Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas alari »

Kaitseministeeriumi vastus Kunnasele ja Laaneotsale
Eesti iseseisva kaitsevõime arendamisega seotud põhivalikuid on selgitatud põhjalikult. Põhjalikult selgitati ka 2012. aastal koostatud ja konsensuslikult valitsuses heakskiidetud riigikaitse arengukava põhimõtteid.

2012. aastal riigikaitse arengkava koostades selgus, et selleks hetkeks polnud vaatamata mitmekümneaastasele jõupingutusele mitte ükski kaitseväe üksus lahinguvõimeline.

Puudused olid mastaapsed nii isikkoosseisus, varustuses kui varudes, sealhulgas oli laskemoonaga varustatus jõudnud mitmete oluliste laskemoonaliikide lõikes sisuliselt nulli. Põhjus oli lihtne – arendada võetud struktuur oli Eestile mitmekordselt üle jõu käiv.

2012. aastal tehti põhimõtteline valik mitte jätkata õõnsa väega ja luua reaalne kaitsevõime. See tähendab – paberil küll väiksem, kuid erinevalt varasemast ka päriselt eksisteeriv vägi.

Sõjaliste võimete arendamine on aeganõudev protsess. Seepärast peavad arenguplaanid olema realistlikud ja pikaajalised.

Praeguseks on kasvanud tegevväelaste arv ja õppekogunemiste maht. Võimalikuks on saanud suurõppused SIIL ja välkõppused OKAS. See on olnud võimalik vaid seetõttu, et keskendutud on jõukohase struktuuri täielikule varustamisele, mehitamisele.

Püsivalt suurema kaitse-eelarve puhul oleks võimalik arendada ka suuremat sõjaväge, kuid sellegipoolest jääme sõltuma kollektiivkaitse toimivusest.

Ka kollektiivkaitse osas on Eesti keskendunud reaalsele kaitsevõimele. Parimaks näiteks on liitlaste kohalolek, mis 2012. aastal oli vaid eesmärk, täna aga reaalsus.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas metssiga »

No kama kaks selle detailitäpsusega seal - nii ütles Borja :D :D :D
Vaat seda tulebki ütelda nii Borja, tema jumaldatud Kunnase kui teiste nendetaoliste kohta. Lihtsalt nende aeg on läbi, nii kurb kui see nende arvates ka ei ole. Ja ise on nad ju tegelikult head mehed - mind ennast on õpetanud nii Kunnas kui Borja. Lihtsalt aeg on edasi läinud ja .. ...
PS "Kama kaks detailitäpsusega" on täitsa loomulik riviohvitseril tegelikus olukorras, aga mida kõrgemale, seda vähem; aga staabiohvitseri taolise arvamusega lahinguolukorras ma laseks lihtsalt maha.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Viiskümmend »

Korea lükkab neid vanema otsa K9-id teenistusest välja ju rahulikus tempos ning kuna Soome on oma ostulepinguga Eestist u. 1.5 aastat ees teevad soomlased seal platsil ju esimese valiku ning, et me ei peaks rahulduma ainult nende eksemplaridega, mis soomlastest üle jäävad on ju hea kui see väljak vahepeal uute K9-ga täitub. :roll:
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas tommy »

Kas see K9 teema ei ole nüüd hea konkreetne näide, et on mõningaid arengukava samme, mida saaks laenuga kiirendada? Mina loen siit küll välja, et kõike saaks ka varem aga lihtsalt muude hangete tõttu ei ole vaba raha.
Ma julgeks arvata, et ootamatu lisarahastus võiks seda K9-projekti kiirendada küll.. :)
Küll aga arvan ma ka, et kui see lisarahastus riigieelarve näol peaks tekkima, siis leiduks kindlasti veel hädalisemaid asju tegemiseks, kui juba enam-vähem kokku lepitud K9 küsimus.
Kui just keegi eraisik/organisatsioon KVle sihtotstarbelist annetust kümnetes miljonites ei tee... :)
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Wikipedia andmetel on EKV-l kokku 32 tk FH70,kuigi tegelikult osteti 24tk pataljon.
32 on kellegi poolt desinformatsioonina pandud ilmselt pandud? Või on mõned siiski täienduseks liitlastelt juurde saadud (mida vist ei tasu loota :| )?
Tinker
Liige
Postitusi: 157
Liitunud: 19 Nov, 2015 22:38
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tinker »

HeiniR kirjutas:Wikipedia andmetel on EKV-l kokku 32 tk FH70,kuigi tegelikult osteti 24tk pataljon.
32 on kellegi poolt desinformatsioonina pandud ilmselt pandud? Või on mõned siiski täienduseks liitlastelt juurde saadud (mida vist ei tasu loota :| )?
Kus viga näed laita, seal tule ja aita, vikis saavad kõik parandusi teha. Muidu näiteks FH-70 eestikeelses artiklis ja ka inglisekeelses "List of equipment of the Estonian Land Forces"-is oli 24.
nimetu kirjutas:Milliselt wikipedia lehelt sa seda lugesid?
FH70 inglisekeelses artiklis oli ennist valesti.
Viimati muutis Tinker, 18 Jaan, 2018 20:11, muudetud 4 korda kokku.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Wikipedia andmetel on EKV-l kokku 32 tk FH70,kuigi tegelikult osteti 24tk pataljon.
Milliselt wikipedia lehelt sa seda lugesid?
Mina näen, et kõikjal on 24 kirjutatud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

metssiga kirjutas:No kama kaks selle detailitäpsusega seal - nii ütles Borja :D :D :D
Vaat seda tulebki ütelda nii Borja, tema jumaldatud Kunnase kui teiste nendetaoliste kohta. Lihtsalt nende aeg on läbi, nii kurb kui see nende arvates ka ei ole. Ja ise on nad ju tegelikult head mehed - mind ennast on õpetanud nii Kunnas kui Borja. Lihtsalt aeg on edasi läinud ja .. ...
PS "Kama kaks detailitäpsusega" on täitsa loomulik riviohvitseril tegelikus olukorras, aga mida kõrgemale, seda vähem; aga staabiohvitseri taolise arvamusega lahinguolukorras ma laseks lihtsalt maha.
..sul relva selleks ikka on - mul on hulgim.. ja püstolikäsitsemine sul ikka Ok :?:

Väljendit "kama kaks blablablaa" kasutasin ma teemakõrvalise leedu suurtükiväe lahkamise lõpetamiseks - teema huvides oli vaja näidata, et Leedul on piisavalt suurtükiväge aga siis oli see "oma elu elamahakanud leedu teema" vaja tasalülitada :|

Väidad, et ka mina olen sind õpetanud - krt, keffasti õpetasin järelikult :oops:


P.S. "jumalaid" mul ka ei ole - pole olnudki (kurb muidugi :( )

P.P.S. mis kõik ei muuda järjest ilmsemaks saavat tõdemust, et liikurite osas on Eesti kolmest balti riigist teinud kõige keffema diili..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas zoho »

30. okt 2017 - Lithuania has so far received four howitzers.
Leedul oli oktoobri seisuga neli toru õue peal, tänase seisuga ehk juba terve kuuene patarei?
Lätil arvatavasti sama seis või paremgi veel.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Noh nii palju kui " teiega räägib sm Mauser!", saab metssiga kindlasti hakkama. Isegi kui selleks on sm Err Peegee.
Borja haavale soola veelgi:
Arsti viga kaob varsti ära.
Arhidekti viga vajub mõne aasta pärast kokku.
Õpetaja viga ... käib aastakümneid ringi ja teeb häbi!
:)

FH-70 raudade osas, on nr 32 isegi õige :wink: :)
Viimati muutis Martin Herem, 19 Jaan, 2018 9:22, muudetud 1 kord kokku.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

FH-70 torude osas on nr 32 isegi õige :wink: :)
Saad äkki selgitada? Varudeks?
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Mul oli tegelt kahtlus, et see 32 ongi õige :) Seega vahepeal on meile juurde ilmunud 8 relva?
Kuna eestlased on kõvasti ikkagi käinud Hollandi jt varusid ja platse kolistamas, siis on õnneks toodud juurde ka 155mm (?).
Sedasi on ju varem juurde hangitud muudki kraami 8)

Akf Tinker, tark ei torma! :mrgreen:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Borja haavale soola veelgi..
..ei hullu, elan üle - üks metssiga ees või taga :mrgreen:
HeiniR kirjutas:Mul oli tegelt kahtlus, et see 32 ongi õige
Eesti FH70 "aparaatide" arvu kohta ütles HEREM ju otse välja, et:
- suurtükke on ikka 24tk
- "raudu" aga 32tk
Case closed..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kuido20 »

Chupacabra kirjutas:
Martin Herem kirjutas:Ja ühe asja pärast pean ka mina piinlikust tundma, kuid enam ei saa vakka olla. Mullegi tundub, et 81mm MP oli mingi eksitus.
Aitäh. 5+
KV pildigaleriis palju pilte brittide lahendusest, 81mm
http://pildid.mil.ee/picture.php?/421669/category/58504
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

kuido20 kirjutas:KV pildigaleriis palju pilte brittide lahendusest, 81mm
See ju külmasõjaaegne brittide sotra - sarnane/samavana USA M113-ga..
Aint amide M113 kannab ikka korralikku pataljonirelva 120mm-st..

Ma arvan mäletavat, need vanad sotrad olidki brittidel territoriaalarmee (kerge)jalaväepataljonide jaoks.. ja et brittide kergejalaväel 81mm-st suuremaid torusid polnud, kanditigi ilmselt samad torud ka selle sotra peale.

Paras nonsenss tänapäeva mehhpataljoni jaoks muidugi.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist