Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

martin Herem kirjutas:Poleks Borja siin vehkelema hakanud..
Borja muidugi oma lennukuses..
Borjal on pooleldi õigus..
läheks reservi ja liituks Borja bändiga..
See, et akf HEREM siia niiipika posti pani, on juba pluss minu mõtetele :wink:

Ning VV + IRLi mainekahjut ka enam eitada ei saa - kui TSAHKNA texti võis veel "solvunu tüüpjutuks" tembeldaada, siis HANSO // LAANEOTSa arvamusi enam mitte.
Ma juhiks tähelepanu eriti sellele, et kui IRLi rahandusministrit ei ole ju keegi eriti pädevaks pidanud, siis LUIK kaitseministrina lõikas näppu ilmselt esmakordselt..

Aga jamad tegelt ju alles algavad - sotsinovskite aktsiisipoliitika "eelarvelised viljad" alles valmivad...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Nagu ülal viitasin, on Hanso ka erinevaid seisukohti väljendanud. Mitte et see muidugi väga asjasse puutuks.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Saaga jätkub. Igal juhul on IRL väga viletsas olukorras selle asja kommunikeerimisega ning see asi ei kuku niisama kergelt avalikkuse tähelepanuorbiidist välja. Isegi kui see 20 milli järgmisel aastal peaks leitama ja kulutatama, kirjutab Hanso selle oma arvele. Muidugi selles osas nõus, et Hanso mängib väga silmakirjalikku mängu. Sotsid on antud otsuses kindlasti kaasvastutajad. Eks Hanso püüdis ka seda 60 milli enda nimele kommunikeerida ja on seetõttu häiritud, et paistab, et praeguste plaanide kohaselt peaks sellest oluline osa järgmise valitsuse täita jääma. Kui too ikka seda täita võtab. Sihuke Kaval-Antsude punt meil võimul ...

http://www.err.ee/643057/seeder-koalits ... e-puhakiri
Dona nobis pacem!
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kurjam »

Hanso nõuab 10-t miljonit eelarvesse tagasi. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80402740
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Kukuuu IRL fännboyd, kes te siin jaurasite meetri kaupa kuidas moona ei saa ja rahale poleks lihtsalt kasutust. Mis kostate?
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ma tõesti ei tea, kus on tõde. Kindlasti on ka Hanso üsna silmakirjalik, sest ilma SDE ministrite teadmiseta ei saanud selline muudatus toimuda, et aktsiisi alalaekumisest tulenevaid eelarveauke lapitakse kaitseinvesteeringute rahaga, nagu Tsahkna väidab. Samas ma ei ole kuulnud hankevaldkonna ametnike-sõjaväelaste kinnitust, et tõesti - hanked venivad tarnijate ülekoormatuse tõttu. Akf Herem - kes asju võiks hoomata - kinnitas, et tema usub pigem minister Luige seletust, kuid päris täpselt ei tea. Ja minu jaoks on kaalu pigem sellel.
Võib olla on Hansol ja Tsahknal õigus, aga kindlasti on see ka IRLi survestamine SDE poolt, kuna IRL on Ossinovski domineerimisele koalitsioonis vastu astunud. Tsahkna ja Mihkelsoni on SDE vist üle võtnud. Nüüd mängitavad nood mingit mängu, millega põhjendada oma ilmavaate muutumist konservatiivsest vasak-liberaalseks.

http://www.err.ee/646794/mihkelson-ja-t ... e-sde-real

Jah, ma valisin viimastel valimistel IRL-i ja minu jaoks oleks väga valus, kui see tõele vastaks. Järgmine kord ei valiks. Samas Reformierakonna fännklubile ütleksin, et see erakond ei oleks andnud kaitsevaldkonnale isegi mitte seda 10 lisamiljonit, mis siiski praegu sees on. Pigem oleks ülejääva maksuraha viinud mõnda madala tootluse peale välismaa fondi, kust süsimusta stsenaariumi puhul saaks maksta eksiilvalitsuse hotelliarveid.

Samas üks avaldus Hansolt mulle väga meeldib:
Riigikaitse rahastamine tuleb Eestis üldse üle vaadata, siis ei pea ka lisainvesteeringutega igaaastaselt jaurama. Normaalne tase algaks 2,5 protsendist SKPst.
Esimene nn "kartellierakonna" mõjukas esindaja, kes sellise asja välja ütleb. Kui hakkab rääkima ebapiisavast SAK-st, võiks erukindral Laaneots ka oma erakonna poolt selle 2,5% SKT-st kaisekuludeks välja käia. Muidu jääb jutt nagu väga silmakirjalikuks.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter kirjutas:Akf Herem - kes asju võiks hoomata - kinnitas, et tema usub pigem minister Luige seletust, kuid päris täpselt ei tea. Ja minu jaoks on kaalu pigem sellel.
Minu jaoks ka, aga igatahes ei haaku sellega Seedri jutt mingitest poliitilistest aruteludest sel teemal. Kui on nii, nagu Luik ütles, siis see on tehniline, mitte poliitiline küsimus.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Nüüd räägib Seeder nagu sama juttu.

http://www.err.ee/646930/hanso-esitas-v ... ltimaatumi

Aga pangu muidugi eelarvesse! Mis käes, see käes, isegi kui järgmisse aastasse üle kandub. Või äkki leitakse võimalus, et ei kandugi?
Dona nobis pacem!
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas asiootus »

Martin Peeter kirjutas:Akf Herem - kes asju võiks hoomata - kinnitas, et tema usub pigem minister Luige seletust, kuid päris täpselt ei tea. Ja minu jaoks on kaalu pigem sellel.
Arvate te tõesti, et ksf. Herem julgeks või peaks arukaks kaitseministrile avalikult foorumis vastanduda ja kinnitada vastupidist? Usub pigem on ka selline suhteline usu värk...
Kas siis poleks temal mitte otsene oht sattuda sinna, kus Kunnas jt. juba ees ootamas on?
Võibolla on veel lisaks ksf. Herem sarnaselt paljude teistega ka IRL-i fänn ja usubki automaatselt kõike, mis sealtkaudu tuleb või on lihtsalt ustav antud seltskonnale sest praegune president, kaitseväe juhataja koos kaitseministriga kuuluvad ju ka antud seltskonda?
Tänane kaitseväe juhataja pidavat ju sarnaselt presidendiga olema Laaneotsa sõnade kohaselt justkui IRL-i marionett, raske see siis presidendil ja kaitseväe juhatajal omasid edutada on kui ksf. Herem otsustaks nt. foorumis avalikult presidendi, kaitseväe juhataja ja kaitseministri seltskonnaga vastanduda, tõmbaks see ju suure tõenäosusega tema edasisele karjäärile kaitseväe ridades kriipsu peale või mis?
Arvate, et ksf. Heremil ei ole aru peas?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

asiootus kirjutas:Arvate te tõesti, et ksf. Herem julgeks või peaks arukaks kaitseministrile avalikult foorumis vastanduda ja kinnitada vastupidist?
Alati on ka võimalus vaikida.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Esimene nn "kartellierakonna" mõjukas esindaja, kes sellise asja välja ütleb. Kui hakkab rääkima ebapiisavast SAK-st, võiks erukindral Laaneots ka oma erakonna poolt selle 2,5% SKT-st kaisekuludeks välja käia. Muidu jääb jutt nagu väga silmakirjalikuks.
Hanso rääkis seda juttu juba oluliselt varem. Mäletate ehk kui vahepeal käis ajakirjandusest läbi väike 3% kaitsekulutuste arutelu. See on muidugi heaks kontrastiks lääne sotsdemmidele, kes tavaliselt pigem nõuavad kaitsekulude langetamist. :)
Tsahkna puhul ma arvan, et mees üritab lihtsalt poliitilist soolot teha, et selle pealt tasakesi feimi ja sulli koguda ja siis võib-olla mõne erakonnaga liituda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Konkreetselt Tsahknast - minu silmis on ta täielikult läbi kukkunud põhulõug. Sai elu võimaluse 2 aastat IRL-i juhtida, ära teha ei suutnud kirbukakatki. Sobib väga hästi Ratta ja Rõivaga ühte põlvkonda. Ainult et erinevalt neist ei suutnud ülikooli ka lõpetada.

:evil:
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina olen eespool kõik ära öelnud. Ka asiootuse trollimisele olen vastanud (vist ette). Kui midagi uut teada saan, siis räägin ... või olen vait. :lol:
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas asiootus »

nimetu kirjutas:Mäletate ehk kui vahepeal käis ajakirjandusest läbi väike 3% kaitsekulutuste arutelu. See on muidugi heaks kontrastiks lääne sotsdemmidele, kes tavaliselt pigem nõuavad kaitsekulude langetamist. :)
Mäletatavasti oli SDE viimati veel Sven Mikseri juhtimisel liberaalse Reformierakonna võimuvertikaali kindel toetaja, alles siis kui Ossinovski SDE etteotsa sai, hakkasid seal toimuma teatud anomaaliad...
SDE toetas tingimusteta liberaalset Reformierakonda sest vastasel juhul pidavat tulema ju Kreml ja Savisaar siis tekib küsimus kui palju seda sotsiaaldemokraatiat seal SDE-s siis ikkagi oli?
Meie poliitikutele meeldib kangesti protsendipunktikestega mängida ja lääne ees ning oma rahvale mulli puhuda, 2% kaitseb meid kindlalt aga vaata 1.9% enam ei kaitse, riigil reaalselt enda kaitseks olemasolevad võimekused, laskemoon jne. ei koti neid tegelasi karva võrtki!
Alles võisime näha kui soome sotsiaaldemokraadist parlamendiliige Eero Heinäluoma soovitas Eestil teha hetkel võimalusel iseseiva kaitsevõime arendusse täiendavaid investeeringuid kui siis eikusagilt ilmus järsku välja Ilves ja hakkas oma protsendipunktikeste baasilt Eesti Soome vahelist konfrontatsiooni üles kiskuma...
nimetu kirjutas:Tsahkna puhul ma arvan, et mees üritab lihtsalt poliitilist soolot teha, et selle pealt tasakesi feimi ja sulli koguda ja siis võib-olla mõne erakonnaga liituda.
Tsahkna puhul ei saa kindlasti kõrvale jätta ka kättemaksu aspekti, toimus suur vangerdus IRL-is kuuldavasti ju seltsimeeste Jüri Käo ja Toomas Lumani initsiatiivil, viimane on teadagi Reformierakonna kauaaegne kuldsponsor...
Nähtavasti ei läinud neile korda, et Tsahkna ja Ossinovski Rõivasel nõnda jultunud viisil tabureti istumise alt ära lõid ja eks sealt need jamad pihta hakkasidki...
Juhul kui Reformierakond tahaks tulevikus uut koalitsiooni moodustama hakata tuleks enne mõni koostööaltim tegelane SDE või IRL- i etteotsa sebida või mis?
Tsahkna või Ossinovski juhtimisel see vaevalt, et neil õnnestunuks...
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Peeter kirjutas:
Jah, ma valisin viimastel valimistel IRL-i ja minu jaoks oleks väga valus, kui see tõele vastaks. Järgmine kord ei valiks. Samas Reformierakonna fännklubile ütleksin, et see erakond ei oleks andnud kaitsevaldkonnale isegi mitte seda 10 lisamiljonit, mis siiski praegu sees on. Pigem oleks ülejääva maksuraha viinud mõnda madala tootluse peale välismaa fondi, kust süsimusta stsenaariumi puhul saaks maksta eksiilvalitsuse hotelliarveid.
Kui mu mälu mind ei peta, siis oli see Reformi juhitud valitsus, mis tõstis kaitsekulud üldse 2% peale ja hiljem pandi juurde see liitlaste majutamise kulu (kaitsekulud 2,19% SKTst). Aga ega tõsisuskset faktid veena.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist