Õppuse Siil reklaamvideod

Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mulle meeldis naese karjatus: "Lemetil on jälle hoog peal!" :D
Aga mulle meeldis hoopis see hulka rohemehikesi seal niiiiimõnusasti nende öiste trasseerite risttules :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas ruger »

Fucs peab hakkama oma videode eest Strateegilise kommunikatsiooni keskuselt Siil 2015 reklaamiraha küsima. Sinna see lisanduv % SKP-st nüüd kulub... Video on hea :) Lemetil koht Siili õppusel juba kirjas :lol:
Veidi elavam kujutusvõime, kui SKK-l toob omakorda paremini ka õppuse sisu välja. Selliseid "amatöörvideosid" on hea näha, kui teatakse kuidas sihtgruppile mõjuda. :) :write:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Fucs »

Muig.

"Reklaami" ja "Presentatsiooniraha" ei saa ainult videomontaaži eest mitte küsida, kuniks kasutad teiste ülesvõetud materjali :D

OT
Seda KVÜÕA vidiot näiteks näidati kooli aastapäeval KVÜÕA-s suurelt ekraanilt väliskülalistele.
Nii, et ma nüüd juba maailmakuulus vidiomiis :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=2TixfHv7zZ0
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Arf »

Manused
PAO_9065.JPG
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas oleeg »

:oops:
Pean häbiga tunnistama, et ma pole neid (ega ka teisi) reklaame telerist näinud. Ma lihtsalt ei vaata seda kasti...
No ja olen ma siis nüüd kehvem?
Siil jah, sunnik, on tulekul. Seda tean küll. Aga seda ilma reklaamita.

Kui keegi tahab midagi reklaamida, siis tuleb ikka reklaam õigesse kohta toimetada. Kui vaja, siis ka vanadekodusse. Reklaam ei saa sobida kõigile korraga ja üheaegselt, inimesed on ju erinevad. Lihtsam on teha erinevas stiilis - et oleks nagu kinos: valikuvõimalus ja puha...

Miks ma kirjutama hakkasingi... Siin vigisetakse küll ühe, küll teise asja kallal. Kõige olulisemaks jääb ikka sisu. Kui seda pole, siis pange või palja p...a diktor teksti lugema - keegi ei kuula. Tehke nagu soomlased või malevlased - kuid sisu peab õige olema.

Kõik ülejäänu on soe õhk ja sabatõstmine.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Arf »

oleeg kirjutas::oops:
Pean häbiga tunnistama, et ma pole neid (ega ka teisi) reklaame telerist näinud. Ma lihtsalt ei vaata seda kasti...
o
Häbi tunda pole mõtet. Teleris pole ka ühtegi reklaami olnud.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui keegi tahab midagi reklaamida, siis tuleb ikka reklaam õigesse kohta toimetada. Kui vaja, siis ka vanadekodusse. Reklaam ei saa sobida kõigile korraga ja üheaegselt, inimesed on ju erinevad. Lihtsam on teha erinevas stiilis - et oleks nagu kinos: valikuvõimalus ja puha...
- aga äkki ongi reklaam õiges kohas. Äkki pole sina üldse see, keda Siilil näha tahetakse ja seepärast neid sinu infokanalites polegi. Näiteks ega mina neid eriti näinud pole ja sihtgrupp ei ole mina ka kindlasti mitte.
Ära nüüd võta seda nii, et Sind pole üldse vaja. :)
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Larry »

Kõige olulisemaks jääb ikka sisu. Kui seda pole, siis pange või palja p...a diktor teksti lugema - keegi ei kuula.
Vaat siin sa oleeg minu arvates eksid :wink: . Elu on näidanud justnimelt seda, et "palja p...a" on võimalik midaiganes reklaamida! Kuna sa telekat ei vaata, siis ehk oled märganud trükireklaame, kus kõige erinevamaid asju promovad... noored kenad neiud! No ja kui veel midagi harjumuspärasest rohkemat peaks piltidelt/ videost paistma, siis on tähelepanu ka hüppeliselt suurem! :D Ei teagi kohe, kas "Siili" promomisel on strateegiline viga tehtud, sest see "paljas p...e" peaks ju eelkõige huvitama just seda "Siili" sihtgruppi e. noori mehi... :mrgreen:

P.S. Kui keegi juhuslikult aru ei saanud, siis eelkirjutatu oli mõeldud naljana. Mulle isiklikult meeldib Fucsi klipp rohkem, kui see ametlik "Maleva"- teemaline.
talas
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 08 Juul, 2007 21:28
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas talas »

Maleva teemaline oli hea, läks sihtgrupile ilmselt peale.

Veidi teistsuguse lähenemisega reklaamklipp jookseb kinodes enne teatavaid filme. Kah sellises huumorivõtmes, kus erinevate ametite esindajad on omal tööpostil ja kogevad siis lahingulisi flashback'e justkui Siili ootuses. Ma täpselt ei mäleta kogu sisu enam, aga sõnum oli justkui ka see, et vaheldust tööst on vahel vajalik kogeda.
NGolf
Liige
Postitusi: 3035
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas NGolf »

Saage tuttavaks filmi "Taistelukenttä" (ja veel poolesaja teise Soome Kaitseväge tutvustava filmi) autoritega, kuueliikmeline rühm, juht tsivilistist Irma Nyfors, teevad iga aasta 5-6 filmi ja rühma aastaeelarve 100 000 euro kandis. "Taistelukenttä" oli muidugi suurem projekt, aga ka nende lühemad filmid võidavad oma ala festivalidelt aina auhindu. Viimati sai tunnustust "Maavoimien uudistettu taistelutapa" filmiga Itaalias: parim hariduse-alamkategooria film Italian International Defence Film Festivalil.

Eelarvet aitab madalal hoida pidev väliõppustel toimuv salvestamine Combat Camera-meeskonna poolt (midagi sarnast meie Sõdurilehe videotiimiga, koolitatakse iga lennu ajateenijatest välja ja hiljem lahingute ajal ongi nende ülesanne liikuda lahingüksustega kaasas ning toota kvaliteetset videomaterjali). Nii pole filmide jaoks vaja lavastada lahingustseene, vaid saab kasutada õppustel filmitut. See Itaalias auhinnatud film muide oli samuti ajateenijate rühma poolt tehtud.

http://nyt.fi/a1305900813836
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eks raha määrab nii mõndagi, kuid meie vastavad reklaamfilmid on seni kaunis amatöörliku olemisega olnud (kuid mis salata, needki on paremaks läinud).
Võibolla on targem makstagi kord 100 000 eurot mingi pikka aega kestva suurteose eest a'la Taistellukentta (mille materjalist saab hiljem kombineerida) kui toota sama raha eest mitu, kuid lühikese elueaga klipikest. Viimast, Malevast laenatut võiks soomlaste filmide taseme kõrval iseloomustada kui esimese kursuse tudengite tehtut.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Arf »

Üks räägib aiast ja teine (aia)august. Trumm võiks muidugi vähem targutada teemadel, millest ta mitte midagi ei jaga. Üks asi on maksimaalselt minutiline (aga parem kui 30 sek) reklaamklipp ja teine asi on 20+ minutit õppe/propa/ringvaate film.

Täienduseks. see on reklaam: https://www.facebook.com/video.php?v=15 ... =3&theater

Soomlaste oma ei kuulu reklaami kategooriasse. Jah, propageerib (ja reklaamib) Soome kaitseväge, aga ei ole reklaam.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas oleeg »

Martin Herem kirjutas:
Kui keegi tahab midagi reklaamida, siis tuleb ikka reklaam õigesse kohta toimetada. Kui vaja, siis ka vanadekodusse. Reklaam ei saa sobida kõigile korraga ja üheaegselt, inimesed on ju erinevad. Lihtsam on teha erinevas stiilis - et oleks nagu kinos: valikuvõimalus ja puha...
- aga äkki ongi reklaam õiges kohas. Äkki pole sina üldse see, keda Siilil näha tahetakse ja seepärast neid sinu infokanalites polegi. Näiteks ega mina neid eriti näinud pole ja sihtgrupp ei ole mina ka kindlasti mitte.
Ära nüüd võta seda nii, et Sind pole üldse vaja. :)
Mis seal salata, olen ennast ikka seni "parimais aastais" olevaks pidanud... Aga kuna kutset pole ega tõenäoliselt ka tule siis... Siis saadan esmasündinu sõjaväkke. Kaua see lapsepõlve pikendamine tal käib... Muidu saab koolist enne tohtri kätte kui sõjaväkke jõuab. Käib, näeb maailma ja saab meheks. Muidu ainult mõtleb, et on mees. No ja kui temagi Siili ei näe - on ise süüdi!

Aga klipid on head!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üks räägib aiast ja teine (aia)august. Trumm võiks muidugi vähem targutada teemadel, millest ta mitte midagi ei jaga. Üks asi on maksimaalselt minutiline (aga parem kui 30 sek) reklaamklipp ja teine asi on 20+ minutit õppe/propa/ringvaate film.
Täienduseks. see on reklaam: https://www.facebook.com/video.php?v=15 ... =3&theater
Soomlaste oma ei kuulu reklaami kategooriasse. Jah, propageerib (ja reklaamib) Soome kaitseväge, aga ei ole reklaam.
Arf puristab jällegi huupi.

Kordame siis üle:
Võibolla on targem makstagi kord 100 000 eurot mingi pikka aega kestva suurteose eest a'la Taistellukentta (mille materjalist saab hiljem kombineerida)
Igast Soome KV filmi materjalist monteeritakse mitte eriti suure rahakuluga kokku sama mõjuv reklaam kui seda soovid, Maleva lõikudest seda ei saa ega hakka saama. 10, 5 või 25 sekundit, küsimus on videomaterjali mõjuvuses. Maksab kvaliteetse materjali filmimine, mida taolise pooletunnsie filmi kohta tuleb teha palju-palju tunde.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Õppuse Siil reklaamvideod

Postitus Postitas Arf »

Ja Trumm räägib diletandi juttu segatuna demagoogiaga.

Malev on omaette teos ja sellest klippide kasutamine ei võrdu nullist reklaami tegemisega. Malevast (ja teistest tuntud filmidest, nagu näiteks Kevade) võetakse konkreetseid lõike sellepärast, et need on inimestele tuntud ja luuakse teatud analoogia. Üks filmike kaitseväelisest tegevusest ei saa sellist märgilist tähendus kui üks populaarne film. Seega ei tööta kindlasti mõte, et "teeme ühe suure kaitseväeteemalise filmi, kus on sees palju väikseid filme ja siis kui vaja, siis võtame sealt vajalikke klipikesi." Kui nii tehtaks, oleks see samasugune "amatöörlus", milleks Trumm siin Maleva kasutamist nimetab.

Nullist tehakse sellist reklaami nagu mu eelmises postituses. Aga sellise nullist tegemise juures ei ole mõistlik kasutada varem valmistatud ja mis veel hullem, varem juba monteeritud materjali.

Ehk puust ja punaseks - reklaami ei tehta varem ja üldse teisel eesmärgil filmitud ja lõigatud materjalist. Välja arvatud juhul kui see varem valminud teos on saavutanud mingi märglise tähenduse.

Kas ja mida Malev tähendab, see on üldse teine teema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist