki nad siis üldse nendesse akadeemiatesse lähevad, ma muidugi aru ei saa - A4 vist saab :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 22 Aug, 2019 15:23, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas nimetu »

..seda on A4 siin foorumis juba korduvalt väitnud - kusjuures tema selline väide ei põhine küll mitte millelgi :|

Toda, kuda see "20-aastane noor inimene" päriselt mõtleb, näeme me kõik 2020.a suvel - Kaitseväe- ja Sisekaitse akadeemiate sisseastumiskonkurssidel nimelt :twisted:
Tegelikult on selle kohta isegi uurimusi tehtud ja nooremad lihtsalt ei hinda eripensionit motivaatorina eriti kõrgelt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:Tegelikult on selle kohta isegi uurimusi tehtud ja nooremad lihtsalt ei hinda eripensionit motivaatorina eriti kõrgelt.
..et praktika on tõe kriteerium - eks me 2020.a sisseastumiskatsetel neisse "akadeemiatesse" siis näeme 8) :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kujutan ette, et need uuringud on samast klassist kui kamina tellitud kaitsetahte uuringud - mille edu % enamasti üle ääre alati ajab.
Kui ühe 18. a käest küsida, kuidas ta kavatseb hakkama saada 50 aasta pärast, saabki vastuseks tulla mingit umbmäärast lörri.
Sest küsides üldiseid küsimusi teemadel, millest suurt ei jagata ja isiklik seos teemaga on null, kipub auditoorium andma vastuseid, mis on popid.
Kui inimest neil teemadel veidi harida, võivad vastused pärast nii 180 kraadi teistpidi tulla.
Vot sedasi on asjad.
Tegelikult on selle kohta isegi uurimusi tehtud ja nooremad lihtsalt ei hinda eripensionit motivaatorina eriti kõrgelt.
Kui siia juurde küsida täpsustavaid küsimusi, mis puudutavad toimetulekut kuskil kauges ja arusaamatus tulevikus, saab tõenäoliselt näha, et noortel on see teema suht pohlad esialgu, lihtsalt taolises vanuses niikaugele ei mõelda, küll aga võib hiljem realiteedi kohale jõudmine tuua kaasa karjääri katkemise (ja maksumaksja jaoks ülikalli koolituse raisku mineku), kuna taibatakse, et lahjapoolne palk "tagab" ka lahjavõitu pensioni ning eriala vahetades võib olukorda parandada. Näiteks küsimused III pensionisambaga liitumisest- arvan, et valdav enamus sihtgrupist eelistab näiteks mõnda lisaõllekest iga nädal selle arusaamatu "samba" asemel. Igaks juhuks disklaimin, et mul on kõik sambad olemas.
Viimati muutis Kapten Trumm, 22 Aug, 2019 15:40, muudetud 3 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Kriku »

Ja taaskord pean küsima: kuidas see kõik küll teemasse puutub?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Sisekaitse reserv

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:Kui inimest neil teemadel veidi harida, võivad vastused pärast nii 180 kraadi teistpidi tulla.
Vot sedasi on asjad.
Ka mina arvan nii.
Et kui noorel inimesel on ekspolitseinikust või erukaitseväelasest onu, kes varakult eripensioni saab ja lahedasti omadega toime tuleb, siis noor inimene näeb seda ehkki võibolla isegi väga ei teadvusta..
Aga kui seesama noor inimene teab, et tema akadeemiasse sisseastumiskatsetele minnes oleks ta esimene, keda eripension enam ei oota, paneb see otse kindlasti tal miski häirelambikese plinkima // kahtluseussi idanema...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist