Üldmobilisatsioon Eestis?

Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Manurhin kirjutas:Mõnda aega tagasi käisid kõvad kõlakad sellest, et lahkunud Vene armee jättis siia peidikutesse maha relvi, laskemoona jm. varustust (ka Postimehe militaarlisas millalgi '90 aastatel oli sellest pisut juttu).
Männiku ladude ala kohta liigub ka selline legend, et seal võib tänapäevalgi leida peidikuid õlipaberis relvastuse ja laskemoonaga. Iseasi, kuidas neid otsida, seal on rauda nii palju maa sees, et otsijaga pole midagi teha. Aga legende liigub alati.
professional retard
mulks
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 25 Sept, 2009 8:10
Asukoht: Lõunaosariigid
Kontakt:

Postitus Postitas mulks »

mongol kirjutas:
Manurhin kirjutas:Mõnda aega tagasi käisid kõvad kõlakad sellest, et lahkunud Vene armee jättis siia peidikutesse maha relvi, laskemoona jm. varustust (ka Postimehe militaarlisas millalgi '90 aastatel oli sellest pisut juttu).
Männiku ladude ala kohta liigub ka selline legend, et seal võib tänapäevalgi leida peidikuid õlipaberis relvastuse ja laskemoonaga. Iseasi, kuidas neid otsida, seal on rauda nii palju maa sees, et otsijaga pole midagi teha. Aga legende liigub alati.
Päris legendiga tegu siiski pole. Lugege Mitrohhinit (KGB ohvitser kes koos KGB välisluure arhiivist tehtud käsikirjaliste koopiatega läände üle jooksis), ta kirjutab pikalt kuidas KGB külma sõja ajal lääneriikidesse relvapeidikuid rajas (diversiooni- ja luuregruppidele, kui sõda peaks puhkema). Mina neid küll otsima hakata ei julgeks, vähemalt need mis lääneriikidesse rajati olid/on mineeritud ja väga ohtlikus seisus. Osa leiti neist leiti ülesse, osa on ilmselt siiani alles...
Täiesti võimalik, et selliseid peidikuid rajati ka piiriäärsetele aladele "suurel kodumaal."
... this fucking world is not any redemption, no mercy, no justification ... exist only repentance and sorrow!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

mulks kirjutas:
mongol kirjutas:
Manurhin kirjutas:Mõnda aega tagasi käisid kõvad kõlakad sellest, et lahkunud Vene armee jättis siia peidikutesse maha relvi, laskemoona jm. varustust (ka Postimehe militaarlisas millalgi '90 aastatel oli sellest pisut juttu).
Männiku ladude ala kohta liigub ka selline legend, et seal võib tänapäevalgi leida peidikuid õlipaberis relvastuse ja laskemoonaga. Iseasi, kuidas neid otsida, seal on rauda nii palju maa sees, et otsijaga pole midagi teha. Aga legende liigub alati.
Päris legendiga tegu siiski pole. Lugege Mitrohhinit (KGB ohvitser kes koos KGB välisluure arhiivist tehtud käsikirjaliste koopiatega läände üle jooksis), ta kirjutab pikalt kuidas KGB külma sõja ajal lääneriikidesse relvapeidikuid rajas (diversiooni- ja luuregruppidele, kui sõda peaks puhkema). Mina neid küll otsima hakata ei julgeks, vähemalt need mis lääneriikidesse rajati olid/on mineeritud ja väga ohtlikus seisus. Osa leiti neist leiti ülesse, osa on ilmselt siiani alles...
Täiesti võimalik, et selliseid peidikuid rajati ka piiriäärsetele aladele "suurel kodumaal."
Haige möla, mitte mingeid taolisi peidikuid ei olnud ega ole. Aga, teisalt kui kogu ilma ja inimesi seletada mingi vandenõuteooriaga, siis peidikud pidid ju lihtsalt olema! Teate, ega juudid ja vabamüürlased teisiti saa, eks nad peidikuid tegid :-)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mida näinud pole seda pole olemas :wall:

aga austatud kaasfoorumlane metsssiga ma olen kindel et kusagil sügaval maa all ootavad meid konteinerid lendlehtedega - mis kutsuvad üle tulema võitmatu punaarmee poole

või äkki juba makulatuuri rännanud

:scratch:
Viimati muutis kalleb, 17 Jaan, 2010 0:36, muudetud 1 kord kokku.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Ai, kalleb, neid lendlehti tahaks ma näha. Müüks ämma ja pool naist takkapihta maha, et paargi eksemplari saaks.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mnjaa vast ämma ja poolikut naist vast ei tahaks :mrgreen:
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kui nati tõsisemalt, siis 1990.aastate algupoole sai isegi taoliseid jutte kontrollimas käidud - lausa nii, et kohapealt tulnud info põhjal olime meie pealinnast tulnud mehed automaatidega kohal ja siis mindi maastikule, määrati koht ja kopaga hakati võtma. Tulemus alati puhas null.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

kalleb kirjutas:aga seltsimees kaban ma olen kindel et kusagil sügaval maa all ootavad meid konteinerid lendlehtedega - mis kutsuvad üle tulema võitmatu punaarmee poole
Panin alles nüüd tähele, et hr. kalleb on minu aliast tõlkinud nagu kaban, Pole mul sellevastu midagi, kuid kirjutas ta "seltsimees kaban"- Sellega on nii, et seltsimees ma ei ole, seltsimeestega mine ise oma pedevärki ajama, seltsimees kalleb ja seltsimeestega suhtleme ainult üle sihiku
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

õige eesti mees !!!

10 punkti ja võimaldada linnaluba esimesel võimalusel ,uvalnitelnaja on jäetud dezurnaja po tsasti kätte

ega tooted alati maa sees pea peidus olema et kopaga kaevata

ja ega automaadid pead selgemaks ei tee kui peitvaranduse järgi minna

loe vanarahva meenutusi-kui suured kullakoormad kõik ikka ära olid peidetud ja ju nad siis ikka olid

aga üles leida väib neid ainult jaaniööl uduse ilmaga
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Mis puutub peidetud relvastusse, siis see pole küll tõestatud, kuid on minu arvates suhteliselt väheusutav, et kogu relvastus siit komplektis 1992-1994 Venemaale rändas. Esiteks vene bardakk ja teiseks ettenägelikkus või pahatahtlikkus. Ma arvan, et siia jäänud relvastuse ja sõjamoona kogus pole eriti märkimisväärne, kuid ta on olemas. Kas see kraam on jäetud siia organiseeritult, lihtsalt huvigrupi omavahelisel kokkuleppel vms, on hea küsimus. Vaevalt keegi seda igatahes kodus hoidma hakkab. Tähelepanelikult jälgiksin siinseid vene erusõjaväelasi, kes kaaslastega siiani omavahel läbi käima peaksid vms. Ma mõtlen, et kui batja käsiks, siis nad oleksid valmis kohe vastavalt tegutsema ja 5. kolonni koondama. Tegelikult on ühiskonnale esialgu ohtlikumad igasugused Klenskid-Revad, aga samas sõjaliselt nad minu arvates suurt jõudu ei kujuta, sest ei ole vastavat süstemaatilist ettevalmistust saanud. Samas tekib oht, kui nende kambaga ühinevad kaitseväes ajateenistuse läbinud venesovinistlikult meelestatud tegelased. Kaitseväes allohvitsere eriti valida kahjuks ei saa, kuid peaks proovima vähemalt välistada taolise elemendi võtmise NAK-i ning täielikult tuleks välistada aspirantuur. Mulle tundub, et sellist preventiivset taustauuringut täna kahjuks üldjuhul ei harrastata.

Mis puutub mobilisatsiooni, siis sellega saaks raske olema. Jah, kavad on meil olemas, kuid isiklikult ma ei peaks neid asju administratiivselt ja logistiliselt täna ega lähitulevikus väga realistlikuks. Olen kirjutanud sellest täpsemalt ka blogisse, kui Kunnas vastavate õppuste teemal eelmisel aastal sõna võttis.

Kui kuulutatakse välja mobilisatsioon, siis seda tehakse ilmselt üsna suure meediakära saatel. Siis tuleb hakata kusagilt järele uurima, kuhu väeossa ilmuda vms. Kui aga toimub üllatusrünnak, siis soovitaksin end kõige esmase olemasolevaga ise kodus varustada (k a päevatoit, magamiskott ja välivorm, kui on) ja rutata miski seljakotiga kohalikku KL-i või lähimasse väeossa, kus esitada isikut tõendav dokument ja andmed sõjalise koolituse (eriala/amet ajateenistuses) kohta. Võimalusel minna koos tuttavate või kamraadidega grupis.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mulle meenub ühe leedu tuttava jutt kuidas ühel leedu vanaeidel oli puukuuris 2 suurt riita -ühes halud ja teises trotüül mida ta ka kasutas oma ahju kütmiseks

kõik need trotüülihalud oli toonud tema juurde üks tuttav sõjaväelane küttebriketi nime all enne vägede lahkumist Leedust ja palunud nn. briketti kuuri all kuivas hoida

vanaeit aga ahnepäits muidugi küttis võõra varaga oma ahju

oli ilusasti põlenud aga tossanud ja tahmanud alguses
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kui nüüd lugeda hummeli juttu ja eelnevaid postitusi, siis jääb mulje, et meil räägivad teoreetikud ja praktikud, ning nagu alati, tundub teooria praktikast lahku minema. Kuidas sellega siis ikkagi on?

P.S. Kalleb, palun lõpeta teemade risustamine.
sitt päev, kellele kurdad
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

To Hummel

Postitus Postitas HeiniR »

Oled kindel, et ei selekteerita?
Mulle isiklikult siiski tundub, et selektiivne valik tehakse NAK´i puhul küll ja edaspidi ka aspirantuuri suhtes. Üksikud nimetatud noormehed vaid pääsevad NAK´i.
Samas peab mainima, et EKV-s teenivate enamike venekeelsete poiste suhtes on tekkinud ka kerge austus, kuna nad saavad enamus hästi hakkama ja võtavad väljaõpet tõsiselt.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Selle teema all on ka varem juttu olnud kaitseväekohuslaste andmete uuendamisest ja selle vajalikkusest.

Sellest tulenevalt on KRA algatanud ühe uue kampaania, et kõik kutsealused ja reservväelased tutvuksid oma andmetega registris ning vajadusel parandaksid või täpsustaksid neid.

Võimalustega, kuidas oma andmeid edastada, saab tutvuda siin:

http://kra.ee/index.php?option=com_cont ... Itemid=155
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Parafraseerides ühte kaadrikaitseväelast, tuleks see KRA ümber******* saata.

Vaatasin just enda andmeid, seal puudusid täielikult isegi aastavanused KV tasemekoolitused ja erialad.

Kui ma seal viimati käisin, siis olid sees veel keskkooli-aegsed andmed, keskharidus jne jne.

Nüüd veel mingi vabatahtlik andmete sisestamise kampaania. Pange ennast põlema seal KRA-s, see on teie töö, mille eest te palka saate, et teil oleks KONTRLLITUD andmed seal. :evil:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist