"Tankid EKV-le"

Vasta
Jaan416
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept, 2008 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan416 »

metsaline kirjutas:Et siis Lupardid tulevad ikka vä? :shock:
Seda ei tea, aga nenditi, et tulevad modernsed.
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

Vägev
War, war never changes...
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Pullisitt :-) Keegi on jälle millestki valesti aru saanud.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Ka mina kuulsin, et tankide ost on ettevalmistamisel. Kus suitsu, seal tuld... :D
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

Tahaks loota, et see võimalik tankiostu inf vastab tõele 8). Samas aga senini on KaMin ära põlanud mitmeid rasketehnika soodsaid pakkumisi ja kas enam ongi midagi soodsalt saadaval või tuleb nüüd hingehinda maksta a`la laokonditsioonis ja remontimata Leo1a5 Leo2a4/a5 hinna eest. Ei imestaks kui midagi sellist toimuks, tõmmates veel paralleele minevikus tehtud tehingutega :?.
metsaline
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets, 2008 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas metsaline »

Lahe oleks küll, kui soomustatud Unimogi päält äkki leo 2-te hüpatakse... Tükk tühja maad jääks vahele... Pigem arvan, et esialgu mingit Breznevi aegset kraami tuuakse... Noh nii lastele mängimiseks... Või hoopis needsamad BMP-1ed...
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Unimog ja Leo 2 ei saa teineteist mitte kuidagi asendada, küll saavad nt Unimog ja BMP.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Drax »

kangelaspioneer kirjutas:Unimog ja Leo 2 ei saa teineteist mitte kuidagi asendada, küll saavad nt Unimog ja BMP.
Mul siin tekkis Merkava tankide kohta lugedes küsimus, et miks pole maailmas mindud rohkem seda teed, et tank saaks ka jalaväge lahingusse viia? Merkava IV mahutavat lisaks tankimeeskonnale kas kaks kanderaami (med. variant) või siis selle võrra jalaväge (8 inimest?). Kas selle arvelt on tehtud mingi tõsine kompromiss? Või seob see jalaväe manööverdamist liialt tankidega?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Jalaväe mahutamine lisab tankile kaalu...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9148
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Drax kirjutas:
kangelaspioneer kirjutas:Unimog ja Leo 2 ei saa teineteist mitte kuidagi asendada, küll saavad nt Unimog ja BMP.
Mul siin tekkis Merkava tankide kohta lugedes küsimus, et miks pole maailmas mindud rohkem seda teed, et tank saaks ka jalaväge lahingusse viia? Merkava IV mahutavat lisaks tankimeeskonnale kas kaks kanderaami (med. variant) või siis selle võrra jalaväge (8 inimest?). Kas selle arvelt on tehtud mingi tõsine kompromiss? Või seob see jalaväe manööverdamist liialt tankidega?
Ega see koridor nüüd seal kogu aeg kah tühi ei ole. Enamasti ladustatakse sinna hoopis moona. Pole ju ise Merkavaga sõitnud, kuid ma olen aru saanud, et kui jalaväelasi veetakse, siis tuleb moona vähem kaasa võtta.

Üldiselt on nõndaviisi, et kuna see koridor suurendab oluliselt tanki siseruumi, siis suurendab see kas tanki välismõõtmeid või vähendab soomusega kaitstus ning ei ole seetõttu igas olukorras hea lahendus. Pealegi on ju valdav osa tankidest olnud juba alates Renault FT-17-st sellise ülesehitusega.

Ei saa aga öelda, et Merkava oleks ainus selline. Kunagi oli austerlastel plaanis oma tank luua ja see oli üsna sarnase ülesehitusega. Nime kahjuks ei mäleta.
Jaan416
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept, 2008 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan416 »

Lupus kirjutas:Pullisitt :-) Keegi on jälle millestki valesti aru saanud.
Mees ise ütles seda paarisaja inimese kuuldes.
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Postitus Postitas kulda18 »

Ma ei taha siin väga spekuleerida, kuid praegune KAMINa kantsler töötas aastatel 2001–2004 kaitseatašee Saksamaa Liitvabariigis. Võibolla seadis soojad suhted sisse?
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

MIDA ta sealt Saksmaalt saab? Broneeris aastal 2004 kaks pataljoni Leopard 2-sid, lasi angaari panna ja nüüd tuleb ostab välja?
War, war never changes...
nokkloom
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 03 Nov, 2008 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas nokkloom »

vabandust, aga mis kool see selline oli?

Hmm, loodetavasti saab tankiväkke aega teenima (oleks kasvõi kauem). :P
Jaan416
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept, 2008 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan416 »

nokkloom kirjutas:vabandust, aga mis kool see selline oli?

Hmm, loodetavasti saab tankiväkke aega teenima (oleks kasvõi kauem). :P
Viimsi Keskkool.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist