Valveteenistus

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Aina paremaks läheb.
Trumm arvas eespool, et "tibidest" valvurid ei suuda spetsnazi vendi maha jooksta. No ja üldse olevat see KL tehtud valve vilets.
Nüüd teevad mehed siin ettepaneku, rakendada valvuriteks füüsiliselt nõrgemaid ajateenijaid. Või siis vähemalt veidi haigeid. Loomulikult võib ju haigusi lihtsustatult ette kujutada - jooksta ei saa aga seista saab. Tegelikult on need asjad siiski veidi komplekssemad, kuid olgu pealegi. Minu arvates on siin vastuolu.
Siis vahepeal käis läbi mõte, et vahiteenistus on ajateenijatele oluline lahingukogemuse sarnase olukorra pärast. Iseenesest oli see muidugi uskumatult lollakas seisukoht. Seepärast seda teemat enam ka ei arendata :) Egas siis santidele seda lahingukogemust vaja ole ...
Ebaselgeks jääb ka see, kuidas tasuta valvurid (ajateenijad) paremat tööd teevad, kui palgalised ja vabatahtlikud. Päris tasuta see ajateenijate valve muidugi ei ole. Toetust nad saavad, toitu ja majutust kah. Palga mõttes on nad siiski tasuta tööjõud. Ja kui Trumm ajateenijate toetuse nulli ajab, siis on veel rohkem tasuta. Ja mingil põhjusel, peaks see mass valvureid olema parem, kui tänane palgaline koosseis. Mina ei usu.
Siis on vist veel üks variant - lisada terviseporbleemidega ajateenijaid tänastele kaitseliidu valvuritele. Millist probleemi see lahendama peaks, ei ole ma aru saanud. Samuti ei saa ma täpselt aru, miks peaksime me majutuse, toitlustuse ja toetuse näol tehtava kuluga, ülal pidama füüsiliste piirangutega "tasuta" tööjõudu.

Ja lõpetuseks ettepanek Borjale.
Sisutu demagoogiline vaht.
Sa alusta vastamist pigem sellest, mis "ime" läbi on Soomes ajateenistuseks kõlblikud 80-90% ja Eestis ainult 30-40% :lol:
Sa Borja katsu ikka ise vähemalt teemas püsida ja alles siis hakka võõraid sõnu kasutama.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

No ja üldse olevat see KL tehtud valve vilets.
Eee...et siis Kuuuurija võttis jama ajada? Kaebate tšiki kohtusse laimamise eest? Sest tegelikuses väitis seda ju mitte Trumm, vaid ikka seesama tibin.
Iseenesest oli see muidugi uskumatult lollakas seisukoht. 
Kogu lugupidamise juures ei hiilga ka see avaldus erilise vaimuselgusega. Relvastatud tunnimehe tegevus rahuajal on siiski üpris komplitseeritud ja vastutusrikas asi, nõudes märksa enamat kui varustuse ümberlappamine või kasarmupõranda pesu. Muideks, kas kutsealused seda ikka teevad või ostetakse ka see teenus väljast sisse?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Kogu lugupidamise juures ei hiilga ka see avaldus erilise vaimuselgusega. Relvastatud tunnimehe tegevus rahuajal on siiski üpris komplitseeritud ja vastutusrikas asi, nõudes märksa enamat kui varustuse ümberlappamine või kasarmupõranda pesu. Muideks, kas kutsealused seda ikka teevad või ostetakse ka see teenus väljast sisse?
Mis see nüüd siis on Lemet - demagoogia, lollus ...eriline vaimuselgus? Kas ainus alternatiivid vahiteenistusele on varustuse lappamine ja põranda pesu? Ei ole ju. Milleks siis selline väide siin?
Kasarmu põrandat peseb ajateenija ise.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kriku »

Martin, aga mis sa põhimõtteliselt arvad ajateenistuse diferentseerimisest - et põrkamisvõimetutele persoonidele eraldi väljaõpe korraldada mingi muu rolli jaoks?

Kunagi üks kaitseminister võttis seda asja küll ülemäära tõsiselt ja tahtis panna pimedad radistideks ja kurdid täpsuslaskuriteks, aga kas mingil kujul oleks diferentseerimine reaalne?
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Mis see nüüd siis on Lemet - demagoogia, lollus ...eriline vaimuselgus? 
Lihtsalt pole absoluutselt nõus väitega, nagu oleks ajateenijate vahtkonnas kasutamine ja sellega kaasnev vastutus midagi eriti lolli. Aga nagu öeldud- kui see KL valveteenistus nii silmapaistval tasemel popp ja noortepärane on, siis pole ju teemat ollagi. Ja järsku oleks jumekas ka kasarmukoristus panna koristusfirmade õlule ning vabanev aeg kulutada väljaõppeks. On veel kasutamata reserve, seltsimehed... :P
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Trtmppa
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Mär, 2016 18:01
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Trtmppa »

Eespool keegi akf kirjutas, et ülemad peaks vahiteenistuse ise põnevamaks tegema(ei viitsi konkreetset tsitaati välja otsida).
Tean ka juhust, kus oli ka üks tegevväelane, kes arvas, et "teeb sõduri elu põnevaks". Parajasti oli käimas pataljoni sisejulgolekuõppus, kõik olid lahingvarustuses. Osad ootasid käsku, osad patrullisid territooriumil, osad valvasid kasarmute sisse/väljapääse jne. Antud tegevväelane otsustas, et tema tunnussõna esimese poole peale ei vasta ja üritab (mitte enda kompanii) kasarmusse sisse jalutada. Lõppes see sellega, et ta sai kabaga vastu vahtimist ja väänati maha.
Kuigi mainitud tegevväelane selle üle just eriti rõõmus ei olnud siis sõdur sai veel pärast enda ülematelt kiitagi.

Mis puudutab ajateenijate kasutamist valveteenistuses siis on mul küll jubedalt hea meel, et minu teenistus läbi on ja ei ole võimalustki, et ma peaks rahu ajal 8(või mis iganes x arv kuud) sellise jamaga tegelema. Mitte ükski sõdur(kui tegemist ei ole just šlangiga) ei taha kasarmus toimkonnas või vahtkonnas olla.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Sa Borja katsu ikka ise vähemalt teemas püsida ja alles siis hakka võõraid sõnu kasutama.
Püsin-püsin, ära muretse..
Lihtsalt siit läbijooksvad küsed ongi omavahel orgaaniliselt seotud ning nende lahutamine vaid pildi hägustamise huve teenibki :|

Mida ma siis siiamaani olen öelnud:
-- omades ajateenistusel baseeruvat armeed ning palgates samaaegselt armeed "valvama" mingi äbariku "võõrkeha" (kes on lisaks ka juriidilises mõttes värdjas) ongi suht äärmuslik lollus ning ajateenijate ressursi puudulik ärakasutamine (et mitte öelda raiskamine)
-- vahiteenistust saab väga edukalt üldisesse väljaõppeprotsessi integreerida, kus kasuteguriks on selline tulem nagu rutiinitaluvus, relvakultuur ja ka vahiteenistuse praktika ise (muinasjutud sellest, kuda vahiteenistus ajateenijatest kaunishingi nüristab, ei kannata üldse mingit kriitikat - kõik me olemegi nii laisad, nagu meil olla lastakse :lol: )
-- armee poolt "iseenda äravalvamine" ei nõua täiendavaid ressursse, kasarmukohti ega mida iganes - samuti pole vahiteenistuse liitmine ajateenistusega eesmärk omaette. Eesmärk on ikka võimalikult cost-effective armee, kes (kõige muu seas) ka iseennast "ära valvaks" - ühes väljaõppealase boonusega, nagu eelmises punktis kirjas (sest paljusid tõesti mittesõjalisi teenuseid a la "köögiteenistus" tuleb nagunii sisse osta)
-- senise äbariku "KL valveteenistuse" eksperimendiga võib ju jätkata kaitseliit oma objektidel - nagunii olid ca pooled valvatavad objektid ju nende omad (muidugi oleks aga krd mõttekas lõpuks välja mõelda, kes need püstoliga tibid juriidilises mõttes on // mis määrustike ja/või regulatsioonide alla nad äärmuslikus olukorras käiksid :mrgreen: )
-- ja siit (ülla-ülla) jõuamegi ajateenistust läbiva protsendini. Et kui Soomes on ta üks ja meil on hoopis teine, Soomes jagub poissa küll ka armee valvamiseks aga meie "kaunishinged" ei tohi seda mitte teha.. ainult loll ei näe neil asjadel omavahelist seost. Võtta sisse suurem % aastakäigust, anda võimalikult paljudele võimalus täita oma kodanikukohust - ning igasugune "valveteenistuse küse" (vähemalt kaitseväe osas) kaob iseenesest

Lõpetan praeguseks(-suur reede ka, ei viitsi pallu kribada - lihtsalt Martin ajas mu vihale :twisted: ).


P.S.
siitläbikäinud mõte, et füüsiliselt kobedad "jookseksid tormi" ja lombakad valvaksid, ei ole muidugi realistlik(-vähemalt rahuaja jaoks). Lihtsalt füüsiliselt kobedamad tulebki teenistusse määrata "tormijooksvatesse" (all)üksustesse ning lombakad kuhugi mujale - aga vahiteenistust tõukaksid kõik koos. Lihtne :P
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 31 Mär, 2018 10:25, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas vk1 »

Trtmppa kirjutas:Eespool keegi akf kirjutas, et ülemad peaks vahiteenistuse ise põnevamaks tegema(ei viitsi konkreetset tsitaati välja otsida).
Tean ka juhust, kus oli ka üks tegevväelane, kes arvas, et "teeb sõduri elu põnevaks". Parajasti oli käimas pataljoni sisejulgolekuõppus, kõik olid lahingvarustuses. Osad ootasid käsku, osad patrullisid territooriumil, osad valvasid kasarmute sisse/väljapääse jne. Antud tegevväelane otsustas, et tema tunnussõna esimese poole peale ei vasta ja üritab (mitte enda kompanii) kasarmusse sisse jalutada. Lõppes see sellega, et ta sai kabaga vastu vahtimist ja väänati maha.
Kuigi mainitud tegevväelane selle üle just eriti rõõmus ei olnud siis sõdur sai veel pärast enda ülematelt kiitagi.

Mis puudutab ajateenijate kasutamist valveteenistuses siis on mul küll jubedalt hea meel, et minu teenistus läbi on ja ei ole võimalustki, et ma peaks rahu ajal 8(või mis iganes x arv kuud) sellise jamaga tegelema. Mitte ükski sõdur(kui tegemist ei ole just šlangiga) ei taha kasarmus toimkonnas või vahtkonnas olla.

mina tunnistan häbiga, et mulle meeldis. kuna olen üsna introvertne ja suuremad rahvasummad, nagu jagu või rühm jooksutavad suht kiirelt juhtme kokku, siis oli toimkond see koht, kus oli ainuke võimalus omaette olla. pärast nooreaega sai üsna palju oma ajast veedetud KL peastaabis. teenistus oli igav, aga kaader ....väga..... huvitav :D

suures plaanis olen nõus kõigi nendega, kes tavalist ajateenijat toimkonda ei paneks, vaid seda tõesti peaks tegema vast sõjaväepolitsei
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Suvorovi surematu tsitaadiga ei ole siin suurt midagi peale hakata, sest see tsitaat räägib väljaõppest, mitte vahiteenistusest. Ajateenistus tervikuna peab läbi olema viidud lühidalt ja mõistlikult – siis on sõdur tõesti rahul. Vahiteenistus ei ole enam olemuslikult väljaõpe (vähemalt mitte enam pärast esimest paari vahtkonda), ja seda ei ole võimalik läbi viia „lühidalt ja mõistlikult“. Ja kui siin räägitakse, et vat tegevväelased peaksid ka vahtkonnasõdurite elu ja teenistuse oskama „põnevaks“ teha, siis mina ausalt öeldes ei ole ei aega teenides ega hiljem väeosades tööasjus käies kuskil näinud neid niisama molutavaid tegevväelasi, kellel oleks väljaõppe (st päris asja) kõrvalt seda aega, et vahiteenistus „põnevaks muuta“. Äkki tasuks keskenduda olulisele?
A4, sa ei saa endiselt asjast aru.
Suvorovi tsitaat kehtib IGA tegevuse kohta, mida sõduritega teha. Lühidalt ja läbimõeldult korraldatud asjad ei too lihtsalt kaasa erilist nüristumast-rutiini-vastuseisu.

Mis puudutab seda valveteenistuse huvitavaks muutmist, siis granaat põues sisse hiilimine pole ainus võimalus. Kui ülem on nii laisk/loll, et enda elu lihtsustamiseks saadetakse sõdurid kuskile pääslaruumi 12 tunniks järjest (põhimõttel sitt kaelast ära), siis väike ime, et seal nüristutakse ära ja igavusest tegeletakse tont teab millega. Ja pärast kurdetakse üle ilma, milline mõttetu passimine KVs käib.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:Aina paremaks läheb.
Ja kui Trumm ajateenijate toetuse nulli ajab, siis on veel rohkem tasuta. Ja mingil põhjusel, peaks see mass valvureid olema parem, kui tänane palgaline koosseis.
Ma igaks juhuks märgin, et sellest ajateenijate toetuse "kaotamisest" olen ma rääkinud kahes kontekstis
1. osta selle raha (ca 5 miljonit eurot igal aastal) sellele toodetavale pataljonile soomustransportöörid. Igal aastal.
2. keskenduda toetuse maksmisel reservväelastele, kes on enda kasutatavust õppekogunemistel tõestanud (näiteks topelt toetus alates teisest korrast).

Ma ei ole kordagi rääkinud kaotamisest kaotamise pärast, vaid ikka mõttega, mis teistmoodi teha.
Vabandan OT pärast, ei saanud ütlemata jätta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:
Suvorovi surematu tsitaadiga ei ole siin suurt midagi peale hakata, sest see tsitaat räägib väljaõppest, mitte vahiteenistusest. Ajateenistus tervikuna peab läbi olema viidud lühidalt ja mõistlikult – siis on sõdur tõesti rahul. Vahiteenistus ei ole enam olemuslikult väljaõpe (vähemalt mitte enam pärast esimest paari vahtkonda), ja seda ei ole võimalik läbi viia „lühidalt ja mõistlikult“. Ja kui siin räägitakse, et vat tegevväelased peaksid ka vahtkonnasõdurite elu ja teenistuse oskama „põnevaks“ teha, siis mina ausalt öeldes ei ole ei aega teenides ega hiljem väeosades tööasjus käies kuskil näinud neid niisama molutavaid tegevväelasi, kellel oleks väljaõppe (st päris asja) kõrvalt seda aega, et vahiteenistus „põnevaks muuta“. Äkki tasuks keskenduda olulisele?
A4, sa ei saa endiselt asjast aru.
Suvorovi tsitaat kehtib IGA tegevuse kohta, mida sõduritega teha. Lühidalt ja läbimõeldult korraldatud asjad ei too lihtsalt kaasa erilist nüristumast-rutiini-vastuseisu.

Mis puudutab seda valveteenistuse huvitavaks muutmist, siis granaat põues sisse hiilimine pole ainus võimalus. Kui ülem on nii laisk/loll, et enda elu lihtsustamiseks saadetakse sõdurid kuskile pääslaruumi 12 tunniks järjest (põhimõttel sitt kaelast ära), siis väike ime, et seal nüristutakse ära ja igavusest tegeletakse tont teab millega. Ja pärast kurdetakse üle ilma, milline mõttetu passimine KVs käib.
Mulle pigem tundub, et sina ei ole päris hästi saanud vahtkonna-toimkonnateenistuse eripärast ja sisust. Suvorovi tsitaati saab tõesti laiendada pea kõikidele tegevustele, millega armee tegeleb. Aga väljaõppel ja rahuaegsel vahtkonnateenistusel (rõhk sõnal ’teenistus’) on ikkagi vaks vahet – antud juhul on teenistus see, mida tuleb suhteliselt standardiseeritud formaadis (on kindel ja piiritletud ülesanne, mida on vaja täita; ning sõduri jaoks selle asja liiga keerukaks vm moodi „põnevaks“ tegemine läheb ühel hetkel vastuollu sellesama kindla ja piiritletuga).

Aga no hüva, võibolla olen ma tõesti üks fantaasiavaene ametnikuhing ega oska tõesti tulla nende võtete peale, millega oleks võimalik 24/7/365 vahtkondi ja toimkondi „lühidaks ja põnevaks“ muuta. Aga olen kindel, et selle probleemiga on tegeletud ka kõikides teistes armeedes, kes selle „probleemiga“ on pidanud silmitsi seisma. Aga pole väga kuulnud, et kuskil oleks suudetud midagi väga originaalset välja mõelda. Nii et kui oled kindel, et see kõik on puhtalt tahtmise ja pealehakkamise küsimus, siis paku oma lahendusi, kuidas vahtkondades ja toimkondades passimist sõdurile huvitavamaks muuta.

Aga seejuures tahaks kuulda lahendusi, mis pakuvad pinget mitte ainult üheks vahtkonnas käiguks, vaid enamikeks kordadeks, kui sõdur vahtkonda läheb. Ja see fun peaks siis ilmselt olema iga kord erinev, mitte seesama, mis eelmisel, üle-eelmisel, üle-üle-üle-eelmisel korral. St ära tule pakkuma seda, mida sulle Kaitseliidus 1-2 korda aasta toimuva õppuse käigus metsa all ajutises pääslas paukmoonaga korraldatakse, vaid ikka seda, mis ööpäeva- ja aastaringselt paarisajale korraga vahtkonnas olevale vahisõdurile pinget pakuks, ja äkki isegi mingit väljaõppelist lisaväärtust pakuks. Ja ära unusta, et igasugune „põnevus“ vm moodi vastutegevus ei sünni iseenesest, vaid seda peab keegi ka korraldama. Kes ilmselgelt selle vahtkonna-actioni ajal muude asjadega (nt teistele ajateenijatele välilaagrid või lahinglaskmisi) läbi ei vii. Paku-paku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

Aga seejuures tahaks kuulda lahendusi, mis pakuvad pinget mitte ainult üheks vahtkonnas käiguks, vaid enamikeks kordadeks, kui sõdur vahtkonda läheb.
Borja kirjutas: vahiteenistust saab (muuseas) alati ka "huvitavamaks" muuta - aga ainult vastava määrustiku piires. Ja selleks peab all- või nooremohvitseril nii aju kui tahtmist olema
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas trafomees »

Kehvema tervisega ajateenijaid saaks kasutada vahiteenistuseks. Läbivad SBK kiirendatud korras koos valvuriõppega ning teenistus jätkub erinevates väeosades üle Eesti väeosade valverühmades jne. Teenistus võiks olla kuu aega lühem.

Nt ajateenistus Eesti õhuväe Lennubaasi kaitsekompaniis, mis mehitab ära ka rahuaja lennubaasi valve ning toodab reservi objektikaitseks Eesti õhuväele (radaripostid vajavad ka ju sõja korral täiendavalt mehi+Tallinna Lennujaam ja muud lennujaamad). Sinna saaks nõrgema tervisega tüüpe võtta, sest uskuge mind väga palju on inimesi, kes tahaks täita oma kohuse riigi ees aga tervis ei võimalda. Igale tulevase teenistuja tervisele saaks läheneda personaalselt ja hinnata tema sobivust sinna üksusesse "hakkama saamise alusel". Mingit eriti karmi SBK-d pole ka neile vaja teha koos rännakute ja muuga.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina olen muidugi selle poolt, et võimalikult palju kodanikke ajateenistusse jõuaks. Ja võimetele vastav teenistus oleks üheks lahenduseks. Kuid antud juhul ei ole see ju teema! Siin on juttu sellest, et olemasolev valveteenistus on kehva ja selle võiks asendada ajateenijatega.

Kui me tahame raha kokku hoida, siis esmapilgul võiks see kasulik olla. Aga ainult esmapilgul.
Ma saan aru, et me võtaks teenistusse neid, kes täna sinna ei jõua. Seega täiendavad ajateenijad. Isegi kui jätaksime teenistusse enamus tänastest väljalangejatest, oleks valveteenistuse komplekteerimiseks ikkagi täiendavaid jõude vaja.
Aga vaatame siis mõned asjad üle.
Tänased valvurid ei taha majutust ega toitu. Ajateenijale tuleb seda anda.
Tänased valvurid võetakse tööle lepinguga erinevatel aegadel ja nii nad ka lahkuvad. Ajateenijad võetakse 3x aastas. Nii tuleb kutsuda ka need ajateenijatest valvurid.
Selle tulemusel on valvurite voolavus oluliselt suurem, kui tänaste valvurite puhul. Siit omakorda palju suurem koormus nende väljaõppe näol.

Ja tegelikult ei ole see tervisenõudega mängimine ka sugugi mitte lihtne.
Hea küll postile paned tüübi, kes pole suurem asi jooksja. Aga mille poolest on sellised valvurid siis paremad, kui tänased "tibiks" nimetatud. Ja pealegi, kui palju neid on? Mille põhjal te üldse neid kehvemaks nimetate, kui väljapakutud terviseprobleemidega kodanikud?

Täna on valveteenistuse eesmärk ikkagi kuritegevuse vastane kaitse. Kui väeosa on vaja täiendavate jõududega kaitsta, siis selleks on ajateenijaid kasutatud ja planeeritud ka edaspidi kasutada. Isegi vastavad harjutused toimuvad. Õppustel ja laskmiste kasutatakse ka ajateenijaid nö valvuritena. Seega Borja kõlav väide "täielikult eemal valveteenistusest" on järjekordne tühi kõvatamine.

Lõpetuseks - me vaatame juba täna, kuidas nõrgema füüsisega mehed saaksid täita vastavaid ametikohti. Vaatame numbreid maikuu lõpus. Üldiselt peaks olema nii, et iga üks, kes ehitusel töötada suudab, peaks hakkama saama ka ajateenistuses. Peaks ... aga veel me sellega hakkama ei saa.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Valveteenistus

Postitus Postitas Lemet »

[quote="Z03" ] Loodetavasti oli valvatav objekt väheoluline, siis ei peaks muretsema.
[/quote]

On, on... üks kõige vähemolulisemaid kohalikus kubermangus :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline