Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

2019. aasta valimiste ajaks peaks investeerimisprogrammi esimese 2 aasta eelarve selge olema, kas siis 10+30 või midagi muud. Oleks tore küll, kui siis ei räägitaks mingit 10+20+30 või isegi 10+10+40 juttu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:Ma ütleksin, et Seeder keerutab..
Martin Herem kirjutas:Mina arvan, et on nii nagu Luik ütles.
Ja pole üldse oluline, milleks see 10 milli 2018 aastal kasutatakse.
Kriku kirjutas:2019. aasta valimiste ajaks peaks investeerimisprogrammi esimese 2 aasta eelarve selge olema, kas siis 10+30 või midagi muud. Oleks tore küll, kui siis ei räägitaks mingit 10+20+30 või isegi 10+10+40 juttu.
Vaatasin eile ETV Foorumit ning sellest "kümnemiljonikeissist" räägiti seal umbes saate 45.-55. minutil. Mõned muljed :twisted:
- nii või teisiti on klaar, et need 10 milj VÕETIGI ÄRA meie 2018.a riigikaitseeelarvest..
- ja need 10 milj võeti ära vasakvalitsuse kohati jabura aktsiiisipoliitika AUKUDE LAPPIMISEKS..
- kas // kuidas need 10 milj tagasi saab, kirjeldab Kriku siin üleval - elame-näeme..
- samas näikse kogu see vaielus olema nn win-win situatsioon, kus õigus on nii neil, kes süüdistavad ja õigus tundub (vähemalt praegu) ka neil, kes väidavad, et see raha tuleb nagunii riigikaitsesse tagasi..
- aga faktiks jääb ka see, et poliitilise viigilehe varjus TEHTI PRETSEDENT ja võetigi konkreetselt järgm. aasta riigikitaseeelarvest teatud summa ära..

Last but not least - läbikõlanud versioon, et kümmet miljonit ei olnud võimalik kohe "huugama" panna, sest miski laskemoonatootja "ei tule järele", on muidugi hülge möla (isegi mina ei peaks meie hankijate ühendkontoorat nii viletsaks).. selline jutt on samas kategoorias taavirõivasliku lapselalinaga sellest, kuda Tapa "märgala" on kohekohe Euroopa viie parima polügooni seas :mrgreen: :mrgreen:

P.S.
ning akf Herem oma positsioonil midagi muud kui "istuv kaitseminister" arvata ei saagi :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh, last but not least - ei tea ühtegi erafirmat (moonatootjad seda enamasti on), kes keelduks 10 miljoni üle kandmisest nende pangaarvele, kasvõi ettemaksu vormis, et moon tarnitakse hiljem.
Ka mulle tundub, et see laskemoonatootjate üleöö tekkinud ülekoormus on selline mugav põhjus, millega koalitsioon saab võtta 10 milli "nägu säilitades".

Arvestates praegust lärmi aktsiisitõusu ümber (ja aktsiisitõusu juba praegu avalduvat negatiivset efekti) pole sugugi võimalik variant, et seda tõusu ei tule - st saamata jääv (hüpoteetiline) raha tuleb saada mujalt. Mis tähendab, et igasugu "hangete venimised" ja "ülekoormused" saavad olema teretulnud põhjus "liigutamaks raha järgnevatesse aastatesse".

Jääb vaid loota, et eksin.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Minu arust ei ole ettemaksu tegemine parem kui raha järgmise aasta eelarvesse kantimine.
Borja kirjutas:Last but not least - läbikõlanud versioon, et kümmet miljonit ei olnud võimalik kohe "huugama" panna, sest miski laskemoonatootja "ei tule järele", on muidugi hülge möla (isegi mina ei peaks meie hankijate ühendkontoorat nii viletsaks).. selline jutt on samas kategoorias taavirõivasliku lapselalinaga sellest, kuda Tapa "märgala" on kohekohe Euroopa viie parima polügooni seas :mrgreen: :mrgreen:
Borjat usun juba rohkem kui EPL juhtkirja :|
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Hannes Hanso pole kaitseinvesteeringute edasilükkamisega rahul: seda sammu on riigikaitsekomisjoni esimehena võimatu ausa näoga kaitsta
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80174890

Mul endal tekkis küsimus, kui tehased ei suuda moona toota ja üldse kohe pole midagi saada, siis miks kärbiti ainult 10 miljonit aga mitte terve 20 miljonit?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Esiteks hoidutakse meil ettemaksust. Miks peaks see mingile firmale pangas raha teenima, kui võib teenida hoopis riigile.
Teiseks - hülge möla ... mida mina toetan ainult ametikoha pärast! :) Eks need kellele EKRE sümpaatne on, ründavad pimesi kõike, mida tänase VVga seostada saab ... ma ei väida nii. Ma kopeerin Borja loogikat.
Ja see oli liist, mitte laast.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hannes Hanso pole kaitseinvesteeringute edasilükkamisega rahul: seda sammu on riigikaitsekomisjoni esimehena võimatu ausa näoga kaitsta
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80174890

Mul endal tekkis küsimus, kui tehased ei suuda moona toota ja üldse kohe pole midagi saada, siis miks kärbiti ainult 10 miljonit aga mitte terve 20 miljonit?
Kindlasti on (juhul kui asi nii on tõesti) suutmatus (olgu siis mistahes põhjusel) raha tähtaegselt ära kulutada halb signaal - rahale on riigisektoris konkurentsi kuipalju ja Kamina eelisseisund on ammu paljudele pinnuks silmas. Sest mis seal salata - raha antakse kõige lihtsamalt neile, kes suudavad seda tähtaegselt ja jamade vabalt "paika panna". St et aasta lõpuks ei jää mingeid jääke (kui jääb- järelikult pole sulle niipalju vaja) ja ei teki mingeid jamasid (korruptsiooniskandaalid, seaduserikkumised jne).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Stay calm, Martin - nothing personal..
Keegi foorumis (ilmselt) ei eelda, et sul saaks siin avalikult(-oma nime all) olla oma ministrist erinev arvamus :wink:

Aga tagasi "kümnemiljoni" juurde..
Ma siin ennist arvasin, et suht win-win // okitoki olukord on - kus keegi selle väikse poliitilise kukepoksiga eriti midagi ei kaota..
Hetkel ma aga nii enam ei arva - kaks IRLi ministrit (ja kogu nende erakond) kaotavad siiski..

Sest need kümme miljonit hakkasid juba "oma elu" elama - vot tak :|
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 15 Nov, 2017 17:27, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Peeter »

Igal juhul näitab Hanso avaldus, et me oleme siin tegelenud õige teemaga ning kahtlused on suured. Samas pole ka Hansol midagi kilgata, sest ka tema on koos oma erakonnaga selle koalitsiooni liige ning vaevalt selline asi ilma SDE ministrite teadmiseta oleks läinud.

Tunnistan, et ma valisin koos suurema osaga oma suguvõsast viimastel valimistel IRL-i. Pean ka Jüri Luike väga heaks kaitseministriks, aga see asi käis ilmselt üle tema pea. Selgunu on minu jaoks valus, kuid ma ei ole millegi pimesi toetaja ega uskuja ning järgmine kord võin oma valimiseelistust muuta ja ka üldse mitte valida. EKRE toetamine minu puhul ei ole argument, sest EKRE-t ei saa ma hoolimata lubadustest kõike ja kohe hankida (mida nad tõenäoliselt täitma ei pea) valida, sest on oht, et nad võivad oma muu tegevusega Eestile põhjustada hoopis suuremat kahju näiteks ELst lahkumise, liitlastega tülli ajamise jmt näol, mis kahjustab meie senise julgeolekupoliitika aluseid. EKRE peaks eelkõige ise tõestama, et nad on vastutustundlik poliitjõud. Kaitsekulude suurendamise ja võimelünkade likvideerimise jutt on neil iseenesest sümpaatne.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Hanso alles hiljuti väljendus palju tagasihoidlikumalt:
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE) ütles, et riigikaitse nõuab stabiilset rahastamist ning rahadega nii mängimine tekitab küsimärke. Hanso rääkis, et rahandusminister Toomas Tõniste sõnul oli kaitseministeerium ise öelnud, et seda kulutust saab edasi lükata. Ta lootis, et kogu ettenähtud 60 miljonit läheb laskemoona ostmiseks ja kellelgi ei tule mõtet, et sealt saab kärpida.

Hanso sõnul on teiselt poolt tõsi, et Euroopa riigid on hakanud aktiivselt uuendama tehnikat ja moona juurde ostma. Riiulilt laskemoona osta ei saa, seda tehakse tellimise peale ja moonal on konkreetne säilivusaeg. Samuti on täiesti ära kadunud kasutatud sõjatehnika turg, kust ka Eesti veel 7-8 aasta eest palju tehnikat ostis. Seetõttu nõustus ta, et laskemoona tarneajad võivad tõesti olla planeeritust pikemad.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Viiskümmend »

Kui 2018. a raha edasilükkamine on ettevaatusabinõu siis see on ju väga okei ning igal juhul palju parem, kui mingi hilisem tagantjärgi tarkus. Teatavat segadust tekitavad pigem just need konteksti loomiseks tehtud viited nagu näiteks Eesti jaoks laskemoonadefitsiiti põhjustav Süüria konflikt, kus valdavas osas kasutatakse hoopis teisi kaliibreid ja tarnijaid, kes NATO riikide hangetes niikuinii ei figureeri jne...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kurjam »

Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Markko »

Kapten Trumm kirjutas:Noh, last but not least - ei tea ühtegi erafirmat (moonatootjad seda enamasti on), kes keelduks 10 miljoni üle kandmisest nende pangaarvele, kasvõi ettemaksu vormis, et moon tarnitakse hiljem.
Ka mulle tundub, et see laskemoonatootjate üleöö tekkinud ülekoormus on selline mugav põhjus, millega koalitsioon saab võtta 10 milli "nägu säilitades".
Riigi raamatupidamine on tekkepõhine. Ei ole kasu ükskõik kui suurest ettemaksust kui kaup ei järgne ehk ei teki. Seega võid oma miljoneid jooksval aastal ettemaksuna küll sisse taguda, leppides kokku tarnes tuleval aastal, kuid raamatupidamise mõttes on ta jooksval aastal siiski jääk
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Laaneotsal oli hea point. Selle 10 milli eest oleks ju võinud muid, tulevikus planeeritud asju osta. Hiljem oleks nende teiste asjade raha saanud anda moona ostuks kui tehased jõuavad järgi. Järjest enam saab selgeks, et see 10 milli tulevikku lükkamine oli puhas eelarve lappimine.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Poleks Borja siin vehkelema hakanud, oleks ma vait, aga mingi autunne ei luba - Borja muidugi oma lennukuses teatud "väärituid tühiasju" ei märka.
Kuid veel kord. Ja seda kõike ikkagi 10 miljoni liigutamise selgituseks.
Kui keegi nimetab istuva ministri juttu hülgemölaks ja lisab sinna juurde, et Herem oma positsioonil midagi muud kui "istuv kaitseminister" arvata ei saagi , siis ma pean vastama.
Borjal on pooleldi õigus. Mitte ainult sõjaväes, vaid igas organisatsioonis peaks juhtimine toimuma põhimõttel, et kui on otsustatud, siis kas a)viiakse seda ellu või b)lahkutakse organisatsioonist. Loomulikult on võimalik otsustajat teavitada muutunud asjaoludest ning otsust ümber pöörata, kuid enamasti on see kasutu targutamine. Kindlasti ei minda väljaspoole organisatsiooni otsust kritiseerima. Seda võib teha organisatsioonist lahkumisega kaasnevalt.
Ehk siis, kui ei meeldi ära halise. Aga kindlasti ei pea vastumeelset otsust maailmale kunstlikult kiitma.
Kui minule antud otsus oleks arusaamatu või ma peaksin seda täiesti arulagedaks, siis ma a)oleksin vait ja teeniks edasi, või b)läheks reservi ja liituks Borja bändiga. Igaks juhuks rõhutan, et otsustaja "valgustamine" õigetest võimalustest, oleks selleks hetkeks juba minevik.

Teades keskmisest eestlasest paremini tänast olukorda meie hankevõimes (sh tehniliste kirjelduste koostamine, vaidlustamised), eelarves, hankeplaanides ja erinevates tarnijate võimalustes (ka negatiivses mõttes), julgen ma väita, et 10 milj realiseerimisega laskemoonale 2018 aasta jooksul, võib tõesti probleeme tekkida.
See ei tähenda, et laskemoona ei hangitaks üldse. Hangitakse rohkem kui allesjäänud sihtotstarbelise 10 miljoni eest.
Selle "ära võetud" 10 milj eest ei saa hankida sokke või autosid, sest on otsustatud see kulutada just laskemoonale. Põhimõtteliselt muidugi saab ...
Seepärast rõhutan, et ma ei laula midagi ilusaks, vaid arvan, et mingi iva ministri jutus ikkagi on.
Loomulikult võivad toimuda mingid jube peened mängud - ma ei tea neist midagi. Võib-olla ma lihtsalt ei näe neid, erinevalt Borjast - andke andeks.
Ma kommenteerisin seda kõike põhjusel, et siin läks minu hinnangul liiga hoogsaks vandenõuteooriaks ja "kõik on lollid ja mina tean paremini". Selle taustal tundub lõpuks aga kõik mis otsusega seotud (sh kaitsevägi) - ebausaldusväärne, ebapädev, ebakompetentne. Interpreteerides Borjat seisukohta: KV-l ei jää muud üle, kui laulda ebakompetentsusele tausta :lol:
Minu arvates see pole nii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist