Eesti lennuvägi 1918 kuni 1940

Üksused, relvad, tehnika. Autasud ja vormid. Kõik teemasse puutuv.
Vasta
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

vastus

Postitus Postitas kotkasass »

Lennukitel olid siis juba Eesti markeeringud ja need seisid ilusti Lasnamäel 11 tükki,sama rääkis ka lennukooli lennukoolitaja Salleti(Schmidt)poeg

ps.Künnapil on foto kus seisavad reas 11 lennukit
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Re: vastus

Postitus Postitas nublu »

kotkasass kirjutas:
ps.Künnapil on foto kus seisavad reas 11 lennukit
Seda pilti tahaks küll näha :wink:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

künnap

Postitus Postitas kotkasass »

Künnap on välja andnud 2 raamatut ja teises raamatus on see pilt sees.rahvusraamatukogus on täitsa olemas :D
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Väljaõppe poole pealt ka üks pilt.

Arvan, et tegemist peaks olema Lasnamäe lennuvälja territooriumiga. Tundub, et tegemist on väikese lasketiiruga, kus puidust lennuki makett on pandud toika otsa ning taustaks on pandud valge riie.

Pilt
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

lasketiir

Postitus Postitas kotkasass »

Tegemist on tõepoolest lasketiiruga Lasnamäel,taga on kiviaed mis ehitati 25-26,paremal pool on Underi Renault garaaz.Selles lasketiirus kasutati fotorelvi.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Re: künnap

Postitus Postitas nublu »

kotkasass kirjutas:Künnap on välja andnud 2 raamatut ja teises raamatus on see pilt sees.rahvusraamatukogus on täitsa olemas :D
Hm, "100 õhusõidukit" ja "Teedel õhuavarustesse". Minu teada rohkem raamatuid ta välja andnud ei ole. Esimene neist on lasteraamat, kus üldse fotosid pole, ainult joonistatud pildid. Ja Hs 126 pole seal ka mainitud. Teisest ma siin teemas juba rääkisin. Mõlemad raamatud mul kodus riiulil olemas.

No vot selles teises raamatus kohe kindlasti pole ühtegi pilti, kus oleks 11 Hs 126 reas. Kui õieti mäletan, seal oli pilt GL 22 rivist. Aga seal pole ka mitte 11 lennukit, vaid 15. Tehtud 1926. a. kui kõik GL 22 olid kätte saadud. Aga ükski polnud veel puruks kukkunud.

Hs 126 Eesti värvides tean mina ainult 1 fotot. Seal on ka ainult 1 lennuk, nr 163 kui mälu ei peta. Veel tean ühte fotot Hs 126 22. korpuse eskadrilli ajast, tehtud 1940/41 talvel, ees seisab 3-meheline grupp. Nende hulgas Remi Milk. Ja siis juba 1941. a. suvest Jägalast purustatud lennukeist on mitu (vähemalt 4 erinevat) fotot liikvel, mida ka siin foorumis demonstreeritud on. Seal on ühel fotol korraga maksimum 2 lennukit, pilte võrreldes võib tuvastada, et pildistatud on kokku kolme erinevat lennukit...

Nii et 11 Hs 126 reas, eesti kolmnurgad peal - see foto võtaks mul kohe kindlasti silmad punni :shock:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

teema järgmine

Postitus Postitas kotkasass »

mul istub antud hetkel kõrval inimene kes neid ise oma silmaga nägi.segadust tekitab see et 5 jäid Tallinasse ja 6 saadeti Tartusse.Ajal mil venelased lennukid üle võtsid siis 5 võeti Tallinnas ja 6 mujal ja need paberid on kaotsis

rivinumbrid;163;164;165;166;167;167;168;169;170;171;172;173

lennukid toimetasid kohale Lufwaffe lendurid

PS.Kitvel ei saanud enam seda fakti muuta kuna raamat oli juba trükkis
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

huvitavat lugemist

Postitus Postitas kotkasass »

insignia airfoce specials "Estonian Airfoce 1918-1940"published by Blue Rider Ppublishing april 29 1999.Eesti Filmi arhiivis täitsa olemas
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Et ei ole säilinud või?

2. Lennuväedivisjoni lennukite nimekiri seisuga 1. sept. 1940 - ERA.498.8.632

2. Lennuväedivisjoni likvideerimise lõpparuanne - ERA.2362.1.62

Samasugused nimekirjad ning aruanded on olemas kõigi likvideeritud lennuväeosade kohta. No ei ole seal kusagil peidus ühtegi "ülearust" Hs 126.

Insignia "Estonian Air Force" speciali olen ka lugenud. Ei olnud kasu :wink:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

mnjahh

Postitus Postitas kotkasass »

siia maale ma pole oma isa silmanägemises ja numbrite tundmises kahelnud.Künnapuust veel nii palju et tema oli venemaa eestlane ja sai tugineda ainult elusolevate lendurite ja lennuväetöötajate andmetel
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: vastus

Postitus Postitas Motronicus »

kotkasass kirjutas:Lennukitel olid siis juba Eesti markeeringud ja need seisid ilusti Lasnamäel 11 tükki,sama rääkis ka lennukooli lennukoolitaja Salleti(Schmidt)poeg

ps.Künnapil on foto kus seisavad reas 11 lennukit
Midagi on nüüd üsna segi länud. Ehk on segaduse põhjustajaks Gourdou-Leseurre GL-22B3, millest on "pikema rivi" pilt?

Edit: et sama kahtlus, mis nublulgi.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Re: mnjahh

Postitus Postitas nublu »

kotkasass kirjutas:siia maale ma pole oma isa silmanägemises ja numbrite tundmises kahelnud.Künnapuust veel nii palju et tema oli venemaa eestlane ja sai tugineda ainult elusolevate lendurite ja lennuväetöötajate andmetel
Mälu teeb teine kord inimesega igasuguseid trikke. Olen ise veel suht koht kõbus inimene, kuid pidanud nii mitmelgi korral siingi foorumis hiljem oma mälu põhjal tehtud postitusi kohendama ja parandama. Et asi oli küll nii, aga mitte päris :wink:

Aga kui näiteks nende meeste käest küsida, kes ise neil lennukeil lendasid? Mitu lennukit ikka oli?

Näiteks Remi Milk on kirjutanud Eesti lennuväest 1940. a. mitu artiklit. Üheski neist ei räägi ta 11 HS 126, ega ka sellest. et mingid Hs 126 oleks Tallinnas asunud...
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

otsin

Postitus Postitas kotkasass »

katsun ühendust võtta hr Remi MIlgiga,tema teab ka Tartus olnud lennukitest
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

siis on kolme inimese mälud vingerpussi mänginud

Postitus Postitas kotkasass »

otsin just veel seeaeg Lasnamäel veel elus olnud inimesi.

ps.kui inimene suudab kokkupanna soomepoiste lühiajaloo ja mäletab ka sealt väga suurt % nimepidi siis ma küll ta mälus ei kahtle.

asi veel selles et Tallinna üleandmis paberid on olemas,aga Tartu??Karta on et need lennukid läksid hoopis kas Pihkva või..???sõjaväeosa alla.ja neid dokumente on ka raske leida.
kotkasass
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juun, 2009 13:00
Asukoht: Laagri
Kontakt:

huvitavaid asju selgub

Postitus Postitas kotkasass »

nendel lennukitel ei olnudki Bramo mootorid vaid trofee Walther mootorid.
lennubaasi motoristi Pander sõnutsi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist