Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ilmselt ei pea ma siin märkimagi, kui sigavaimustuses ma kahe viimase posti elutervest huumorist olen :P :mrgreen:

Mind haaranud meeletu frustratsioon (mis tabas mind peale teadasaamist, et KMin kavatsebki hankida vaid mõttetu arvu 12tk liikureid ja PSÜ + StV inspektor on häppid selle üle) hakkab ka tasapisi hajuma - kaasvõitlejate väljapaistvalt hea huumori soojendavas valguses siis..

Aga oponentidele olgu see (pigem) ohu märk - kui frustratsioonis vajun ma harilikult letargiasse(+liigtarvitamisse), siis masendusest väljatulles olen vastupidi - topeltagressiivne :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Borja, siin on matemaatika lihtne (mis leidis juba korra kinnitust jalaväe lahingumasinate valikus).
On teada, et raha on summa X. Kamin rohkem ei anna.
Kuna tehnilised nõuded masinale kipuvad olema stiilis "peab hüppama, lendama, ja olema uus või peaaegu uus", siis on ühe ühiku hinnasilt kosmiline.
Lahingumasinate hinnasilt 2,5 miljonit masin püsis rekordina vähem kui 2 aastat.
Järgmine rekord juba paistab - 12 liikurit 48 miljonit võrdub hinnasilt 4,0 miljonit masin.

Täpselt sellise loogikaga hakkabki neid olema "vaid üks pataljon" või "vaid 12 (võimisiganes) tükki".

Lastes antud latti (mille kõrguse KV ja kamin ise seavad) allapoole, on mõistagi sama raha eest osta rohkem.
Skaala ühes otsas on 2,5 milline ja teises otsas 100 tuhandene. Kindlasti on ka vahepealseid.
Kui aga lähteülesanne on "hüper-super", on ka hinnasilt "kallis" ja kogus "väike".

Kunnas nimetab taolist loogikat "poole rehkenduse ministeerium".
Minu subjektiivsel ja võib-olla võhiklikul hinnangul pakuvad KV/Kamin süsteemselt nõuetega üle ja selle tulemuseks saavadki olla igasugu poolbrigaadid, aastakümneteks venivad võimearendused ja lõpptulemuseks tühised relvakogused (idanaaber on relvastumisel lihtsalt hulga kiirem).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Minu subjektiivsel ja võib-olla võhiklikul hinnangul pakuvad KV/Kamin süsteemselt nõuetega üle ja selle tulemuseks saavadki olla igasugu poolbrigaadid ja aastakümneteks venivad võimearendused.
Selline hinnang ei maksa suurt midagi, kui ei mainita alternatiive ja nende maksumust. Iga asja kohta võib väita, et "kuskilt saaks ju midagi odavamat ka". Niisugune üldsõnaline väide ei rikasta diskussiooni.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

http://below-the-turret-ring.blogspot.c ... ordan.html
16 masinat varuosadega 12,8 miljont eurot - 800 tuhat masin. :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Praegu on liikursuurtükkidest jutt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Minu subjektiivsel ja võib-olla võhiklikul hinnangul pakuvad KV/Kamin süsteemselt nõuetega üle ja selle tulemuseks saavadki olla igasugu poolbrigaadid ja aastakümneteks venivad võimearendused.
Selline hinnang ei maksa suurt midagi, kui ei mainita alternatiive ja nende maksumust. Iga asja kohta võib väita, et "kuskilt saaks ju midagi odavamat ka". Niisugune üldsõnaline väide ei rikasta diskussiooni.
Sorry, Kriku - selline hinnang siiski "maksab" küll, sest sinu küsit alternatiivid kui teostumata tehingud jäävadki ju alati vaid hüpoteetilisele tasandile ning mingeid "juriidiliselt vettpidavaid maksumusi" selliste alternatiivsete variantide puhul esitada ei ole :|

Olen ka varem kusagil eesti teemades juba öelnud, et selline "alternatiivide ettekandmise" nõue ei päde aga KMin-i küsitava väärtuse ja/või kasuteguriga tehingute apologeedid siin foorumis on sellise modus operandi juba krd hästi kätte õppinud :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei ole nõus. Kui keegi väidab, et soetatavale varustusele esitatakse liiga kõrgeid nõudeid ja sellepärast kujuneb maksumus liiga suureks, peab ta olema suuteline ka ütlema, mis nõuded on liiga kõrged ja kuidas need maksumust mõjutavad. Kui ta seda ei tee, ei ole väide argumenteeritud. Puhas loogika.

Maksumus muidugi on ligikaudne, selles mõttes on sul õigus, aga praegu käib jutt suurusjärkudest, mitte kümnest protsendist vms.
Kapten Trumm kirjutas:Skaala ühes otsas on 2,5 milline ja teises otsas 100 tuhandene. Kindlasti on ka vahepealseid.
Kui aga lähteülesanne on "hüper-super", on ka hinnasilt "kallis" ja kogus "väike".
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Ma ei ole nõus. Kui keegi väidab, et soetatavale varustusele esitatakse liiga kõrgeid nõudeid ja sellepärast kujuneb maksumus liiga suureks, peab ta olema suuteline ka ütlema, mis nõuded on liiga kõrged ja kuidas need maksumust mõjutavad. Kui ta seda ei tee, ei ole väide argumenteeritud. Puhas loogika..
..ei ole "puhas loogika" - kui ei tea siseinfot.
Ja kui päris täpne olla, siis "liiga kõrgeid nõudeid" ei esitatagi - "esitatakse" täpselt sellised nõuded, mis viivadki ainsa võimaliku variandini.. elik siis konkreetse diilini, mille põhiparameetrid olivad kaitseammetnike ja tarnijate vahel juba eelnevalt paika pannud.. nii lihtne too ongi :mrgreen:
Näit tubli õhuvägi tahtis aastaid tagasi irrrmsaste kolme-nelja "päris" kopterit - et nendega siis missioone mööda ringi rallida (ja maaväest viimane veri välla lasta).. Hull oopus "Multifunktsionaalsete kopterite kontseptsiooni" nime all keevitati seks tarbeks kokku ja taheti muiiidugi "Black Hawk"-e (keegi ikka teab nende aparaatide tehaseuut hinda :lol: ).

Võttis kivaste higi, verd ja pisaraid, et see taustaväline ulmekas ära blokkida - sest KMin-is oli õhuväe fantasööridel ikka kõva käpp sees // toetus taga..

Skeem stiilis osapoolte tsiviilesindajate kokkulepe ees ja kaitseväelaste "nõuetekirjeldus" selle järel on enamuse meie kaitsealaste hangete taga - vot tak.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Näit tubli õhuvägi tahtis aastaid tagasi irrrmsaste kolme-nelja "päris" kopterit - et nendega siis missioone mööda ringi rallida (ja maaväest viimane veri välla lasta).. Hull oopus "Multifunktsionaalsete kopterite kontseptsiooni" nime all keevitati seks tarbeks kokku ja taheti muiiidugi "Black Hawk"-e (keegi ikka teab nende aparaatide tehaseuut hinda :lol: ).

Võttis kivaste higi, verd ja pisaraid, et see taustaväline ulmekas ära blokkida - sest KMin-is oli õhuväe fantasööridel ikka kõva käpp sees // toetus taga.
Et asi päris selge oleks - Sina ei teinud siiski mitte midagi. Ning kaljukindla veendumusega väidan, et asi ei võtnud higi-verd-pisaraid sugugi väga palju. Ja nendest käpp-sees-asjadest ei tea Sa samuti mitte midagi. Ka selle kohta väidan kaljukindla veendumusega, või siis veel täpsemini - Kaitseministeeriumi Riigikaitseplaneerimise osakonna juhatajana aastatel 2012-2015.

Ning et asi veelgi selgem oleks - selliseid arutlusi/arvutusi sooritatakse pidevalt. See ei tähenda, et iga asi raudselt ostuni jõuab.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veiko Palm kirjutas:Et asi päris selge oleks - Sina ei teinud siiski mitte midagi..
..et "asi" veeel selgem oleks - ma nagu ei viidanudki ju oma postis kuidagi sellele :roll:
Veiko Palm kirjutas:Ka selle kohta väidan kaljukindla veendumusega, või siis veel täpsemini - Kaitseministeeriumi Riigikaitseplaneerimise osakonna juhatajana aastatel 2012-2015.
..siis võib sind ju suht üheselt hetkelmaksvas pooletoobises "kaheteistkümne liikuri arengukavas" süüdistada :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Xender »

K9 puhul on kõigest vara nats rääkida, isegi esialgset lepingut pole. Kui hangitakse 12 süsteemi on ehk lootust, et tulevikus hangitakse juurde ( tootmises olev masin ikkagi ).

Mis meie alternatiivid oleks ?

Phz 2000 - Sama klassi ja võimetega masin, kuulu järgi selliste ülalpidamiskuludega, et tõmbab isegi meist mitu korda rikkamatel riikidel hinge kinni ( Leedu teema oli rohkem sõjaline abi + üle 400 miljoni eurone tehing, ehk siis selle hinna järgi ei ole mõtet Phz 2000 hinda võtta ). Lisaks ajateenijate jaoks nats keeruline.

M109 - vanemad mudelid ei anna väga suurt edasiminekut, kuid kaasneks kõik liikursuurtükkidega kaasnevad lisakulud. Uuema otsa masinad aga oleks K9 hinnaga, näiteks M109 RUAGi versioon.

Vene tehnikat, mis omaks isegi lähedaselt sarnaseid võimeid ja laskekaugust pole olemaski - MRSI puudub ja laskekaugus on pea poole väiksem ( 2S3 Akatsiya, mida ehk annaks kusagilt saada - max laskekaugus 24,5 km spetsmoonaga, tavamoonaga 18,5 km ) rääkimata lasketäpsusest, kiirusest. 2S19 Msta, mis pole tegelikult oluliselt arenenum masin, poleks aga kusagilt saadagi, kui just VF käest ei osta.

Ehk siis masin mis valiti välja vast on parim hinna - kvaliteedi suhtega. Probleem on kogusega, mida tahetakse osta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ehk siis masin mis valiti välja vast on parim hinna - kvaliteedi suhtega. Probleem on kogusega, mida tahetakse osta.
Teeme väga lihtsalt:
Kui jalaväerühmas on on kolm kustimehe kohta, kuid õnnestub osta parima hinna ja kvaliteedi suhtega pea uusi M3 (või veel mingeid uuemaid) kustisid, mida jagub 1 tükk või veel vähem rühma peale, siis selline rühm pole tankitõrjevõimeline. See, kui hea hinna-ja kvaliteedi suhtega see tehing oli, ei oma erilist tähtsust, soomustatud vastase vastu pole taoliselt relvastatud rühm võitlusvõimeline. Järelikult - võitlusvõime saavutamiseks tuleb antud juhul osta hoopis M2-sid ja kannatada see 14 kilone kolakas ära (pole nii head näitajad), kasvõi halva hinna ja kvaliteedi suhtega, aga nii, et tekiks võitlusvõimeline allüksus (kus peab antud relvi minimaalselt 2 tk olema).

Ma siinkohal ei hakka nüüd väitma, et oleks pidanud Gvozdikaid või mida iganes ostma, aga see repliik on vaid ja ainult selle "hinna ja kvaliteedi" jutu peale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
carrierlost
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Mär, 2016 13:37
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas carrierlost »

Martin Herem kirjutas:Ma tahaks väga öelda, et lisaks enese väljendamisele on sul probleem ka teiste mõistmisega, kuid igaks juhuks jätame võimaluse, et see on hoopis minu probleem.
Ei soovi vastastiku isikuomaduste kommenteerimise tasemele laskuda.
Martin Herem kirjutas: Ma tahtsin öelda, et Eesti K9ga seotud plaane ei ole mõjutanud Soome K9 hanke avalikustamine ajakirjanduses. See ei ole meie tegevust kiirendanud.
Midagi niisugust ma ei ole ju väitnud. Soome hange avalikustati 2015 kui saadeti kutsed laiali? Mina esitasin küsimuse, kas ilma Soomepoolse pakkumise tegemiseta Soomega koos hankesse minna ja selle Soomepoolse ajakirjandusse saatmiseta detsembris oleks me üldse praegu Koreakatega üldse mingit eellepingut all kirjutanud. Sellele vastasid.

Ju siis kuskil 20 aasta pärast tulevad sellist tüüpi pildid perioodist 2013-2016 arhiivist välja :)
Manused
eesti k9.jpg
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Et asi päris selge oleks - Sina ei teinud siiski mitte midagi. Ning kaljukindla veendumusega väidan, et asi ei võtnud higi-verd-pisaraid sugugi väga palju. Ja nendest käpp-sees-asjadest ei tea Sa samuti mitte midagi. Ka selle kohta väidan kaljukindla veendumusega, või siis veel täpsemini - Kaitseministeeriumi Riigikaitseplaneerimise osakonna juhatajana aastatel 2012-2015.

Ning et asi veelgi selgem oleks - selliseid arutlusi/arvutusi sooritatakse pidevalt. See ei tähenda, et iga asi raudselt ostuni jõuab.
OT, aga usun, et huvitab teisigi peale minu- see aegu tagasi ka siinsel foorumil suuri sõnavõtte tekitanud Hvostovi kirjutis polnudki siis suuresti sulepeast välja imetud? Kui väita, et ei võtnud higi-verd -pisaraid sugugi palju, siis oli "asi" ikkagi olemas, millest tuli lasta...???
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Soomlased uurivad et kui palju konjakit tuleb hommikuse äratusjoogi maitsestamiseks tarvitada :)
Nüüd on foto pealt näha mis toimub kui Soome ohvitser on topeltkodakondsusega. Hommikupoole räägitakse läbi Soome nimel ja lõuna ajal vahetatakse lipp varrukal ära ning tehakse diili Eestile. Korealaste arvates on kõik valged ühte nägu...

Tegelikult on K9 väljaõppega võimalik alustada kohe sest testimisel kasutatud masin on Soomes ja neil on ka kasutaja koolitus käidud. Soomlased tahavad 155 mm oluliselt rohkem kui täna hangitakse. Igale lahingbrigaadile 1 pataljon kuid hetkel ei olnud rohkem raha. Teiseks arutatakse nii 155 mm TT kui täpsusmoona litsentsi ostmist Nammole et saaks väikeseeriatootmise tiksuma ja tükihinna odavamaks sest pika peale läheb väga kalliks neid sisse osta. SA varu oleks poolsada mõlemat iga relva kohta et saaks vähemalt 10 lahingkomplektile 2x10% tarkmoona anda. Lisaks RA väljaõppeks mõned lasud relva kohta et meeskonnad näeksid erimoona võimekust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Tauri_J ja 27 külalist