Üldfüüsiline test

mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Üldfüüsiline test

Postitus Postitas mongol »

Kuda Trummil selle ÜFT’iga lood on?
professional retard
Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Exitus »

Suurema kaliibriga mehed saavad alati läbi. Kuidas sa saadad üfti mitteläbimise pärast mõnest staabist nt peastaabist 20% isikkooseisust reservi. Lihtsam on sobilik spordiinstruktor valida :)
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mongol »

Exitus kirjutas: 23 Juul, 2022 7:42 Suurema kaliibriga mehed saavad alati läbi. Kuidas sa saadad üfti mitteläbimise pärast mõnest staabist nt peastaabist 20% isikkooseisust reservi. Lihtsam on sobilik spordiinstruktor valida :)
Heremi ajal on asjad paranenud. Ennemuiste tekkis sageli küsimus, mis valemiga selline kehamassiindeks vormi kannab..
Aga mind huvitas just kpt Trummi sõnavõttude ja ekspertiisi kontekstis ta enda suhestumine sooritamise, kuigi reservohvotseridel pole kohustuslik võimelda.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

ÜFT

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mongol kirjutas: 23 Juul, 2022 8:02
Exitus kirjutas: 23 Juul, 2022 7:42 Suurema kaliibriga mehed saavad alati läbi. Kuidas sa saadad üfti mitteläbimise pärast mõnest staabist nt peastaabist 20% isikkooseisust reservi. Lihtsam on sobilik spordiinstruktor valida :)
Heremi ajal on asjad paranenud. Ennemuiste tekkis sageli küsimus, mis valemiga selline kehamassiindeks vormi kannab..
Aga mind huvitas just kpt Trummi sõnavõttude ja ekspertiisi kontekstis ta enda suhestumine sooritamise, kuigi reservohvotseridel pole kohustuslik võimelda.
KV süsteemis pole võimalik umbes viimane 15a reservohvitseriks saada ÜFT-d sooritamata. Olen ära teinud täiesti ausalt 190 punktiga.
Sellest küll aega möödas aga siiski.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mongol »

"Siiski" ei päde siinkohal kuidagi - kord aastas vähemalt sooritada ja nii, et igast alast min 60 punkti, siis tekiks ÜFTi osas sõnaõigus..
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis see ühe keskealise ossi tegemine-mittetegemine puutub tänaste 18-a ÜFT-sse?
Teema oli, et kas peaks seda juba gümnas nõudma.
Palju sul endal lapsi on, keda oled sellisesse vanusesse kasvatanud ja kes teeks selle ära?
Minu vanem tütar kehalise tunnis tegi (11. klass) 245 punktile.
Mina seda selles eas tegema ei pidanud, kuid arvan, et oleks ära teinud küll.
3 km jooksin alla 14 minuti, pumpasid ja istesse tõuse tegin puhkamata kumbagi 70 ringis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Madis22 »

Kapten Trumm kirjutas: 25 Juul, 2022 9:33 ... tütar kehalise tunnis tegi (11. klass) 245 punktile...
Naiste 245ga mehed testi tehtuks loetud ei saa, vaenlane aga sugu või vanust ei küsi, kui ta meid tapma hakkab. Miinimum norm peaks kõigile sama olema.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Bonnie
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 23 Mär, 2022 11:57

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Bonnie »

Madis22 kirjutas: 25 Juul, 2022 13:29 Naiste 245ga mehed testi tehtuks loetud ei saa, vaenlane aga sugu või vanust ei küsi, kui ta meid tapma hakkab. Miinimum norm peaks kõigile sama olema.
See eeldaks kutselist armeed, sest ajateenijalt/reservistilt ei hakka meil keegi neid norme nõudma, muidu ei jäägi kedagi ridadesse ehk tänase korra arvates võib vaenlase vastu saata mistahes füüsilise vormiga reservisti. Aga ega ilmaasjata ajateenistuse-reservarmee süsteemi materjali kahurilihaks ei kutsuta.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Chupacabra »

Kaudtule all vahet pole mitu kätekõverdust sa teha suudad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Bonnie kirjutas: 25 Juul, 2022 13:40ega ilmaasjata ajateenistuse-reservarmee süsteemi materjali kahurilihaks ei kutsuta.
Kõike totrust, mida kuskilt kuuldud, ei ole vaja siia postitada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Chupacabra kirjutas: 25 Juul, 2022 13:41 Kaudtule all vahet pole mitu kätekõverdust sa teha suudad.
Neid 300 punkti tulemusi teevad enamasti sellised kilumad vennad, sest harjutuste iseloom annab eelise kergekaalulisemale.
Oli mul kunagi lahingpaariline (kaal nii 50 kg tuuris), kes tegi testi 290 kanti ja mina, kes hädavaevalt üle miinimumi hüppasin, pidin lisaks MG3 kolakale ka laskemoona ise tassima, sest tegelane vaarus juba täis seljakoti raskuse all omajagu. Kott on ju ikka samaraske 120 kg ja 60 kg mehel.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Madis22 kirjutas: 25 Juul, 2022 13:29
Kapten Trumm kirjutas: 25 Juul, 2022 9:33 ... tütar kehalise tunnis tegi (11. klass) 245 punktile...
Naiste 245ga mehed testi tehtuks loetud ei saa, vaenlane aga sugu või vanust ei küsi, kui ta meid tapma hakkab. Miinimum norm peaks kõigile sama olema.
Ma muud ei taha rohkem öelda, et kui tahetakse seda, et kooliajal sporti tehakse, siis peab siin mingi tagant torkiv faktor olema. Senikaua kui seda pole, siis minnakse mugavuse teed ja võib vaid konstanteerida, kuidas füüsis (ja koos sellega tervis) vaikselt allamäge veerevad.

Minu kooliajal pidid sa kuskil "käima" ja enamik käis trennis. Täna ei pea sa kuskil käima ja vabastuse võib lapsevanem ka ise kirjutada (pole isegi arsti vaja). Seega üks lahendus peaks olema kehalise pädevuse hindamine iga haridusastme lõpus. Koos võimalusega tunnistus ära rikkuda. Saab imet näha, kuidas hakatakse tegelema. Hinnataks riigieksamiga sama süsteemiga, st kohalike kehalise õpside joonistatud punktid arvesse ei lähe.

Et õppimiseks ei jää aega jne nutulaul - toon enda mitterepresentatiivse näite. Hakkasin asjaga tegelema 9. klassis alles. Olin päris vedel vend, kes kahe 500 m staadioniringiga päris võhmal. Esialgu käisin jõusaalis (selline uudne asi meil oli) ja sealt värvati mind kergejõustikku. Kodus plaksutati käsi, sest jõusaal oli tasuline ju, aeg oli vaene, spordikool aga oli tasuta. Kuni 9 klassini oli mul tunnistusel kolmepuru. Keskkooli lõpetamisel jäi mul kuldmedalist juuksekarva jagu puudu (üks neli 10. klassis) ja pidin leppima hõbedaga. Kuigi aega jäi vähemaks, siis õpitulemused paranesid. Miks? Küllap õppisin aega säästlikult kasutama ja teiseks 3 korda nädalas korralikku mahvi ikkagi muutis mõistuse teravamaks ja värskemaks, õppisid intensiivselt asjadega tegelema ning vähem niisama mölutama. Minu lapsed käivad kõik trennis igatahes.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
lamba-ants
Liige
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Juul, 2022 14:48
Kontakt:

Re: Üldfüüsiline test

Postitus Postitas lamba-ants »

Kas peaks taas ellu kutsuma VTK normid ja kehalise tundides harjutama granaadiviset, nagu ühe eelmise riigikorra ajal?
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas: 25 Juul, 2022 9:33 Mis see ühe keskealise ossi tegemine-mittetegemine puutub tänaste 18-a ÜFT-sse?
Teema oli, et kas peaks seda juba gümnas nõudma.
Palju sul endal lapsi on, keda oled sellisesse vanusesse kasvatanud ja kes teeks selle ära?
Minu vanem tütar kehalise tunnis tegi (11. klass) 245 punktile.
Mina seda selles eas tegema ei pidanud, kuid arvan, et oleks ära teinud küll.
3 km jooksin alla 14 minuti, pumpasid ja istesse tõuse tegin puhkamata kumbagi 70 ringis.
Ma targutan asjade peale, mida ma ise oskan või ära teen, oli mu algse küsimuse mõte. Ekspert distantsilt olla on lihtne, eriti kui vürtsitada seda oma väidetavate kangelastegudega kahepäevastel õppustel..
professional retard
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Üldfüüsiline test

Postitus Postitas Fucs »

lamba-ants kirjutas: 25 Juul, 2022 16:21 Kas peaks taas ellu kutsuma VTK normid ja kehalise tundides harjutama granaadiviset, nagu ühe eelmise riigikorra ajal?
Jah. Miks mitte?
Granaadi asemel võib palli ja oda visata, kui just see "granaat" liiga kommunistlik mõnele tundub.

P.S.
Need "vtk" ja muud analoogsed muude nimetustega normid on meil olnud mitte ainult "ühe eelmise riigikorra ajal" vaid olid ka EW ajal.

https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... 91#p510291 ja sealt edasi...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 18 külalist