Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

:wink:
Et ma nagu ei ole otseselt oma eelnevas postis kuidagi keelanud viljakat keskustelu ... Ja kuidas saaksingi...
Siin teemas nagu peaks olema juttu ikka UUTEST KÄSIRELVADEST. Enamik siin jahuvad mingi eelmine sajand ja kui ma viskan pisikese vihje millestki moodsast, siis reaktsioon on null ja pigem negatiivne.
Minge mehed sinna II MS teemasse jahuma, Selle threadi nimi on ikka UUED KÄSIRELVAD. :mrgreen:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
AlexV
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 18 Mär, 2014 20:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas AlexV »

Kulibin kirjutas::wink:
Et ma nagu ei ole otseselt oma eelnevas postis kuidagi keelanud viljakat keskustelu ... Ja kuidas saaksingi...
Siin teemas nagu peaks olema juttu ikka UUTEST KÄSIRELVADEST. Enamik siin jahuvad mingi eelmine sajand ja kui ma viskan pisikese vihje millestki moodsast, siis reaktsioon on null ja pigem negatiivne.
Minge mehed sinna II MS teemasse jahuma, Selle threadi nimi on ikka UUED KÄSIRELVAD. :mrgreen:

Mis on ühele vana on teisele uus.
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas madiss »

Kapten Trumm kirjutas:Mõni mees ei näi teadvat, et relvaõppe, sh ümberõppe juurde kuulub ka relva lahtivõtmise ja koostamise drillimine+hooldamise õpe, mitte ainult salve kinnitamine ja vinnastamine.
Seda kõike pole mingit moodi võimalik tunniga selgeks teha.
Sarnased eestikeelsed õppevideod võiksid Youtube -is olemas olla kõigi EKV-s kasutatavate käsitulirelvade kohta...

https://www.youtube.com/watch?v=XLx8ZNjiqBU
vipu
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 03 Apr, 2006 1:43

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas vipu »

Kui ma 90ndate keskel ajateenistuses olin, siis tollal käisid meie pati n. leitnandid soomes väljaõppel. Kui meie käisime polügonil laskmas, kõigile anti 30 padrunit, siis pärast kasarmus alati nühkisime oma relva poolteist tundi. Nüüd need soomes tulnud leitnandid rääkisid kuidas soomes asjad käisid. Peale nö kuiva laskmist, kui ei käidud kusagil poris roomamas, lihtsalt kasarmus õlitati relvad ja mingile nühkimisele aega ei kulutatud, Relv läks kappi ja sõdurid tegelised muude ülesannetega. Kui palju meie seda paarisaja eurost galilli pidime nühkima :dont_know:
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

Ok, lõpetaks nüüd selle nühkimise ja ütlen siinkohal, et kvaliteetrelva nühkimine on onanism. :wink:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas madiss »

Järgmise aasta kaitse-eelarve on 481 miljonit eurot, 2.19% SKP-st. 2 miljonit eurot läheb Scoutspataljonile uute automaatide hankeks, milline uus automaat olema saab?
Poolteist aastat on kaitsevägi katsetanud erinevate relvatootjate automaate valmistudes järgmise aasta käsitulirelva hankeks. Kaitsevägi läheb üle NATO-s enim levinud kaliibrile 5,56.

"Väljavahetamine algab 2017 ja lõpeb 2020. Käesolevas riigikaitse arengukavas nähakse ette kahe brigaadi ümberrelvastamist kaliibrile 5,56 ja teised üksused jäävad kaliibrile 7,62," selgitas jalaväeinspektor kolonelleitnant Hannes Alesmaa.

Seni teises jalaväebrigaadis kasutusel olevad Rootsi automaadid kaliibriga 7,62 jäävad Kaitseliidule.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Ausad valimised--ehh, see sobiks parimate poliitikute lipukirjaks, ehk katsuks ise ka nende järgi sammud seada..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ints999 »

Ning Kaitseliit ehk esmase kaitse tagaja jääb taas ilma...
Niimoodi langeb ju moraal võitlejate seas üsna allapoole. Ehk "Miks nemad saavad uued mänguasjad ja meie peame nende vanadega läbi ajama"
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas taara »

Aegajalt on ikka väga kummaline lugeda, kus kaitseliitlased mõtlevad, et nad on riigi kaitsmisel A ja O. Nad on tähtsad, aga mitte põhilised. Põhiline on ikkagi KV ja kõlab väga loogiliselt, et kõik uus tuleb esmalt sinna.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Mercurius »

ints999 kirjutas:Ning Kaitseliit ehk esmase kaitse tagaja jääb taas ilma...
Milles probleem, my friend, võtad ühte kätte (optika/öösihik taskus) aeru ja teise kätte rauasae ning oled nii metsas kui ka linnas tansulõvi :lol:

Pigem oleks KL rühmale vaja ühe MG3/KSP-58 kõrvale kahte kerget kuulipildujat...
Plus sihikumajandus...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aegajalt on ikka väga kummaline lugeda, kus kaitseliitlased mõtlevad, et nad on riigi kaitsmisel A ja O. Nad on tähtsad, aga mitte põhilised. Põhiline on ikkagi KV ja kõlab väga loogiliselt, et kõik uus tuleb esmalt sinna.


Hei, reaktsioonikiirusest olete midagi kuulnud (ja selle tähtsusest tänapäeva sõjas)?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Madis22 »

Olukorras, kus üksikvõitleja käsirelv on põhitegija, on 7,62 aer etem, kui 5,56 mis-iganes. Kujutlege vaindlase ehmatust, kui needsamad kiirelt reageerivad kaitseliitlased saavad talle pihta, sõltumata sellest, kas ta varjab end puu, seina või BTR-i soomuse taga. Õpiks mehed ainult korralikult laskma, nii et iga kuul ka kiirelt kohale jõuaks. Kerged 5,56 relvad on tegijad seal, kus tulejõud tuleb mujalt - kaudtulevahenditest, rauaalustest granaadiheitjatest, kuulipildujatest - ja käsitulirelva on vaja selleks hetkeks, kui oled juba vaenlasega vahetult vastamisi.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas taara »

Kapten Trumm kirjutas:
Aegajalt on ikka väga kummaline lugeda, kus kaitseliitlased mõtlevad, et nad on riigi kaitsmisel A ja O. Nad on tähtsad, aga mitte põhilised. Põhiline on ikkagi KV ja kõlab väga loogiliselt, et kõik uus tuleb esmalt sinna.


Hei, reaktsioonikiirusest olete midagi kuulnud (ja selle tähtsusest tänapäeva sõjas)?
Olen ja ma olen ka üks nendest kiirelt reageerijatest. Siiski olen ma piisavalt mõtlemisvõimeline ja annan endale aru, et ma olen vabatahtliku organisatsiooni liige mitte kuumas reservis olev reservväelane/kaitseväelane. Loomulikult tahaksin omale varustust nagu EOG-l, aga ma annan endale aru, et seda ei juhtu mitte kunagi või juhtub peale põhilise kaitsva institutsiooni varustamist.

PS! Kõige kiiremalt reageerib Scouts ja nemad saavad relvad esimestena.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No 10a Galiliga "sõdinud" meeste motile see aer muidugi positiivset mõju ei avaldanud. Vahe on pisiasjades - nt kui on malevasse 1,5 tundi tagasisõitu, siis enamik mehi nühkis autokastis istudes relvad puhtaks (ja need olid ka puhtad), aeruga hakkasid meil jubinad kaotsi minema (nt lendas näpuvahelt minema ja auto kastist välja teele), see aga tähendab, et autokastis ma seda teha ei lubaks (ja mehed ise ka ei riski), tulemuseks, et kogu kamp istub pühapäeva õhtul kuskil sokihaisuses koridorinurgas ja teostab proktoloogilisi puhastusprotseduure, kui võiks ammu kodus olla. Varasemalt oli baasis vaja ainult kullad kamba peale puhastada. Kui nüüd tuleb veel paari aasta pärast mingi M16 põhine kärakas, siis võtab tõesti vanduma. Täna on tekkimas seis, et automaadi hooldus võtab samapalju aega kui kulka oma (eks kulka mehed on vilumust ka kogunud, kuna relvi pole vahetatud.

Teiseks, mida aastaga olen tähele pannud-aeruga on tule intensiivsus päris kuuldavalt langenud, eriti hästi on see näha kontaktis nt liitlastega, kes 5,56 kasutavad. Mehed ei taha isegi lühikest valangut anda, vaid plaksutavad üksiklaskudega, ümberlaadimine on kohmakas, salved tühjenevad kiiresti jne. Arvan, et need aeru üksiklasud pole tegelikult grammigi täpsemad kui 5,56 lühivalangud ja kuna tule tihedus on kasin (ja tabamusi ei tule), siis mahasuruv tuli on juba trikk omaette, misasi seda vastast maha surub, kui tema positsiooni ümber mulda ei lenda ning kuulmiskaitsmega üksikuid möödalendavaid kuule nagunii ei kuule.

Mina üldiselt sellist relvade vahetustangelit heaks ei kiida, liigne tüli ja motil tallamine ning kasu eimidagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

taara kirjutas:Olen ja ma olen ka üks nendest kiirelt reageerijatest. Siiski olen ma piisavalt mõtlemisvõimeline ja annan endale aru, et ma olen vabatahtliku organisatsiooni liige mitte kuumas reservis olev reservväelane/kaitseväelane. Loomulikult tahaksin omale varustust nagu EOG-l, aga ma annan endale aru, et seda ei juhtu mitte kunagi või juhtub peale põhilise kaitsva institutsiooni varustamist.

PS! Kõige kiiremalt reageerib Scouts ja nemad saavad relvad esimestena.
Scoutsi teemal ei ütle ma midagi, eks nad peaksid saama.
Aga see ülejäänud reageerimisjutt on sul ametkondlik-korrektne klisheede korrutamine.
EOG varustustasemest keegi ei räägigi, puudujäägid on kaugelt lihtsamates asjades.
See, mis mitu korda kauem kokkupandaval KV pataljonil on olemas, miskipärast kiiremini koguneval KL kompaniil puudu.
See on ebaõige ressursijaotus, eriti kui vaadata, kuidas UKR sõda peale hakkas. Kui see toimub meil, siis lahingusse satub kõige enne just KL, kus siis otsustatakse, mis edasi üldse tuleb või ei tule.

Enne kui sa edasi vaidlema hakkad, siis ma olid Siilil nii osaleja kui korraldajana ja nägin väga hästi, kui kiiresti olime meie valmis ja kui kiiresti KV üksus kogunes (või ei kogunenud).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist