Üldmobilisatsioon Eestis?

Vasta
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas soesilm »

Eks see ole sinu valik mida räägid.
Mina ei palunud sul NUTTA VÕI LOLLI JUTTU AJADA!
Sa ütled: ... pool aastat pärast ajateenistus ... ja siis juba oledki nr 1?
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas ppp »

soesilm kirjutas:Eks see ole sinu valik mida räägid.
Mina ei palunud sul NUTTA VÕI LOLLI JUTTU AJADA!
Sa ütled: ... pool aastat pärast ajateenistus ... ja siis juba oledki nr 1?
vb pole Allatahi jutt loll vaid veidi segane...ilmselt on tegu hoopis eriülesandega üksikvõitlejaga kes peab konflikti saatuse otsustama hoopis enne selle puhkemist punktis C? :scratch:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Muidugi rahu ajal on hea lubada, et hakkan vaenlase tankitorusid paljaste kätega sõlme keerama. Seda ei kujuta ette, mis mõtted siis peas liiguvad, kui naabermaja õhku lendab, tänavatel jooksevad ringi raskete põletushaavadega inimesed ning positsioonile minnes näen vaid sõprade laipu.
Õige mees pidi ise oma saatust juhtima, mitte laskma end saatusel tõugata.
Eesti kodanikul on ju suurepärane võimalus asuda tegutsema KL süsteemi ja seal on võimalus õppida pea kõike. Ka seda, kuidas tanki saab kringliks keerata.
Niiet mees, juhi oma elu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hillart »

Ja mis saab nendest reservväelastest, kes pole käinud üheski armees, aga tunnevad patriotismipuhangut?
Pead silmas neid suuresuiseid "patrioote", kes küll miskit rahuaja tingimustes ei tee (väidetavalt ei taha osaleda nn. lasteaiamängudes ja oma kallihinnalist ärimeheaega raisku lasta), kuid "kui vaja, siis olen relvaga käes kodumaad kaitsmas"? Midagi ei saa. Mingu kus krt, et suurte poiste mängu ei segaks, sest mingisse üksusesse liites saab nendega rohkem jama olema, kui miskit kasuefekti. Ja lausa tapale ei ole neid kah ju mõtet vedada, või kuidas?
Seda illustreerib väga hästi üks stseen minu lemmikkirjandusteosest (seda juba vähemalt 40 aastat!!) "Werner Holti seiklused" I osas, kus Wolzow karja väljaõppeta, sandisti relvastatud, kuid kangesti isamaaliselt meelestatud volkssturmlasi tankitõkke juurest minema saadab, et need kusagil mujal oma entusiasmi üles näitaksid, kus massil kaalu on. Eesti prognoositaval relvakonfliktil (kui see kunagi, kusagil juhtuma peaks) aga pole küll midagi sellist ette näha. S.t., et situatsiooni sõjategevuses, kus mingil suvalisel väljaõppeta elavjõu massil sellist elulist tähtsust oleks, et tasuks neid vormiriietusse panna, nende peale niigi kasinat varustus-väljaõppekaadriressurssi raisata ja selle organisatsiooniga n.ö. nullist pihta hakata. Minu teada pole EV-l aga plaanides ka mingeid nn. tööpataljone formeerida, kuhu siis n.ö. igast õmblusest käriseva rahvamajanduse päästmise tarbeks seda seltskonda kokku oleks võimalik organiseerida. :lol:
Seega - elagu oma patriotismi kodustes tingimustes välja ja ärgu tulgu "suurte poiste mängu" segama, kui see patriotism vaid selliste lühiajaliste puhangutena esinenud on, et pole teda isegi mitte KL-ga liitumiseni viinud.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas kaur3 »

Suurepärane, kui rahuajal kõik õlitatult käima saab! Müts maha inimeste ees, kes sellega vaeva näevad. Samas, hea, et Vabadussõja ajal vabatahtlikke kooliõpilasi väkke võeti ning jooksult asjad selgeks tehti. Muidu ei oleks meil "Nimed marmortahvlil" klassikatki. Soomes eksperimenteeriti 1950. aastatel (või oli see suisa 60. aastatel) väljaõpet, kus väikeüksust juhtis väljaõppe saanud sõjaväelane ning õpetas jooksult täiesti algajaid. Väidetavalt said kõik püstitatud ülesannetega hakkama. Kui meestel tahtmist on, kui "suurte poiste" struktuuris on ruumis, siis võib lõpuks isegi kasu tõusta.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hillart »

Samas, hea, et Vabadussõja ajal vabatahtlikke kooliõpilasi väkke võeti ning jooksult asjad selgeks tehti.
Aeg on edasi läinud, mis teha. Ja ka Soome 50-ndad on juba kauge möödanik. Ikka oma 60 aastat juba, või kuidas?

Aga vaat, Lembitu ajal ei olnud mingit väljaõpet vaja. Ainult patriotismiga tapeti vainlasi nii kui miskit! Karvased takuse särgiga mehed tulid käigult adra tagant ja langesid võsast vikateid vibutades rajuhoona vainlase kallale ning need kukkusid nagu küpsed ubinad oma jämedate jalgadega rüütlisuksudelt muistsete eesti rammumeeste ees. :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas oleeg »

kaur3 kirjutas:
Samas, hea, et Vabadussõja ajal vabatahtlikke kooliõpilasi väkke võeti ning jooksult asjad selgeks tehti.

Ilusad legendid... Paraku on neil toonase reaalsusega väga vähe ühist. Isegi Vabadussõja algul, isegi päris-päris algul jõuti midagi õpetada ja selle tulemusel jäid paljud ellu - ei enamat. Võitu sellega veel ei vormistatud. Kooliõpilaste pataljonide reaalset väljaõpet ja selle tulemusel tekitatud sõjalisi oskusi ei tohiks ära unustada :write:
Muidu ei oleks meil "Nimed marmortahvlil" klassikatki...
Tegu on ilukirjandusega, paraku. Sellelt pinnalt täna kedagi väljaõpet nuusutamata lahingusse saata... :scratch:

II MS-s kasutati selliseid mehi rindejoonele kõige lähemal vast orkestrites, mille olulisim ülesanne oli täita matusekomando funktsioone... :rip:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas wolfgang »

No, kui varustust vähe ja pole aega lollakaid välja õpetada siis küll. Ent vbl. saadaks meestele kutsed ja vaataks, mis kaadriga tegu on? Mis haridusega, mis kogemuste/oskustega. Äkki läheb mõni vend siis KL-igi. Tegemist ikkagi 9 aastakäiguga. Mõnikend tuhat veel suhtkoht vormis(füüsilises) tüüpi. A kui pole vaja siis pole vaja. Hea teada.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas kaur3 »

oleeg, oskad Sa öelda, miks meil siin genereeritakse legende "Nimed marmortahvlil" põhjal?
Brennabor
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 02 Sept, 2008 10:00
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Brennabor »

Aga miks ei võiks neile "tudengite" aastakäikudele (olen üks neist, sünniaasta 1973) pakkuda võimalust teatud sõjalise algõppe läbimiseks? Nt spetsiaalselt neile suunatud kordusõppuste vormis, kus 40. eluaastale lähenevad härrad saaksid omasuguste seltsis automaadi lahtivõtmist õppida ega peaks poisikesi häbenema :)
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas hillart »

No, kui varustust vähe ja pole aega lollakaid välja õpetada siis küll.
Jah, just nii ongi. Ei arva ju ometi keegi terve mõistusega mees, et hakkab (kui hakkab) mingi klassikaline aastaid kestev kaevikusõda rindejoonte, tagalate j.m.s.-ga.
Ent vbl. saadaks meestele kutsed ja vaataks, mis kaadriga tegu on? Mis haridusega, mis kogemuste/oskustega.
Ei tea kes ja kus seda vaataks, kui see padupatriootlik kodumaakaitsekihust pungil meeskodanik pole enda selleks vajalike teadmiste-oskuste osas seni vajalikuks pidanud koolitada (näiteks KL-s) ja pole end isegi (samast patriootlikkusest, muideks) KRA-s arvelegi võtnud (kui teda seni pole veel kirja pandud)? Kui karm sõjapilv juba Eestimaa kohale jõudnud, on vist taolise tegevusega (kellegi elukohtade ja nende võimalike erialade jne. uurimisega) aega viita küll liigne luksus, arvan ma.
Äkki läheb mõni vend siis KL-igi.
Millal? Siis, kui juba kuulid vinguvad? Vaat siis ongi käes situatsioon, millise kohta selles raamatus ("Werner Holti seiklused") hea näide ära toodud on. Ja seda võin öelda ka oma KL-kogemusest 90-ndate alguses, kui vahetevahel, noh, sai nii mõndagi korda saadetud. :roll: Parem vähem, kui palju, aga ei ööd ega mütsi jagavat seltskonda. Ja seda vaatamata nende suurele tahtele ja isamaalisusele.
Tegemist ikkagi 9 aastakäiguga. Mõnikend tuhat veel suhtkoht vormis(füüsilises) tüüpi.
Vaat, need 9 aastakäiku, kes just-kui juba täna tunnevad kanget tungi oma panust isamaa kaitseks anda, peaksidki oma soovide täitumiseks juba täna selleks midagi tegema, et asjal jumet oleks. Kohe nüüdsama arvuti kinni ja KRA poole astuma. Ja kui seal käidud, siis kohalikku KL malevasse.
Kui kell löönud, on juba hilja ja siis on ainult üks, mida ta teha saab - Istugu oma aiaväravas ja kaitsku seda. See kah tõsine asi.
A kui pole vaja siis pole vaja. Hea teada.
Kus nüüd solvus. Ära kohe märgi! Ise peaks veel MEES olema. Taolise jonnipunni kasutatavus riigikaitses on, noh, kergelt öeldes, - küsitava väärtusega. Sai vist piisavalt n.ö. poliitkorrektselt ennast väljendatud? :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas wolfgang »

Peaks KRA asi olema oma ressursid üle vaadata ja võtta, mis võtta annab, mitte oodata, et keegi tuleb kuskile. Nende töö on hallata olemasolevat ressurssi. Nad saavad selle eest riigilt plekki. Kui meid on vaja siis kutsuge, on mu sõnavõtu mõte. A, kui pole siis ma ei näe ka põhjust näpuga näidata.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas wolfgang »

"Taolise jonnipunni kasutatavus riigikaitses on, noh, kergelt öeldes, - küsitava väärtusega." :) ja olengi teenistuseks kõlbmatuks kuulutatud.
Hillart, tahad ma saadan sulle oma isikukoodi, privas, saad mu toimikusse paranduse sisse viia?
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas allatah »

Eriüksus, see olen mina :D

Andestust, et ma ennast eelmises postituses väga segaselt väljendasin. Asi on nii, et mul oli enne ajateenistust KLis oma sõjaajaametikoht olemas. Parasjagu läbisin suhteliselt spetsiifilist väljaõpet, kui mind võeti ajateenistusse. Ja nüüd olen ametlikult sellise koha peal, millega minuarust saab hakkama keskkooli lõpetanud, sõjalise hariduseta inimene, kes õpib lihtsalt töö käigus.
Kui ma tegin ajateenistuse ajal avalduse määrata mind kohe peale reserviarvamist tagasi KLis olevale kohale, siis ainus tagasiside mis ma selle kohta sain, oli see et "kui madinaks läheb, siis sa ju nagunii liitud oma meestega". Ehk siis kui homme madinaks läheb, ma ilmselt deserteerun oma hetkel kehtiva koha pealt ja liitun üksusega, kus on minust rohkem kasu ning mis samuti jõuab reageerida vähe kiiremini.
Ma tahtsin lihtalt selle eelmise postitusega viidata mitte väga tõsisele, aga siiski olemasolevale probleemile.
Minu mäletamistmööda ütles elmine KV juhataja paar aastat tagasi, et selline olukord tuleb ära lõpetada, et KLis oma koha peal olev inimene viidaks peale ajateenistust 4? aastaks teise üksusesse. Hiljuti jooksis meediast läbi uudis, et mingit mobilisatsiooni ja reservide süsteemi hakatakse muutma, et saada rohkem selgust majja. Ehk muutub sellega asi natuke korrektsemaks.

Mis puutub aga kogemusteta tsivilistinärakatesse :lol: ...
Meil on niigi vähe mehi. Kui asi on ikka väga metsas, siis on hea teada, et pataljon ei ole mitte tagant kaitseta vaid et meil on vähemalt info ja mingisugunegi ala kontroll näiteks nendel teedel ja objektide läheduses, millest rinne sõltub. Võimalik, et ma eksin, aga mulle tundub harju keskmisele mehele peaks ikka olema võimalik ühe päevaga relva ja välitelefoni elmentaarne kasutamine selgeks teha. Ja kui see inimene on veel kooli ajal läbinud kohustusliku riigikaitsekursuse ja iga 10 aasta tagant ühel nädalavahetusel metss käinud, saame me siiski juba neid mingite alade katmisel kasutada.
See on lihtsalt minu arvamus ja kindlasti on seal ka palju probleeme ja küsitavusi, aga tänasel päeval kujutan asja ette nõnda.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Üldmobilisatsioon Eestis?

Postitus Postitas Manurhin »

soesilm kirjutas: Täpsemalt - Kes teist on teadlik oma konkreetsest üksusest? Kes teist teab mida teha, kui näiteks Aarne Rannamäe AKs teatab: Üksus nr 44 ilmuda kogunemispunkti (või mistahes muu, teie üksust tähistav number ehk nimi) ?
Minu üksuseks oleks siis militaarneti polk ilmselt. Ja mida teha, kui asi hapuks kisub, tean ma juba ammu: hakatuseks oleks soovitatav ellu jääda.

Hiljem on valitsevat okupatsioonireziimi kõige mugavam ilmselt õõnestada praeguste Eesti kõigetargemate eeskujul seestpoolt, "vaenlaselt" "hea töö eest" saadud majas, suvilas või "Volgas" istudes :twisted:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist