Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:
Täiendasin posti, loe uuesti.
Loen mida? Salo tsitaati?

Kusagil pole juttu, et rügement oleks pidanud ka jääma sinna formeerimiskohta edaspidiseks. Ning loomulikult ei pidanud. Pidi liikuma rindele. Ning 1. ka 2. diviisi ülesandeks oleks jäänud vastavalt Narva ja Petseri-Võru rindelõikude kaitse. 3. diviisi ülesandeks rannakaitse ning tagalajulgestus. Hiljem formeeritud 4. diviisi ülesandeks N Liidu sõjaväebaasid tagalas ning vajadusel ka Läti piiri katmine, kui sõjategevus nii sügavale Läti territooriumile oleks jõudnud.

Rügemendid nende staapide all oleks vahetunud vastavalt vajadusele.

Mis puutub aga sinu diskrediteerimisse, siis seda sa teed ikka ise. Oma lahmimisega...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lisaks mobilisatsioonile (liigutada tuli vaid 10% reservistidest) olid territoriaalsed ka koondised (diviisid).
3. diviisi rügement Haapsalust ei pidanud marssima Narva rindele näiteks. Narva rinde võitsid enda alla
1. kõigepealt katteväeosad (jalaväerügement kummagi operatiivsuuna peale)
2. seejärel lähemal formeeritavad reservüksused
3. kuhu toodi juurde kaugemal formeeritavad üksused.

Täna on vabatahtlikult teenima minejate hulgas popp koht Kuperjanov. Sinna minnakse üle Eesti. Asub Tallinnast 250 km kaugusel. Ehk siis 2. jalaväebrigaad, vastutusalaga Lõuna-Eestis. Antud reservlased peavad siis arvestama, et neil tuleb kutse korral 2-4 tundi autosõitu. Ei saa pidada mõistlikuks. Ega territoriaalsuse põhimõtteks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas toomas tyrk »

EW mobilisatsioonisüsteemist arusaamiseks tuleb kõigepealt aru saada, mida endast kujutas diviis. Diviis ei olnud väeosa ja ka mitte väekoondis sellises mõttes nagu N Liidu diviis. Diviisi staap täitis rahuajal pigem nagu sõjaväeringkonna staabi ülesannet, sõja korral rindestaabi oma. Kui N Liidu analooge võrrelda.

Seega - formeeritav rügement ei kuulunud automaatselt kohe selle diviisi koosseisu, mille vastutusalas ta formeeriti. Diviisi staap vastutas formeerimise läbiviimise eest. Edasi liikus rügement sinna kuhu vaja. Või õieti - kuhu kästi.

Diviisil kui sellisel ei olnud mingit alalist koosseisu. Olid väeosad, mis allusid diviisi staabile. Igaüks neist võidi millal tahes allutada mõnele teisele.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Veiko Palm »

Ka mina tean (oma nappide teadmisetega ennesõjaaegse EV süsteemist), et meil ei olnud territoriaalset mobilisatsiooni, vaid kogunemiskohad olid territoriaalsed. Ja sealt viidi sind edasi "õigesse" väeossa. Suur vahe.

Ja 1. Diviis oli "territoriaalne" selles mõttes, et sellele oli sõja aja plaanides määratud vastutusala. Mis võis ka muutuda. Seega on "territoriaalne" iga üksus, millele on operatsiooni jooksul määratud vastutusala. Rumalus, arvan mina.

Ja püüda kopeerida seda vanaaegset süsteemi tänapäeva on, noh kuidas seda öelda - mitte väga adekvaatne mõte. Mitte, et see omal ajal halb oleks. Oleks tõenäoliselt töötanud, kui oleks kasutatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See territoriaalsuse mõiste sisu muutub armsaks täpsel sel hetkel, kui ei anta aega enam nii lõdvalt 24 tundi. Vaid nt 4 tundi. Kas siis kogunemise lähteülesandega või hoidku taevas, vastase poolt.
Tallinn-Jõhvi otsa alla 3 tunniga suurt ära ei tee. Seega, taoliste formeerimistega kaovad lihtsalt väärtuslikud tunnid. Nende võrra võib vastane varem kohal olla.
Vaatasin hetk tagasi bussipileteid, kui praegu käiks vile, siis Jõhvi leidsin esimese bussi homme hommikul kell 8. Seega kohatulekuks kulub juba 12+ tundi.
https://kaugliinid.pilet.ee/ic/buy?star ... 12.12.2017
Seega "tänu" kaugusele võib ajakulu eksponentsiaalselt kasvada - pole nt isiklikku autot. Või tuleb see naisele jätta laste lasteaeda viimiseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Niimoodi targutada nagu eelmises postituses on ju tore, aga ma ei saa ikkagi aru, mis sinu ettepanek on? Et reservüksused muutuksid territoriaalseks selles mõttes, et seal on samas ütleme maakonnas reaalselt elavad mehed koos? Tallinna poiss käib sõjaväes ära, läheb Tartusse õppima ja siis saab endale uue reservüksuse?

Mulle tundub, et sa üritad Kaitseliidu organisatsiooni, millega sa harjunud oled, Kaitseväkke üle kanda.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Leino »

Kapten Trumm kirjutas:
Täna on vabatahtlikult teenima minejate hulgas popp koht Kuperjanov. Sinna minnakse üle Eesti. Asub Tallinnast 250 km kaugusel. Ehk siis 2. jalaväebrigaad, vastutusalaga Lõuna-Eestis. Antud reservlased peavad siis arvestama, et neil tuleb kutse korral 2-4 tundi autosõitu. Ei saa pidada mõistlikuks. Ega territoriaalsuse põhimõtteks.

See, et sa teenisid aega Kuperjanovis, ei tähenda, et kogunemiskoht on seal või et sa üldse 2. jvbr-s SA-l oled.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle tundub, et sa üritad Kaitseliidu organisatsiooni, millega sa harjunud oled, Kaitseväkke üle kanda.
Ma arvan siiani, et kui KV tahab reservi baasil arendada välja tõsiseltvõetava (idanaabri jaoks) kiirreageerimisvõime, siis tulebki teatud mõttes kaitseliidustuda. Või sveitsistuda, kuidas soovite.
Ehk võtta kasutusele meetodid ja lahendused, mida seal juba ammu kasutatakse.
Lihtsalt küsimus on, millal seatakse piisav lähteülesanne, et antud äratundmisele jõutakse.

Kui minu teha oleks ressursside jagamine, jagaks mõndagi teistmoodi. Näiteks Scoutsist kasutuselt minevad Hollandi Pasid saavad kompaniid, kes on H+4 tundi suutnud vähemalt 100 mehega formeerimiskohast 10 km kaugusel juba lamades laskepesad valmis kaevata. Olgu see KV või KL oma, ükskõik. Ja üksus, kes tuleb 24 tundi, võib rahumeeli paberil sõita 30 mehega ühes logistilise veoauto kastis, kama 2, mis seal laoplatsil ju ära põleb.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:... Näiteks Scoutsist kasutuselt minevad Hollandi Pasid saavad kompaniid, kes on H+4 tundi suutnud vähemalt 100 mehega formeerimiskohast 10 km kaugusel juba lamades laskepesad valmis kaevata. Olgu see KV või KL oma, ükskõik...
Kuna sa ise ei seadnud piiranguid, siis küsin:
a) kui täpselt ennustad üksust, mis saab end H+4 tunniga maasse kaevatud?
b) mida teeb üksus Pasidega, kui pole nendega ennem kokku harjutanud ja on nagunii kaevunud ennem teisi?
c) kuidas saad Pasid sinna , sinu arust vajalikku, kohta? Näiteks kui Võrumaal ja Tapal on korraga üksused H+4 täitnud sinu kriteeriumi, kas jagad masinad laiali?
Küsida võiks veelgi ...

Reaalses elus tuleb asi ennem ära määrata ja siis katsuda sellest otsusest kinni pidada. ...:wall:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma ignoreeriks Trummi nagu tema mind, kuid äkki keegi jääb teda muidu veel uskuma - ei saa vait olla.

Alustame otsast. 2h ... 4h ... 10h ... See kõik põhineb arvamusele, et me ärkame alles siis, kui vastane üle riigipiiri tuleb. Minu arvates on siis kõik valesti. Reservarmee on läbi kukkunud ühes kaitseliidu legendiga. Ja sellest oleme siin foorumis lehekülgede kaupa rääkinud. Julgeolekuekspert Trummil on teised hinnangud. Hea küll. Aga katsu Trumm nüüd sellest aru saada, et need kes tänast süsteemi arendavad, ei mõtle nii nagu sina.

Paar masendavat näidet siiski Trummile.
Kui meie reageerimiseks oleks aega 2-4h, siis ei oleks ka KL-il suurt lootust. Rääkimata sellest, et ka KL peab kuskil kogunema, kus ootavad ees viisakad mardikad ja rohemehikesed, ei jätku pikemaks paugutamiseks ka vahendeid. Ja legendile vaatamata, ei ela kaitseliitlasedki seal, kus nad sõdurina kirjas on. Olgu nende püss Tallinnas tööl kaasas või maleva relvaaidas.
Kui ma vastasena aga juba nii väle oleks, siis miks ei peaks ma "õigel hetkel" sellise Trummitaolise eksperdi koduukse taga tukiga ootama?

Nüüd territoriaalsest mobilisatsioonist. Nagu eespool selgitati: a) see ei olnud päris nii 30ndatel ja b) meil pole õrna aimugi, kui hästi see töötas.

Täna valmistatakse enamus SA üksustest ette ajateenistuses üksuste kaupa. On uskumus, et konkreetsed kokkuharjutanud kodanikud, konkreetsete varustuselementidega, annavad sõjas parema rakendamisvõimaluse, kui samaväärselt, kuid eraldi väljaõpetatud isikkoosseis. See on üks põhjus, miks üksus sõltumata reservväelaste elukohast kuskil konkreetses kohas formeeritakse.
Erinevatel põhjustel asuvad meie RA väeosad seal, kus nad täna asuvad. Erinevatel põhjustel ei hakka keegi neid ümber paigutama. Siin foorumiski palju vaieldud põhjustel, on varustus ladustatud sinna, kuhu täna on ladustatud. Lisaks nendele põhjustele on veel veendumus eelhoiatusest ja meie süsteemi piisavast kiirusest. Kui aega rohkem ja oht suurem (vastuoluline kas pole), võib üksuseid formeerida ka mujal kui tänasel taristul. Kuid see ei muuda põhimõtteid.
Võttes arvesse elanikkonna liikumist, muutub üsna keeruliseks nende pidev ümbermäärmine üksuste vahel sõltuvalt elukoha vahetusest. Ja äkki peaksin mina näiteks reedest pühapäevani kuuluma ühte ja esmaspäevast reedeni hoopis teise üksusesse. Sellist arvestust peetakse täna nii keeruliseks ja haldusmahukaks, et vähimagi tõrke puhul kulub asjade korda ajamiseks rohkem aega, kui Tallinnast Võrru sõitmine (jalgrattaga).
Ka Kaitseliidu puhul ei peeta ju sellist arvestust, kuigi jumal teab, palju neist enamuse 7st päevast oma üksusega ühes maakonnas veedavad. Kuigi loomulikult on Viru maleva võitlejaid Lääne-Virumaal rohkem, kui näiteks mõne seal formeeritava üksuse võitlejaid. Tallinnas töötavad asjad kahtlemata paremini.

Need ongi põhjused, miks täna ei formeerita territoriaalsuse alusel. Siis oli veel Trummi ettepanek, korraldada tihedamini RÕKe ja LÕKe, et territoriaalsel põhimõttel komplekteeritud üksused paremini ettevalmistatud oleksid. Lausa 4 korda aastas! Täna tekitab probleeme 1x kolme aasta jooksul max 10 päeva. Mitte ainult reservile ei tekita, ka tööandjatele ja teistele reservväelasega seotud kodanikele. 4x aastas ... ja siis kogu kiirreageerimisse kuulumise aja jooksul? See oleks siis tänase korra järgi 3-4 aastat. Mitu päeva korraga? Teeme 5? Hea küll teeme 4. Päev pannakse kokku, päeva laiali ja kaks päeva õppimist ... Aastas siis 16 päeva. Seaduse saab ringi teha. Aga ma kahtlen, et see mõnetunnine võit formeerimises, ühiskonda eriti motiveerib. Kuid Trumm võib proovi teha. Algata seaduseelnõu vms

Üsna julgustav oli ka Ida-Virumaa meeste kõrvalejätmine SA koosseisudest.
Ida-Virumaal peaksid kõigepealt hakkama tegutsema üksused, kes asuvad kohapeal (ja formeeritakse kohapeal).
Arvestades Ida-Viru enamusrahvuse (70% mitte-eestlased) kahtlast meelsust, siis ilmselt üksused, mille isikkoosseis elab lähimates eestikeelsetes maakondades (Jõgeva ja Lääne-Viru).
Mnjaa Trumm. Vasta nüüd ausalt. Miks ma peaks usaldama ühte pidevalt jauravat reservvohvitseri rohkem, kui venekeelset kuulipildurit?
LÕKile tulid Ida-Virumaa venekeelsed mehed kohale ja tegutsesid ...
Võib muidugi viidata sõnavabadusele jms.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Dr.Sci »

Martin Herem kirjutas:Ma ignoreeriks Trummi nagu tema mind, kuid äkki keegi jääb teda muidu veel uskuma - ei saa vait olla.

Alustame otsast. 2h ... 4h ... 10h ... See kõik põhineb arvamusele, et me ärkame alles siis, kui vastane üle riigipiiri tuleb. Minu arvates on siis kõik valesti. Reservarmee on läbi kukkunud ühes kaitseliidu legendiga. Ja sellest oleme siin foorumis lehekülgede kaupa rääkinud. Julgeolekuekspert Trummil on teised hinnangud. Hea küll. Aga katsu Trumm nüüd sellest aru saada, et need kes tänast süsteemi arendavad, ei mõtle nii nagu sina.
Nõus.
Martin Herem kirjutas: ...
Need ongi põhjused, miks täna ei formeerita territoriaalsuse alusel. Siis oli veel Trummi ettepanek, korraldada tihedamini RÕKe ja LÕKe, et territoriaalsel põhimõttel komplekteeritud üksused paremini ettevalmistatud oleksid. Lausa 4 korda aastas! Täna tekitab probleeme 1x kolme aasta jooksul max 10 päeva. Mitte ainult reservile ei tekita, ka tööandjatele ja teistele reservväelasega seotud kodanikele. 4x aastas ...
Ma vaataks seda RÕK/LÕK värki kolmanda mätta otsast. Kaitseväeteenistuse läbinutel on eraelu nagu ka teenistust mitte läbinutel. Suurendades RÕK/LÕK arvu me tegelikult karistame esimest gruppi - tehes keeruliseks oma isiklik elu pikemaks ajaks ette planeerida (perekond, reisid, õppimine/töötamine välisriigis jms). Tegelikult võiks teenistuse läbinutel olla pigem riigipoolseid soodustusi, mitte aga kuuluda karistavate grupeeringusse. Trummi ettepanek et kaitseväelane peaks olema võimeline olema kogunemiskohas 2h jooksul muudaks sellise kodaniku veel ka sunnismaiseks.
Minu arvamus on see et kõiksugu kogunemiste maht on praegu piisav, võibolla isegi kergelt liialdatud. Seda ilmselt saab, ja ka reguleeritakse vastavalt saadud kogemustele. Aga mida ma mainiks on see et riik võiks luua aktiivses reservis olevatele väelastele miski kompensatsioonimeetme, olgu siis kasvõi tasuta hambaravi, inimeste elu ja enesetunnet mõjutavad pisiasjad ja kindlasti oleks parem kui reservväelane tunneks uhkust et on reservis, mitte ei tunneks end ahistatuna/karistatuna selle eest et varasema nooruse tervislikult elas.
ps, kontrollisin üle eesti.ee-st ka oma staatuse, aastast 1995 reservis, kaitseväeteenistust ei ole läbinud (kõrgkool), üksust pole, õppekogunemisi pole, kui elu nii hulluks läheb et mulle ka teade saadetakse siis loodetavasti on peal ka aadress kuhu peab tulema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Sarnane ettepanek (tundide arvu üle vaielda on mõttetu, loeb põhimõte) saab paratamatult kehtida ainult vähemuse kohta. Ei ole kuidagi reaalne, et kogu meie SA koosseis oleks 2-tunnises valmisolekus.

Kõnealune vähemus, st. suurema militaarhuvi ja vastutustundega kodanikud, kes on kindlama elukoha leidnud, võiksid aga olla ka KL liikmed ja kodus kõik selle selgeks rääkinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:Alustame otsast. 2h ... 4h ... 10h ... See kõik põhineb arvamusele, et me ärkame alles siis, kui vastane üle riigipiiri tuleb. Minu arvates on siis kõik valesti. Reservarmee on läbi kukkunud ühes kaitseliidu legendiga. Ja sellest oleme siin foorumis lehekülgede kaupa rääkinud. Julgeolekuekspert Trummil on teised hinnangud. Hea küll. Aga katsu Trumm nüüd sellest aru saada, et need kes tänast süsteemi arendavad, ei mõtle nii nagu sina.
Eelhoiatus ja luure on kindlasti väga tähtsad ja vajalikud.
Ainult (minuarust) ajades asja sellise naabriga kui VF peab olema ka valmis selleks, et ta kuskil ikkagi sobival hetkel üllatab.
Operatsioon Krõm Nash oli viimatine "edulugu". Kui hästi järgi mõelda, siis samade tegelaste käekiri võis mängus olla ka Yom Kippuri sõja üllatuslikus alguses ja ehk ka Kuveidi ründamises 1990.
Osa neist on muidugi "konna keetmised", aga kõigi kolme puhul strateegiline üllatus saavutati. Need, kes arendavad, ei mõtle nagu mina - well, lisaõppekogunemised meil on üsna hiljutine leiutis, ju siis leiti, et 120 päevane tempo enam ei tantsi. Ühesõnaga, rahulolutundega võib jälgida, kuidas kiirreageerimine tõstetakse enam päevakorda. Mäletan siin foorumis andmisi 5 aastat tagasi, kuidas kiiresti ei saa ja 120 päeva tuleb elu ümber korraldada. Näe täna saab 12 tunniga ka. Kui natuke pingutada, saab ka 4 tunniga.
Paar masendavat näidet siiski Trummile.
Kui meie reageerimiseks oleks aega 2-4h, siis ei oleks ka KL-il suurt lootust. Rääkimata sellest, et ka KL peab kuskil kogunema, kus ootavad ees viisakad mardikad ja rohemehikesed, ei jätku pikemaks paugutamiseks ka vahendeid. Ja legendile vaatamata, ei ela kaitseliitlasedki seal, kus nad sõdurina kirjas on. Olgu nende püss Tallinnas tööl kaasas või maleva relvaaidas.
Kui ma vastasena aga juba nii väle oleks, siis miks ei peaks ma "õigel hetkel" sellise Trummitaolise eksperdi koduukse taga tukiga ootama?
See siiski on palju väledam, kui 12 tundi koguneda ja seejärel 12 tundi linnakus järjekorras seista?
Seega kumma variandi puhul on suurem tõenäosus hiljaks jääda?
Mul on mobiilis säilinud üks 2016. a märtsikuine ettekanne ühest kogunemisest, kus minu alluvatest oli H+1 kohal 40% ja ja H+2 kohal 95% nimekirjas olnutest. Mina olin rahul...
Mis tähendab, et kui kodutöö on tehtud (ja nt eemaldatud nimekirjast isikud, kes elavad teises Eesti otsas ja kes lihtsalt ei viitsi) ja see eiteakus elamise probleem pole tegelikult teema.
Motiveeritud ja välja sorteeritud mehed tulevad ruttu.
Nüüd territoriaalsest mobilisatsioonist. Nagu eespool selgitati: a) see ei olnud päris nii 30ndatel ja b) meil pole õrna aimugi, kui hästi see töötas.
Loodetavasti ei ürita sa vaielda, et territoriaalne korraldus parandab ürituse hukukindlust?
Täna valmistatakse enamus SA üksustest ette ajateenistuses üksuste kaupa. On uskumus, et konkreetsed kokkuharjutanud kodanikud, konkreetsete varustuselementidega, annavad sõjas parema rakendamisvõimaluse, kui samaväärselt, kuid eraldi väljaõpetatud isikkoosseis. See on üks põhjus, miks üksus sõltumata reservväelaste elukohast kuskil konkreetses kohas formeeritakse.
Erinevatel põhjustel asuvad meie RA väeosad seal, kus nad täna asuvad. Erinevatel põhjustel ei hakka keegi neid ümber paigutama. Siin foorumiski palju vaieldud põhjustel, on varustus ladustatud sinna, kuhu täna on ladustatud. Lisaks nendele põhjustele on veel veendumus eelhoiatusest ja meie süsteemi piisavast kiirusest. Kui aega rohkem ja oht suurem (vastuoluline kas pole), võib üksuseid formeerida ka mujal kui tänasel taristul. Kuid see ei muuda põhimõtteid
See tähendab, et tuleb ka leppida sellega, et kui üksuse kogunemispaik asub elukohtadest kaugel ning üksus on komplekteeritud eksterritoriaalsel põhimõttel (nt lihtsalt sobivatest poistest juhuvaliku alusel), siis sellise üksuse kokku saamine võtab vältimatult kauem. Ma saan suurepäraselt aru tänase süsteemi plussidest, kuid kiirus siia ei kuulu.
Võttes arvesse elanikkonna liikumist, muutub üsna keeruliseks nende pidev ümbermäärmine üksuste vahel sõltuvalt elukoha vahetusest. Ja äkki peaksin mina näiteks reedest pühapäevani kuuluma ühte ja esmaspäevast reedeni hoopis teise üksusesse. Sellist arvestust peetakse täna nii keeruliseks ja haldusmahukaks, et vähimagi tõrke puhul kulub asjade korda ajamiseks rohkem aega, kui Tallinnast Võrru sõitmine (jalgrattaga). Ka Kaitseliidu puhul ei peeta ju sellist arvestust, kuigi jumal teab, palju neist enamuse 7st päevast oma üksusega ühes maakonnas veedavad. Kuigi loomulikult on Viru maleva võitlejaid Lääne-Virumaal rohkem, kui näiteks mõne seal formeeritava üksuse võitlejaid. Tallinnas töötavad asjad kahtlemata paremini.
Siin polegi palju valikuid (kui peetakse vajalikuks nimetatud asju teha), kui lihtsalt olla kursis vähemalt enamiku isikute tegeliku asukohaga ning arvata nimekirjadest lihtsalt välja need, kes asuvad enamiku aja Soomes. Kui läheb jamaks, siis sa Soomest siia enam ei tule.
Siis oli veel Trummi ettepanek, korraldada tihedamini RÕKe ja LÕKe, et territoriaalsel põhimõttel komplekteeritud üksused paremini ettevalmistatud oleksid. Lausa 4 korda aastas! Täna tekitab probleeme 1x kolme aasta jooksul max 10 päeva.
4 korrast ei ole ma rääkinud, et seda peaks tegema. Küll aga võib kiirusele (harjutamise mõttes) tulla kasuks just ühe 10 päevase asemel teha 4 kahepäevast. Esiteks lihvib selline korraldus kogunemist, teiseks häirib nädalavahetusel äraolek vähem tsiviilelu ja eks tihedam kooskäimine avalda oma mõju ka kokku harjutatusele. Tegelikult on LÕKi teravaim mõte just see nädalavahetusel tegemine. Saaks veel nii, et koguneme reede õhtul ja pühapäeva õhtul lähme laiali. Siin tuleb abiks see territoriaalsus (max 50 km), sest kui kohalesõiduks kulub 4 tundi või tuleb öö läbi bussi oodata, siis ei mängi välja.
Mitte ainult reservile ei tekita, ka tööandjatele ja teistele reservväelasega seotud kodanikele. 4x aastas ... ja siis kogu kiirreageerimisse kuulumise aja jooksul? See oleks siis tänase korra järgi 3-4 aastat. Mitu päeva korraga? Teeme 5? Hea küll teeme 4. Päev pannakse kokku, päeva laiali ja kaks päeva õppimist ... Aastas siis 16 päeva. Seaduse saab ringi teha. Aga ma kahtlen, et see netunnine võit formeerimises, ühiskonda eriti motiveerib. Kuid Trumm võib proovi teha. Algata seaduseelnõu vms
Jällegi. Teeme nädalavahetusel. Mina veedan metsas iga aasta vähemalt 2 nädalat, enamasti reedest pühapäevani ja ei ole midagi jäänud tegemata. Saan mina, saavad ka teised. Minuarust, kui fekaal läheb ventilaatorisse, võib mõnetunnine vahe ollagi selleks kaalukeeleks, mis eristab võitu kaotusest. Kui hõivame Tallinna lennujaama 2 tundi enne Pihkva mehi, siis milline on viimaste võimalus üldse edu saavutada?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu arvamus on see et kõiksugu kogunemiste maht on praegu piisav, võibolla isegi kergelt liialdatud. Seda ilmselt saab, ja ka reguleeritakse vastavalt saadud kogemustele. Aga mida ma mainiks on see et riik võiks luua aktiivses reservis olevatele väelastele miski kompensatsioonimeetme, olgu siis kasvõi tasuta hambaravi, inimeste elu ja enesetunnet mõjutavad pisiasjad ja kindlasti oleks parem kui reservväelane tunneks uhkust et on reservis, mitte ei tunneks end ahistatuna/karistatuna selle eest et varasema nooruse tervislikult elas.
ps, kontrollisin üle eesti.ee-st ka oma staatuse, aastast 1995 reservis, kaitseväeteenistust ei ole läbinud (kõrgkool), üksust pole, õppekogunemisi pole, kui elu nii hulluks läheb et mulle ka teade saadetakse siis loodetavasti on peal ka aadress kuhu peab tulema.
+1
Mina nt arvan siiani, et raha ja head varustust tuleb eelkõige külvata kasutatavatele reservväelastele (kes on enda motti ja valmisolekut tõestanud enam kui üks kord). Mitte niivõrd ajateenijatele, kellest pooled tõmbavad peale reservi juhtme seinast ega taha sõjaväest kuuldagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Siin polegi palju valikuid (kui peetakse vajalikuks nimetatud asju teha), kui lihtsalt olla kursis vähemalt enamiku isikute tegeliku asukohaga ning arvata nimekirjadest lihtsalt välja need, kes asuvad enamiku aja Soomes. Kui läheb jamaks, siis sa Soomest siia enam ei tule.
Kui 2h eesmärgiks seada, siis peale Soome poolest Eestist ka ei jõua.
Kapten Trumm kirjutas:Kui hõivame Tallinna lennujaama 2 tundi enne Pihkva mehi, siis milline on viimaste võimalus üldse edu saavutada?
Ma palusin ju see lennujaama hõivamise jutt siin teemas ära jätta?

Peale selle, kui tuleb 4h eelhoiatus, et mõnd üksikobjekti tahetakse üllatusrünnakuga hõivata (ükskõik mis eesmärgil), siis kas tõesti ei suudetaks seda üritust ka praegu nurjata?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist