Muud õnnetused Kaitseväes (mitte relvaga)

Vasta
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Kulibin »

Veider lähenemine mu meelest asjale riikliku struktuuri poolt ... Ma tean mitut rekameest kes firmale kuuluva auto sodiks ajanud, keegi neist ei maksnud pennigi. Järsku ma saan asjast valesti aru, või ... Igaljuhul jääb mulje, et, tegu mingit laadi kindlustusveidrusega.
Kas need KV sõidukid on üldse kindlustatud ? Ma olen töö käigus üksjagu kallist materjali p-e keeranud ja reeglina maksab selle kinni omanik (Loe klient 8) ) Ma ei loe seda normaalseks, et sõdurilt riik sedasi raha välja peksab. Loomulikult, kui on süüdi tahtlikus riigivara hävitamises, purjuspeaga vms ... Siis tuleb maksta.
Kas meie riigi ministrid, kohtunikud ja muud asjapulgad on maksnud kümme prosse oma lolluste kahju hüvitamise omavastutust ? :mrgreen:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas TTA »

Kulibin kirjutas:Veider lähenemine mu meelest asjale riikliku struktuuri poolt ... Ma tean mitut rekameest kes firmale kuuluva auto sodiks ajanud, keegi neist ei maksnud pennigi. Järsku ma saan asjast valesti aru, või ... Igaljuhul jääb mulje, et, tegu mingit laadi kindlustusveidrusega.
Kas need KV sõidukid on üldse kindlustatud ? Ma olen töö käigus üksjagu kallist materjali p-e keeranud ja reeglina maksab selle kinni omanik (Loe klient 8) ) Ma ei loe seda normaalseks, et sõdurilt riik sedasi raha välja peksab. Loomulikult, kui on süüdi tahtlikus riigivara hävitamises, purjuspeaga vms ... Siis tuleb maksta.
Kas meie riigi ministrid, kohtunikud ja muud asjapulgad on maksnud kümme prosse oma lolluste kahju hüvitamise omavastutust ? :mrgreen:
Mis selles veidrat kui ajateenija kes on valinud vale sõidukiiruse (näiteks) ja selletõttu libedaga teelt välja sõidab, oma vea ka kinni maksab? Iga sellise õnnetuse puhul teostatakse juurdlus milles siis selgitatakse välja kes, ja kas üldse, on süüdi. Oleks teelt väljasõit toimunud juhist mitteolenevatel asjaoludel siis poleks keegi ka mingit raha välja nõudnud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Kuidas üldse EKVs see asi on orgunnitud, kas noore juhi kõrval kedagi istuma ei pea nagu nõukogude armees see suuremas jaos kombeks oli?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:Kuidas üldse EKVs see asi on orgunnitud, kas noore juhi kõrval kedagi istuma ei pea nagu nõukogude armees see suuremas jaos kombeks oli?
Kui väljaõpe läbi load käes siis reeglina ei.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Selge, tänud harimast.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas need KV sõidukid on üldse kindlustatud ? Ma olen töö käigus üksjagu kallist materjali p-e keeranud
Kes veel ei tea, siis KV autode liikluskindlustamist seadus ei nõua ning need 80ndate veokid on reeglina kindlustamata. Mina pole ühtegi poliisi näinud.
Üllatavalt tihti autojuhid seda ei tea, õigemini eeldavad, et "keegi" on selle korda ajanud. Tegelikult on sõdurist juhi vastutus kaunis krõbe.
Liikluskindlustus on vastutuskindlustus, seega tasub kaks korda mõelda, kui linnavahel vahed väikseks lähevad või parem jalg rahutuks muutub - suusatage mõnele 100 tuhande eurosele autole pagasnikusse ja voilaa, kui auto hüvitanud selts hagema asub :oops:

Liikluskindlustus muidugi antud juhul (ise sõitsid puusse) ka ei päästaks.
80ndate veokeid kaskokindlustusega pole kuidagi otstarbekas kindlustada (räiged kindlustusmaksed on juba 15a vana sõiduautoga).
Eks peastaap sa ka ise aru, et kui igat avarii teinud reameest 100%-ga peedistada, lõpeb see peagi sellega, et autojuhiks keegi ei taha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Markko »

Kapten Trumm kirjutas:
Kas need KV sõidukid on üldse kindlustatud ? Ma olen töö käigus üksjagu kallist materjali p-e keeranud

Liikluskindlustus on vastutuskindlustus, seega tasub kaks korda mõelda, kui linnavahel vahed väikseks lähevad või parem jalg rahutuks muutub - suusatage mõnele 100 tuhande eurosele autole pagasnikusse ja voilaa, kui auto hüvitanud selts hagema asub :oops:
Kas sellisel juhul ei saa mitte too kalli auto kindlustanud selts oma raha Liikluskindlustusfondilt kätte? St selle kalli auto kulutusi ei pea vaene sõduri kinni taguma hakkama
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Shackleton »

Tere olen pikaajaline milneti lugeja, aga see teema on esime milles sooviks sõna võtta.


Ajateenistuses on enamasti 18-20 aastased poisid, kes ei ole seal vabatahtlikult ja isegi need kes alguses tahtsid, siis lõpus enam ei taha. Ühegi nende unistus pole elada kuus kuud metsas, süüa konserve ja mängida sõda. Isegi kui see alguses tundub põnev. Konkreetselt minu autojuhil läks teenistuse ajal mahakandmisele kaks autot. Kuigi tema oli roolis ei saa öelda, et see oleks olnud tema süü. Tema täitis ainult käsku, normaaloludes ta poleks neid autosid niimodi piinanud. Autojuhid sageli kuulevadki ainult kaugeses käivat laskmist ja kisa anna nüüd minna. Ja siis nad peavadki seal pimedas metsas minna andma. Või on tänapäeva väljaõpe kuidagi muutunud ja autodega kruusatud metsasihtidest kaugemale ei minda ja laagris ollakse ka ilusti lagedal ja sõda seisab senikaua kui autojuhid vaikselt kuhugi asfaltini loivavad. Rääkimatta sellest, et autojuhid saavad ka rohkem kui 4 tundi magada, nii et nad kasarmusse sõites väsimusest ja pinge langusest lihtsalt roolis magama ei jääks.


Suht kummaline, et ekv raha nõuab. Kas ka kõik need puude okstesse kinni jäävad maskeerimis võrgud tuleb ka nüüd ajateeniatel kinni maksta, sest nende süül puuduvad kaitseväe autodel korralikud kinnitusvahendid ja rihmad purunevad. Ja puud ja oksad on ka metsas suur autojuhtide vandenõu. Sageli järgmine päev otsides jäävadki kadunuks, sest tuisk on kõik jäljed kustutanud. Ja kaartid ei vasta päris tegelikkusele.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas TTA »

Shackleton kirjutas:
Suht kummaline, et ekv raha nõuab. Kas ka kõik need puude okstesse kinni jäävad maskeerimis võrgud tuleb ka nüüd ajateeniatel kinni maksta, sest nende süül puuduvad kaitseväe autodel korralikud kinnitusvahendid ja rihmad purunevad. Ja puud ja oksad on ka metsas suur autojuhtide vandenõu. Sageli järgmine päev otsides jäävadki kadunuks, sest tuisk on kõik jäljed kustutanud. Ja kaartid ei vasta päris tegelikkusele.

Ei nõuta selliste asjade eest raha. Küll aga nõutakse siis kui autojuht talvel metsavaheteedel 60'ga minna annab ja siis libedamas kurvis teelt välja põrutab. Kitsastel ja kurvilistel metsateedel, näiteks keskpolügoonil, ei julgeks isegi suvel hea pidamisega kihutada, sest iial ei tea kes kurvi tagant vastu tuleb.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas herman30 »

TTA kirjutas:Küll aga nõutakse siis kui autojuht talvel metsavaheteedel 60'ga minna annab ja siis libedamas kurvis teelt välja põrutab.
Oleks küll huvitav kuula Stennukas´i täpne selgitus kuidas see õnnetus juhtus. Siiamaani ta ei ole õelnud kas ise oli hooletu või mis juhtus.
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Shackleton »

TTA kirjutas:
Shackleton kirjutas:
Suht kummaline, et ekv raha nõuab. Kas ka kõik need puude okstesse kinni jäävad maskeerimis võrgud tuleb ka nüüd ajateeniatel kinni maksta, sest nende süül puuduvad kaitseväe autodel korralikud kinnitusvahendid ja rihmad purunevad. Ja puud ja oksad on ka metsas suur autojuhtide vandenõu. Sageli järgmine päev otsides jäävadki kadunuks, sest tuisk on kõik jäljed kustutanud. Ja kaartid ei vasta päris tegelikkusele.

Ei nõuta selliste asjade eest raha. Küll aga nõutakse siis kui autojuht talvel metsavaheteedel 60'ga minna annab ja siis libedamas kurvis teelt välja põrutab. Kitsastel ja kurvilistel metsateedel, näiteks keskpolügoonil, ei julgeks isegi suvel hea pidamisega kihutada, sest iial ei tea kes kurvi tagant vastu tuleb.
Huvitav, kas see kehtib ka siis kui, otsene ülem käsib kihutada? Sest vähemalt meieajal autojuhid ise omatahtsi metsas ringi sõita ei võinud. Väljaarvatud siis kui logistilistel põhjustel soe toit hilines ja kuskil ühest öösel tuli termoseid rühmade juurde laiali vedada. Ja see oli pigem karistus. Sageli kompanii veebel viilis ise kõrvale ja autojuht pidi üksi ringi ajama. Ega see ei tähendanud, et oli öö rahu või midagi. Olukord kestis kogu aja, ega ta ei tohtinud ju positsioone reeta sageli tuli sõita ilma tuledeta.
Keskpolügoonilt kogemus puudub. Kuigi kahtlen, et seal oleks kuidagi olulisemalt kehvemad ja kurvilisemad metsateed kui mojal Eestis.
romps
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 06 Aug, 2008 19:33
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas romps »

Markko kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Kas need KV sõidukid on üldse kindlustatud ? Ma olen töö käigus üksjagu kallist materjali p-e keeranud

Liikluskindlustus on vastutuskindlustus, seega tasub kaks korda mõelda, kui linnavahel vahed väikseks lähevad või parem jalg rahutuks muutub - suusatage mõnele 100 tuhande eurosele autole pagasnikusse ja voilaa, kui auto hüvitanud selts hagema asub :oops:
Kas sellisel juhul ei saa mitte too kalli auto kindlustanud selts oma raha Liikluskindlustusfondilt kätte? St selle kalli auto kulutusi ei pea vaene sõduri kinni taguma hakkama
LKindlS

§ 5. Kindlustuskohustusest vabastatud sõiduk
Käesoleva seaduse alusel ei ole kohustuslik kindlustada Kaitseväe, Kaitsepolitseiameti, Kaitseliidu ning Politsei- ja Piirivalveameti valduses olevat sõidukit, mille omanik või vastutav kasutaja on eelnimetatud asutus.

§ 45. Kindlustamata sõidukiga põhjustatud kindlustusjuhtum
(2) Kui kindlustusjuhtum põhjustati käesoleva seaduse §-s 5 nimetatud kindlustamata sõidukiga, hüvitab kahju fond.

+ veel 3. jagu Tagasinõuded annavad selguse, millisel juhul fond võib tagasinõude esitada.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas TTA »

Shackleton kirjutas:[Huvitav, kas see kehtib ka siis kui, otsene ülem käsib kihutada? Sest vähemalt meieajal autojuhid ise omatahtsi metsas ringi sõita ei võinud. Väljaarvatud siis kui logistilistel põhjustel soe toit hilines ja kuskil ühest öösel tuli termoseid rühmade juurde laiali vedada. Ja see oli pigem karistus. Sageli kompanii veebel viilis ise kõrvale ja autojuht pidi üksi ringi ajama. Ega see ei tähendanud, et oli öö rahu või midagi. Olukord kestis kogu aja, ega ta ei tohtinud ju positsioone reeta sageli tuli sõita ilma tuledeta.
Keskpolügoonilt kogemus puudub. Kuigi kahtlen, et seal oleks kuidagi olulisemalt kehvemad ja kurvilisemad metsateed kui mojal Eestis.

Sina kui ajateenistuses käinud võiksid SBK määrustiku tundidest mäletada, et käsu tagajärgede eest vastutab ka käsu andja...
romps
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 06 Aug, 2008 19:33
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas romps »

Lemet kirjutas:Kuidas üldse EKVs see asi on orgunnitud, kas noore juhi kõrval kedagi istuma ei pea nagu nõukogude armees see suuremas jaos kombeks oli?
Ei.
Kui load käes ja tüübikoolitus tehtud ning käsk olemas, siis rooli ja sõidad.
Ise sai ajateenistuses oma väeosas enam-vähem kogu masinaparki roolitud (Volvod, Manid, MBid, Dafid, Chevyid, Puksiirid/Kraanad, Multi-liftid, Tankurid, Kallurid). Kui load olid olemas, näidati õiged lingid/nupud käte ja linkide taha (puksiiri jaoks küll oli omaette kursus, kus teisi masinaid sai pukseerimise vaatenurgast õpitud ning kraana ja vintsimise õpetused).
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Shackleton »

TTA kirjutas:
Sina kui ajateenistuses käinud võiksid SBK määrustiku tundidest mäletada, et käsu tagajärgede eest vastutab ka käsu andja...
Siin oli point pigem selles, et kuidas on võimalik väljaõppe ajal ajateenial (eeldades, et ta on jalaväelane) kuskil lihtsalt ringi sõita? Kus ta jagu on? Või tehakse koos jaoga metsavahel kiiruskatseid? Kust selline vaba aeg üldse tulla saab?

Teine variant on muidugi, et linnas tankides nägi bussipeatuses naisi ja muljet avaldamise käigus läks midagi nihu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist