Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Termosihiku kinnitus LMT püssile Trijiconi näitel. Miks küll seda vaheliistu seal ei ole? Samas raudsihikud täitsa küljes. Peaks Trijiconi meestele helistama , sest Vaheliist on mõeldud termosihikute kasutamiseks, vältimaks relva kuumusest tekkivaid probleeme.
Viidatud sihik on tiba teisest klassist. Kaks-ühes seade, mille maksimaalne optiline suurendus on 4,5 korda ja kestvus kusagil 4 tundi. Tegu on rohkem mingi patrull-optikaga kui täpsuslaskuri omaga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pakun välja, et kui samade pakkumiste juhul oleks välja valitud hoopis kaks korda kallim HK, oleks Trumm siin foorumis olnud esimene, kes oleks hakanud hädaldama tarbetu peenutsemise, kõige ülemise riiuli kauba ostmise, rahvasoomukite vms pärast, mis nüüd kalliste automaatide pärast ostmata jäävad jne.
Valesti pakud, ma olen siin foorumis korduvalt öelnud oma arvamust, et kui antud tüüpi uus relv, siis HK416/417. Olen sel arvamusel ka täna.
Ja eespool pakkusid ka valesti. Minu üksuses ei ole selline "väljaõpe", et telgivaiu taotakse automaadi kabaga. Minu väljaõpe relvastuse alal on igati tasemel ja pauku võin ma teha rohkemate relvadega kui keskmine foorumikasutaja (sina kaasa arvatud). Küll aga olen sellist lollust mitmel korral näinud just KV-s(meenutage kasvõi seda ühte Kupi ajateenijate Kevadtormil AK4-ga tehtud odaviske videot Youtubes, mida ka siin arutati).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ervin
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Jaan, 2019 13:51

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ervin »

Huvitav küll kuidas teised on suutnud sarnase probleemi ära lahendada ilma mingisuguste rõvedate vaheliistudeta?

Pilt

Eesti üritab tulevastel uutel relvadel kasutada nähtavasti paarkümmend aastat vanu NSV-80 tüüpi öövaatlussihikuid ja samas räägib käsitulirelvastuse moderniseerimisest...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

nimetu kirjutas:
Termosihiku kinnitus LMT püssile Trijiconi näitel. Miks küll seda vaheliistu seal ei ole? Samas raudsihikud täitsa küljes. Peaks Trijiconi meestele helistama , sest Vaheliist on mõeldud termosihikute kasutamiseks, vältimaks relva kuumusest tekkivaid probleeme.
Viidatud sihik on tiba teisest klassist. Kaks-ühes seade, mille maksimaalne optiline suurendus on 4,5 korda ja kestvus kusagil 4 tundi. Tegu on rohkem mingi patrull-optikaga kui täpsuslaskuri omaga.
Aga palun https://www.trijiconeo.com/products/snipe-ir/
Martin Herem kirjutas:Vabandan tekitatud valu pärast. :)
Mind näiteks see selgitus rahuldas: Katsetada oli vaja relva ja sihikut ja alust mida pakutakse termosihikule. Selle pärast olid nad koos. Ettekirjutused nõuavad, et pakutavad asjad oleksid küljes. Mingis konfiguratsioonis tuli seda vaheliistu ju katsetada.
Tavaline optika ei näeks nii hangitava püssi juures välja.
Ka ei oska ma vastata, miks sinu viidatud "Termosihiku kinnitus LMT püssile Trijiconi näitel" teistsugune on. Lähen küsin Pärteli käest.
Küsi Pärteli käest mitmendalt Google Images leheküljelt militaar.neti diivanisurfajad sellise sihikujala soojuskaamerale leiavad nagu EKJ katsetajad ookeani taga, et leida ratsionaalsemaid seletusi varem nimetatatutele. Paneks ka hinna suurususjärgu. Aiman vastust ka ette ehk unistada pole patt, kuid teie pakutud lahendused on liiga kallid. See ei ole aga pearelvur Pärteli süü.

PS. G28 sihikujala turuhind 743,9 EUR-i.

https://www.germangunworks.com/heckler- ... unt?c=1311
Viimati muutis kaur3, 30 Jaan, 2019 17:02, muudetud 1 kord kokku.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Dr.Sci »

Näib et probleem on tekkinud seoses hanke ülesehitusega kus on tahetud mitut erinevat konfoguratsiooni suruuda sama hanke sisse selmet korraldada mitu erinevat hanget... Sealt edasi siis ka segadus mida ja kuidas ja mis nõuetele pidi katsetama. Teinud ühe hanke jalaväe põhirelvale, teise optikale, kolmanda täpsusrelvadele jne... aga muidugi tagantjärele targutada on küll hea, samas ka inetu.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Pole vaja osta G28 sihikujalga. Sama hästi võib küsida Spuhrilt sobiva kõrgusega jala, mille kiirkinnitusega variandi jaehind on alla 400 €. Tolle külge saab vajadusel relsiga oma punatäpi panna vms. Ning on levinud toode erinevates sõjavägedes sama tüüpi relvade peal.

Ning, ääremärkusena. Mul on olnud ka täpsuspüss sellises konfis, et S&B sihik on nii madalal, et objektiivi ja relsi (täispikk picatinny relva peal) vahel on loetud millimeetrid. Ning ka siis mahtus sinna ette termo ära täiesti normaalselt töötava ja kasutatavana. Teadmiseks, optiline sihik ja selle ees olev lisaseade ei pea olema ühe optilise telje peal. Need teljed võivad ka nihkes olla. Mul on ka pilt sellest, aga pole enam kindel, kas võin jagada. Ja kui on vaja ajada ühele joonele, siis kasutatakse kõrgemat jalga, mitte vaheliistu.. (a'la TRG-42 Hensoldti ja valgusvõimenditega selle ees)

Muudetud: kirjavead.
Viimati muutis Medusa, 30 Jaan, 2019 17:20, muudetud 3 korda kokku.
ervin
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Jaan, 2019 13:51

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ervin »

Martin Herem kirjutas:Ütlen siis uuesti:
Jutud, et Eesti oleks saanud osta Saksamaalt odava hinnaga G36, on vale.
Mitte ainult, et ei pakutud. Eesti ka uuris seda eraldi.
Risto Pärtel kirjutas:Uute automaatide hanke ettevalmistamisel kaaluti erinevaid võimalusi, sealhulgas sõbralikult riigilt sõbrahinnaga ostmist. Põhjalikumal kaalumisel sai siiski selgeks, et kuigi tegemist oleks vähe kasutatud ja heas korras relvadega, on vaja nad meie tarbeks mahukalt moderniseerida ning otstarbekam on osta Eestile uued, meie vajadustele vastavad relvad?
Millise riigi, millistest relvadest Risto Pärtel siis antud juhul räägib?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma arvan, et me räägime samadest asjadest.
Sõbra hind ei ole odav, kui sellele lisanduvad remondi ja moderniseerimise kulud teevad kasutatud relva hinna kokku kalliks.

Näiteks (numbrid on täiesti suvalised ega vihja isegi suurusjärkudele) :
Ostad sõbrahinnaga kasutatud relva ja moderniseerid seda, saades kokku relva hinnaks 1000 EURi.
Samas on variant osta uus relv ja hoida kokku lepingus sisalduva remondi pealt ning kulutada kokku 1200.
Nüüd hakkab peale kaalumine: mitu aastat relv peab, mis on kvaliteet, jne jne.
Mida Pärtel ütleb on see, et otsustati hankida uus relv, sest mingi kasutatud relva kogumaksumus oleks vaatamata sõbrahinnale siiski kallimaks osutunud.

Ja kui Pärtel pole pidanud vajalikuks nimetada relvi ja riike, siis ei tee seda ka mina. 8)
ervin
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Jaan, 2019 13:51

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ervin »

Martin Herem kirjutas:Mina olen kohtunud Uus-Meremaa KVJga (eelmine nädal). Selle kohtumise põhjal ei ole mul jätkuvalt kahtlusi hankekomisjoni töö tulemustes.
Kas Uus-Meremaa kasutab sarnaselt Eestiga SSGP baasil töötavaid LMT relvi?
Kas Uus-Meremaa testis sarnaselt Eestiga SSGP baasil töötavaid relvi?
Mida teab Uus-Meremaa SSGP baasil töötavatest LMT relvadest või nende töökindlusest?
Miks Uus- Meremaa ei valinud SSGP baasil töötavaid LMT relvi?
Mida see Uus-Meremaa kogemus DI baasil töötavate LMT relvadega meile annab?
LMT-l on Uus-Meremaa poolt kasutatavate DI baasil töötavate relvadega olemas varasem aastatepikkune kogemus aga meile pakutud SSGP baasil töötavate relva näidiseksemplaride puhul on LMT näol tegemist alles algaja ja amatööriga?
Milleks omavahel võrrelda siga ja kägu ehk Uus-Meremaale ja Eestile pakutavaid LMT relvi?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Uus-Meremaal on üks kogemus, mida saab kindlasti jagada Eestiga - kogemus firma usaldusväärsusest, sh garantii osas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ostad sõbrahinnaga kasutatud relva ja moderniseerid seda, saades kokku relva hinnaks 1000 EURi.
Samas on variant osta uus relv ja hoida kokku lepingus sisalduva remondi pealt ning kulutada kokku 1200.
Taoline matemaatika töötab siis kui vaadata 1970 toodetud originaalkorras, teatud kulumisega AK4 moderniseerimist tänapäeva tasemele. Või isegi Galili.
Palju tüli tekitab kulumine ja see, et relval puudub kokkupandav kaba ning picatinny liistudega kinnitused, mis on tänapäeval igasugu "lisa" eelduseks.
Selle asemel on tõesti odavam osta 1000+ dollarise hinnaga odavama otsa AR-15 tüüpi uus automaat, mis eeldab vaid punatäppsihiku ostmist (selle paigaldusega saab juba kasutaja hakkama).

Antud matemaatika lendab aga uppi niipea, kui võtta valikusse kvaliteetsemad relvad (mille hind on 2000 eurot tükist) või peetud relvad, mida on kasutaja juba uuendanud. Näiteks samad Norrast väidetavalt 500 euroga tükist ostetud moderniseeritud AG3 F2-d. Või samad, käeulatusest välja jäänud HK416-d.
Viimati muutis Kapten Trumm, 30 Jaan, 2019 18:20, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3527
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

Siin foorumis peaks hakkama küsima full disclosure. Et saada aru kas tegemist on mureliku kodanikuga või huvide esindajaga.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kriku »

Seni, kuni foorum on anonüümne, ei saa seda kahjuks teha. Viimase mureliku kodaniku ervini puhul igatahes otsustasid kõrgemad jõud, et neljandat tema postitust foorumisse ei tule. Üks konkreetne inimene käib siin erinevate kasutajanimede all selgelt üht rida trollimas.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19498
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Ma võtaks hea meelega selle katki läinud LMT endale, kui teised ei taha :lol: Ehk siis ikka leidub üksikuid katkisi eksemplare, kus midagi katki läheb.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas vk1 »

see teema siin teeb ausalt öelda mul siiralt tuju heaks. meie kaitsevõime hetkel põletavaimaks probleemiks on sihiku kinnituse liist ja kaba telgivaiakindlus.

#esimese maailma probleemid.

:D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist