Sõjaline väljaõpe

Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Olen plaaninud minna Kõrgemasse Sõjakooli. Selleks on mul aga vaja läbida sõjaväeline väljaõpe, mis peaks olema siis nagu SBK(12 nädalat?) nagu ma kuulnud olen (ma ei tea, kas see on ikka tõsi :? )
Ja siis ma olen otsinud selle kohta infot, kuid ei ole leidnud. Oleks siis vaja teada, et millal seda väljaõpet teha saab (et kas selleks on konkreetne aeg või saab ise valida täpse aja millal seda teha?).
Kas selle tegemiseks peab olema 18 või saab seda teha ka 17.aastaselt?



Olen muidugi noor ja loll ning ei tea asjast väga midagi, kuid loodan, et vähemalt keegi oskab mind harida veidike. :oops:
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Olen seda lehte juba mitmeid kordi uurinud, kuid seal ei ole seda, mida mina teada tahaksin... :|
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas soesilm »

Lootust on, et uue KVTS-i alusel saad lausa ajateenistusse. Täna tuleb sul valida kahe variandi vahel
a. astud kaitseliitu ja läbid seal SBK.
b. lähed mõnda kaitseringkonna staapi ja palud oma probleemile lahendust. Sel juhul tuleb sul tõenäoliselt läbida praktiliselt ajateenistus, kuigi seda naistele ettenähtud ei ole.
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Kas tõesti on vaja teisi sedasi maha teha? See, et ma mees ei ole, ei tähenda seda, et ma ei suudaks selliste asjadega toime tulla... Ma ei saa aru, miks peavad nii paljud sellele vastu olema, sest see asi ei ole tegelikult üldse nii hull ju :?
Soesilm, tänan info eest :wink:
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Seda ma jah tean, kuid ma ei teadnud, kas selleks peab olema Kaitseliiduga liitunud või mitte.
Ja ma ei tea ka seda, et mis ajal seda saab teha...
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hummel »

Kirjutajal soovitaks enne laigulise kutse valikut sügavalt järele mõelda ja samuti iseseisvalt üldist militaarset silmaringi laiendada, saamaks varakult aru, mis riigikaitses üldse toimub. Ei ole vaid seksikas vorm + feim.
Kui on tegelik huvi ja natuke mõttevõimet, siis netist peaks materjali piisavalt saada olema. Lihtsad asjad nagu Kaitseliit ja Kaitseväe ajateenistuse süsteem peaksid eos selged olema. :scratch:

Enne trummipõrinal KVÜÕA-sse sammude seadmist mõtle esmalt konkreetselt välja, m i k s Sa sinna ja just sinna minna tahad! Kaitsevägi ei ole kaugeltki ainult KVÜÕA ja ei koosne vaid ohvitseridest. Seejuures kõik isikud ei sobigi üldse oma omadustelt või olemuselt ohvitseriks (kahjuks isegi osad, kes ohvitserikooli läbinud).

Et üldse asjas mingile selgusele jõuda ja end algatuseks ära tõestada, soovitan minimaalselt:
- Astuda esimesel võimalusel kodukoha järgsesse KL-i ja sooritada tegevliikme baaskursus, mis annab mingisuguse algettekujutuse militaaria olemusest.
- Üritada sooritada iseseisvalt KV kehaliste võimete test meeste normide järgi (NB! mitte naiste normid, sest naistele tehaksegi hinnaalandust vaid nimetatud testis - muudel juhtudel koormus meestega 1:1! Ei jaksa - jääd koormaks!) 190 p peale.
- Katsuda läbida "ajateenistus", mis tõestab ja annab tegeliku pildi, kas ja kelleks Sa süsteemi üldse sobid. Kas KVÜÕA, KVLK või sõduriks.
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ma võin kindlalt öelda, et huvi on tegelik. Ma pole kunagi selle peale mõelnud, et kui vaid oleks vorm + feim. Mind ei huvita see, mida teised minust arvavad. Osad mu tuttavadki on selle asja vastu. Aga ma olen see, kes ma olen ja ma tahan sellega tõeliselt tegeleda. Alguses mu mõte oli suhteliselt pealiskaudne ning ma polnud asjas üldsegi kindel, kuid viimasel ajal ma olen ma selle üle tõsiselt mõelnud ja olen endas kindel, olen hakanud ka asja uurima, et saada kõiges selgusele (et kes mis kus ).
Muidugi ma tean, et koormus meestega on sama ja ma olen sellega ka arvestanud.
KL taotluse ma täitsin ära ja saadan ka teele. Ning ma olen ka sellele mõelnud, et äkki peaks ka ajateenistuse siiski läbima...
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hummel »

Arvestada ja asju läbi mõelda on hea, aga tuleb katsetada, kas õnnestub ja sobib. Ja mis moel sobib. Sõjaväeline süsteem ja eriti tegevteenistus on seestpoolt hoopis teistsugune, kui väljast paistab.

Olen näinud samapalju halbu, kui häid näiteid naiste osalusest militaarias. Seetõttu suhtun ettevaatlikult.
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ütleme nii, et ma olen ka naiste kohta nii head kui ka halba kuulnud...
Tean ka seda, et enamus mehi ei taha, et mõni naine oleks militaariaga seotud.
Paljud arvavad ka, et neised ei saa hakkama, et naistel ei ole piisavalt mõistust ja jõudu. Ühel heal päeval tahan ma olla ka üks neist, kes tõestavad, et see ei pruugi sedasi olla. Mina ei ole tulnud siia nalja tegema. :)

Ma alguses ei teadnus asjast väga midagi ja keegi ei rääkinud mulle ka midagi. MIdagi ma siiski teadsin, aga suhteliselt vähe. Ja kui ma enne olin täiesti loll militaaria koha pealt, siis pool päeva, mis sai Vahipataljonis veedetud, andis mulle asjast natuke rohkem aimu ja peale seda ma olen veel kindlam, et ma tahan sellega tegeleda.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kui teemas mõni asi kohati segaseks kipub kiskuma, siis ilmselt seepärast, et hulk postitusi vahepealt kustutatud.

Wrangel aga läheb ja puhkab nädalavahetusel.
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas manjabes »

P0KU kirjutas:Ühel heal päeval tahan ma olla ka üks neist, kes tõestavad, et see ei pruugi sedasi olla. Mina ei ole tulnud siia nalja tegema. :)
Kui huvitab ning on kontimööda, siis anna minna, aga PALUN ära võta endale kinnisideeks mingeid seda sorti "tõestamisi". Taoline tõestamistuhin kipub pahatihti üsna ruttu iseennast naeruvääristavaks muutuma.
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Manjabes, ära saa valesti aru. Ma ei võtagi seda endale kinnisideeks. Ma teen seda, milleks ma suuteline olen, ei ole mõtet asjadega üle pingutada. Ma ei tee seda ju tegelikult selleks, et teistele tõestada midagi. Siiski ma püüan iseendale tõestada, et ma olen millekski selliseks suuteline. Ma tean, et see saab olema suhteliselt raske, kuid raskused on selleks, et neid ületada. Ja kui huvi ei oleks, siis ma ilmselt hoiaks asjast ikka suure kaarega eemale.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas Heigo »

Kust veel siis infot küsida kui siit! Tutvusrinkonnas on 3 ohvitseri. Naised: 1.kapten, 2.kapten ja 3. leitnant. Haridusest: 1.ohvitserikursus,täiendavalt tsiviilist magistrikraad, 2. ajateenistus, sõjakool,täiendavalt tsiviilist:magistrikraad, 3.KVLK nooremallohvitseri kursus, KVLK vanemallohvitseri kursus, täiendavalt tsiviilist bakalaurusekraad ja magistrikraad. Muide, kes ei tea, siis oli täitsa võimalik, et kui väeliik esitas, siis kõrgharidusega vanemveeblil oli eraldi atestatsiooniga võimalik saada ka nooremleitnandi auastme. Muide omistatud auaste ei olnud eriala ohvitseri auaste. Kas see pragu veel de jure võimalik on ma kahjuks ei tea.

Muide õelatele militaakotkastele meeldetuletuseks, et selles foorumis küsis ka noorhärra natuke konarlikult kuidas astuda Kaitseliitu, siis teie suhtumine ja suunised olid palju positiivsemas vormis?.
Seega uuri asja, läbi ajateenistus, siis paistab maailm natuke teistsugune ja kui huvi ning eeldusi on, jõudu teile!
Kasutaja avatar
P0KU
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Okt, 2011 20:16
Asukoht: Varbola
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas P0KU »

Ega ma olin juba sellega arvestanud, et nii mõnigi saadab mind ei tea kuhu, et naised pole siia teretulnud, aga mind see eriti ei heiduta. Ja eks selliste asjadega aidatakse ikka mehi rohkem, selles ma olen juba ammu veendunud.
Ja see foorum tundus muidugi kõige targem koht, kust sellist asja küsida, sest idee järgi peaks siin ikka asjatundjad olema :wink:
Ja hetkel on mul veel aega asja uurida ja mõelda, kuid ma arvan, et mida varem ma asjaga lähemalt tutvun, seda kergem on mul endal hiljem.
Ja tänan toestuse eest, Heigo 8)
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Sõjaline väljaõpe

Postitus Postitas hummel »

Üldiselt ei ole väga vahet, kas meesterahvas või naisterahvas. Kaitseväes ei ole mehi ja naisi - on kaitseväelased, nagu üks ohvitser ütles. Oluline, et kaitseväelane saaks oma tööga hakkama.

Tõestada tõestamise pärast ei ole mingit mõtet sest kedagi ei koti kellegi mingid tõestamised väga. Inimest vaadatakse selle järgil, kas talle antud ülesanded saavad täidetud ja kas temaga on võimalik koostööd teha. Kui keegi on saamatu, siis vahet pole mis soost - ikkagi saamatu. Kui on tubli, siis samamoodi. Naisterahvad on vormikandjatena kindlasti töökad või usinad ja isegi töökamad või kohusetundlikumad, kui mehed. Probleeme on saanud täheldada pigem füüsilises või moraalses vastupidavuses. Sellepärast soovitangi proovida iseseisvalt ära sooritada KV kehaliste võmete testi (kätekad, kõhulihased, 3,2 km) meeste normide järgi. Kui 190 p kokku ei tule - kas vale amet või vaja trenni teha. :P

Poole päeva kaitseväega tutvumise järel on muidugi jah õige teha otsuseid pooleks eluks. Pakasuuhad ei ole päris, kuigi eks neid on ka vaja teha vahepeal :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist