www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Juun, 2019 20:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti õhukaitse imeline maailm..
PostitusPostitatud: 18 Mär, 2019 21:26 
Eemal
Liige

Lemet kirjutas:
Samas on selle teema avapostituses ju suurepäraselt kirjeldatud need marsruudid, millistest võis olla tingitud S-200 siinkandis esimeses järjekorras paigaldamine(kui see väide tõele vastab).

Ja esilehe viimases postituses olen ma pannud ka nende standardlendude kaardi.
Kapten Trumm väidab, et mindi Saare- ja Hiiumaa vahelt ülesse Soome peale. Ma ei usu seda, arhiividest olen leidnud ainult väite vastupidisele planeeritavale lennule, kuid ka see jäi arhiiviallikate väitel ära. Hea meelega loeksin rohkem Kapten Trummi väidete kohta, kuid võta näpust ...

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 18 Mär, 2019 23:19 
Eemal
Liige

Lemetile (teab juba mitmes kord) - on äärmiselt nõme demagoogia väita, et nt sõjaväelased on eitanud tankide vajadust (mida muud see Sinu kommentaar null tankist, mis parem kui mõned tankid tähendab). Mina näiteks olen siin foorumis korduvalt rääkinud tankide poolt. Ning iga kord lisanud, et tankid on küll tähtsad, aga mõned muud asjad on tähtsamad. Nii öelda asjad prioriteetsuse järjekorda pannud. Ära ole kibestunud palun.

Trummile - kas siis, kui arvutused ei meeldi, on kohe arvutused valed? Ja kohe tuleb see exceli-sildistamine mängu? Ning seda ma ei mõista, et iga asja mõõdupuu on nsvl? Noh, oli neil 45 patareid ja nüüd öeldakse, et saab vähemaga, mis siis?

Üles

PostitusPostitatud: 19 Mär, 2019 0:22 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Isand Palm võiks nüüd pisut õhku kopsust välja lasta ja olla veendunud, et maailm teps mitte ainult tema (kahtlemata ülimalt väärtusliku) isiku ümber keerleb. Ei ole keegi ei tema ega herr Nelgi peale hapu näoga vaadanud...

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2019 11:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Trummile - kas siis, kui arvutused ei meeldi, on kohe arvutused valed? Ja kohe tuleb see exceli-sildistamine mängu? Ning seda ma ei mõista, et iga asja mõõdupuu on nsvl? Noh, oli neil 45 patareid ja nüüd öeldakse, et saab vähemaga, mis siis?

Ma pole öelnud, et on valed. Vale on saadaolevast rahast relvasüsteemide arvu tuletamine ja selle kommunikeerimine vajadusena. Selle tegevuse nimi on tegelikult hämamine asjade tegelikust seisust. Sõjaline vajadus on ajast aega olnudki suurem kui võimalused, ka NSVL-s oli see samamoodi.
Lihtsalt täna pole relvastuse näitajad niipalju paranenud, et võiks rääkida 45 patarei töö ära tegemisest nt 3-4 patareiga, millega on tegelikult lahendatav üksnes 1-2 võtmekoha "point defence".

Ja noh see Patrioti täiendav "vajadus" 1 pataljon Euroopa on muidugi mulle arusaamatu ilukirjandus. Sellest ei piisaks isegi Eesti-suurusele alale, kui me räägime ala kaitsest (area defence). Seda enam, et õhutõrjevahended on Euroopas vägagi napilt.

Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Mär, 2019 11:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Mär, 2019 11:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

smr kirjutas:
Lemet kirjutas:
Samas on selle teema avapostituses ju suurepäraselt kirjeldatud need marsruudid, millistest võis olla tingitud S-200 siinkandis esimeses järjekorras paigaldamine(kui see väide tõele vastab).

Ja esilehe viimases postituses olen ma pannud ka nende standardlendude kaardi.
Kapten Trumm väidab, et mindi Saare- ja Hiiumaa vahelt ülesse Soome peale. Ma ei usu seda, arhiividest olen leidnud ainult väite vastupidisele planeeritavale lennule, kuid ka see jäi arhiiviallikate väitel ära. Hea meelega loeksin rohkem Kapten Trummi väidete kohta, kuid võta näpust ...

Tunnen inimest, kes oli PVO-s hävitajate sihitaja (n-srs) ja kes on väitnud, et on valvekorras ollas Humala komandopunkti planshetil taolist lendu näinud.
Kus joon planšetil liikus palju kiiremini kui nt õhus olnud hävitajate oma. Plansetile ilmus see juba Taani kohal, mis räägib ka väga suurest lennukõrgusest.
Edasist ma ei tea, kas mul on voli siin nimesid ja tel nr avalikustada - kui ei usu, siis mis seal ikka.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 200 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: