Arvamus ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Sam Beaver »

Sada pumpa reamehele subordinatsioonireeglite rikkumise eest, sada pumpa seersandile ropendamise eest (ülem peab olema meestele eeskujuks, aga mis eeskuju see on?) Ja kakssada sellele tolvanile kes asja üles pani. Ja et meelde jääks siis tervele üksusele kuu aega seadmekeeldu. Aga tänapäeval oleks see vist inimõiguste rikkumine vms. Tegelikult olen ma kusagilt kuulnud et vist ei tohigi kätekõverdisi karistuseks määrata enam. Pidavat jätma kustumatu jälje psüühikasse või midagi sinnakanti. Ma olen ise saand 200 pumpa ja ausaltöelda see mõjus, vähemalt igasugune isu auastmelt vanemale vastu hakata kadus küll ära.
Viha ei pea ja tagantjärele saan aru et asja eest. Ja mingit jäädavat terviseriket ka ei saanud.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Eks see koer ole maetud pigem ikka sinna nutiseadmete kasutusse kui võid seda igalpool sisuliselt kasutada siis ajapikku hakkab see distsipliinile samuti mõjuma.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Sam Beaver kirjutas:Pidavat jätma kustumatu jälje psüühikasse või midagi sinnakanti. Ma olen ise saand 200 pumpa ja ausaltöelda see mõjus, vähemalt igasugune isu auastmelt vanemale vastu hakata kadus küll ära. Viha ei pea ja tagantjärele saan aru et asja eest. Ja mingit jäädavat terviseriket ka ei saanud.
Ega siis kätekõverdused jäta psüühikasse kustumatut negatiivset jälge. Ikka ebaõiglane karistus, emotsionaalne vägivald, kiusamine, võimu kuritarvitamine jätavad templi mällu igaveseks. Sina neid pumpasid ebaõiglusena ei tajunud, vaid nüüd tagantjärgi isegi arvad, et mõjus hästi, seega ei saa olla ka psühholoogilist kahjustust. Võib-olla. Sest inimaju on üsna kaval ja pöörab negatiivsed kogemused vahetevahel positiivseteks mälestusteks, et nendega oleks lihtsam psühholoogiliselt toime tulla. Mingit mõju need kätekõverdused sulle ju ikkagi avaldasid, muidu poleks enam meeleski.

Ma mõistan, et tegelikult käib jutt, kuivõrd lumehelbekesed on praegused ajateenijad, aga minu arvates on väga eluterve, kui võimu liig-/kuritarvitamisele tähelepanu pööratakse. Vägivald ei anna kunagi head tulemust, kui vaadata kasvõi koolitulistajate ajalugu - reeglina on tegemist koolikiusatutega, pikaajalise vaimse ja füüsilise vägivallaga. Sõjaväes oleks see ju eriti ohtlik.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:Ma mõistan, et tegelikult käib jutt, kuivõrd lumehelbekesed on praegused ajateenijad, aga minu arvates on väga eluterve, kui võimu liig-/kuritarvitamisele tähelepanu pööratakse. Vägivald ei anna kunagi head tulemust, kui vaadata kasvõi koolitulistajate ajalugu - reeglina on tegemist koolikiusatutega, pikaajalise vaimse ja füüsilise vägivallaga. Sõjaväes oleks see ju eriti ohtlik.
..daa-daa, meie Eesti kaitseväes käib ju muidugi üks lõputu "võimu liig- ja kuritarvitamine" ning toimub pidev "vägivald" õnnetute emmedest irrutatud lumehelbekeste kallal :mrgreen:
No ei saa ma aru selliste postituste mõttest - et mis seob koolitulistamisi Eesti kaitseväega :wall:

Vahest (kui lihtsalt sitt päev) võiks posti tegemata jätta.................
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kriku »

Minu jaoks ei ole asi lumehelbluses, vaid ikka filmimise faktis.

Jah, reamees käitus valesti. Jah, seersant ei osanud ennast kehtestada ja käitus samuti valesti. Aga igal pool (tööl, kodus, puhkehetkel) tuleb ette, et inimesed käituvad valesti ja siis karjuvad üksteise peale. Klaaritakse lõpuks ära ja elu läheb edasi. Üles filmimine ühtpidi aga võimendab juhtunut ja teistpidi muudab nende käitumist, kes teavad, et neid võidakse iga hetk filmida. Ja mitte tingimata paremuse suunas.

Selline ühiskond, kus ükskõik mis omavahelise jutu või sõnavahetuse või tüli lindistamine ja lekitamine on normaalne, selline ühiskond on värdjalik ja selline käitumismall õõnestab nii distsipliini kui moraali. Seda lihtsalt ei tohi tolereerida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kriku »

Rene Rässa, Tallinna 32. Keskkooli riigikaitseõpetaja: Riigikaitseõpetaja: kas ajateenistus on kannatus või privileeg?

Jutt ju õige, aga jääb pinnapealseks ajalooliseks ülevaateks. Niisuguse targutamisega ei motiveeri kedagi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul oli kodus kõva diskussioon, kas minu kaks puberteedieas tütart peaks minema ajateenistusse. Kuna ma ise olen ka veerand kohaga vormi- ja pagunikandja, siis positiivne eeskuju kodust peaks ju olema. Aga võta näpust. Kohustus midagi teha identifitseerib taolises eas noor kui "probleemi". Pluss mõtteviis (mida aetakse vist koolis söögi alla ja peale) - et MINUL on õigused (ja ülejäänutel on kohustused). Kust see tarkus tuleb, ei saagi aru. Mind kasvatati (ka koolis) küll kohusetunde vaimus - kui kohustus on, siis pea suu ja tee ära. Kohustusi oli tollal palju - vanapaber, ravimtaimed, mingid pioneeritrallid, kohustuslik tsiviilkaitsetrall (olin muide salgaülem ka), kohustuslik 1 trenn või ring jne jne.

Ei teagi, kuidas seda lahendada. Ühest küljest tüdrukute ajateenistusse minek pole nii määrav, teisalt tahaks, et see 8-11 kuud karastust kui tasuta koolitus ikka neile osaks saaks. Eeskuju ma rohkem näidata ei oska, hakkan igapäev vormis käima? Poisi (kes täna on 5-a) saadan nagunii. Aga tüdrukutega on raskusi.

Koolis ma olen näinud analoogset pehmondust. Näiteks katse KL värvata (no tegime ikka täie raha eest seda), tulemus= null.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:… Ei teagi, kuidas seda lahendada. Ühest küljest tüdrukute ajateenistusse minek pole nii määrav, teisalt tahaks, et see 8-11 kuud karastust kui tasuta koolitus ikka neile osaks saaks...
Milleks seda vaja? Kui tüdrukud teevad läbi kogu ajateenija tsükli, siis laieneb neile kohustuslikus korras ka reservväelase kohustused kuni piirvanuse täitumiseni. Üks asi on tore pedagoogiline kogemus, teine asi on olla tulevase emana valmis osalemiseks kordusõppustel. Seda ka siis kui lapsed väikesed. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miskipärast arvan, et poistega taolises vanuses oleks tulemus samatark.
Tüdrukud või mittetüdrukud pole siin niipalju teema.

See, et poistel on ajateenistuse läbimuse % kõrgem, on lihtsalt seepärast, et tüdrukutel on loodud täiendav püssi nurka viskamise võimalus teenistuse esimeses pooles, mida poistel pole.
Sestap sund (ja kaasnev ving) on vältimatu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Kapten Trumm kirjutas: Poisi (kes täna on 5-a) saadan nagunii. Aga tüdrukutega on raskusi.
No ma ei tea, kas tasub kooli ja ühiskonda süüdistada. Kui ma vaatan, kes foorumlastest siinsetele "kõigekõrgematele" pidevalt vastu hakkab ja nende autoriteeti kahtluse alla seab, siis eelkõige Kapten Trumm. Eks lapsed võtavad õppust ja käituvad samamoodi, ei tunnista autoriteeti. 5-aastane muidugi veel usaldab ja kuulab, aga puberteediealised tüdrukud ehk teevad viisakusest näo, et kuulavad, seljataga kehitavad ainult õlgu. Kodus vormikandmises osas ma ütleks niipalju, et miks mitte, kui selline teema sobib, aga vaevalt see nüüd tüdrukutes patriotismi kasvatab.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas ants431 »

Enne otsustamist kui suurel määral
ajateenistus kohustuslik peaks
olema tuleks kriitiliselt üle vaadata
ajateenijate õppe- ja treeningu
kavad.Vale oleks kõigilt võrdselt
nõuda vaid arvestada iga isiku
võimeid. Hea oleks kui ajateenistuses
õpitut saab kasutada hiljem eraelus.
Vähemalt auto juhtimise õpetus
ja juhi eksamite tegemise võimalus
peaks olema kõigil ajateenijatel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Lemet »

Kui ma vaatan, kes foorumlastest siinsetele "kõigekõrgematele" pidevalt vastu hakkab ja nende autoriteeti kahtluse alla seab, 
Rumal jutt suhu tagasi. Ka mina olen siin mõjuagendi stastuses, aga ometi on mul ette näidata aukiri EKVlt eeskujuliku kaitseväelase kasvatamise eest. Ja kui KV oleks suitnud selle veel õige aastaarvuga välja anda... :mrgreen:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Lemet kirjutas:Ka mina olen siin mõjuagendi staatuses, aga ometi on mul ette näidata aukiri EKVlt eeskujuliku kaitseväelase kasvatamise eest. Ja kui KV oleks suutnud selle veel õige aastaarvuga välja anda... :mrgreen:
..lase vabaks, lp ksf :twisted:
See, et sa foorumi adminnile (ilmselt) ei meeldi ning (jumal hoidku) julged aegajalt isegi foorumis oma nime all esinevaid vanemohvitsere vastustada, ei tee sinust veel kuidagi "mõjuagenti" 8)

Aastaarvudest ja nimedest - no ära virise, kord sain ka mina ühe kaitseväesisese tunnuskirja, kus affid oskasid lisaks minu eesnimele ka mu perenime nõrga B-ga kirjutada :shock: :? :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Z03 »

Lemet kirjutas:Rumal jutt suhu tagasi. Ka mina olen siin mõjuagendi stastuses
Siin tuleks teha vahet vastandumisel ja kiusamiskäitumisel. Kapten Trumm küll vastandub, kuid ta ei kiusa kedagi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No ma ei tea, kas tasub kooli ja ühiskonda süüdistada. Kui ma vaatan, kes foorumlastest siinsetele "kõigekõrgematele" pidevalt vastu hakkab ja nende autoriteeti kahtluse alla seab, siis eelkõige Kapten Trumm. Eks lapsed võtavad õppust ja käituvad samamoodi, ei tunnista autoriteeti. 5-aastane muidugi veel usaldab ja kuulab, aga puberteediealised tüdrukud ehk teevad viisakusest näo, et kuulavad, seljataga kehitavad ainult õlgu. Kodus vormikandmises osas ma ütleks niipalju, et miks mitte, kui selline teema sobib, aga vaevalt see nüüd tüdrukutes patriotismi kasvatab.
Mina nt arvan küll, et põhjus on ka koolis ja ühiskonnas. Kooli kohta julgen sõna võtta, kuna olen seal ikka natuke töötanud ja mingi võrdlusmoment on enda kooliajaga olemas. Ma ei soovi kuidagi öelda, et peaksime vene aja tagasi tooma, aga selle vastutuse ja põhjus-tagajärg seose selgeks õpetamisel on minumeelest tollasest suht karmist koolisüsteemist palju õppida. See, mida ma täna koolis näen oleks minu ajal toonud kaasa kindla väljaviskamise või erikooli sõidu miilitsa kongis - meil aga peale väikest kasvatuslikku vestlust lohistatakse edasi. Ja seal polnudki midagi keerulist - vaja on lihtsalt tõsta õpetaja staatus Maxima kassiiri tasemelt õpetaja tasemele vanakooli mõistes ja reageerida karmilt igasugustele üleastumistele. See on ikka räme süüdimatus ja vastutamatus, mis nt gümna lõpetajate hulgas vohab - selliseid vastutustundlikke ja enda tuleviku pärast muretsevaid inimesi on ikka vähemuses. Ka põhjus-tagajärg seose õpetab hästi selgeks (paikapandud) reeglite vastu eksimise korral vältimatult saabuv tagajärg.

Selle pehmotamise ja igal pool enda õiguste nõudmise harjumusega põrkame hiljem igal pool ju kokku - olgu need ajateenijate "kohanemisraskused" Kaitseväes või mingi kummaline Tartu "apell", mis ajab selle tselluloositehase kohta süüdimatult lausvalesid eetrisse. Sõnavabadus? Härjavärssidele on liiga palju vabadust antud ja nüüd on need kasvanud suureks ja kipuvad iga ebameeldiva asja peale sarvedega vehkima.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist