Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Mäletan ka ise seda artiklit ja selget vastuolu selles artiklis öelduga vs muu läbikäinud info MP-soomukite ja MP-tulejuhtide soomukite justkui "ehitamisest" nonde CV-kerede baasil :roll:

Et ebaselgus ja häma CV-keredesse paigaldatavate miinipildujate osas on totaalne.. Minu enda tõlgendus on jätkuvalt sama: MP-soomukeid CV-baasil kasutusel ei ole ja hangitud keredesse selliseid ammugi ei tule :|
Mina ei näe mingit segadust ja ebaselgust.

Kalle Terase kommentaar oli tõepoolest natuke eksitav, kuid samas mitte eriti. Ümberehitamine tuleb kõikide CV90 puhul. Suuremal või vähemal määral. Küsimus on selles, mida me nimetame ümberehitamiseks. Raadiote sissepanemist?

Kõige suurem ümberehitus tuleb just nimelt miinipildujamasinatega. Milline? Praegu on veel raske öelda ja see ei ole mingil moel "kõrvalehiilimine" vaid praegu ei ole veel selgunud mida ja millises ulatuses ümber vaja ehitada. Ei ole ka veel firmad oma ettepanekuid teinud. Tehnilisi lahendusi on erinevaid.

Ja lõppkokkuvõttes paneb väga palju (üllatus-üllatus) just nimelt rahanumber paika.

Sügavalt mõistetamatuks jääb mulle siiski see väide totaalsest ebaselgusest ja veelgi enam - hämamisest. Kellele on ebaselge? Kellele hämatakse?
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Paar lehekülge vestlusi üle lugenuna tunnistan oma sügavat hämmingut. Kuidas selliseid väiteid, mida minule suhu pannakse, on võimalik minu postitustest välja lugeda?

Kuidas on võimalik minu selgitustest, kuidas on ühe teise riigi uuringute põhjal kõige sobivam ratasveokeid kaitsta, välja lugeda, et ma vihkan soomust, olen karjäärist mõtlev paberajudega perselakkuja ning minu eluunistuseks on kaitseliitlasi surma saata? Olen sõnatu. Ainuke mõeldav selgitus on see, et tegemist on kaasfoorumlaste varem valmis mõeldud seisukohtadega, mida siis olenemata minu postitustest lihtsalt välja paisatakse.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Trumm - raha võtmine ajateenijate toetuste arvelt (Sinu ettepanekus kaotada ajateenijate toetus täielikult) on populistlik ja demagoogiline. Ei kannata ka mingit kriitikat väide, et selle eest ostavad inimesed õlut. Mina elan sellises riigis, mis ei kirjuta mulle ette, kas mina oma igakuise sissetuleku tohin raisata õlu, sealiha või hoopis kiirete autode peale. See on minu otsustada.
Mercurius
Liige
Postitusi: 670
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Mercurius »

Veiko Palm kirjutas: Ja lõppkokkuvõttes paneb väga palju (üllatus-üllatus) just nimelt rahanumber paika.
Justament.
Olge siis inimesed ja jätke tankide jaoks ka natukene raha alles 8)
Veiko Palm kirjutas:Kuidas selliseid väiteid, mida minule suhu pannakse, on võimalik minu postitustest välja lugeda?
Juhtub ka kõige paremates perekondades...
=> uuesti selgitada, selgitada, selgitada.
Veiko Palm kirjutas:Trumm - raha võtmine ajateenijate toetuste arvelt...
Mingisuguseid ettepanekuid tuleb ju teha, ei ole konstruktiivne lihtsalt hädaldada.
Nagu teiekandi kuulus korvpallitreener ütleb: "möödavise on ka hea vise"
Veiko Palm kirjutas:... ühe teise riigi uuringute põhjal kõige sobivam ratasveokeid kaitsta...
Iga kord kui ma liikluses kollast eskavaator-laadurit näen, mõtlen ma selle uuringu peale...
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Fucs kirjutas:http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 23#p449023
Kerede põhjal ehitatakse välja vajalikud toetussoomukid tulevasele soomusmanööverüksusele. Kaitseväe peastaabi kaitseplaneerimise jaoskonna vanemstaabiohvitser kolonelleitnant Kalle Teras ütles „Aktuaalsele kaamerale“, et masinaid saab sisustada vastavalt kaitseväe vajadustele, kuid neile ei paigaldata statsionaarseid relvasüsteeme.

Lahingumasinatele ei panda külge tankitõrjevahendeid või muid relvi, nagu lahingumasinatel tavapäraselt on.
Tõele au andes, see artikkel oli algusest peale väga viletsasti kirjutatud (seda on juba korra toimetatud). Kahjuks pole Aktuaalne Kaamera selle aasta uudislõike arhiivi veel pannud, seega intervjuud ennast ei ole võimalik üle kuulata. Seda on ennegi juhtunud, et ERR paneb enda hangitud infoga täiesti mööda. Nagu siis kui esmakordselt intervjuus mainiti võimalikku Norra CV90 kerede ostu. ERR suutis selle kirjutada kujul "circa 90" ja siis mingi tubli toimetaja muutis selle hiljem ümber "umbes 90"-ks.
Rääkimata muudest tööõnnetustest, kus ERR kirjutas valesti Eesti Laulu finaali osalised. jne jne
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Kõige suurem ümberehitus tuleb just nimelt miinipildujamasinatega. Milline? Praegu on veel raske öelda ja see ei ole mingil moel "kõrvalehiilimine" vaid praegu ei ole veel selgunud mida ja millises ulatuses ümber vaja ehitada. Ei ole ka veel firmad oma ettepanekuid teinud. Tehnilisi lahendusi on erinevaid.
Ei ole teil, Veiko, hetkel mingeid "tehnilisi lahendusi" nende miinipildujate CV-keredesse installimiseks - ja suure tõenäosusega ei tule ka kunagi :|

Asi iseenesest pole ju ka maailma lõpp (ega isegi räigelt tähtis) - see mis ma väidan, on lihtsalt see, et ka kodukootud spetsialistidele pidi olema ju ette teada, et kui ikka kasutajamaades CVde baasil töötavaid MP-soomuki lahendusi ei ole, no siis siin Eestis - põlve otsas ja pisiseerias - neisse second-hand keredesse midagi sellist ei tule ka..
Naljakas, et osa raffast nii lihtsatest seostest(-rusikareeglitest) jätkuvalt aru ei näi saavat :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

http://www.army-guide.com/eng/product1848.html

Kui see Wieseli peale mahub, siis peaks ka CV90 peale mahtuma. 17 aastaga on hind vast soodsamaks kah läinud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

Eks ta natuke segasena kukkus välja küll. Ilmselt tahtmatult.

No mina näiteks saan eesti keeles sellest hõikest aru täpselt nii, nagu ERR uudisteportaalis kirjas oli:
...kuid neile ei paigaldata statsionaarseid relvasüsteeme.

Lahingumasinatele ei panda külge tankitõrjevahendeid või muid relvi, nagu lahingumasinatel tavapäraselt on.
Elik kolonelleitnant Kalle Terase sõnul 8.01.2016 ERR-ile: CV kerede külge ei panda statsionaarseid relvasüsteeme, tankitõrje vahendeid või muid relvi. :scratch: ......nagu lahingumasinatel tavapäraselt on.

Kas MP soomukis on statsionaarne relvasüsteem või mitte?
Samas, nn "tavapärasel lahingumasinal" MP tõesti puudub.

Neli päeva enne seda 4. jaanuar 2016 oli Postimehes artikkel:
Kokku hakkab kaitseväes olema kümme erinevat sorti toetusmasinat: juhtimispunkti soomukid, 120 mm miinipilduja soomukid, miinipildujate tulejuhtimise soomukid, logistiline toetus nagu miinipildujate laskemoona transport, transportöörid ja evakuatsioonimasinad. Kogu masinapark peaks olema väljaehitatud aastaks 2019.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe ütles, et................
http://www.postimees.ee/3455961/eesti-s ... muki-keret

OK. peaasi, et tulevad vajalikud toetusmasinad.


*******


Aga kuidas suhtuvad austatud kaasfoorumlased kaks korda juba välja käidud mõttele, et "Uued relvasüsteemid EKV-le" võiksid olla ka pioneeridel paar kaevikumasinat ja paar mineerimismasinat?

Kas sellist tehnikat oleks meil vaja või mitte?
Arvestades lisaks seda, et kui muude tehnikaühikute puhul tulevad alati ikka jutuks suuremad kogused, siis selliseid spetsiifilisi masinaid poleks suuri koguseid vaja (nagu ka sillamasinaid).

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 8F#p361091

Lisaks viitena antud postis toodud ТМК-2, ТМК-3 ja eriti produktiivsetele МДК-3 masinatele (viimast kasutab ka UKR kiirelt tankitõrjekraavide jms kaitserajatiste rajamisel - need olid 24/7 töös 2014a UKR-VF sõja alguses aprillis) on veel БТМ tüüpi kiirekäigulised tranšeemasinad http://www.techstory.ru/exco_mn/btm2_3.htm

VF armee ja UKR armee kasutab МДК-3 kõrval laialdaselt ka selle eelkäiat МДК-2м, mis on väiksem ja kompaktsem, kuid samas ka vähemvõimekam.
МДК-2м võtab ühe käiguga ca 30-40cm kraavi sisse, МДК-3 0,75 kuni 1,75m sügavuse kraavi/tranšee.

МДК-3 (jõudlus 500 - 800 m³ pinnast tunnis)
Pilt

Pilt

БТМ tüüpi kiirekäigulisi valmistab ka Ukraina.
http://www.ua.all.biz/mashiny-transhejn ... bgg1065511

Hinnad:

Itaallaste TESMEC, GALLMAC
Tesmec 900 EXT http://www.stroyteh.ru/sale/trench_excavator/500351/

Hollandlaste TRENCOR
Trencor 930HD http://www.stroyteh.ru/sale/trench_excavator/501112/
Trencor 1860HB https://www.youtube.com/watch?v=QEzn06uVLUg

UKR.
МДК-3 (tsiviilvariant) https://priluki.flagma.ua/kotlovannaya- ... 40926.html
Tellimise peale personaalhinnapkkumistega ПЗМ-2; МДК-3; МДК-2М; БТМ-3
http://mazservis.com/category/narteh/ze ... ye-mashiny

jne.



Mineerimismasinad
(samuti kasutab UKR praegu VF vastases sõjas).

Универсальный минный заградитель УМЗ
vene k. http://topwar.ru/77637-universalnyy-min ... l-umz.html
inglise k. http://armamentresearch.com/ukrainian-o ... n-ukraine/

The Ranger mine laying system
http://discovery.nationalarchives.gov.u ... /C11372869
Shielder http://www.military-today.com/engineering/shielder.htm

The Volcano Mine Dispenser
http://fas.org/man/dod-101/sys/land/volcano.htm

Minotaur LU 988 minelaying system
http://avlib.hol.es/books/mines-of-the-minotaur.pdf

Shielder
Pilt

Alvis Stormer VLSMS, GIAT "Minotaur" minelaying system.
minotaur.jpg
Giat Minotaur AC F1
Pilt

jne.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas man21 »

Kui Ukrainast osta 122mm iseliikuva suurtüki tornid, kas seda annaks kuidagi CV kerele orgunnida? Oleksidki kohe meie esimesed iseliikuvad suurtükid olemas. Seda enam, et meil 122mm haubitsad ju olemas.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Trumm - raha võtmine ajateenijate toetuste arvelt (Sinu ettepanekus kaotada ajateenijate toetus täielikult) on populistlik ja demagoogiline. Ei kannata ka mingit kriitikat väide, et selle eest ostavad inimesed õlut. Mina elan sellises riigis, mis ei kirjuta mulle ette, kas mina oma igakuise sissetuleku tohin raisata õlu, sealiha või hoopis kiirete autode peale. See on minu otsustada.
Ma ei arvagi, et võtame selle ära - igasugu sotsiaalrahade jagamisega kahjuks on nii, et tasub 2 korda mõelda, sest tagasi võtta neid enam ei saa (naljalt ei leidu poliitikut, kes julgeks). Ja loomulikult igaüks otsustab.

Ma olen seda summat toonud lihtsalt kujundliku näitena, et pole meil nii suurt rahapuudust ühtegi, et viimane kopkas juba raua ostmise all kinni on. Jõuame seda toetust lubada, jõuame ka (lisa) soomukeid osta. Selle 5 milli eest iga aasta. Selle raha eest on iga aasta 1 pataljon võimalik elementaarse soomuse alla panna, kui nõudmistega mitte kruve üle keerata. Kasvõi selle Poola/Tsehhi OT-64 tasemel, mida 10-20 tuhande euro eest sõitvana ja üle värvituna kollektsionääridele pakutakse.

Kindlasti on sõduril rahadega kitsas, kuid veel kitsam saab olema selle mehe perekonnal, kes kuskil metsavahel autokastis auklikuks lasti. Kui neid hakkab palju olema, on ka kahtlane, kas missioonidel hukkunute toetusi enam nii lahkelt jagatakse. Selle peale tasub kah mõelda.

Kui nüüd vaadata seda probleemi minu isikliku mätta otsast, on lugu selline - olen seda raha saanud võib-olla korra aastas, kuigi õppused on igakuised. Ei nuta, kuid mind ausalt öelda ei veena ka taoline raha valimatu külvamise idee ajateenijatele, kellest pooled pärast reservis tegelikult ei osale (st kohale ei ilmu). See on muide sama isiklik asi nagu see, kas sa ostad õlut, sealiha või kiireid autosid. :?

Arvan, et meie mehed oleksid enamikus nõus loobuma ka sellest reservväelase toetusest, kui meile õue peale needsamad OT-64d veeretatakse. Enamik mehi on praeguseks sellised asjad enda jaoks selgeks mõelnud ja taibanud asja tõsidust (mida üks 18. aastane ilmaski ei taipa) - varsti enam selja- ja liivakottidega "soomustatud" veoauto ei veena. :?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

Kapten Trumm kirjutas:
Trumm - raha võtmine ajateenijate toetuste arvelt (Sinu ettepanekus kaotada ajateenijate toetus täielikult) on populistlik ja demagoogiline. Ei kannata ka mingit kriitikat väide, et selle eest ostavad inimesed õlut. Mina elan sellises riigis, mis ei kirjuta mulle ette, kas mina oma igakuise sissetuleku tohin raisata õlu, sealiha või hoopis kiirete autode peale. See on minu otsustada.
Ma ei arvagi, et võtame selle ära - igasugu sotsiaalrahade jagamisega kahjuks on nii, et tasub 2 korda mõelda, sest tagasi võtta neid enam ei saa (naljalt ei leidu poliitikut, kes julgeks). Ja loomulikult igaüks otsustab.
Mina olen endiselt sellel seisukohal, et reformida tuleks neid "eripensione" alustuseks ja sealt kokku hoitav raha suunata riigikaitsesse. Võtta tuleb ikka sealt, kus nii ütelda on. Inimene, kes istub riigikogus, töötab prokuratuuris, politsei ja piirivalveametis, või kaitseväes teeb oma "eritööd" ja saab selle eest jooksvalt oma "eripalka". Lõpetades selle "eripalga eest" tehtava "eritöö" muutub ta täiesti tavaliseks pensionäriks, mitte "eripensionäriks". Täpselt samasuguseks, nagu iga teine, kes pole teinud "eripalga" eest enne "eritööd". vastasel korral peaksid need "eripensionärid" olema millegi poolest tõsiselt "erilised" ka edasi. Näiteks tegema 80 aastaselt NATO testi 8) (see oli nali).

"Eritöölistele" võib näha ette muid soodustusi oma "eritöö" eest. Näiteks varasemat pensioniiga jms. See juba teeb nad niigi "eriliseks". Minu teine seisukoht selles teemas on, et kui inimene läheb seda "eritööd" tegema ainult selle pärast, et saada pärast "eripensioni", siis selliseid "eritöötajaid" meil vaja ei ole. Nad võivad ju siis olla, kui riik on rikas ja pappi üle.

Teine võimalus on väga rasketel ja halbadel aegadel, kui tõesti on vaja kusagile raha juurde, tegeleda maksudega. Kehtestada kasvõi "riigikaitse maks", või "turvalisuse maks" ja finantseerida sellest riigikaitset, politseid jms olulisi üksuseid, kus vahendeid karjuvalt napib. See ei pea olema kohe järgmised 10 või 20 %, sest matemaatikas on olemas ka väiksemaid numbreid. Ma olen oma elu jooksul maksnud igasuguseid imelikke või vähem imelikke makse lastetusmaksust ALMAVÜ liikmemaksudeni ja ellu jäänud :lol: . Soomes ja Rootsis korjatakse "Televiisori maksu"......

Kolmas võimalus on võtta laenu. Väga vajalike ja eksistentsiaalsete asjade jaoks tuleb laenu võtta, kui mujalt raha ei saa. Samas, selle maksavad nagunii tulevikus kinni meie maksumaksjad ja miks siis mitte seda kohe neilt teatud maksudena riigi poolt mitte korjata, kui laenata ei taha ja tuleb vbl kokkuvõttes kallim?

AGA probleem on hoopis ilmselt selles, et meil ei tunnistata riigikaitse tühimikke kui "väga vajalikke ja eksistentsiaalseid" probleeme ja kõik hakkab sealt pihta. Ehk siis kala hakkab mädanema peast.

Ahjaa. Siis on meil veel "väliskapitali" maksustamise ressurssi, ettevõtete tulumaksustamise ressurssi ja minu pärast isegi "luksuskaupade maksustamise" ressurssi. Tahad siin elada, äri ajada, teenida kasumit, nautida luksust, siis ole kurat mees ja panusta vastavalt oma rahakotile ka riigi turvalisusesse :twisted:
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas man21 »

Fucs, nõus sinuga eripenside kohta. Aga kõige kiirem ja efektiivsem moodus oleks momendil võtta välislaenu. Esiteks, on laenuprotsent madal. Teiseks on olukord selline, et vajame kiirelt oma kaitsevõime tõstmist. Kolmandaks, meil juroopa mõttes väga madal laenuvõlg.
Laenakem praegu oma riigi säilimise nimel ja kui see ei õnnestu, sellele ei mõtle, siis las okupant tambib need laenud kinni.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mutionu »

Fucs kirjutas: "Eritöölistele" võib näha ette muid soodustusi oma "eritöö" eest. Näiteks varasemat pensioniiga jms. See juba teeb nad niigi "eriliseks". Minu teine seisukoht selles teemas on, et kui inimene läheb seda "eritööd" tegema ainult selle pärast, et saada pärast "eripensioni", siis selliseid "eritöötajaid" meil vaja ei ole. Nad võivad ju siis olla, kui riik on rikas ja pappi üle.
Esmalt, ma ei ole nende teemadega isiklikult kursis vaid jagan oma muljeid.
"eritöö" ... sissetulek Eesti keskmine(või alla selle), iga n aasta järgi liigutatakse töökohta näiteks 300km siia-sinna, elamise pead ise vaatama(räägime ikka peredega inimestest), tervise tapmine on töö osa(maga 2 nädalat talvel mati peal). Töölepingus on, laias laastus, punkt, mis kohustab tule alla minema. Unelmate amet? REALLY?? Kuskil on miski teine reaalsus vist, millest ma pole seni osa saanud.
Fucs kirjutas: Ahjaa. Siis on meil veel "väliskapitali" maksustamise ressurssi, ettevõtete tulumaksustamise ressurssi ja minu pärast isegi "luksuskaupade maksustamise" ressurssi. Tahad siin elada, äri ajada, teenida kasumit, nautida luksust, siis ole kurat mees ja panusta vastavalt oma rahakotile ka riigi turvalisusesse :twisted:
Kõlab nagu sotsiaaldemokraat. Lastetusmaks, ALMAVÜ, televiisorimaks ...

PS!
"... siis selliseid "eritöötajaid" meil vaja ei ole." Enda arvamusest mitmuses rääkimine meenutab vene foorumides kasutatavat(varsti veelgi enam, 09.05 on tulekul) kõnevormi, "mõ ne zabudem, mõ pomnim"
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15568
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Fucs »

mutionu kirjutas: Esmalt, ma ei ole nende teemadega isiklikult kursis vaid jagan oma muljeid.
"eritöö" ... sissetulek Eesti keskmine(või alla selle), iga n aasta järgi liigutatakse töökohta näiteks 300km siia-sinna, elamise pead ise vaatama(räägime ikka peredega inimestest), tervise tapmine on töö osa(maga 2 nädalat talvel mati peal). Töölepingus on, laias laastus, punkt, mis kohustab tule alla minema. Unelmate amet? REALLY?? Kuskil on miski teine reaalsus vist, millest ma pole seni osa saanud.
Püss pannakse meelekohta, kui töökoha valid?
Sunnitakse?
Tule alla lähen mina ka, kui aeg käes ja vaja ilma erikohtlemisvajaduseta ja tervist olen tööga tapnud suht võrdeliselt härradega kaitseväest. Kindlasti on meil inimesi, kes oma tervist tapnud ka rohkem kui keskmine kaitseväelane.
mutionu kirjutas:
Fucs kirjutas: Ahjaa. Siis on meil veel "väliskapitali" maksustamise ressurssi, ettevõtete tulumaksustamise ressurssi ja minu pärast isegi "luksuskaupade maksustamise" ressurssi. Tahad siin elada, äri ajada, teenida kasumit, nautida luksust, siis ole kurat mees ja panusta vastavalt oma rahakotile ka riigi turvalisusesse :twisted:
Kõlab nagu sotsiaaldemokraat. Lastetusmaks, ALMAVÜ, televiisorimaks ...

PS!
"... siis selliseid "eritöötajaid" meil vaja ei ole." Enda arvamusest mitmuses rääkimine meenutab vene foorumides kasutatavat(varsti veelgi enam, 09.05 on tulekul) kõnevormi, "mõ ne zabudem, mõ pomnim"
Anna andeks, aga selle kohta ma ei oska muud viisakat tõesti öelda, kui et mine persse mees.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas TTA »

Fucs kirjutas:
Püss pannakse meelekohta, kui töökoha valid?
Sunnitakse?
Sellise loogika järgi ei peaks palka ka ju maksma...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot], Google [Bot] ja 35 külalist