Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

... on osa kaitseliitlasi kes käivad väljas üle nädala ja panevad ka oma raha alla kogu üritusele ja võibolla naljalt tormile ei tulegi kuna seal saab sõda läbi kell 2300 ja siis on öörahu, sõdur peab ju magama. 

Kood: Vali kõik

ja sinu arust ilmselt peaks kaitseliitlane jooksma rootsi rauasaega mööda metsaalust ringi? 
vaata, probleem ongi kaitseväelaste irvitamine kaitseliitlaste üle, nagu oleks kaks eraldi ettevõtet eks. 
Veike kommentaar selle asja juurde.
Ma nimelt mainisingi, et mingi osa siiski on selliseid MEHI ka KL-s. Aga see pole enamus.
Muideks, ma pole mitte ainult kaitseväelane, vaid ka 1990-st KL-s. Ja seda mitte vaid nimekirjas,

Aga vastus sinu küsimusele. JAH, ma arvan tõesti, et heale kaitseliitlasele on see meie AK väga hea relv. Heale kaitseliitlasele on ka tavaline kolblukuga vintpüss hea relv. Oleks vaid see relv õige mehe käes.

Üks illustreeriv lugu kah siia juurde.
1991. aasta augustis, kui oli vaja malevaga tegusid tegema minna, sai kuulutatud välja häire. Noh, umbes 80% arvestuslikust koosseisust oli kohal kah. JA iga päev oli kohal. Õnneks tookord töökohad seda puudumist aktsepteerisid.
Tulemata jäi vaid üks rühmaülem, kellest seda kohe mitte kuidagi ei oodanud. Oli ta ju kogu aeg sõnades nii-ii suur patrioot, et anna aga olla ning armastas kangesti vormis ja relvaga ringi poosetada.
Mis siis pärast selgus. Nii kui see Moskva-mässu info teatavaks sai ning maleva häire välja kuulutatud oli, oli see mees hullunud silmadega naabrimehe poole tormanud (kah kaitseliitlane, kui ikka see päris), lõua värisedes segast juttu ajanud põgenemisest ja venelaste tulekust ning seejärel kotid-kompsud autosse visanud ja kummide vilinal kadunud. Kuhu? Krt teda teab. Igatahes välja ilmus ta alles 2 nädala pärast.
Noh, Kaitseliitu tal muidugi enam asja polnud.
Vaat, sellised "kaitseliitlased" olid ka tookord olemas. Ja on ka praegu. Arvan õigustatult, et seda malli suuresuulisi "liitlasi" on praeguses KL-s vägagi oluline osa. Nii oluline osa, et see kogu süsteemi p..se keerab.

Ja nüüd veel üks märkus, kui võib.
Teadupärast moodustab kogu sõjategevusest reaalne ja aktiivne lahing vaid murdosa. Ülejäänud aeg kulub tegelikult ootamisele. Ootamisele siin ja seal ja kolmandas kohas. Ning allumises käskudele.
Ja kui mõned kodukootud Rambod arvavad ennast nii targad ja terased olema, et täidavad käske vaid valikuliselt ja igasugust ootamist ilma järelemõtlemiseta vaid molutamiseks nimetavad, siis ... Siis parem olgu sellised kaitseliitlased olemata. Neid ei saa usaldada.
Kui õppusel on käsk oodata, siis oodatakse; kui on käsk puhata, siis puhatakse.

Kui küsid, et kust ma seda kaitseliitlaste osa Tormidel nii hästi tean, siis endise aktiivse ja nüüd enam mitte just väga aktiivse (teenistuse tõttu) kaitseliitlasena, olen ma neljal Tormil hindajana viibides ka Kaitseliitu eriliselt silmas pidanud. Kuigi, jah. KL hindamine polnud üldse minu ülesanne.

Näiteks olen ma raudselt kindel, et näiteks kui panna hüpoteetiliselt vastaspoolustel II MS-aegne suvaline lahingukogemusega, kuid kehva relvastuse ja varustusega, eesti politseipataljon ja praeguse Kaitseliidu samas suurusjärgus üksus, siis ... Kas on mõtet jätkata? Ma arvan, et pole kahtlust kes kelle eest kiiremini plehku saab. Tänu oma suhteliselt heale motoriseeritusele jääks praeguse KL üksuse kohalolekut meenutama vaid kummidest segitrambitud murukamar ja silmapiiril lehviv tolmusammas. :lol:

Ja ma ei arva, et kaitseliitlane peaks AK-ga mööda metsa RINGI JOOKSMA. Ma arvan, et see kaitseliitlane peab oma relva kasutama õppima. Ja hästi kasutama õppima. See on võimalik, kui möla pidada ja oma relvasse lugupidavalt suhtuda. :twisted:

Ning samuti tahan ma öelda, et ei mingit mõnitamist kaitseliitlaste üle kaadrikaitseväelaste poolt. Pisut tigedaks teeb lihtsalt see ennasttäis kaitseliitlase olemus, millele mingit õigustust pole ja mis asjade tegelikuks muutudes sisutühjaks osutub. On olemas ka teistsuguseid kaitseliitlasi, kuid nemad ei praali ja saavad (olen kindel) ka AK-ga tegusid teha. :twisted:

Aga ikkagi olen ma seda meelt, et isegi vintpüssidega relvastatud kaitseliitlased (kes seda ka selle õiges mõttes on) on peajagu üle kuitahes kõrgtehnoloogiliste relvadega varustatud mölalõugadest.
Ei tee suuresuulisest Maarjamaa Rambost meest kuitahes kõrgtehnoloogiline relv. Sellest hävitusmasinast, millise moodustab relv ja mees, on see esimene täiesti teisejärguline.

Ja ära arva, et ma seda kõike kellegi või millegi üle mõnitamise sihiga siin kirjutan. Ikka tõsisest südamevalust Kaitseliidu pärast, sest ma tean kahjuks asjade tegelikku seisu.

Minupoolne provokatsioon? Võib-olla. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Saad aru hillart - kontseptsioon on selline. Iseenesest on ju tore vaadata kui automaadil on taskulamp ja muu mustlase pulmavankri kraam küljes? Tühja sellest et soldat sellega lasta ei oska ja 300m peale märklehte ei kipu tabama. Las ta siis jääb pikamaa duellis kolmeliinise mosinaga peale tolle teist lasku kaotajaks, peaasi et oleks moodne ja euroopalik.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

olen hillarti viimase jutuga nõus, neid wannabe"sid on piisavalt kuid on palju asjalikke mehi, kes lihtsalt vaevlevad motivatsiooni käes, kuna kaader on lihtsalt mölakad.

kaitseliitlastele on väääga palju südamele panna, alates vormikandmisest kuni allumatuseni, kuid need üksused kes toimivad ilusti ja ajavad asja, neid PEAKS toetama kaader ja sebima kõike mis neil vaja, ma ei viitsi ennast närvi ajada... 8)
paraadil näeme, raisk
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

canislupus kirjutas:Saad aru hillart - kontseptsioon on selline. Iseenesest on ju tore vaadata kui automaadil on taskulamp ja muu mustlase pulmavankri kraam küljes? Tühja sellest et soldat sellega lasta ei oska ja 300m peale märklehte ei kipu tabama. Las ta siis jääb pikamaa duellis kolmeliinise mosinaga peale tolle teist lasku kaotajaks, peaasi et oleks moodne ja euroopalik.
taskulamp??? võiks jääda pigem mingiks k-komando teemaks, samuti laserid, ainuke asi mida võiks huviga uurida, oleks optika ja kokkulükatav kaba.
paraadil näeme, raisk
Gordon
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 22 Jaan, 2007 15:46
Kontakt:

Postitus Postitas Gordon »

hillart kirjutas:Kahjuks on ka neid kaitseliitlasi Tormidel nähtud. Neid samuseid kellele nüüd neid hüperrelvi himustatakse, mängukannideks.
Bravuuri ja vaprust on neil seni jätkunud vaid seni, kuni kõht täis, soe, kuiv ja raske ei ole. Kui kas või üks komponent neist 4-st mängu tulnud on, on kogu patriootilisus kadunud.
Ja seejuures tuleb simas pidada, et Tormidele tuleb reeglina ikka KL paremik. Muidumehed, kes vaid nimekirju pikaks ajavad, neid sa Tormil juba ei näe.
Saate siis aru, kamraadid, miks pole mõtet kaitseliitlastele lambist mingeid erilisi ja kalleid torusid kätte anda.
Mees, see oli nüüd küll tiba ülekohtuselt öeldud. (Või oligi provokatiivne sõnavõtt?!)

Aga noh, muu sinu poolt "tuunimise" kohta öelduga võib suht-koht nõusse jääda.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

Tegelikult on iga relv hea, lihtsalt erinevaid relvi tuleb erinevalt kasutada - valida sobiv taktika, kasutusviis. Ka vana SKY võib võistelda SARiga, kui seda õigesti kasutada. Kumb peale jääb, ehk, kumb on parem, sõltub juba meestest.

Meie relvaks on AK4 ja me peame seda relva kasutama nii, et saaks maksimaalselt just selle relva parimad omadused effektiivselt ära kasutatud. Usun, et õige taktika korral on AK4 kalassimeeste vastu hirmuäratav relv ("väike kahur").

Kombeks saanud kiunumine ja AK4 sõimamine on ju tegelikult iseenda ja ka teiste motivatsiooni süüdimatu allakiskumine. Kuivõrd sõduri usaldus oma relva vastu on üks olulisemaid moraali hoidjaid, siis võib võõrluure ainult käsi hõõruda, et näe, Tšuhhnaad teevad praegu iseendale ära. Aga eks iga vaba rahvas on oma saatust väärt (700a. orjapõlve!).
Eks ta ju on, et kõik mehed ei ole suured ja tugevad, mõned on pisikesed, nõrkade kätega ... aga ega kõik ei pea ka laskurid olema on ka muid ameteid....
Teen ettepaneku avada uus teema, kus AK4 ja KSP võetakse kiitmiseks :)

Tuunimisest niipalju, et ootaks ära, mis tulema hakkab ja siis vaataks mida külge jätta, mida kõrvale visata. Väga tunnen huvi 3x punatäpi vastu - eks näe siis.
Sisselükatav kaba teeb relva ainult natuke lühemaks, küll aga hakkab see L õlatugi ilmselt igalepoole taha kinni jääma, samas kaob ära kabas olev amortisaator, mis lasku pehmendaks. On olemas ka kokkumurtavaid kabasid, mis teevad relva maksimaalselt lühemaks ja saab tulistada ka kokkumurtult.

Väike mure on, teades riigihangete praktikat, et AK4 suurim eelis, ehk 0 kroonine hind, võib nüüd ära kaduda ja tagantjärgi võime avastada, et selle raha eest oleks võinud juba 2500 tk midagi päris tõsist soetada.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Kõikvõimalikud patareidega töötavad vidinad on minu väära arusaama järgi reaalne oht - inimene muutub mugavaks ja sellest järgmine samm on häirete korral saamatus. Nõrga suurendusega (laia nurgaga!) optika mis võimaldab samal ajal ka tavalist sihikut kasutada - miks mitte?
Ent kui siin juba 700 aastast orjaööd mainiti, siis ei saa mitte vait olla. Saage aru ükskord et toona oli selline ilmakord lihtsalt - nii nagu meil nii ka mujal maailmas. Ei ole sedasi et supp on ühes kausi otsas paksem. Tõenäoliselt 500 aasta pärast hakatakse rääkima-kirjutama kuidas vara hommikul kell 7 mindi tusaselt tööle hirmust pangalaenu ees ning kuidas maksuamet viimase võttis. Toona oli kirik ja ketserlus, täna on liidud ja holokausti eitamine. Asja sisu ei ole ju muutunud või kuidas?
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

hillarti jutuga relvastuses ja kaitseliitlasest olen nõus. KL-is on palju häid ja võimekaid mehi, kuid väga palju on ka vähese lahinguvõimega ballasti. KL põhiprobleem on vähene praktika ja madal koostöö- ning juhtimisvõime (mis tulenevad samuti vähesest praktikast).

Mis puutub käsirelvadesse, siis pisut ebapraktilne, aga täiesti ebamilitaarne on lähenemine, et iga käsitulirelv sobib mingisse x olukorda, sest lahingutegevuses me ei saa valida olukordi relva järgi, vaid olukord valib meid ise ja meil peab olema antud olukorrale (olukorrast rahuldavalt välja tulemiseks) sobiv relv.
Võitlejal peab olema selliste omadustega käsirelv mis sobiks võimalikult paljudesse tõenäolistesse lahinguolukordadesse.

1. ms on läbi. Kui vajame relva võrdselt lähivõitluseks 25-75m ja laskmiseks 200 m peale, siis loomulikult "oma särk on ihule lähemal". 300 m pealt on lahingus liikuva ja end varjava märgi tabamine üsna kahtlane. Paljud siinviibijatest saavad 300 m pealt (AK-4 -ga) esimese korraga 5 sek jooksul tabamuse rohekasse peakujusse või rinnakujusse maastiku taustal? Teine küsimus oleks, et palju Te väliõppustel (kompanii+) üldse olete vaenlase võitlejat läbi automaadisihiku vaadanud ja kui kaugelt?

Mulle on õpetatud, et tulevahetused algavad jalaväe laskurile uurimuste järgi u 150 m pealt. Kaugemale sageli meie maastikus nägemiskaugus ka ei ulatu ja sealtmaalt edasi teevad tööd juba (NB! mõlema osapoole) tuletoetusrelvad.
9x19 omadused jäävad 100-150 m peale nõrgaks, kuid 5,56x45 ja 5,45x39 on täiesti piisavad. Kui mõtleme siinjuures ka tänapäeva lahingu kiirele arengule ja liikuvusele, siis ei tohiks käsirelv meil pärssida maksimaalse pingutuse rakendamist kiirele liikumisele (näit võsas jooksmine, roomamine) ning samas peaks olema piisavalt ergonoomiline, võimaldamaks kiiret tuleavamist ootamatus olukorras.

Sõjalise edu (efektiivsuse) saavutamiseks kasutatakse alati ära kõik olemasolevad võimalused. See puudutab nii võitleja riietust, varustust, füüsilist ja vaimset vastupidavust, relvastust, kui muud tehnikat.

Miks tavalisel võitlejal taskulampi vaja on, saan aru, kuid miks võitlejal taskulampi automaadi küljes vaja on, ei oska pakkuda. Äkki oleks lihtsam kinnitada mõni latern otse kiivri laele? Raua alune püssigranaadiheitja on muidugi üsna asjakohane, kuid teeb relva raskemaks - seega pole vaja igaühele.

Lõpetuseks.
Mina AK-4 patrioot pole kunagi olnud ja minu meelest pole väga vahet, kas sinna midagi juurde kruvida või ei. Mind huvitab selle tehingu hind. AK-4 ise on vist arvel 7500 EEK kompl. 2500 relva on riigikaitse seisukohast igatahes üsna fiktiivne arv, mis võrdub kas 1 aasta lennu ajateenijatega või kasulike kaitseliitlaste koguarvuga.
Huvitav, palju oleks selle eest saanud uuemaid 5,56 automaate?
Minu eelistus ei ole maailma moodsaimad "mänguautomaadid", kuid võiks olla tavapärane kalašnikovi süsteem ja kokkupandav kaba. Vist ka soomlased teevad Valmetist (M-76) taolist varianti, aga küsimus muidugi hinnas.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

viiking kirjutas:No üheselt muidugi ei saa võtta et mugavust vaja pole kuid...lihtsalt olen ja jään vene relvade pooldajaks ja teiseks on moona vastaselt hulgi saada, pole sõltuv. Asjata ju KALASH üks parimaid ju pole!
Tore, et foorumil ikka ka koomikuid on. Aga, Viiking, ära jää seisma poolele teele - räägi meile ka Mart Laari sigadustest "iisraeli vanaraua" ostmisel jms!
Kui aga tõsisemalt, siis olles mõnda aega, siin ja seal seda nn "kalashi" kasutanud ja siis esimest korda Galil'i kätte võtnud ja sellest lasknud ... no tunne oli umbes selline nagu pärast Zhigulli mersus talda anda :-)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vaikne Laskur
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 23 Jaan, 2008 18:24
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas Vaikne Laskur »

Galil on koopia Soome RK-62 / 76 / 92 / 95
Siin on paar pildi kuidas laskurid on Soomes oma RK tuuninud:

http://www.postimage.org/aV1fZmVS-dce1d ... fb14fd.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v249/ ... G_0651.jpg
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

emotsionaalsus

Postitus Postitas UR »

Ebaproffesionaalne emotsionaalsus on liiast.

Vot saab nähvaka shidasti öelda ja kohe on parem? No ma siis ytlen kahh söda sekka.

1. Opika on vajalik. Ja optikaga laseb keskmine laskur täpsemalt. Tassitava moona hulga suhe augustatud vaenlasega muutub paremaks.
2. Mis kolblukk???? POLT LUKK. Ja on hea asi. Tema eakaaslastega söditakse tänapäevani. Aga Maxim kuulipildujaid ärme vöta, eks? Vöi kui, siis sina tassid.
3. Segeid olid kenad asjad lähiöhutörjes. 30 aastat tagasi!!!! Kahju kyll aga aeg on edasi läinud ja ka need vajavad tuunimist. Kui öelda et selgroog - see on sama hea kui öelda et objektikaitse on riigikaitse alustala. No ei ole kyll!
4. Ahh et kaitseliitlane peab öppusel Oootama ?????? Mida ootama ? Keda ootama? Milleks ootama? Ma vöin kodus kahh oodata!!!! Kui mehed tulevad öppusele, siis peab asjaga tegelema - mitte ootama!
See et mehed on vabatahtlikult kohal ei tähenda seda et molutama peab. Siin on yks pöhjus miks öppusel käimise peaks tasuliseks tegema. Kasvöi selle jaoks et aru saadaks mis maksab yhe ryhma yks tund ootamist!!! Räige, aga nii 15000 krooni maksab- Ja seda on vabatahtlikud saanud niipalju et ei ole ime, kui kisa lahti on kohe, kui asi sedamoodi löhnama hakkab.

Kokkuvöte: Klähvimise asemel räägime asjadest nii nagu on. Ilma emotsioonita. Siis on vestlusest kasu ja saame saadud teabega miskit asjalikku pihta hakata.

Seda - Yks on loll ja teine on laisk ja mina pean yksi rabama - juttu ei tahaks kuulda.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Ma ei viitsi vaielda, paljud annavad talda siiani ladadega ja edukalt, mis puutub siia mers v bemm, igalühel oma eelistused! Ja edukad võivad olla ka mõlemad ja ka mõlemad autod võivad maja ees seista!
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Hillart,
Võrrelda kaitseliitlasi lahingutulest läbikäinud kogenud meestega ja öelda, et KL on selle kõrval jama, ei ole sugugi õige ega aus. Kas tahad öelda, et ajateenistuse noored kutid või reservistid, kes samuti lahingutules pole olnud, on millegi poolest paremad?

Üksikute näidete toomine neist kaitseliitlastest, kes püssi põõsasse on visanud, on mõtetu ja ei vii kusagile. See näitab hoopis, et ülejäänud 80%, kellest sa rääkisid, on sedavõrd kõvemad vennad.

Kaitsejõud on üks struktuur, kuhu kuuluvad nii kaitseväed kui kaitseliit. Miks vastandad neid? Pigem imesta, et peale aastaid ignoreerimist ja vaeslapse ossa jätmist KL-is veel üleüldse mehi on ja toeta neid.
Kasutaja avatar
Wardog
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Juul, 2007 11:08
Asukoht: Rootsi
Kontakt:

Postitus Postitas Wardog »

Siin on yks näide Rootsi uptuningust Ak4;, mida pöhiliselt kasutab Hemvärnet ja SSG (särskilda Skydds Gruppen) . Tavaline AimPoint Red- Dot. Rail ja AimPoint kokku maksis relva pealt umbes 4000 Seki. Hea sihik ja ja saab kiiresti lasule, ja samas on ka funktsionaalne ning veekindel.
http://homepage.mac.com/soldat/PhotoAlbum13.html
Furor idioticus
Panzerdivison "MARDUK"
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Mis puudutab nn "taskulampe", siis AK-4-dele esialgu neid ei hangita. Teiseks, asja õige nimetus on taktikaline lamp, ning tavalise tsiviilkäibes oleva taskulambiga on tal üsna vähe tegemist. Selle lambi peamine funktsioon seisneb selles (professionaalid, parandage mind kui vaja, ma oskussõnu eriti hästi ei tunne), et kasutades kiivri külge kinnitatavat öövaatlusseadet, keeratakse lambile ette teatud filtrid, mis läbi öövaatlusseadme vaadates toimivad lisavalgustina, ainult et palja silmaga pole midagi näha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist