Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Reservõppused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga miks sa pole lasknud ennast selle KL SA üksuse nimekirja kanda? KV võimaldab seda täiesti. Siis ei tule selliseid üllatusi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

"Delfi" kirjutab kiirusest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=84188195
Kaitseväe pressiosakonna juhataja Vallo Toometi sõnul võttis valitsus täna kell 13.47 vastu otsuse kutsuda reservväelased õppekogunemisele Okas 2018. Edasi käivitus mehhanism kiirkorras sõdurid kokku kutsuda.

Kell 14.30, kaks minutit vähem kui kolmveerand tundi, oli kutse Kaitseressursside ameti poolt eesti.ee keskkonda üles pandud. Toometi sõnul on tunnine hoiatus kaitseväe õppekogunemiseks seadusega sätestatud etteteatamisaeg. 24-tunnine see olema ei pea.

Mõningatele logistikapataljoni reservväelastele tuli teade SMS-i või e-maili teel pea et tund aega hiljem pärast eesti.ee keskkonda ilmumist. Delfiga oma kutsest pilti jaganud reservväelase Moliveri (nimi muudetud) telefon põrises kell 15.19 - SMS-iga saabus kutse kogunemisele. Mees vaatas üllatunult, kuidas kutse kohaselt pidanuks ta juba tund aega tagasi kogunemiskohas olema.
Ekstra Trummile:
Nooremseersant Martin Hiir, toetuse väejuhatuse teabeohvritser, selgitas tekkinud viivitust tehniliste põhjustega. "Neid kutseid läheb välja 1248. Inimesed saadavad neid ja need on ju isikustatud saatmised. Tunnine viide erinevatel isikutel ei mängi suures pildis rolli. Kõigis teadetes on reservväelasele kirjas kogunemiskoht - mil tulla ja kui kiiresti tulla," ütles ta.

Hiire sõnul tuleb õppusele kutsutul asuda kogunemiskohta liikuma ajahetkest, mil kutse saadakse. "Pole praktilist tähtsust, kas kutse tuleb varem või hiljem," ütles ta.

Pigem on nooremseersanti hinnangul hajutatud kohaletulemine eelistatud, korraga kohale ilmuvad reservväelased tekitaks pigem segadust. "Kui meil 1000 meest on korraga järjest ukse taga, siis peavad seal pikalt sabas seisma," ütles Hiir.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Some »

Hmm, pikalt siis veel 20000 sms-i saatmine aega võtab? Tundub nagu saadavad käsitsi. Minu hambarstil saadab küll sms meeldetuletusi kohaletuleku kohta programm.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Reservõppused

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina ka ei mõista.
HeiniR - sa pole ju tavaline kodanik. Reservväelane, kaitseliitlane, Militaar.net liige - mina ka ei tea, kelle algatusel peaks "keegi" sind KL poolt ettevalmistatud üksusesse üle kandma.
Loogiline oleks, et KL on sind enda ridadesse ära määranud ja siis teeb ka vastava teate KV-le.
Päris kindlasti pead sa sellest rääkima LogPs. Sul endal on võimalus öelda, kus sa tahad jätkata.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas mart2 »

Some kirjutas:Hmm, pikalt siis veel 20000 sms-i saatmine aega võtab? Tundub nagu saadavad käsitsi. Minu hambarstil saadab küll sms meeldetuletusi kohaletuleku kohta programm.
Viivitusel on mitmeid põhjuseid ja üks neist on nimekirja suurus, teiseks mobiilvõrgu võime neid korraga edastada (vabade kanalite arv masti kohta?) jne.jne. Tehniliselt targemad seletavad?
Hambaarstile kutsutakse sind personaalselt.
Muuseas, mulle on tulnud ka üksiku inimese sms ligi 2 tunnise hilinemisega. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Some »

mart2 kirjutas:
Some kirjutas:Hmm, pikalt siis veel 20000 sms-i saatmine aega võtab? Tundub nagu saadavad käsitsi. Minu hambarstil saadab küll sms meeldetuletusi kohaletuleku kohta programm.
Viivitusel on mitmeid põhjuseid ja üks neist on nimekirja suurus, teiseks mobiilvõrgu võime neid korraga edastada (vabade kanalite arv masti kohta?) jne.jne. Tehniliselt targemad seletavad?
Hambaarstile kutsutakse sind personaalselt.
Muuseas, mulle on tulnud ka üksiku inimese sms ligi 2 tunnise hilinemisega. :dont_know:
Nooremseersant Martin Hiir, toetuse väejuhatuse teabeohvritser, selgitas tekkinud viivitust tehniliste põhjustega. "Neid kutseid läheb välja 1248. Inimesed saadavad neid ja need on ju isikustatud saatmised.
Ehk siis ikkagi käsitsi.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Chupacabra »

Eks jälle õpitakse ja järgmiseks korraks on teavitusprobleem lahendatud. Eelmine kord tehti see viga et öeldi kellaaeg, nüüd öeldi ASAP.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Illike »

Saata võib ju üheaegselt, kuid edasine sõltub juba mastidest, võrgu koormusest ja pagan teab millest. Mingi aeg sain ma SMS-e mingi paari-kolme tunnise nihkega. Tunne, et käis mitu tiiru maakerale peale. Ma olen aru saanud, et selles andmesides ei ole tavainimese loogikaga midagi peale hakata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Chupacabra »

Illike kirjutas:Saata võib ju üheaegselt, kuid edasine sõltub juba mastidest, võrgu koormusest ja pagan teab millest. Mingi aeg sain ma SMS-e mingi paari-kolme tunnise nihkega. Tunne, et käis mitu tiiru maakerale peale. Ma olen aru saanud, et selles andmesides ei ole tavainimese loogikaga midagi peale hakata.
Formeeritavad ei asu sama masti all, vaid on üle Eesti laiali.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Illike »

Samas võib olla selle masti all n+1 muud kodanikku kes samaaegselt vajavad sama teenust. Me ei tea. Me ei tea ka mis moodi toimub andmeside. Kui hetkel on üks liin ülekoormatud, suunatakse signaal järgmisele liinile ja sealt edasi juba kolmandale. See signaal võib käia kolm korda ümber maakera, enne kui koju tagasi jõuab. Kusjuures minu teada kontrollitakse signaale riigist riiki liikumisel. Siin ei kehti tavainimese loogika.
Mina viskaks kivi pigem meie võrguoperaatoritee kapsaeda kui kaitseväele.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas nimetu »

Ma saan probleemist nii aru, et inimesed kes õppusele peavad minema valitakse käsitsi mingist nimekirjast ja selle põhjal saadetakse neile info. Ehk siis tehniline probleem ei seisne SMSide edastamises, vaid hoopis õigete inimeste valimises ja neile õige info jagamises.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas HeiniR »

Trumm: Aga miks sa pole lasknud ennast selle KL SA üksuse nimekirja kanda? KV võimaldab seda täiesti. Siis ei tule selliseid üllatusi.
Vaata, Trumm, mina tegelikult ei tea, miks see asi sedasi on. Öeldi mulle "omade" poolt, et üleviimised ei tööta veel päris nii nagu võiks. Kuskil on jäänud minu suhtes ilmselt "linnuke" tegemata või on lihtsalt jäänud ootama oma aega.
Ma ei käi ja ei pea käima korduvalt küsimas, millal te mind oma reservi kannate.
Nii lihtne ongi.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Postitus Postitas aht0 »

Illike kirjutas:Saata võib ju üheaegselt, kuid edasine sõltub juba mastidest, võrgu koormusest ja pagan teab millest. Mingi aeg sain ma SMS-e mingi paari-kolme tunnise nihkega. Tunne, et käis mitu tiiru maakerale peale. Ma olen aru saanud, et selles andmesides ei ole tavainimese loogikaga midagi peale hakata.
Mobiilvõrkudel on tavasituatsioonis väga tuntav ressurssivaru - pühadeks nagu aastavahetus, ei hakka keegi mastidesse lisariistvara paigaldama. Bandwith'i nõuab SMS armetult vähe (255 ASCII sümbolit per SMS). SMSi saab saata ka viitega, nii võib saatja kirjutada SMSi valmis, saata ja see jõuab pärale eelnevalt defineeritud viivitusega (a la 3h hiljem). Ma ei ole kindel kas saajale seda toimunud viivitust kuidagi ka näha on (sms'ga kaasnevast saatmise ajast) või mitte. Ise pole kasutanud.

Tehniliselt oleks mingitel kindlaksmääratud nimekirjadel põhinevat poolautomaatset point-and-click lahendust suuteline kokku keevitama vähegi suurem programmeerimishuviline arvutientusiast. Vaja pole suurt rohkemat kui andmebaasi andmetega (või ligipääsu üle võrgu), Linuxi/BSD arvutit, ühilduvat netipulka/LTE/3G modemit, vähegi pädevamat programmeerimiskeelt, võibolla ka shell skripti tundmist.. a la kasutaja valib allüksuse ja trükib sisse saadetava sõnumi - lahendus valib andmebaasist allüksuse liikmete telefoninumbrid ja modem spämmib need smsid välja. Reaalsus veeretaks sinna juurde hulga piiranguid ja takistusi : andmekaitse, arvutiturvalisus.. kuni riigisaladusega seotuni välja.

Kui mingit automaatsemat lahendust tõesti ei eksisteeri ja ametnikud peavad saatma meestele sms'e ühekaupa käsitsi, oleks ehk aeg mõelda mõningale automatiseerimisele, seadustest tulenevate piirangute ulatuses muidugi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist