Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas mart2 »

Kui liha luudel, siis KMI35 saab suurtüki või miinipilduja juures moona tassida hästi.
Pehmema lihaga saab ka palju teisi asju tehtud...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Näide elust enesest: x pataljoni saabus 2000. a paiku ajateenistusse mees, kes kaalus ca 130 kg. Miks või mis asjaoludel, ei tea. KMI ka ei tea.
Noorteajal võttis 40 kg maha ja peale noorteaega sai kuulipilduriks - põrkas MG3-ga umbes sama osavalt kui kaasteenijad automaadiga.
Kui ränk see võis olla, võib ainult arvata. On tänaseni suhteliselt heas vormis mees, ilmselt tänab elu lõpuni, et sinna sattus.

Muidugi on ka võimalus, et selline vend satub jobust ülema alla ja talle jooksutatakse kiusu pärast mingi tervisejama külge - süda, põlved, selg - riskikohti jagub.
Aga kui oskuslikult asju teha ja osalised ise kaasa mängivad (siin on oluline roll kaadri silmaringil), siis saab rahvatervisesse päris kõva panuse anda.
Selliste tegelastega tegelemist ei saa päris anda tiinekatest "drillseersantide" kätte - tulemused saavad negatiivsed.
Lihtsalt 18-a on mõistust üldiselt vähevõitu ja silmaring alles areneb.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas nimetu »

See teenistus on siiski mõeldud kestma vaid üks kuu. Vaevalt, et sellega midagi tõsist suudetakse õpetada. Pigem selline sümboolne samm, mis annab noortele teenistuses olemisest mingi maitse suhu.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas LeBon »

See teenistus on siiski mõeldud kestma vaid üks kuu. Vaevalt, et sellega midagi tõsist suudetakse õpetada. Pigem selline sümboolne samm, mis annab noortele teenistuses olemisest mingi maitse suhu.
Pigem jah, samas ongi tegemist mingi riigi- või lihtsalt teenistusega, mida iganes see ei tähendaks. Mitte ajateenistusega.
Ma olen muidugi ise alati mõelnud, et ühest küljest saan aru loogikast, et ajateenistuses läheb 10 nädalat sellele, et omandada mingit teadmised üksikvõitleja tasandil, veel samapalju läheb selleks, et omandada mingi sõjaline eriala, ülejäänud aja jooksul praktiseerid. Teisest küljest, automaadi lahti- ja kokkupanekut suudaks ehk selgeks õppida ka tunniga. Ja muud nagu väga ei mäleta. Dilemma missugune.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuu ajaga, kui mehed on 100% sinu käsutuses ja allohvitserid on selleks võtta, siis teeb ära mõndagi.
Usun, et KV reservõppekogunemise meestega julgeks konkureerida küll.

Iseasi, kas konnasööjad taolist ettevalmistust silmas peavad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas metssiga »

Hullumaja hääled:
https://www.telegram.ee/arvamus/hando-t ... ohustuslik
Vaadake ka kommentaare ja artikli all viiteid "Samal teemal" :D :shock:
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Lemet »

metssiga kirjutas:Hullumaja hääled:
https://www.telegram.ee/arvamus/hando-t ... ohustuslik
Vaadake ka kommentaare ja artikli all viiteid "Samal teemal" :D :shock:
Kommentaaride arvuks näitab vähemalt minul nulli. Aga juba sissejuhatus näitab kodaniku viltust maailmavaadet- U-duurist puukuuri...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas alban »

Katsuge mehest ka aru saada. Kuna Maa on tema arvates lapik, siis palju noori mehi ühte kohta (väeossa) kokku ajada võib Maa tasakaalust välja ajada ja ma kukume üle ääre maha! Võtkem tema hoiatust ikka tõsiselt!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Resonants võib ka tekkida, kui kõik korraga marsivad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Issand, sa näed ja ei mürista :shock: :shock: :shock:

Noh, tegelikult ega taolisi tõsiusklikke teiste arvamus koti, oma lõplikus (patsifistlikus) tões ollakse väga veenunud, eks patsifism ole samasugune agressiivne usulahk nagu sunniitlus, võitlev veganlus või feminism. 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei hullu :|
Sellised affid paneme padrunikaste jms eesliini laskepesadesse lohistama - nutab ja lohistab..
Kusjuures ei olnud nali...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Selliste seisukohtade põhiline viga on selle loogilise keti (sõda on halb - sõjas sõdivad sõdurid - järelikult sõdur tähendab sõda - järelikult sõdurid tahavad sõda - mina ei taha sõda - järelikult ma ei taha sõdur olla - kui keegi ei taha sõdur olla, siis pole ka sõdu) täielik lollus. Samahästi võiks öelda, et kui vangivalvurid ära kaotada, kaob ka kuritegevus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh, tegelikult on taolise mõtteviisi (mis on üllatavalt elujõuline) taga arusaam, et on olemas "mittetotaalne sõda " ja "sõda kui teenus". Sest arusaam, et ma olen patsifist ja ignoreerin armee vajadust saab eksisteerida vaid vaikival eeldusel, et sõda ei tule või kui tulebki, siis mind see (eriti) ei puuduta. Et las "sõjahullud" mängi oma püssidega, ma elan vaikselt ja rahulikult edasi. Sellised arusaamad jällegi saavad tulla vaid totaalsest teadmiste/kogemuste puudusest. Kaitseväega kokku puutunud isik ilmselt järeldaks kogemustest, et ma olin Kevadtormil positsioonidel mitmes asulas, järelikult kõik need asulad oleksid olnud sõjatanner (kus jällegi võimalused on suuremad vastavalt ettevalmistatud inimestel).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist