"Tankid EKV-le"

Vasta
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tux kirjutas:Te unustate siin ära veel ühe asja ja see seisneb selles, et sõjalise konflikti korral Venemaaga on intelligentsetest mürskudest ja ka tiibrakettidest vähe kasu, sest need lendavad GPS järgi. Venelastel on aga võimekus GPS süsteem maha võtta kui vaja peaks olema, nad on suutelised üldse kõik sattelliidid rivist välja lööma (üks tuumapommi plahvatus maalähedasel orbiidil ja elektromagnetiline impulss teeb oma töö) ja selline sõjategevus nagu oli Iraagis ei saa suures osas korduda. Iraagis oli ameeriklaste üks suuremaid probleeme kosmoseside kanalite puudus, armee rentis lisaks ka kõik saadaval olevad tsiviilkanalid, aga ikka oli vähe! Sellepärast ei jõudnud abi alati sinna kuhu vaja ja vahel lasti ka omasid.
Kui sateliidilt pilti pole, siis on järgmine variant luurelennuk, mehitamata luurelennuk kusjuures ei sobi, kuna ka sellele on sidet vaja, mida saab segada.
Tehnoloogiliselt oleks see konflikt vist paljuski sarnane Vietnami sõja aegadega.
Mis heidutusse puutub, siis Venelaste jaoks on ainuke argument olnud tuumarelv ja kui meie kümme tanki näiteks pikendavad meie vastupanuvõimet nädala võrra, siis võib-olla polegi rohkem vaja, kuna mingi abi jõuab juba saabuma hakata.
Täie lugupidamise juures Eesti vabariiki ei hakka Venelased mitte kunagi jänkisid ja keda kõike veel vihastama kõikide orbiidil viibivate satelliitide ärakõrvetamisega tuumaplahvatusega. Isegi tuuma löök Tallinnale oleks tõenäolisem kui selline variant. Stingerid Afganistanis ei põhjustanud ka kolakat jänkidele ehki keegi ei pidanud neid kohalike loominguks.
PS kas sa oled veendunud selles, et vajame ainult nädalat? Nädala annaks juba tavaline diversioon sildadega.
Mis puutub tuumaheidutusse kui asjasse millest Venelased aru saavad siis 110% nõus aga on sul idee pojukest ka selle võimekuse saamiseks?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

vahekokkuvöte

Postitus Postitas hillart »

Teeks ühe vahekokkuvötte, et siis jälle edasi minna.
Arvan, et köik on jöudnud arusaamisele, et ühe riigi (antud juhul Eesti Vabariigi) relvajöud peavad olema arendatud tasakaalustatult. Seega, jutud et saadakse läbi vaid ühe vöi teise relvaliigi arandamisega (erinevad variandid: kergejalavägi+öhuvägi; öhuvägi+soomus; ainult kergejalavägi jne.) pole vettpidavad.
Tulemuslikud oma ülesannete täitmisel saavad olla vaid balanseeritud struktuuriga relvajöud. S.t., et vajalikud on nii kergejalavägi, tankid, öhutörje, öhuvägi, kui ka mobiilsed kaudtulevahendid.
Küsimus on vaid selles, et kas on selleks tahet, ja kui on, siis - kes maksab.
Ning ärge mitte unustage, et löppkokkuvöttes otsustab köik siiski SÖDUR.
Tema väljaope ja moraal. Eelköige viimane. (Näiteid moraali tähtsusest on maailmapraktikas viimase paarikümne aasta jooksul piisavalt).
Ning veel. Nii suures ulatuses, kui siin viimases kümnekonnas postituses on teemat aretatud, pole see söjapidamine siiski mitte puhas matemaatika. Ehk, et see pole mitte arvutimäng, kus määrav on vöidu saamiseks vastava ühiku vöimsusnäitaja. Mängivad väga palju erinevad faktorid, millistest need konkreetse tehnikaga seotud vöivad peale väga pöhjalikku analüüsi osutuda hoopis köige väärtusetumateks (kuid samas rahaliselt köige kallimateks).
Kas poleks üldse otstarbekam nii mönigi miljon enam panustada meie vastupanuvöimelise kodanikkonna moraalse palge kujundamisse, selle asemel et selle eest elutut rauda kokku osta, missugune vajaliku vöitlusmoraalita söduri käsutuses elutuks jääbki.
Üks pisike sammuke sellesamuse vöitlusmoraali töstmise suunas oleks kahtlemata ka vähemalt 1-2 roomikutel liikuva söjamasina muretsemine, et neid siis meie kaitseväelastele kasvöi näidata, lasta neil neid liikumas näha ja kuulata. Et neid kalli raha eest ostetud ja maailmaklassi TT-relvi mitte jooksurekordeid püstitades erinevatesse looduslikult kaunitesse paikadesse maha ei jäetaks, kui asjad tösiseks lähevad.Viimane suur södagi Eestimaa pinnal näitas väga hästi, mida suudab teha moraalitu södur kallite söjariistadega. Ega ilmaasjata pole Vörumaal kombeks, et igas korralikus talus peab ikka toru vöi kaks olema. Kust mujalt. Ikka teeservadest ja metsast leituna.
Ja veel üks kommentaar selle pika monoloogi löpetuseks.
Moraaliküsimuse esiletöstmiseks ajendas mind tösiasi, et Eesti Vabariigis pole selleks tehtud mitte köige vähematki (erinevalt arenenud Lääneriikidest), samas, kui erinevat väidetavalt maailmaklassi rauda ostetakse kokku küllaldaselt.
Selle raua olemasolu annab vaid näilise kindlustunde. Ta ei tööta iseenesest, ilma SÖDURITA. Selle viimase kujundamine on aga ... Seda lihtsalt pole, vöi siis tehakse seda vaid lapsikute meetoditega ja sedagi ebapiisavalt.
Gordon
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 22 Jaan, 2007 15:46
Kontakt:

Postitus Postitas Gordon »

Hillarti jutt SÕDUR'ist on täiesti õige.
Ja ärge unustage sõdurit ka siis ära, kui te sõjatehnika maksumust arvestama hakkate. St. kui palju läheb maksma nt.200 tanki mehitamine, hooldamine, pidev väljaõpe, infrastruktuurid? Sama jutt kehtib ka hävitajate kohta.
See on lihtsalt vahemärkus, et rahanumbreid kokku liites ikka kõik liidetavad olemas oleks. Ja teine kord võib kallim ostuhind saavutatud efektiivsuse tõttu ennast vägagi ära tasuda.
Ah jaa, mõned mehed paistavad siin põhimõttelised opositsionäärid olevat - kama kõik, mis teine ütleb, ikka see on vale.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Kuna mina olen siin pea ainus olnud kes on teemat kallutanud alternatiivide leidmisele klassikalisest „tasakaalustatud” arengumudelist siis püüan esitada vastulause.
Mõte järgmine, kuna meie vastane ei ole selline kellega suudaksime parimalgi tahtmisel konkureerida kui võrdsega siis võiks vähemalt ideelisel tasandil proovida mida annaks mittetraditsioonilised lahendid. Meie suurimaks ohuks on vastase soomus. Väited, et lendavad ja pommitavad pareerin juba ette sellega, et isegi jänkid ei ole saavutanud õhust pomme pildudes riigikorra muutust. Olen püüdnud leida viisi kuidas kasutades ära tehnilisi võimalusi meie suurim oht ära likvideerida. See jutt ~10000 mehest vintidega on küll vajalik aga on väga vähe tõenäoline, et keegi alustab meie vastu rünnet kui tema soomusväed koristatakse distantsil ära.
Tuumarelval on kindel heidutav toime aga 1. ma ei näe ühtegi vähegi reaalset võimalust selle hankimiseks ja 2. soovitaks lugeda Jonathan Lynn-i ja Antony Jay kirjutatud raamatust millal Suurbritannia peaminister annab korralduse kasutada tuumarelva kui neid rünnatakse ilma tuumarelvata.
PS Millised oleksid sinu ideed Hillart, moraali suurendamiseks? Jätaks reklaami kui südant pahaks ajava välja…
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Lugedes Hillarti viimast postitust sellest kui oluline on sõdur ja tema tahe midagi teha tuli kohe meelde kui läksin oma KL-i piletile järi ja esimene mida seal istunud mehelt kuulsin oli "kurat ma pean nende vabatahtlikega tegelema".Ootasin siis seal millal pilet kiletatud saab ja kuulasin pikalt kuidas kaks ohvitseri arutavd mingi probleemi üle mis venib juba ei tea kui kaua,probleem oli selles et mingi vene nimega tagalamees kuskil on lihtsalt "pidur" ja ei viitsi asjaga tegeleda!
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Lihtsalt üks väike täpsustus Iisraeli kohta. Ameerika abi on olnud muljetavaldav. Otsene sõjaline abi, ehk siis MITTE laen on olnud kuni 2 miljardit dollarit aastas. Otsese sõjalise abi eest on ostetud kaupa USAst. Nii, et ikka "väike" vahe Eestiga on olemas.
Muuga olen nõus - relvade hankimine jääb peamiselt tahtmise taha. Muidugi raha - ma ei tea kust kohast see Patriodi jutt siia vahepeal tuli. Praegu on Euroopas näputäis riike, kes seda endale suudavad lubada (Saksa, Hollandi USA ühisüksus) ning tuletan meelde, et meie VSHORADi hange (pisike kogus muuseas) läks maksma pea miljard krooni.
Kuid Kruudale kommentaariks - praegu räägivad mõlemad vestluspooled teine teisest asjast. Üks rõhub (klassikalisele) Venemaale, teine pool on lugenud liiga palju igatsugu jama (Crevald jne). Ega see asi keerulisem ei olegi kui tuleb ära otsustada mis meie suurim oht on. Kui on vene siis pole pikalt mõtelda - tuleb Trumm panna ministriks ja käivitada hanked. Kui ohuks on mingid terroristid, sissid ja teab mis siis tuleb rõhuda sellele K-kohukese vennale ehk Kruudale. Ohtlikeim on istuda kahe tooli vahele ning teha nats seda ja nats teist. Samuti tuleb meeles pidada, et üks variant ei sobi teise jaoks. Kui ikka venelane tuleb peale siis tuleb ta konventsionaalsete asjadega - no miks kuradi pärast peaks ta teistmoodi tulema kui tal need asjad olemas on? Ja siis pole meie erimeestega ja täpsuslaskuritega sittagi teha...
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Iisraeli kohta võiks lisada veel spioneerimised/vargused jänkidelt millega keegi teine sellises koguses ei ole hakkama saanud… selle võiks ka liita sõjalise abi alla. :lol:
LP Hjalmar Nelk
niipalju et ma just Venemaa ohust räägin ja mind ei ole ei siin foorumis ega ka kusagil mujal loetu/kogetu suutnud veenda võimes olla edukas 1:10 skaalas vastasega kasutades samu lahendeid kui vastane. Et kui venemaa paneb tankid paneme meie ka. Paneme küll aga miskil põhjusel jääb meil neid tanke alati väheks.
Patriotidega on üks Kapten Trummilik võimalus. Nimelt on need raketid loodud mitte lennukite jahtimiseks (millega saavad suurepäraselt hakkama) vaid rakettide tõrjeks. Kuna on ikka täiesti selge, et sellega hakkama ei saadud (kogemused juba 1991 aastast) siis nüüd võetakse kasutusele uued PAC3 raketid mis nagu pidada hakkama saama. Meil siin aga kõlbaksid nad lennukite tõrjeks nagu laks munadesse! Pealegi on võimalik Ukrainast hankida S-300 patareisid „kokkuleppe” hindadega.
Sellise tähtsusetu ohule nagu terrorism ei viitsi isegi mõelda. Meil on siin külm kliima ja see kas mõni tüüp laseb ennast õhku või lihtsalt sõidab kellegi sodiks purjuspäi autoga ei ole sõjandus küsimus.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Tux,

GPS-i osas on Sul õigus, seda saab segada aga intelligentsetest mürskudest on ka sellised variandid, mis mikrolaineradarite vms aktiiv- ja passiivorienteerumisega ilusasti toime tulevad.

Mehitamata luurelennuk, hoolimata oma suht kõrgest hinnast, on siiski disposable weapon. Segada võidakse neid kanaleid mis on mõeldud reaalajas lennuki juhtimiseks aga data tagasisaatmiseks on palju võimalusi
a) satelliitside
b) lennata segaja kasutusulatusest välja 70-100 km peaks piisav olema
c) segaja peab ikka väga võimas ja laiaspektriline olema, et ta suudaks igasuguse kraami ära segada. Kasutada on ultarlühist kuni millemeeterlaineteni. Madalamal sagedusel on andmeedastus nii aeglane, et pole mõtet
d) automaatne homing. Sõltumata raadiosidest tuleb vennike tagasi või lähemale ja potsatab ise või viskab datakonteineri maha
e) eriti pop - lendab sügavale tagalasse kus pioneerisalk või muidu lojaalne kodanik võtab vastu ja saadab satelliitside kaudu edasi + self-destruction

Pikk jutt sellepärast, et
a) mehitamata lühimaa luurelennuk on peamine meie enda luurevahend tulevases sõjas
b) see on valdkond kus saab Eestimaist oskust ja tehnoloogiat ära kasutada (kui turbojet mootorid välja arvata)

On kellelgi miskit aimdust, mis loom on PT-91
http://en.wikipedia.org/wiki/PT-91
hind ja võrdlus Abramsiga?

Ja kui kaitsetahe end ilmutab, siis on mikihiired mõnuga nõus siia militaari investeerima kuna igasugune baaside loomine on viimane millega nad ise tegeleda tahavad. 30 miljardit eeku ehk siis meie unelmate papp on kõigest 2,3 miljardit dollarit, see jaotatuna nt 5 aasta peale, tiba rohkem kui pool miljardit dollarit - see on ju piece of cake mikide jaoks. Aga tasuta kaasaanne on siis see, et tuleb amerimaa kola osta.

Veel küsimus, et kui Eesti riik toetaks osaluse või laenuga kohalikke rauavabrikante, siis mida oleksime suutelised ehitama? Suurtükid ja soomuse rauaosa on kindlasti jõukohane. Peenemat kraami vist väga ei outsourceta ja ei leiuta.
Viimati muutis araterI, 26 Veebr, 2007 11:48, muudetud 1 kord kokku.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

araterl kirjutas:Tux,
GPS-i osas on Sul õigus, seda saab segada aga intelligentsetest mürskudest on ka sellised variandid, mis mikrolaineradarite vms aktiiv- ja passiivorienteerumisega ilusasti toime tulevad.

Mehitamata luurelennuk, hoolimata oma suht kõrgest hinnast, on siiski disposable weapon. Segada võidakse neid kanaleid mis on mõeldud reaalajas lennuki juhtimiseks aga data tagasisaatmiseks on palju võimalusi
a) satelliitside
b) lennata segaja kasutusulatusest välja 70-100 km peaks piisav olema
c) segaja peab ikka väga võimas ja laiaspektriline olema, et ta suudaks igasuguse kraami ära segada. Kasutada on ultarlühist kuni millemeeterlaineteni, mida kasutada. Madalamal sagedusel on andmeedastus nii aeglane, et pole mõtet
d) automaatne homing. Sõltumata raadiosidest tuleb vennika tagasi või lähemale ja potsatab ise või viskab datakonteineri maha
Lisaksin siia veel laser lingi. Miskil põhjusel kiputakse see ära unustama. Isegi kui tekkivad sihtimis probleemid UAV optika pool siis need peaksid olema lahendatavad. Ja kui kõlbab maapeal interneti vahendamiseks 3km kaugusele saab kasutada ka 10x suuremas kauguses õhus sideks. Segamine ja isegi side avastamine peaaegu välistatud.
araterl kirjutas: Pikk jutt sellepärast, et
a) mehitamata lühimaa luurelennuk on peamine meie enda luurevahend tulevases sõjas
b) see on valdkond kus saab Eestimaist oskust ja tehnoloogiat ära kasutada

On kellelgi miskit aimdust, mis loom on PT-91
http://en.wikipedia.org/wiki/PT-91
hind ja võrdlus Abramsiga?
Lõpuks keegi vaevub mõtlema MEIE võimaluste üle ja Eestis tootmine toodab jõukust meile mitte kuhugi mujale.
Mis idee sul selle PT-91 on? Põhimõtteliselt on ta T-72 kõigi oma õnnetustega ja siin varem välja käidud 3:1 Abramsiga suhe vast ei ole liialdatud.
Sa ei tunne jänkisid. :D Nad võivad täie rahuga 2 miljardit dollarit AMEERIKAS peldikust alla lasta aga kui investeerivad 2 miljonit Ameerikast välja siis on see üks igavene kolgata tee. Pigem käiakse Euroopa sotsialistide poolt riigist välja mineva rahaga hoolimatult ringi.

See mida me toota suudame on ilmselt mõlemast servast. Keskpärase soomusega peaks hakkama saama ja igasuguse softiga (kui inimesi leiame) peaks hakkama saama. Tux võiks täpsustada! Kahurite tootmise aretamine oleks vast liialt keeruline/kallis. Aga mürske suisa tuleks kohapeal toota ja mõne padruniliini võiks ka kusagilt vanakraami laost ära tassida.
Eestis on ka väga „peeneid” asju aga mis meie häda on vähene koostöö. Pigem kakeldakse ja loobitakse üksteisele kaikaid kodaratesse. Eesti on üks kolmest riigist maailmas kus toodetakse Eximer lasereid. Teised kaks on USA ja Saksamaa. Eestis tegeldakse vägagi „peene” allveetehnikaga mis küll ei ole relv aga selle relvaks muutmine ei ole ülemõistuse keerukas jne.
paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas paul »

Sõduri tähtsusest räägiti, 1924. aastal pani üks punase mõtlemisega sõdur kõik Tallinna tankid seisma, meil on praegu venelasi aega teenimas kõvasti rohkem, huvitav-huvitav, millega nad sõja korral hakkama saaks...
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

See millega meie oma viies kolonn hakkama võib saada, sellest saab aimu kui lugeda Venemaa uut sõjalist doktriini, mis ilmus jaanuarikuu "Krasnaja Zvezdas"
Eks partisanivõitlust vaenlase tagalas on ikka vaja: http://www.redstar.ru/2007/01/26_01/1_02.html
Lühikokkuvõte:
- kogu maailm on meie vastu
- nn. oranzid revolutsioonid ohustavad meie julgeolekut
- peame ennast uuesti kehtestama
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Et tulla toime viienda kolonniga, on vaja Kaitseliitu, kui vaadata viimase finantseerimist ja toimuvat, siis ega sellele väga rõhku ei panda. Partisanide vastu ei aita muud kui võimalus igast aknast tina saada.

Aga antud ohusuuna korral tuleb põhioht siiski roomikute lõginal ja reaktiivmootorite mürinal. Seda järgmised 20-30 aastat kindlasti (vähemalt selle ajani kui Külma sõja relvavirnad on utiiliks muutunud). Tegemist on siiski ka praegu maailma suurima tankiarmeega.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

paul kirjutas:Sõduri tähtsusest räägiti, 1924. aastal pani üks punase mõtlemisega sõdur kõik Tallinna tankid seisma, meil on praegu venelasi aega teenimas kõvasti rohkem, huvitav-huvitav, millega nad sõja korral hakkama saaks...
Mäletan kui kaitseväes olin, siis õppes üks venelasest ajateenija uuris rühma ülemalt
Kui sõda tuleb, kas ma võin omade poole üle minna?
:evil:
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

PT91 mõtteid.

T-72
+ kerge (41t)
+ isegi kehva mootoriga kiire
+ tänu väiksusele ja kergusele grupimanöövrid lihtsamad kui Abr/Leop
+ odav (kordades odavam kui Abrams/Lepoard) (ilmselt tuleb Lepoardide peale mõelda, sest enamuse Euroopa ja lähiriikide põhitank on Leopard. Koolitus, second-handi roteerimine, koolitus jms)

- nõrk mootor (780bhp)
- ebamugav
- õhuke soomus
- algeline aktiivsoomus
- kehv FLIR, öönägemine ja nähtavus
- piiratud negatiivne ja ka positiivne laskenurk
- kehv kahuristabilisatsioon
- üldine sisemine paigutus (laskemoon meeskonnaruumis, meeskonnapaigutus)
- nutune automaatlaadija

Ehk siis PT91, nii ka Ukrainlaste T-84 http://en.wikipedia.org/wiki/T-84 tegelevad nende probleemidega innukalt.

Vaadates poolakate tankikomplekti tundub, et lisaks rahale võib ka selles oma kaalutlus olla

* T-72M1 ( 597)
* PT-91 Twardy (232)
* Leopard 2A4 (128)

Leopard-2-d ja T-XX/Leopard 1 suhtes 1:3-le kaitsel?

Siit väike rumal küsimus, et mida kuradit teeb Rootsi pärast oma relvajõudude kohitsemist 280 Leopard2-ga?

Enamus Leopard 2 ostjaid vahetab välja Leopard 1-desid ehk küsimus täiustatud T-72 versus värskendatud Leopard 1? T-72 L1 loovad kogemuse, infrastruktuuri. Poisid saavad mürinast esimese kaka püksi. Hiljem suurema raua võtmine pole maailma avastamine.

Abramsit on peale usa ainult Kuiveit, Saud Araabia, Egiptus, Austraalia. Rootsi ja Kreeka on uurinud ja mitte võtnud.

Ehk ringiga umbes tagasi seal kust Kapten Trumm 2 aastat tagasi alustas. Möla maha, papp letti ja tanke ostma. Soovitan selle teema alguspostitusi lugeda. Päris värskendav.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

araterl kirjutas:PT91 mõtteid.
Möla maha, papp letti ja tanke ostma. Soovitan selle teema alguspostitusi lugeda. Päris värskendav.
Kui korjanduse teed siis võid minuga arvestada aga mitte leopard 1 ja teiste 105mm puhul. Ukrainlaste oma võib isegi tank olla (nad on selle turbiini sealt maha kruvinud ja pannud vana diisli) mis omaalgatuslikult põlema ei lähe.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist