Eesti lennuvägi 1918 kuni 1940

Üksused, relvad, tehnika. Autasud ja vormid. Kõik teemasse puutuv.
Vasta
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

leidsin vist midagi

Postitus Postitas kotkasass »

http://www.nato.sitecity.ru/stext_1911200523.phtml

see on küll venekeeles aga seal räägibki et 5 läksid 22 laskurkorpuse käsutusse aga kõik ülejäänud saadeti venemaale,st et neist 6 ei saagi märget meie arhiivis olla
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

See vaidlus kisub juba natukene imelikuks :roll:

Kohati tundub punnitamisena lihtsalt niisama.

Mis fondidele ma viitasin? Need olid eesti lennuüksuste likvideerimise fondid. Seal on kogu lennuüksuste varustus üles loetud ja mis kellele üle on antud, mis maha kantud jne. Pisijuppideni välja. 2. divisjoni omi ma ise ei ole lapanud (2. divisjon asus Tartus), küll aga Lennubaasi oma. Sooviga tuvastada kui palju need 1940. a. alustatud PTO 4 lennukid "valmis" olid selleks ajaks. No seal oli ikka igasugu pudi-padi kirjas. Ja kõigel ilusti taga mis väeosale üle antud. Väeosa nimetuse asemel oli muidugi nr.

Ei kadunud siit need 6 lennukit "ilma dokumentideta" mitte kuhugi. Kõik peaks kusagil kirjas olema. Kui midagi oli üldse...

Remi Milk'ilt võib muidugi küsida. Soovitavalt telefoni teel. Emailidele ta enam eriti ei vasta. Silmanägemine pole enam see, mis vanasti.

Aga ma võin kodus ka veidi oma "arhiivi" tuulata ja Sulle meili peale panna mõne tema artikli selle perioodi kohta.

Zemfirov on muidugi tore "populisaator", ainult et tema artiklid ei sisalda midagi arhiividest. Need on kokku pandud avaldatud materjalide põhjal, kus juures puudujäävat osa on tihti täiendatud "kõhutunde järgi".

Aga üldiselt pole viga. Vene keeles on eesti lennunduse kohta ka hullemat jama ilmunud. Ja seal artiklis pole kusagil kirjas, et Eestil oleks olnud 11 Hs 126 ning neist 6 oleks Venemaale saadetud.

Üldiselt läks Venemaale palju vähem Eesti lennukeid, kui sellest artiklist aru võib saada. Enamus neist kõdunes 1940/1941 talvel Jägala lennuväljal ära ning vrakid veeti polügonidele laiali.
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

hakkab vaikselt selguma

Postitus Postitas kotkasass »

http://www.cybermodeler.com/hobby/ref/m ... s126.shtml

see on mudellennukite portaal st Eesti ostis 6 lennukit just asi jumalamma õige aga 5 lennukit jäid ju maksamatta nii et need polnudki ju kusagil arvel ja karta on et ka ilma märgistuseta.nii ett lihtne loogika ütleb nii et venelastel polnud midagi üle võtta peale arvel olevate lennukite.

ps.vene armees käinuna tean vägagi hästi kuidas seal pabereid täideti nii ett kui on säilinud ka pabereid nõukogude arhiivist siis....pruun triip peale


aaa rääkisin ka kolonel Haasi tütre Ainoga ja tema mäletas ka millegi pärast 11 uut lennukit
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Ega usku ei tohigi inimeselt ära võtta :wink:

Sestap - eks igaüks usub mida tahab. Ei maksa ainult oma usku teistele peale sundida.

Mis puutuvad siia vene armee ja nõukogude arhiiv? Ma olen juba 3 x ütelnud - tegemist on eesti lennuväeosade likvidaatorite fondidega. Kui väeosa likvideeriti - kõik mis oli arvel tuli kuhugi üle anda või maha kanda. Mida ka väga suure hoolikusega tehti. Enne polnud väeosa likvideeritud. Viimased lennuväeosad likvideerusid detsembris 1940. Kui ammu enam mingit reaalset tegevust ei toimunud.

See Mushroom'si mudeliehitajate raamat on huvitav selle poolest, et see on ilmselt esimene raamat, kus on enam-vähem audentsed eesti lennukite profiilid joonistatud. Selle vägitüki sooritamiseks andsin ka mina oma väikese panuse. Tekst aga on selline nagu ta on, ja selle koostamisse ma oma panust ei ole andnud :wink:

BTW - tahad teada millised olid ostu-müügi tehingu tingimused? Eestlased ei oleks oma lennukeid enne kättegi saanud kui 100% tehingu hinnast ei oleks olnud makstud
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

heh

Postitus Postitas kotkasass »

hea küll.vaidlustes selgub tõde.las olla,isa lubas sulle helistada kaa.


lugupidamisega prk Tikerpuu


uurime asja edasi päris põnevaks läheb :D
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Eesti lennuvägi

Postitus Postitas frits66 »

Lisan ühe pildi ilmestamaks:Pilt
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Pilt tehtud 1928. a. Soome kaitseväe juhataja Sihvo visiidist. Sihvo ise keskel see heleda mütsiga. Ühel käel seisab sõmin Reek, teisel I diviisi ülem Tõnisson.

Pilt on tehtud Rakvere eskadrilli angaari ees. Rakveres oldi 24. oktoobril, nii et pilt ilmselt siis sellest päevast pärit. Eskadrilli ülem Orav on esimeses reas kõige vasakpoolsem. Lennukid taustal on Gourdou Lesseurre GL 22 hävituslennukid. Muud mehed paistavad vist olevat Sihvo saatjad, mitte kohalikud.
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Eesti lendur kes?

Postitus Postitas frits66 »

Pilt
Kes on see lendur? :shock: :dont_know:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Veltveebli pagunid?

Tundub olevat Vilhelm Valdmann. Lennuk seljataga on GL 22. Mehe ja lennuki värskuse põhjal eeldaks, et foto on tehtud kahekümnendate keskel või teises pooles...
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
Ben
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 15 Mär, 2004 12:15
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti lennuvägi

Postitus Postitas Ben »

frits66 kirjutas:Lisan ühe pildi ilmestamaks:Pilt
Sihvo saatja on ainult see nokkmütsis sell - luureosakonna ülem Ilmari Relander. Teised on nö kohalikud satelliidid - minu meelest on teine vasakult Hans Vanaveski ja kindlasti on teine paremalt Artur Normak

b.
Kasutaja avatar
Ben
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 15 Mär, 2004 12:15
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ben »

nublu kirjutas:Veltveebli pagunid?

Tundub olevat Vilhelm Valdmann. Lennuk seljataga on GL 22. Mehe ja lennuki värskuse põhjal eeldaks, et foto on tehtud kahekümnendate keskel või teises pooles...
oma lühinägelikkuse juures näen mina küll leitnandi paguneid- kaks tärni paistavad.

b.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Lendur

Postitus Postitas frits66 »

Nüüd piltti uurides näen isegi 2 tärni :scratch:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Lendurid

Postitus Postitas frits66 »

Pilt
Rakvere aerotroomil 20juulil 1928a :D
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Ben kirjutas:
oma lühinägelikkuse juures näen mina küll leitnandi paguneid- kaks tärni paistavad.

b.
No siis ei ole Valdmann.

:dont_know:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline