ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
marko9900
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mai, 2012 11:02
Kontakt:

Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas marko9900 »

Kõik kes on käinud seal aega teenimas, rääkige kuidas seal oli. Ma ise pean ka varsti minema, et tahak teada, kuhu pataljoni stasub proovida ja kuperjanov on kodule kõige lähemal.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas pagan »

Küsimuse peale meenub esimesena see klipp:
"Kiivrid ja lihased"
http://www.youtube.com/watch?v=kQe2aMikzrk
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
marko9900
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mai, 2012 11:02
Kontakt:

Re: Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas marko9900 »

Veel, veel, veel, Ma küsiks seda sõdurifoorumist, aga ma ei saa sinna ligi, ilmslt on see maas.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas tambovski volk »

marko9900 kirjutas:Kõik kes on käinud seal aega teenimas, rääkige kuidas seal oli. Ma ise pean ka varsti minema, et tahak teada, kuhu pataljoni stasub proovida ja kuperjanov on kodule kõige lähemal.
Eks neid heietusi leiab siit ka otsinguga, ise teenisin seal 95-96 ja töökaaslane 2010, kui neid perioode võrrelda, siis nad erinevad nagu siga ja kägu.
numeros stultorum infinitus est
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

marko9900 kirjutas:Kõik kes on käinud seal aega teenimas, rääkige kuidas seal oli. Ma ise pean ka varsti minema, et tahak teada, kuhu pataljoni stasub proovida ja kuperjanov on kodule kõige lähemal.
Nu mis sulle ikka öelda - et kui sa oled norm geenidega keskmiselt terve eestimaa poisslaps, siis põle ju hullu kedagist :twisted:

Kui sa oled aga geneetiliselt nurjunud vabakasvatuslik materjal a la et kui keegi käsib midagi teha, siis sul peas põrub ja hakkad nutma jne jne - vot siis on tõesti p...s :oops: :oops:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuperjanovi pataljonis käinud ajateenijad

Postitus Postitas kobra »

Olin seal 2010-2011. Võin öelda kui ise oled mõistlik mees siis pole mingeid probleeme seal. Pataljoni teritooriumil on väga head elutingimused. See millisesse kompaniise proovida sõltub suuresti sellest, mida sa tahad ajateenistuse jookusl saavutada ja millega tegeleda. Kui on mingeid konkreetseid küsimusi siis PS.
marko9900
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mai, 2012 11:02
Kontakt:

Arstlik komisjon

Postitus Postitas marko9900 »

Kes on käinud, ehk räägite, mis sela tehti.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas hillart »

Kontrolliti sõjamasina tehnilist seisukorda.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
marko9900
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Mai, 2012 11:02
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas marko9900 »

Ehk võik täpsemalt rääkida?
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas pagan »

Mis siin ikka rääkida. Vaadatakse möödunud haiguslood üle.
Tehakse südamerütmi uuring EKG. Vereproov. Vaadatakse lampjalgsust, rühti. Püsti, pikali, kummarda. Sundasend minutiks. Kuulatakse kaebusi.
Mõnel võetakse perekonna juveelid pihku ja kästakse köhatada. Teisele lüüakse haamrikesega vastu põlve. Saadetakse hambaarstile "klaverit" näitama.
Nägemist/kuulmist kontrollitakse vist ka, täpselt ei mäleta (mul omal tajumismeeled korras, kontroll läks ludinal).

Ja lüüakse paberitesse tempel, "kõlblik riviteenistuseks".

P.S.
Ahjaa, kas urruaugust veel mingit proovi ei võetud vatipulgaga?
Ei mäleta täpselt enam, ehk aju blokeerib negatiivsed mälestused :lol:
Või on ajad selle koha pealt muutunud? Kontrollis käisin 90-date keskpaiku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas allatah »

2010 lõpus oli vist nii:
Ühes ruumis võeti jollerite väele ja vaadati, kas ikka on kaks jalga ja kätt küljes. Noh jah, vaadati lampjalgsust ja rühti. Mul oli mõlemaga häda ja sobisin suurepäraselt :D
EKG masin oli. Uriiniproov oli. Psühhiaater küsis mõne küsimuse.
Nägemiskontrolli ei mäleta, aga kuulmiskontroll oli küll. Need kõrvaklapid olid vist toodetud vanal heal 65ndal aastal ja peas nad ei püsinud ning uks, mis oli peaaegu antiik, lasi läbi kogu selle möla, mis oli koridoris. Seega ühte sagedust ma praktiliselt ei kuulnud. Kuna teadsin, et ühest varasemast intsidentist relvadega (OT pole naljapärast välja mõeldud) on samal kõrval juba mingitlaadi probleemid olemas, siis ei hakanud kohe uut katset nõudma vaid nõustusin eriarsti külastusega. Seal oli kõik korras ning kaks nädalat hiljem pidin tagasi minema ning täitma ära suurepärase "kutsesobivuse testi" või misiganes see supertest seal on, ning sain teada oma teenistuskoha.
Kohtasin seal ka paari ammust tuttavat.

Tükk aega tuli oodata, aga põnevust pakkus nende närveldajate ja viilijate vaatamine :D "Ai, maisaa, mul juba kuu aega kuklas juuksed valutavad."
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas pikk88 »

allatah kirjutas:Tükk aega tuli oodata, aga põnevust pakkus nende närveldajate ja viilijate vaatamine :D "Ai, maisaa, mul juba kuu aega kuklas juuksed valutavad."
:D
Telc
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 24 Juul, 2007 14:27
Kontakt:

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas Telc »

Omal ajal sai Rakveres komisjonis käidud. Saadeti kooli (!) kiri, et selle aastakäigu poisid selleks ja tolleks ajaks kõrge komisjoni ette.
Kuskil kuuekesi läksime kohale ja hakkasime erinevate asjatundjate kabinette mööda roteerima, igaüks eraldi järjekorras.

Silmaarst oli, nina-kõrva-kurgu-uurija, hulluarst küsis, kas on kõrvade vahel kõik paigas, üldarst (Rakvere haigla omaaegne kirurg, pisike vanamees, nime ei mäleta) kopsis haamrikesega, sikutas kalsoonide kummi kõhust eemale ja küsis, kas püksis on kõik korras... Laboris käisime analüüse andmas, nagu oligi kõik.

Nalja sai ka - see vend, kes esimesena labori ukse taha ootama sattus, sai kõigepealt purgikese ja korralduse see peldikus kõrgekvaliteedilist soldatikust täis villida. Tüüp leidis mõttes, et ka kamraadid, kes erinevate uste taga järjekordades passivad saaksid ju oma aega topsitäitmisega sisustada ja küsis vastavalt proualt, et talle kohe kuus purki antakse.

Mispeale käratati kurjalt, et siin pole mõni naljategemise koht ja et see osa toodangut, mis purki ei mahu läheb kanalisatsiooni, mitte teise purki. Mehel oli tükk seletamist, et ta tahtnud meditsiinipersonali aega kokku hoida, et veel viis karvajalga ei tuleks igaüks eraldi topsikut küsima...

Kaks nädalat käisime samas koosseisus täpselt sama koosseisuga komisjoni eest uuesti läbi juhilubade tarbeks. Ainuke erinevus - autojuhi püksis toimuv ei olnud oluline. Üks naljavend ka küsis, et kahe nädala eest vaatasite ikka püksi ka. Vast siis läks tal pärast psühhiaatri juures tiba kauem aega...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arstlik komisjon

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

allatah kirjutas:Nägemiskontrolli ei mäleta, aga kuulmiskontroll oli küll. Need kõrvaklapid olid vist toodetud vanal heal 65ndal aastal ja peas nad ei püsinud ning uks, mis oli peaaegu antiik, lasi läbi kogu selle möla, mis oli koridoris. Seega ühte sagedust ma praktiliselt ei kuulnud. Kuna teadsin, et ühest varasemast intsidentist relvadega (OT pole naljapärast välja mõeldud) on samal kõrval juba mingitlaadi probleemid olemas, siis ei hakanud kohe uut katset nõudma vaid nõustusin eriarsti külastusega. Seal oli kõik korras ning kaks nädalat hiljem pidin tagasi minema ning täitma ära suurepärase "kutsesobivuse testi" või misiganes see supertest seal on, ning sain teada oma teenistuskoha...
Need logud kõrvaklapid Vahipati medkeskuses jäid mulle ka silma // kõrva // meelde :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist