Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Korealt küsiti hinnapakkumine 12-le Kõule ja optsioon 8-12 relvale. Miinimum optsioon on siis 8 täiendavat relva, mis tõstaks koguarvu 20-le, et mis arv see 20 on? 18+2 varuosadeks? :roll:
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

(1) PM suht põhjalik artikkel rääkis konkreetselt 81mm-sest..
(2) PALM kasutas 120mm-se kohta väljendit "tahetakse"..

..edasi mõtleb igaüks oma rikutuse ja/või isiklike eelistuse tasandil :mrgreen:
Esiteks, PM artiklis oli see nagu muuseas mainitud ainult ühel infopildil. Artikli enda sisus seda polnud. Teiseks, ma usaldan akf Palmi "tahtmist" veidi rohkem kui PM leheneegreid.

Elame, näeme.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

See 2026 peaks tähendama ikkagi kogu projekti valmimist. Ehk, kõik haubitsad kohal, kogu üksuse lahinguvalmidus saavutatud, väljaõpe toimib, hooldus toimib, taristu olemas, abimasinad hangitud ja rivis...jne.
Lisaoptsiooni osas on hetkel veel keeruline prognoose jagada.. :scratch:
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

"Deliveries of the howitzers to Finland are due to begin during 2017 in order to begin staff training this year. Finnish conscripts are due to begin being trained on the K9 in 2019, while deliveries of all 48 systems are due to be completed by 2024. This timeline accords with previously released Finnish plans to declare initial operating capability with a new howitzer in 2020 and full operating capability in 2025."

Eesti ja Soome K9 SPH täisvõimekuste saavutamise vahe on seega ainult 1 aasta.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Soomlaste tarnete põhjuseid on 2. Esiteks, soomlastel ei ole raha, et kiiremini arveid maksta kui 8-12 masina eest aastas. Teiseks, nende väljaõppeprotsess ongi selline, et esimesed paar masinat tulid eelmise aasta lõpul, alustati kaadri väljaõppega ja näitati kahureid detsembri paraadil rahvale. See aasta lähebki kaadri väljaõppe peale, alates 2019 on ajateenijate väljaõpe ja sealt edasi mõne aastaga on kõik masinad meeskondadega komplekteeritud. Kõrvalteemana tuleb veel tarkmoona hange või tootmise alustamine. Norrakad ostavad uued masinad ja kui 188 milj € jagada 24+6=30, siis tuleb 1 masina hinnaks +6milj €, kusjuures laadimismasinad on ilmselt kahuritest odavamad, kuna ei vaja kogu seda kallist elektroonikat, mida sidepidamiseks ja sihtimiseks kasutatakse.

Ma arvan, et eestlastel on soomlastega sarnane olukord, muude hangete tõttu on rahad mõned aastaks ette ära lubatud ja läheb aega, enne kui esimeste masinate väljaostmiseks vajalikud summad eelarvesse kokku saadakse, sest seda, et lihtsalt kaitse-eelarvele tõstetakse juurde suurusjärgus 40 milj € kahurite väljaostmiseks ja lisanduva varustuse hankeks, ei ole sisepoliitiliselt lihtsalt võimalik, sest siis tuleb see raha kellegi muu käest ära võtta. Senikaua kuni raha saadakse on aega atra seada ehk soomlaste juures masinate kasutamist ja hooldamist õppida. Ehk ostetakse tarkmoona ka.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas aj1972 »

Leo kirjutas:
Ma arvan, et eestlastel on soomlastega sarnane olukord, muude hangete tõttu on rahad mõned aastaks ette ära lubatud ja läheb aega, enne kui esimeste masinate väljaostmiseks vajalikud summad eelarvesse kokku saadakse, sest seda, et lihtsalt kaitse-eelarvele tõstetakse juurde suurusjärgus 40 milj € kahurite väljaostmiseks ja lisanduva varustuse hankeks, ei ole sisepoliitiliselt lihtsalt võimalik, sest siis tuleb see raha kellegi muu käest ära võtta. Senikaua kuni raha saadakse on aega atra seada ehk soomlaste juures masinate kasutamist ja hooldamist õppida. Ehk ostetakse tarkmoona ka.
Ma pakun lahenduse: mõistlikum alko ja kütuse aktsiisi poliitika ja see raha oleks IGA AASTA lätlaste käest saadaval. :wall:
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Viimased postitused (tommy, Leo, Viiskümmend) annavad julgustust - kõik polegi p....s. :D
Muidu lugedes siin eelmisi postitusi, siis ... kõik on potentsiaalsed liiderdajad, joodikud, tainapead ...
Ja loodetavasti sai ka Borja vastuse.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei saanud.
Igaüks arvab siin midagi aga mix pisuke arv liikureid alles 2026ks tarnitud saab on jätkuvalt täiesti ebaselge.

P.S.
mingit erilist sõjasaladust siin ka ei näe(-kui keegi hakkab sellele vihjama)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:
(1) PM suht põhjalik artikkel rääkis konkreetselt 81mm-sest..
(2) PALM kasutas 120mm-se kohta väljendit "tahetakse"..

..edasi mõtleb igaüks oma rikutuse ja/või isiklike eelistuse tasandil :mrgreen:
Esiteks, PM artiklis oli see nagu muuseas mainitud ainult ühel infopildil. Artikli enda sisus seda polnud. Teiseks, ma usaldan akf Palmi "tahtmist" veidi rohkem kui PM leheneegreid.

Elame, näeme.
"Infopildi" text oli järgmine:
CV90te moderniseerimine
31 jalaväe tornita lahingumasinat läheb ümberehitusse, 6 masinat varustatakse 81mm miinipildujaga.
Hange 2018.
Täiesti nõus ksf nimetuga, et igaüks usaldab seda, kes talle rohkem meeldib - ja ma ei peagi kõiki kihlvedusid-vaielusi kohe täna võitma(-midagi võib homsesse ka jääda) :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

K9 tükkhaaval hankimine.
2021 tuleb arv X, sest selle ajani on rahalised vahendid seotud teiste hangetega. Rohkemaks ei jätku raha ja kaadri väljaõpet saab alustada selle arvu tükkidega.
2022 tuleb arv Y, sest täpselt nii palju on sel aastal vaba raha. Võib öelda ka, et nii palju ollakse nõus selle hanke peale raha panema - mujal on kriitilisemaid kulutusi. Igaks juhukks: on kriitilisemaid ... tegevväelasest planeerija arvates. Pealegi saab arvuga X+Y alustada esimese tuleüksuse väljaõpet.
Ja nii edasi ...
Võiks teha ka teisiti. Osta 2019 ära "kõik" 12 tükki. Väljaõppes ei osaleks neist ikka rohkem kui mõni. Masina ümberehituseks kulunud summa, seisab kuuris koos masinaga, sest meeskondasid sellele veel ei ole. Muidugi võiks ju teiste asjade kokkuhoidmise pealt osta ära ka kõik muu vajaliku K9 STVP varustuse ja õpetada 2019-2020 välja kogu pataljoni koosseisu aga siis on sul järelveetavate asemel küll K9 pataljon - huraaa!, kuid jalaväel ja pioneeridel ja õhutõrjel ... ja mereväel :shock: on planeeritud võimekusest ikka midagi puudu.
Tegelikult on see väljaõppe võimalus ka vaid teoreetiline.
No ja mingi usaldus sellise skeemi vastu, võiks tekkida ju ka soomlaste näitest ...
Ja ühe asja pärast pean ka mina piinlikust tundma, kuid enam ei saa vakka olla. Mullegi tundub, et 81mm MP oli mingi eksitus.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Herem kirjutas:Ja ühe asja pärast pean ka mina piinlikust tundma, kuid enam ei saa vakka olla. Mullegi tundub, et 81mm MP oli mingi eksitus.
Aitäh. 5+
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ja ühe asja pärast pean ka mina piinlikust tundma, kuid enam ei saa vakka olla. Mullegi tundub, et 81mm MP oli mingi eksitus.
..et kelle "eksitus" siis - kas POSTIMEHE :?: või kaitseväe spõuksmäni :?: või PALMi oma :?:

Liikurhaubitsate paduaeglane saabumine vaid kinnitab seda, kus ma juba jupp aega tagasi siin teemas võrdlesin Eesti/Läti/Leedu liikuritehankeid ning ainus loll-lihtne järeldus oli, et Eesti tegi kõige keffema diili :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas TTA »

Borja kirjutas:
Martin Herem kirjutas:Ja ühe asja pärast pean ka mina piinlikust tundma, kuid enam ei saa vakka olla. Mullegi tundub, et 81mm MP oli mingi eksitus.
..et kelle "eksitus" siis - kas POSTIMEHE :?: või kaitseväe spõuksmäni :?: või PALMi oma :?:

Liikurhaubitsate paduaeglane saabumine vaid kinnitab seda, kus ma juba jupp aega tagasi siin teemas võrdlesin Eesti/Läti/Leedu liikuritehankeid ning ainus loll-lihtne järeldus oli, et Eesti tegi kõige keffema diili :|
Mitme hea aasta pärast saame kontrollida. Aga väidan, et kolme balti riigi liikuripataljonid saavad lahinguvalmis suhteliselt üheaegselt. Mis sest, et meile füüsiliselt need hiljem kohale jõuavad.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas toomas tyrk »

Seda "kehvema diili" värki vaataks äkki 5 a. pärast esimest korda? Kellel kui palju masinaid reaalselt mehitatud ja rivis on?

Ja teine kord 25 a pärast? Kellel veel kui palju masinaid reaalselt mehitatud ja rivis on?

Muidu on aga saabumine ju seotud sellega, kui palju ja millal me oleme valmis raha maksma. Ning see, kui palju ja millal me oleme valmis raha maksma, on jälle seotud sellega, kui palju ja millal me oleme valmis mehi ette valmistama, ja muid kulutusi tegema. jne.

Rahapakki tagataskus ja mehi uksetaga ootamas kahjuks ju ei ole...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina olen palju "lühinägelikum". Vaatame kohe homme!
Kui homme peaks minema andmiseks, siis kelle suurtükivägi pauku teeb?
Eesti teeb kindlasti. Jalaväe toetuseks muuseas. Patareide või rühmade kaupa, pataljoni koosseisus.
Võime vaadata ka aastasse 2020.
Eesti teeb kindlasti. Jälle jalaväe toetuseks.

Mulle kingiti kunagi karp Nastja maagilisi ennustuskaarte. Borjaga selgeltnägijate tuleproovis mõõduvõtmiseks proovisin korra. Ja ...
Ka Borja lemmikud - TT, hävitavad Eestis tanke. Seal kus JV otsustab lahingut pidada. Võimalik, et CV90-lt. Ja 155mm suurtükitule toetusel. Aastal 2018, 2019, 2020, 2021, 2022. 3B kõige keffema iseliikuvate diili juures ... no tõesti põlevad! :lol: 5km eemal - täpselt sama pilt! Vahi, kus põrutab!

... 100km eemal samal ajal ... juraki! Mingi kopter kukub. Ei saa täpselt aru millega pihta sai ... ja kuskil kurat kõmiseb jälle midagi - 122mm patarei. Kelle toetuseks? Jälle mingid TT vennad ja ... jalaväelased.

No on aga toredad kaardid!
Palju õnne Eesti tükimehed!
http://www.mil.ee/et/uudised/10060/suur ... marsruudil
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist