Uued relvasüsteemid EKV-le

Vasta
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Avatar »

Borja kirjutas:...muuseas, ka nende SERGEI-de puhul ei mõista ma üldse, mis roll tollel kolaka kolmeteljelise soft skin veoki kastis kergel kahuril on...
Mitte et ma mõistaksin, aga sobiksid äkki laia profiiliga droonitõrjeks. Arvestades, kuhu see droonitamine naabril areneb...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Drooni tabamine eeldab IMHO radarit, mis suurtükki juhiks, tillukest asja taevas märgata je lisaks veel tabada on onimese jaoks suht lootusetu ettevõtmine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

MISTRAL oma meildisainitud kujul - ebataktikalise kujuga kõrge UNIMOG-veoauto ühteainsat raketti kandva monolaskeseadmega ei ole mulle kunagi meeldinud.
Meie Mistrali värk ongi selline väga kõva kompromiss rahakotiga, sest tegemist on oma TTA poolest pataljoni taseme raketisüsteemiga, mis on pandud sõidukitele, mis peaks nagu brigaadi-tüüpsed olema.

Kus on raha rohkem, seal on tavaliselt kasutusel integreeritud (radar+relvad samas masinas) süsteemid, mis pakuvad sellist 10 km klassi laskekaugust 5 km klassi kõrguse juures ja vähemalt kahe moodust avastamiseks (radar+optika/termo). Seal on võimalik radarivaatlust pidada masina liikudes ja avada tuli kohe peale peatumist. Sellised näited on Prantsuse Crotale (sellised on Soomel Paside peal) ning venes/Poolas kasutatav Ossa. Selliste masinate puhul võib selle ÕT pataljoni tehnika, mis osteti 1 miljardi krooni eest, rahulikult 5-ga korrutada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Vist sada korda läbitud teema ...
23mm näiteks Unimogi kastis on väga ebastabiilne. Tulistagu araablased sellistelt platvormidelt palju tahes, tabavus on ebatõenoline.
Mistrali koht ei ole kindlasti jalaväelaste juures. Jalaväelaste kaitsmiseks ei peagi seal olema. Ja jalaväelaste pihta antavat kaudtuld on ka nii lihtsam taluda. Selles suhtes pole Unimogil viga midagi. Aga miks just Unimog - peab küsima ÕT käest. Mina küll ei julge öelda, et neil selgust polnud.
Lihtsalt JV rühmade juurde, isegi kompaniide “tugevduseks” ei anta Grome või Stingereid minu teada mitte kuskil. Antakse nende rühmade kaitseks, kes mingeid eriti tähtsaid objekte kaitsevad. Ka Ukrainas oli see nii.
KT kogemustest rääkides peab väga ettevaatlik olema. Brigaadi koosseisus tegutseval pataljonil või kompaniil võib ÕTP näol üsna hea kaitse olla, kuid õppusel sellest aru ei saa. Kopterid täidavad oma ülesandeid sõltumata jalaväe tegevusest. ÕT-l on aga vajalikud sihtmärgid olemas ... brigaadi alas karistamatult ükski kopter lihtalt tiirutada ei saaks.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

Lemet kirjutas:Drooni tabamine eeldab IMHO radarit, mis suurtükki juhiks, tillukest asja taevas märgata je lisaks veel tabada on onimese jaoks suht lootusetu ettevõtmine.
Kas need ajad, kui meie õhutõrjujad kasutasid sihtmärkidena droone, on otsas? :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Mul on olnud rohkelt võimalust lasta vaieril liikuvat langevarjuri siluetti. Kusjuures kindla teadmisega, kust otsida ja kuidas liigub. Ei ole kerge. Aga suvi on tulemas ja kindlasti droonirohke...mis võiks olla kergem, kui lasta mõnel tuttaval droon kuuldekaugusesse lendu lasta ning püüda siis seda taevas üles leida. Kui see läbi on tehtud, siis räägime edasi...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

23mm näiteks Unimogi kastis on väga ebastabiilne. 
Kas lastakse ratastel või tõstab hüdraulika asja üles. Kui ratastelt, siis võiks hüdraulilisi käppasid kaaluda. Ei ole raketiteadus, isegi traktori baasil koppadele kättesaadav.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
pwn13
Liige
Postitusi: 346
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas pwn13 »

Kas need ajad, kui meie õhutõrjujad kasutasid sihtmärkidena droone, on otsas? :dont_know:
Mõtleid neid mudellennukeid mida mistralitega hävitati?
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Lemet kirjutas:Kas lastakse ratastel või tõstab hüdraulika asja üles. Kui ratastelt, siis võiks hüdraulilisi käppasid kaaluda. Ei ole raketiteadus, isegi traktori baasil koppadele kättesaadav.
Mitte miski ei ole raketiteadus, aga kui Sa lugesid läbi Heremi kommentaari, siis põhjus, miks seda raketiteadust ei aretata on ju lihtne - tarvidus puudub.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Lihtsalt JV rühmade juurde, isegi kompaniide “tugevduseks” ei anta Grome või Stingereid minu teada mitte kuskil. Antakse nende rühmade kaitseks, kes mingeid eriti tähtsaid objekte kaitsevad..
No ei päde selline väide :?

-- ManPADS-ide loomise kogu ideoloogia oli ja on jätkuvalt ÕT-rakettrelvade viimine manöövriallüksuste(-komp) tasandile
-- lihtsalt ManPADS-ide kergus ja mobiilsus võimaldabki neid kasutada väga erinevates olukordades // ülesannetes // vajadustes
-- "eriti tähtsate objektide" kaitseks on aga üldiselt kraad kangemad(-ja raskemad) ÕT-raketisüsteemid
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
pwn13
Liige
Postitusi: 346
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas pwn13 »

mis mõte neil õlalt lastavatel, kui see see laskja kes peab võsast laske seademe välja tooma
kuidas võrrelda mistral vs stinger
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..et hommuk käes // pea kaine - tõlgid oma mulina nüüd järsku eesti keelde ka :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mart2 »

pwn13 kirjutas:
Kas need ajad, kui meie õhutõrjujad kasutasid sihtmärkidena droone, on otsas? :dont_know:
Mõtleid neid mudellennukeid mida mistralitega hävitati?
Olemuslikult (sihtmärgina pole ju vahet kuidas nimetad, sest ka juhitav mudellennuk on ju droon elik UAV. Ja sama suur sihtmärk.

PS. Moderaatorile. Muidugi oli see küsimuse asetus EKV relvasüsteemide võimete kasutamisest, sest kui saab mudellennukit/UAVd, siis saab ka keskmisi droone. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Olemuslikult lasen ma kvadrokopteri õhku ja Sina üritad selle õhuruumist üles leida. Võin ette öelda- muhvigi Sa ei leia. Kuuled, et kuskil ripub, aga üles ei leia... kusjuures mina näen lugupeetavat kaamerast piisavalt selgelt. Korduvalt loomkatsetega kontrollitud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Lemet kirjutas:Olemuslikult lasen ma kvadrokopteri õhku ja Sina üritad selle õhuruumist üles leida. Võin ette öelda- muhvigi Sa ei leia. Kuuled, et kuskil ripub, aga üles ei leia... kusjuures mina näen lugupeetavat kaamerast piisavalt selgelt. Korduvalt loomkatsetega kontrollitud.


Akf Lemet, enne droone võiks olla valmis näiteks SU25 ebaterve tähelepanu tõrjumiseks..

Sa minu koduvideot ei näinud? Sellised mölakaid on suhtkoht kerge tuvastada, nendele reageerimine on aga hoopis teine ooper...
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist