Mõned küsimused tegevteenistusest.

Irooman
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Juun, 2015 14:41
Kontakt:

Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Irooman »

Kuna homme juba asun teenistusse Scoutspataljoni, tekkis huvi mõne asja kohta. Pole ka kelleltki tutvusringkonnast küsida.
Milline üldse näeb tavaline argipäev välja, tegevus jne. Kuidas uusi vastu võetakse? Mõned head soovitused vms mida tasuks meeles pidada jne. Ja selline lihtne asi ka, kas baretid on ka reameestel või alates nooremseersantist.?:D Varustusest ja selle seisukorrast võiks ka paari sõnaga kirjutada :D.
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kõik oleneb väljaõppe tsüklist, allüksusest jne, kuid tavaline argipäev algab reeglina hommikuse rivistusega, kus näod üle kontrollitakse. Seejärel peaks päev jätkuma väljaõppe egiidi all, kui pole teisiti ette nähtud. See tähendab kas siis klassitunde, sportimist või maastikule sõitmist, et seal päev otsa ringi "põrgata". Reede on tavaliselt admin päev. Sinu esimesed päevad kuluvad suuresti varustuse komplekteerimisele ja süsteemi tundmaõppimisele. Kuula teiste nõuandeid ja küsi alati küsimusi, ole aktiivne. Esimesel päeval määratakse ka sind allüksusesse. Scoutspataljonis on 3 jalaväekompaniid (A,B,C), lahingtoetuskompanii (tankitõrjerühm, miinipildujarühm) ja staabikompanii, mille alla kuuluvad ka luurerühm ja snaiprigrupp. Luurerühma ja snaiprigrupi võid kohe välistada, kuid tankitõrje ja miinipilduja erialale võid soovi avaldada. Jalaväekompaniidest soovitan soojalt C-kompaniid (e. jääkarusid). Eks see uute vastuvõtmine ja suhtumine teistesse sõltubki allüksusest, kuid enamasti on Scoudid sõbralikud ja hoiavad kokku. Sellegipoolest, kui valida antakse, vali Charlie kompanii. Varustus on läinud paremaks. Peaaegu 24 aastase iseseisvuse jooksul oleme jõudnud niikaugele, et sõdur ei pea endale ise varustust ostma (okei, tegelt peab ikka...). Kasutusele on võetud uued digilaigu mustriga vestid ja erinevad taskud, kuid ei välista ka võimalust, et sulle väljastatakse laost tavalised Galvi-Linda jalaväerakmed nagu seda siiamaani tehti ja seejärel on sinu enda otsustada, kas kulutad raha normaalse vesti ja taskute ostmiseks või mitte. Scoudid on ikkagi Galvi-Linda püsikliendid. Ära üllatu ka, kui sulle laost väljastatakse ainult 2 paari kindaid, millest ühed on thinsulated ja teised turtlesid. Sellessuhtes, et mugavusvarustust tuleb sul enda äranägemise järgi soetada. Normaalsed sokid, mütsid, sallid, kindad, särgid jne. 24 aastat, aga jamh... :roll: Kuigi vist ka selles vallas on läinud natuke paremaks. Põhirelvaks saab sul Galil 3x suurenduse ja punatäppsihikuga. Olenevalt erialast võid saada ka USP püstoli. Jao täpsuslaskuritel on AK-4 optikaga, kuulipilduritel MG-3 ja tankitõrjemeestel legendaarne Carl-Gustaf. Loodetavasti juba mõne aja pärast saad sõita jalaväelahingumasinaga, kuid seni saab sinu põhitranspordiks olema kas kondimootor või soomustransportöör Pasi. Ja baretid on kõikidel :) Igatahes edu teenistusel!
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Mudakoon »

Sa valisid endale töö-teenistuskoha ilma et elementaarseid asju uurida eelnevalt. :-(
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas herman30 »

Hmm...tüüp küsib päev enne teenistusse astumist. Nats liiga hilja.
Irooman
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Juun, 2015 14:41
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Irooman »

Ei uurinud midagi liiga hilja, ja sai ka tehtud eeltööd. Pealegi, mis iganes vaatepilt siin avanenud poleks, motivatsioon oleks ikka püsima jäänud. Lootsin lihtsalt veel mõningasi admin asju teada saada. Kõike ei leia just kra ja mis iganes lehtedelt veel.
Aga tänud Kuperjanov, relv ikka ak4, rakmed Galvi-Linda omad ja kindad on tamrexi töökindad, pole hullu peaasi et töö tehtud saab.
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Kuperjanov »

AK-4? Kummaline. Sain ikka õigesti aru, et asusid Scoutspataljoni tegevteenistusse või hoopiski Kalevi jalaväepataljoni aega teenima?
Irooman
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Juun, 2015 14:41
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Irooman »

Scoutsi jah, lihtsalt kvk ajaks pandi sanitariks:/
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kui sul NAK läbimata, siis võta teadmiseks, et Scouts korraldab ise oma meestele nooremallohvitseride kursust. Uuri järele, millal järgmise NAK-ga alustatakse ja kui ise mees oled, siis küll sind sinna ka saadetakse. Võid muidugi ka vahetule ülemale soovist teada anda.
Irooman
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Juun, 2015 14:41
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Irooman »

Siin juba mainiti jah lanhingukooli ja naki ja asju. Võimalusi jätkub, tuleb ise ka normaalne ja asjalik olla lihtsalt.
LupusII
Liige
Postitusi: 512
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas LupusII »

Arvesta sellega ,et söök mille sa saad pat. sööklast läheb palgast maha . Ehk on see muutunud ,aga 8 aastat tagasi oli see nii
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Hydrazine »

Kuulge, ma olen kuulnud juba päris mitu korda, et vahipati tahavad kusgile mujale ära kolida seal Rahumäe-Järve piiri kandist. Mida see peaks tähendama, korraliku remondiga kasarmu tehti ju, palju pappi läks sinna ja ega kolimine tasuta pole ka ju... Et mis toimub? Udujutud või tõsi?
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Kuperjanov »

Kas ta mitte juba kolinud ei ole? Jalaväelased Jõhvi ja SP mereväebaasi.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas TTA »

Hydrazine kirjutas:Kuulge, ma olen kuulnud juba päris mitu korda, et vahipati tahavad kusgile mujale ära kolida seal Rahumäe-Järve piiri kandist. Mida see peaks tähendama, korraliku remondiga kasarmu tehti ju, palju pappi läks sinna ja ega kolimine tasuta pole ka ju... Et mis toimub? Udujutud või tõsi?

Osa kolis mereväebaasi ülejäänud jõhvi. Kasarmut remonditi minu teada juba üsna ammu ja ajateenijate käe all võiks kasarmu iga 5-6 aasta tagant niiehknaa üle käia. Ainus millest kahju seal võiks olla oli MedVÕK.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Hydrazine »

Natuke imelik ikkagi. Ma vahipatist rohkem ei tea, kui et räiget drilli anti seal ja vahipati reamehed seisid täiesti kivistunud olekuga presidendi lossi ukse kõrval Kadriorus püss käes. Ma ei mäleta mis publiku päev see oligi, aga käisin seal oma pojaga, kes siis oli selline koerusi tegev ulakas pisike rumal kujukene. Viskas kiviga ühte seda ukse kõrval vahis olevat, ma vaatasin, et nüüd läheb kohe jamaks. Aga ei, vaht ei pööranud pilku ka, seisid valves edasi tip-top, mul läks tükk aega rahuliku seletamise ja diskussiooni peale poisiga, et need ei ole tinasõdurid, need on päris inimesed ja ei loobi kive siin niimoodi. :)
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Re: Mõned küsimused tegevteenistusest.

Postitus Postitas Kuperjanov »

Hydrazine kirjutas:Natuke imelik ikkagi. Ma vahipatist rohkem ei tea, kui et räiget drilli anti seal ja vahipati reamehed seisid täiesti kivistunud olekuga presidendi lossi ukse kõrval Kadriorus püss käes. Ma ei mäleta mis publiku päev see oligi, aga käisin seal oma pojaga, kes siis oli selline koerusi tegev ulakas pisike rumal kujukene. Viskas kiviga ühte seda ukse kõrval vahis olevat, ma vaatasin, et nüüd läheb kohe jamaks. Aga ei, vaht ei pööranud pilku ka, seisid valves edasi tip-top, mul läks tükk aega rahuliku seletamise ja diskussiooni peale poisiga, et need ei ole tinasõdurid, need on päris inimesed ja ei loobi kive siin niimoodi. :)
Natuke offtopic, aga video hiljutisest intsidendist Suurbritannias.

https://www.youtube.com/watch?v=dQCSWPFnjbU
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist