Üldmobilisatsioon Eestis?

Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

see on nato salajane kood , teavad seda simm and co

lihtrahvas ei tohigi ilmselt seda teada mida tegema pead-mul näiteks spetsianosteid mitu-utsebkast saadud BYC 804 .kod 244 -master po remontu spetsialnoi tehniki ,pärast seda starsii võtsislitel pärast seda starsii mehanik malokanalnoh radioreleinoh stantsii (BYC 461 kod 786A )

niiet hui jevo poimjos mis spetsialnost on ,ilmselt a la operator malogabaritnova venika
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Tore, et tagasiside nii positiivne on ja seda ilma igasuguse irooniata.

Kõik figureerivad kuskil, isegi need, kellel teenistuses nii Eesti kui Punaarmees käimata, aga kui vanus ei ole veel liiga kõrge, siis ollakse kahtlemata inimese eksistentsist teadlikud. Aga ega neilgi meestel ei teeks paha oma kontakte uuendada.

Mis puudutab sõjaaja ametikohti, siis need, kellel ajateenistus Eesti KV-s läbitud peaksid olema saanud endale koju tähitud kirjaga sõjaaja ametikoha teatise, kus on peal nii tähtede-numbrite jada, ehk kood, kui ka sõnadega lahtikirjutet nimetus. Aga üldiselt mingit SA ametikohtade koodide välimäärajat pole, piisab kui sa enda oma tead, sest teiste omi polegi vaja teada :lol:

Nüüd siis kõik vut-vut KRAsse või eesti.ee aadressile andmeid täpsustama ja oleks hää kui see üleskutse võimalikult paljude inimesteni jõuaks, nii kasutegur suurem.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

See eesti.ee nõuab ID kaardi olemasolu ja seda mul pole, sealt leidsin küll Tartu osakonna info, Pärnu kohta ka googeldades (selles pole ma kahjuks tugev) ainult arstlike komisjonide info. Oskaks keegi mind õige koha leidmisel aidata? :oops:
Siin üks mees kirjutas:"Seda minu mõistus ei võta, et kuhu lähevad need inimesed, kes ei tea oma kogunemiskohta. Raadios seda ju välja ei ütle, muidu on seal pool tundi hiljem pommitajad peal. Eks tuleb soovi korral ilmselt lähimasse sõjaväeosasse minna."
Tahtmine ei puutu asjasse, kui on vaja minna, SIIS ON VAJA!
Keegi meil signeerib oma postitusi sõnadega "riigi kaitsmine on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada", olen täpselt sama meelt.
Võibolla on meie portaali kasutajad tõesti liiga naiivsed oma lootustes, mõni on vastupidi küüniline, aga kuidas nende mure ka ei väljenduks, südant valutavad nad sama asja pärast. No ei igatse suurt venda siia tagasi!
sitt päev, kellele kurdad
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

KRA osakonnad ongi ainult Tartus ja Tallinnas, teistes linnades toimuvad ainult kutsealuste arstlikud komisjonid ning KRA permanentset esindust seal ei ole.

Andmeid saab uuendada järgneval aadressil, seal on selleks ka spetsavaldus "Reservväelase teatis andmete muutmise kohta":
http://www.kra.ee/index.php?option=com_ ... Itemid=144

Selle all on kirjutatud ka kõikvõimalikud variandid, kuidas seda teatist edastada.

Jõudu!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

jackpuuk kirjutas:See eesti.ee nõuab ID kaardi olemasolu ja seda mul pole
Saab ka läbi interneti panga sinna sisse logida.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Ma olen see sama, kes signeerib postituste lõppu eelpool mainitud lausega riigikaitse tähtsusest ja ka ise ütlesin seda asja, et "sooovi korral võiks ju siis sõjaväeosasse minna..."
Riigikaitse on kahtlemata iga inimese põhiseaduslik kohus ja seda tuleb kahtlemata teha. Ma ütlesin seda seepärast, et polnud sugugi kindel, kas mingis rahuaegses VÕKis osatakse teha miskit inimestega kes hakkavad nende väravate taha kogunema, et omale ülesandeid saada. See võib olla isegi ohtlik olukord.
Tegelt jäin ma eelmist juttu kirjutades mõtlema selle üle, mida olen ka varem mõelnud. Ootamatu ja jõuline kukutamisrünnak tabab ilmselt Tallinnat, mitte Tartut, Narvat või Viljandit. Veedan ka ise märkimisväärse aja Tallinnas, samas hetkel on asjalood nii, et kogunemiskoht on hoopiski mujal. Kas ma peaksin siis ise kukutusrünaku korral Tallinnast jalga laskma teadmisega, et niipea ma enam sinna linna ei jõua või siis minema mõnda kohta, kus tean olevat relvi ning üritama seal mõne üksusega ühineda, et koheselt vaenlasele vastu hakata. Lihtsalt selline moraalne dilemma...
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Ma kaldun arvama, et mobilisatsiooni korral ei tuleks lähtuda mitte moraalsetest dilemmadest, vaid pigem sellest, mis Sul SA ametikoha teatise peal kirjas on. Kui on määratud koht, siis koguned ikka sinna. Kui kõik hakkavad oma moraalseid suunitlusi järgima, siis ei tule mobilisatsioonist midagi välja peale hiiglasliku tohuvabohu ja läbikukkumise. Selleks need kogunemiskohad ja teatised välja ongi mõeldud.

Need, kellel kogunemiskohta pole või teenistuses käimata, peaksid minema mitte mõne KV väeosa, vaid pigem mõne KL-i maleva värava taha kraapima. Seda kahel põhjusel. Esiteks, malevaid on arvuliselt rohkem kui võitlusvõimelisi väeosi, on suurem tõenäosus, et mõni on kodule lähemal ja teiseks, sealt on suurem võimalus endale laiguline selga ja "toru" kätte saada, sest KV väeosadel on sellistel aegadel omad protseduurid-sebimised vaja teha ja vabatahtlikega pole neil ei aega ega vahendeid tegeleda. Igal struktuuril on ikka oma roll.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ilmselt kogunetakse partisanigruppidesse
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Nii, andmed uuendatud, et läbi pangakonto saab end tuvastada, see on väga hea ja taibukas lahendus.
Vabandust allatah, tsiteerisin kuid kuidagi jäi see signatuuri asi kahe silma vahele :oops:.
Moraalse otsusega pole siin küll midagi pistmist jah, aga! ... siin tekibki jälle küsimus, kas on ka sellisteks juhtudeks mingid lahendused ette nähtud?
Tean mitmeidki Pärnu inimesi, kes käivad Tallinnasse tööle, kui nad aga saavad teate Tallinnas olles ja on sunnitud Pärnusse kihutama :scratch:. Kardan, et sellest võiks kohutav kaos liikluses tekkida, suur hulk inimesi, kes peab oma kogunemispunkti jõudma ja ega tavaliiklus ju hetkega teedelt kao.
sitt päev, kellele kurdad
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Ja loomulikult kui mobilisatsioon välja kuulutatakse, tuleb ilge segadus ja liiklus läheb tihedamaks ja tekivad ummikud jne. AGA esiteks ei hakka kogu inimmass ju korraga liikuma, kutsed jõuavad ju inimesteni viivitusega, mõned varem, mõned hiljem. Olenevalt olukorra tõsidusest antakse kindlasti ka ajaline piirang, kui kiiresti peab kogunemiskohta jõudma. Sellest sõltuvalt saab iga mees ise otsustada, kas on aega koju kummikute ja kiirnuudlite järele minna või tuleb kohe jalg sirgeks vajutada, et enne, kui seljakotid otsa saavad, kogunemispunkti jõuda.

Loomulikult ei saagi loota, et mobilisatsioon toimuks rahulikult ja vaoshoitult nagu laulupeo rongkäik, eriti kui samal ajal juba kuskil viivituslahinguid peetakse. Samas ei ole ka sellises olukorras mobilisatsiooni õnnestumine välistatud, kui vastavad ametkonnad teavad, mida nad tegema peavad ja on selle läbi harjutanud, kui kõik reservistid teavad kuhu nad minema peavad ja on ka selle reservõppekogunemiste näol läbi harjutanud, kui ametkondadel on olemas inimeste kontaktid, et kõik, kes vaja kokku ajada, oma teate ajapiirangu sees ühel või teisel viisil kätte saavad.

Ning isegi sellises olukorras, kui kogu süsteem töötab, on neid, kes avastavad, et mobilisatsioon on välja kuulutatud siis, kui kohalik kaitseliitlane tema õue peal oma TT-kahurile positsiooni hakkab kaevama.

See kõik eeldab vettpidavate plaanide olemasolu ja nende harjutamist pädevate, kindlameelsete ja, mis kõige tähtsam, rahulike kaitseväelaste ja ametnike käe all.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Toddie kirjutas: Need, kellel kogunemiskohta pole või teenistuses käimata, peaksid minema mitte mõne KV väeosa, vaid pigem mõne KL-i maleva värava taha kraapima. Seda kahel põhjusel. Esiteks, malevaid on arvuliselt rohkem kui võitlusvõimelisi väeosi, on suurem tõenäosus, et mõni on kodule lähemal ja teiseks, sealt on suurem võimalus endale laiguline selga ja "toru" kätte saada, sest KV väeosadel on sellistel aegadel omad protseduurid-sebimised vaja teha ja vabatahtlikega pole neil ei aega ega vahendeid tegeleda. Igal struktuuril on ikka oma roll.
Hoidku selle eest, kui igale soovijale pikema jututa relv pihku pistetakse. Siis juhtub ilmselt nii, et üks osa toru saanutest vahetab selle esimesel võimalusel alko/narko/sularaha vastu, mõni esimese asjana läheb ja kõmmutab nt. oma naabrimehe ja ülemuse maha, kuna esimene ütles talle kord pahasti ja teine maksis liiga vähe palka, kolmas sort rahvast on oma torudega kõvad sõjamehed seni kuni esimest korda elusat vaenlast näevad. Siis on püksid täis, torud põõsas ja koju emme selja taha joostes marss. Ja neljas osa on nn. viies kolonn, kes, kuniks pole veel "omade" käest relvi saanud, võtavad neid "vaenlase" käest, seda enam kui "vaenlane" neid nii lahkesti jagab. Ja alles siis jääb järele üks punt mehi (ja naisi kah), kes nende torukestega midagi mõistlikku ja kasulikku on võimelised tegema.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Manurhin seltas lahti selle, mida pidasin eelpool turvariski all silmas.
Seda ma hästi ei usu, et minnakse ülemusi ja naabrimehi tapma. Isegi kui mõni inimene on nii hull, siis saab temaga üks null ära teha.
Isegi kui meil on igas väeosas/maleva staabis 500 relva "esimese tunni vabatahtlike" jaoks, siis tuleks ikkagi millegi alusel neid vabatahtlike sorteerida.
Eeldus võiks olla vähemalt ajateenistuse läbimine. Ning loomulikult ei võiks see inimene enam peale relva kätteandmist minna omi asju ajama, vaid talle tuleb anda kindel ülesanne, olgu see siis kasvõi tuhandete salvede laadimine.
Küsimuseks jääb siiski, et kuidas saada teada nende vabatahtlike teenistusest. Ilmselt oleks IDkaardi kasutamine kõige kergem, aga kas süsteem toimib ka peale tuumaplahvatust?

Samuti võiks neid ehk jägada ka möödasõitvatele politseinikele ja ehk isegi päästjatele? Politeil on küll ka endal mingisugused varud peale püstolite, aga igaks juhuks võiks siiski autos vähemalt kõrvalistujal ka automaat olla.


Otseloomulikult ei oleks see nö. klassikaline mobilisatsioon, hilisematel tundidel täit hoogu koguv mobilisatsioon võiks selle esmase "rapsimise" all hoopiski kannatada.
Aga kui ma jalutaks õhtul vanalinnas ning näeks järsku ülelendavast lennukist sadu langevarjudega tüüpe välja hüppamas, siis mis teha? Ma arvan, et minusuguseid inimesi (viibivad parasjagu Tallinnas, aga kogunemispunkt on kaugel eemal) on iga hetk linnas mitutuhat. Ütleks, et päris arvestatav lisajõudjõud olemasolevatele üksustele, kui saaks selle veel kuidagi formeerida.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Vahest kaitseliidu liikmekaarti kaasas tarida, ja kui laheb olukorraks, siis igale staapi (suvalisse) ilmunud ja kaarti v2lgutanud inimesele anda pyss?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Mõnda aega tagasi käisid kõvad kõlakad sellest, et lahkunud Vene armee jättis siia peidikutesse maha relvi, laskemoona jm. varustust (ka Postimehe militaarlisas millalgi '90 aastatel oli sellest pisut juttu). Teadagi, kelle jaoks ja mis puhuks. Huvitav, kas tänaseks on midagi selgunud? Oli see vaid puhas müüt või on juttudel siiski ka natuke tõepõhja all (ma ei pea siinkohal silmas neid üksikuid makaarikuid-kalašše, mis lihtsalt viinarahaks tehti)?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Tegelikult vaataks ma seda mobilisatsiooniküsimust pisut laiemalt.
Ehk siis - klassikaline üldmobilisatsioon sõjapidamiseks on siiski suht-suht vähetõenäoline.
Küll aga võib (ptu-ptu-ptu) sellist asja vaja minna nö lokaalselt mingi loodusõnnetuse või tehnogeense katastroofi puhul.
Halvimatest-halvim näide, see mis praegu toimub Haitil.
Küsimuse all on iga tund ja iga minut, kuid ühise, organiseeritud tegevuse asemel näeme vaid kaost ja abitust.
Ühesõnaga iga Täisealine inimene soost olenemata peaks teadma oma "kohta" juhul KUI...
Eesti väiksust arvestades täiesti teostatav ülesanne
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist