Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas HeiniR »

Trumm, krõmnaše op ei olnud sedavõrd üllatav mitte selle ajastuse,vaid ikka oma olemuse mõttes.
Meil ei ole isegi vaja rääkida antud juhul eelhoiatusest kui mingist sõjalisest tegevusest, sest krõmnašile eelnes pea pooleaasta tagune Maidaan ja sinna otsa veel “kohalike“ pättide organiseerumine. Pättide organiseerimine sujus seetõttu,et kogu Ukr asutused olid rotte täis. Pinged kruvisid tegelikult kuudega. Kui EV valitsus ja EKV selliste pingete kruvimise kõrghetkeks käed rüpes istuks,oleks pahasti, aga ma mitte kuidagi ei eelda sellist passiivsust,sest pole põhjust.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Olemuse mõttes ka mitte. Aasta lõpus harjutati Ukraina üksuste tegevust Sevastoopolis enam-vähem sellisele stsenaariumile reageerimiseks. Otsustav oli ülemjuhataja otsene käsk vastupanu mitte osutada.

Sellega kuulutan ka Krimmi sündmuste arutelu siin teemas lõppenuks.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:
Minu arvamus on see et kõiksugu kogunemiste maht on praegu piisav, võibolla isegi kergelt liialdatud. Seda ilmselt saab, ja ka reguleeritakse vastavalt saadud kogemustele. Aga mida ma mainiks on see et riik võiks luua aktiivses reservis olevatele väelastele miski kompensatsioonimeetme, olgu siis kasvõi tasuta hambaravi, inimeste elu ja enesetunnet mõjutavad pisiasjad ja kindlasti oleks parem kui reservväelane tunneks uhkust et on reservis, mitte ei tunneks end ahistatuna/karistatuna selle eest et varasema nooruse tervislikult elas.
ps, kontrollisin üle eesti.ee-st ka oma staatuse, aastast 1995 reservis, kaitseväeteenistust ei ole läbinud (kõrgkool), üksust pole, õppekogunemisi pole, kui elu nii hulluks läheb et mulle ka teade saadetakse siis loodetavasti on peal ka aadress kuhu peab tulema.
+1
Mina nt arvan siiani, et raha ja head varustust tuleb eelkõige külvata kasutatavatele reservväelastele (kes on enda motti ja valmisolekut tõestanud enam kui üks kord). Mitte niivõrd ajateenijatele, kellest pooled tõmbavad peale reservi juhtme seinast ega taha sõjaväest kuuldagi.

Ooot oot. Kustkohast sinu meelest nüüd need reservistid peale kasvavad? Ajateenijate väljaõpet ja varustust ei finantseeri ja siis ootame, et neil tuleb ikkagi kusagilt entusiasm kõige militaarse vastu, liituvad KL'iga, käivad RÕK'idel/LÕK'idel jne?
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas mart2 »

Mulle isiklikult tundub, et Kapteni-härra naudib trollimist rohkem kui arutelu.
1) kui juhitakse tähelepanu sisulisele veale, siis ei vasta ega selgita;
2) kui ei suuda selgitada küsimust, siis hakkab kohe urgitsema mingit enne veel käsitlemata vaatenurka;
3) kui küsitakse konkreetset viidet, siis kas enamasti ei vasta või annab tsitaadi omaenda postitusest (minu küsimise puhul nähtud)

Just an opinion. :write:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
sada
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas sada »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on mobiilis säilinud üks 2016. a märtsikuine ettekanne ühest kogunemisest, kus minu alluvatest oli H+1 kohal 40% ja ja H+2 kohal 95% nimekirjas olnutest. Mina olin rahul...
Mis tähendab, et kui kodutöö on tehtud (ja nt eemaldatud nimekirjast isikud, kes elavad teises Eesti otsas ja kes lihtsalt ei viitsi) ja see eiteakus elamise probleem pole tegelikult teema.
Motiveeritud ja välja sorteeritud mehed tulevad ruttu.
Käisin ka sellel märtsikuisel üritusel, esimene hoiatus, et taoline üritus võib tulla oli rohkem kui 24h ette. Kuuldavasti olid ühe kompanii meestest osad olnud juba H-x ajal kohal. Isegi kui sa ise oma meestele seda eelhoiatust edasi ei andnud, siis teistele üksustele anti ja nende kaudu liikus see tõenäoliselt edasi ka sinu alluvatele.

Igal juhul ei tulnud see H-hetk täiesti tühja koha pealt, vaid oli varasem eelhoiatus ja H+2 95% kohal kaldub juba eduraportöörlusesse, juhul kui jätad eelhoiatuse mainimata.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas alban »

sada kirjutas:Käisin ka sellel märtsikuisel üritusel, esimene hoiatus, et taoline üritus võib tulla oli rohkem kui 24h ette.
Info täiesti õige. Kui ma ei eksi, siis kogunemise kuupäev oli 18.03.2016 õhtul aga hoiatus selle kohta oli massimeedias N17.03.2016 hommikul olemas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=73970235
Ülematele oli kontrollkogunemine veel varem teada ja ilus protsent ei tekkinud tühja koha pealt, eeltööd sai ikka tehtud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ikkagi. Eelmine taoline üritus poolteist aastat varem andis tulemuseks 60%. Siis oli lausa teada, millal toimub, nädal ette.
Protsent muutus kõrgemaks ikka põhiliselt selle arvelt, et nimekirjast visati välja seltskond, kel oli rohkem kui 1 õppus vahele jäänud ja kes muidu polnud kuigi usaldusväärne.
Seega, eeltöö oli kõva ja ebameeldiv - arvasime nimelt, et pigem poole vähem, aga need, kellele võib kindel olla. Ja lõppeks, kui tegemist on reede õhtuga (mil õige Eesti mees on auru all), siis mis seganuks lihtsalt telefoni välja lülitamast või vastamast, et oih, olen Soomes? Eks keskmisest arenenum kohusetunne, arvan. Ja kui taolisi asju praktiseeriv ballast saab välja visatud, siis hüppavad protsendid ka kõvasti kõrgemale. Teise põhjusena märgiks ära Ukraina sündmused, mis koputasid südametunnistusele. Mul pole kahjuks KT17 andmeid käepärast, aga arvan, et ka seal hüppasime üle 90% (kutsetest, mitte koosseisutabelist).

Seega, taoline üritus samale 13. JvP-le tuleks teha varsti uuesti ja tegelased, kes siis ka ei ilmu või taotlevad telefoni teel vabastamist, kustutada lihtsalt kutsete saajate nimekirjast. Ja nagu imeväel, kui õnnestub välja sorteerida ustavam seltskond, siis hüppab see % ka seal päris kosmiliseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Nojah, aga see on ju ilmselgelt vabatahtliku organisatsiooni eripära, et nii saab teha.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas taara »

Ei tea, kumb variant on parem: a) 100% aga 500 meest, või 77% aga 700 meest (loomulikult pole siin mingit teaduslikku numbrit, vaid minu rikutuse tasemel valitud suvaline number sellest u. 900 kutsest).

Ma ei saa pead anda, aga ma tahaks uskuda, et reaalse olukorra puhul tuleb rohkem inimesi kokku kui rahuaja äkkõppuse puhul. Täiesti arusaadav on see kui inimene on kuid ette planeerinud reisi või mis iganes muu mõjuv põhjus, siis ta saab vabastuse. Reaalse olukorra puhul ta ei saa vabastust ja ma usun, et enamus selliseid inimesi saavad isegi aru, et neil ei pruugi reisilt tagasi tulles enam olla kohta, kuhu tagasi tulla. Vähemalt mina küll usun, et see protsent oleks suurem kui õppuse ajal.

PS! Trumm ju koguaeg räägib, et see sõjaaja koosseisu arv peaks olema suurem kui praegu. Aga kuidas nüüd selline jutt, et kaotame need mitte ilmujad koosseisust ära.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

TTA kirjutas:Ooot oot. Kustkohast sinu meelest nüüd need reservistid peale kasvavad? Ajateenijate väljaõpet ja varustust ei finantseeri ja siis ootame, et neil tuleb ikkagi kusagilt entusiasm kõige militaarse vastu, liituvad KL'iga, käivad RÕK'idel/LÕK'idel jne?
Ma pole öenud, et ei finantseeri, vaid pole vaja nii lahkelt külvata.
KL SBK alguses saab kandidaat laost mingi tunamulluse laigulise välivormi, varustusekoti, paari saapaid, rootsi poti ja halli kraega jope. Õnnelikumad ehk USA kevlari ja laiguga fliisjope.
Mingist raha saamisest nägude järgi pole ka mõtet und näha, mingi rahaline boonus kaasneb siis, kui sa oled end tõestanud üksuse väärilisena ja saanud õppekogunemise kutse.
Ja siis (sõltub muidugi üksusest) saad ka soomusvesti, uue kevlari, korraliku vormi ja kõik muu ülemiselt lao riiulilt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

taara kirjutas:Ei tea, kumb variant on parem: a) 100% aga 500 meest, või 77% aga 700 meest (loomulikult pole siin mingit teaduslikku numbrit, vaid minu rikutuse tasemel valitud suvaline number sellest u. 900 kutsest).

Ma ei saa pead anda, aga ma tahaks uskuda, et reaalse olukorra puhul tuleb rohkem inimesi kokku kui rahuaja äkkõppuse puhul. Täiesti arusaadav on see kui inimene on kuid ette planeerinud reisi või mis iganes muu mõjuv põhjus, siis ta saab vabastuse. Reaalse olukorra puhul ta ei saa vabastust ja ma usun, et enamus selliseid inimesi saavad isegi aru, et neil ei pruugi reisilt tagasi tulles enam olla kohta, kuhu tagasi tulla. Vähemalt mina küll usun, et see protsent oleks suurem kui õppuse ajal.

PS! Trumm ju koguaeg räägib, et see sõjaaja koosseisu arv peaks olema suurem kui praegu. Aga kuidas nüüd selline jutt, et kaotame need mitte ilmujad koosseisust ära.
See % omab tähtsust ressursikulus, kui 40% ei ilmu kohale (pole kasutatav), siis neile kulutatud raha on ka maha visatud.
Operatiivset tähendust omab üksuse komplekteeritusse %.
Isikud, kes on nimekirjas, aga elavad Austraalias või on lihtsalt ükskõiksed, on ka "paberarmee".

Sestap ma pooldan pigem KL-likku lähenemist, et kui pole ennast tõestanud, siis pole sul raha ega popi varustuse juurde asja.
Viimati muutis Kapten Trumm, 13 Dets, 2017 13:37, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:KL SBK alguses saab kandidaat laost mingi tunamulluse laigulise välivormi, varustusekoti, paari saapaid, rootsi poti ja halli kraega jope. Õnnelikumad ehk USA kevlari ja laiguga fliisjope.
Mingist raha saamisest nägude järgi pole ka mõtet und näha, mingi rahaline boonus kaasneb siis, kui sa oled end tõestanud üksuse väärilisena ja saanud õppekogunemise kutse.
Ka see on vabatahtliku organisatsiooni eripära.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas tommy »

Ei tea, kumb variant on parem: a) 100% aga 500 meest, või 77% aga 700 meest (loomulikult pole siin mingit teaduslikku numbrit, vaid minu rikutuse tasemel valitud suvaline number sellest u. 900 kutsest).
Selle õppuse eesmärk oli pataljoni suuruse üksuse kokkukutsumine ja üksuse lahinguvõime saavutamine.
Kui mitu sada meest ja milline protsent pole oluline.
Tähtis oli, et kohale tuleks piisav arv, et üksus saavutaks tegutsemis/ja lahinguvõime. Et see saavutati, on tähtis.
Pole oluline, kaua võtab aega ja millise protsendiga mingi väikese, rühma või (osalise)kompanii kokkutulemine.
Need on allüksused.
Eesmärgiks peab olema iseseisvalt tegutsemisvõimelise üksuse kokkuformeerimine.
Ja see on tavaliselt pataljoni tase.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Madis22 »

Kapten Trumm kirjutas: Seega, taoline üritus samale 13. JvP-le tuleks teha varsti uuesti ja tegelased, kes siis ka ei ilmu või taotlevad telefoni teel vabastamist, kustutada lihtsalt kutsete saajate nimekirjast. Ja nagu imeväel, kui õnnestub välja sorteerida ustavam seltskond, siis hüppab see % ka seal päris kosmiliseks.
Nojah, aga see on ju ilmselgelt vabatahtliku organisatsiooni eripära, et nii saab teha.
Mitte eripära, vaid väga vale lähenemine. Meid on niipalju vähe, et võitlusvõimelist meest vähese entusiasmi pärast kõrvale jätta on raiskamine. Mõistetav on, kui diferentseeritakse üksusi valmisoleku, või otstarbe järgi ning aktiivsemad liigutatakse ka kiiremini reageerivatesse või raskuspunktidesse paigutatavatesse üksustesse. Kodanik, kes on reservväelane vastutahtmist, aga on väljaõpetatud ja ilmub käsu peale ikkagi (või tuuakse poolvägisi) kohale, on lõpuks vajalikul hetkel sõdur, võitleb, kui teda tulistatakse, ja on oluline osa oma üksuse toimimisest. Arvata ta selle pärast välja, et ta tegelt ei viitsi, ei taha, ega tunne huvi, pole mitte lihtsalt ressursi raiskamine, vaid jätab meid üksuses vajaliku meheta. Tänased struktuuritabelid kipuvad niigi olema kirjutatud hõredad - jaod väikesed jne - hakka veel seda meelega hõrendama, millal sa siis selle soovitud 46-60-90 tuhande meheni jõuad. 40 meest, kes võitlevad vastu tahtmist, kohusetundest, on rohkem väärt, kui kümme entusiasti. Nad lihtlabaselt jaksavad kanda rohkem tulejõudu ja manööverdavad viimased üle, kui neid vähegi adekvaatselt juhtida.

PS. Kuidas mõjuks riigikaitsjate motivatsioonile teadmine, et paarile õppusele mitteilmumine vabastab sind kohustusest sõja korral riiki kaitsta?
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Madis22 kirjutas:Kodanik, kes on reservväelane vastutahtmist, aga on väljaõpetatud ja ilmub käsu peale ikkagi (või tuuakse poolvägisi) kohale, on lõpuks vajalikul hetkel sõdur, võitleb, kui teda tulistatakse, ja on oluline osa oma üksuse toimimisest. Arvata ta selle pärast välja, et ta tegelt ei viitsi, ei taha, ega tunne huvi, pole mitte lihtsalt ressursi raiskamine, vaid jätab meid üksuses vajaliku meheta.
Kõik õige. Ma mõtlesingi oma lausega, et kui sellise saab välja arvata KL-ist (kus ta koht ei ole), siis reservist mitte.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist