Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas metssiga »

Some kirjutas:Kogemus? Meeldis väljaõppe aeg Remnikul kus sai ikka tõsist mahvi.
Vaata, see ongi see asi mida peded kardavad ja mida hiljem, kasvõi 20 aastat hiljem mäletatakse - väljaõpe, mida hullem, seda parem.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas toomas tyrk »

metssiga kirjutas:
Ivo.L kirjutas:Kas siin foorumis mõni KRA-s töötav isik ka on ehk ta selgitaks lähemalt ,kuidas selgitatakse välja või karistatakse neid, kes kohustusest kõrvale hoiavad. Võin kasvõi antud logardi nime ka privas edasi anda, et vastavad asjapulgad saaksid õigluse jalule seada.
Selliseid siin foorumis ei ole. Kindlasti saad abi mõnest pedefoorumist. Jõudu!
Hm, siin jääb minu mõistus ksf! metssiga lendavale loogikale pisut alla. Aga kindlasti loevad seda foorumit ka mõned KRA ametnikud ja muud ametisse puutuvad isikud. Pedefoorumites pakutavast abist ei oska aga küll midagi tarka arvata.

Metssiga ehk selgitab, mis abi sealt saab?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas vaoinas »

Selliseid siin foorumis ei ole. Kindlasti saad abi mõnest pedefoorumist. Jõudu!
Vaata, see ongi see asi mida peded kardavad ja mida hiljem, kasvõi 20 aastat hiljem mäletatakse
Selline sõnakasutus ei jäta siinsele lugejale kaasfoorumlase intellektuaalsest potensiaalist küll just kõige meeldivamat pilti.


Mis aga kaitsevägi inimesele peale riigikaitsealase väljaõppe, patriootilisema meelestatuse, pähe kulunud hümnisõnade ja nii mõnegi omandatud kasuliku oskuse veel annab, on see, et ükskõik millises võõras, vähegi suuremas seltskonnas on ikka inimene või kaks, kellega on ühine jututeema. Igav ei hakka. Minu tutvusringkonnas on palju inimesi, kel kaitseväeteenistus läbimata - osadel põhjendatud tervisehäda tõttu, osadel on see tervisehäda pisut "järgiaidatud", kuid need inimesed reeglina ei kelgi oma sellise saavutusega. Ning kui vahel mõnel seltskonnaüritusel läheb jutt läbtud ajateenistuse meenutamise peale, siis on nende mittekäinud meeste jaoks jututeema pikaks ajaks ammendatud. Eks ole karistus mingil viisil seegi.

Aga et ajateenistus tuleb elus kasuks - seda logardile selgeks ei teha ei ole võimalik - proovi palju tahad. Siinkohal ongi kivi põhiliselt KRA kapsaaeda, mis võtab süsteemi lõdvalt ja ei suuda tegeleda järelvalvega.


Kristjan
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Roamless »

Tuntud lauljana, kes kuses sõjaväes voodisse, mõtles metssiga vist tuntud rokkarit Tanel P-d.
Unforeseen consequences
Tundmatu sõdur nr.2
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Mär, 2006 13:20

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr.2 »

vaoinas kirjutas:Aga et ajateenistus tuleb elus kasuks - seda logardile selgeks ei teha ei ole võimalik - proovi palju tahad.
Puhtalt vaatepunkti küsimus. Võiks ju ka hooldekodudele personali teoorjuse korras välja õpetada (isegi kui väljaõppe järel hooldaja elukutsel ei jätkataks, oleks siiski saadud elus igati vajalikud oskused), aga sellele järgneks mõistagi hädakisa, sest ajaloolisel ja süvapsühholoogilisel tasandil on võitlemine justkui õilis ja kõrge tegevus, aga vanurite mähkmete vahetamine on madal ja räpane sibiamet. Sisulist argumenti, miks mitte kõik ühiskondlikult vajalikud tööd viia teoorjuse baasile (või võrdselt kõik teoorjuse vormid kaotada), paraku ei eksisteeri. Mille poolest on meil politseinikke ja tuletõrjujaid sõduritest vähem vaja, et me neid teoorjuse korras välja ei õpeta?
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Some »

Asendusteenistus on Eestis täiesti olemas. Levinuim töö vist hetkel ongi sotsiaaltöötaja abiline.
Info KRA lehelt:
Asendusteenistuslane teenib Siseministeeriumi valitsemisalasse kuuluvas asutuses, mis tegeleb päästetöödega, riigi või kohaliku omavalitsuse poolt korraldatud sotsiaalteenuseid osutavas asutuses või õppeasutuses, kus õpib erivajadusega õpilane.
Asendusteenistus kestab 12 kuud.
Tundmatu sõdur nr.2
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 29 Mär, 2006 13:20

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr.2 »

Some kirjutas:Asendusteenistus on Eestis täiesti olemas. Levinuim töö vist hetkel ongi sotsiaaltöötaja abiline.
Info KRA lehelt:
Asendusteenistuslane teenib Siseministeeriumi valitsemisalasse kuuluvas asutuses, mis tegeleb päästetöödega, riigi või kohaliku omavalitsuse poolt korraldatud sotsiaalteenuseid osutavas asutuses või õppeasutuses, kus õpib erivajadusega õpilane.
Asendusteenistus kestab 12 kuud.
Sotsiaaltööle ei toimu ajateenistusega võrreldavat massilist värbamist (a la Reichsarbeitsdienst, Organisation Todt) ja erinevalt riigikaitsest, ei rajane pääste ega sotsiaaltöö teoorjuse kaudu saadud tööl, õigupoolest on igal aastal pakkunud lausa nuputamist, kuhu rõveda enesepaljastust nõudva sõela läbinud asendusteenistuslased "toppida". Asendusteenistuse eesmärk on vaiksemaks keerata inimõigustega tegelevate lääne organisatsioonide kisa ning pikema kestvuse pärast on see ka esimene karistusaste.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas ants431 »

bensiin kirjutas: ................
õigupoolest on igal aastal pakkunud lausa nuputamist, kuhu rõveda enesepaljastust nõudva sõela läbinud asendusteenistuslased "toppida". Asendusteenistuse eesmärk on vaiksemaks keerata inimõigustega tegelevate lääne organisatsioonide kisa ning pikema kestvuse pärast on see ka esimene karistusaste.
Kommunistidel seda probleemi ei olnud. Tööpatti sobisid kõik.
Vaimust viletsad olid eriti väärtuslikud, need tegid lihtsaid töid salajastel objektidel.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Coger »

Asendusteenistusest, kui see juba jutuks tuli.
Juhin ise üht sotsiaalhoolekandeasutust ning ausalt öelda olen keeldunud neid nö asendusteenistuslasi tööle võtmast. Valitseb mingil põhjusel arusaam, nagu sanitariks- puudega inimest või vanurit hooldama sobiks iga tsombe. Mina seda nii ei arva ja mul on ükskõik, mis põhjusel inimene kaitseväest eemale hoiab. Mina hoian sellised nahahoidjad oma asutusest eemale.
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas hillart »

Mina hoian sellised nahahoidjad oma asutusest eemale.
Ja hästi teed, sest sellest tööst hakkavad taolised tüübid samamoodi kõrvale hoidma. Ja igale taolisele tüübile oma inimestest personaalset kubjast juurde määrata pole vahest kah igal pool võimalik.
Nägin taolisi lõtvu tegelasi piisavalt 90-ndate alguses oma vanas töökohas, kuhu aeg-ajalt sisse sai astutud.
Üldine suhtumine oli (ja on), et - mida vähem neid seal jalus tolgendamas on, seda parem. Ja kui nad juba kord kaela peale saadeti, siis kirjutame nende kohta kõike mida tahetakse, pea-asi, et neid jalus poleks ja nad sealt ilma sekeldusteta minema saaks.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas jackpuuk »

hillart kirjutas:
Mina hoian sellised nahahoidjad oma asutusest eemale.
Ja hästi teed, sest sellest tööst hakkavad taolised tüübid samamoodi kõrvale hoidma. Ja igale taolisele tüübile oma inimestest personaalset kubjast juurde määrata pole vahest kah igal pool võimalik.
Nägin taolisi lõtvu tegelasi piisavalt 90-ndate alguses oma vanas töökohas, kuhu aeg-ajalt sisse sai astutud.
Üldine suhtumine oli (ja on), et - mida vähem neid seal jalus tolgendamas on, seda parem. Ja kui nad juba kord kaela peale saadeti, siis kirjutame nende kohta kõike mida tahetakse, pea-asi, et neid jalus poleks ja nad sealt ilma sekeldusteta minema saaks.
Hmmm? Kaheksakümnendate lõpus soovitasin poolteist aastat nooremal vennasel vene kroonust kaugemale hoida, läbis tööteenistuse ja peale seda oli 12 aastat politseis tööl. Kas ikka tasub kõiki ühe vitsaga lüüa? Maailm pole vist ikka must-valge? Või sini-must-valge?
Oma õppekogunemisel viibimise teemal jäi märkimata üks vast 23-25 vanuses kamraad, kes jäi juba platsil silma oma imeliku kõnnakuga, mõtlesin alguses, et saapad juba liiga teinud. Pikemalt suheldes ja jälgides selgus, et pmst. sünnist saadik. Oli ajateenistuse läbinud, tegi kõik kaasa, ega vingunud kordagi. Ehkki minu silme läbi oleks pidanud pigem tööteenistusse kuuluma, kui üldse.
Täis elujõus mehed, kes mingil põhjusel väldivad ajateenistust, nendele ma rakendaksin (nagu juba kunagi mainitud) näiteks maksude rakendamist kolmekordselt. Noorematele Eesti Vabariigi elanikele mingil põhjusel mõjub sigahästi rahakoti pihta põrutamine :twisted:
Suht lootusetu on kedagi läbi rahakoti Eesti riigi usku pöörata, küll aga on lootus, kui kandidaat on sunnitud "madalate matsidega" rohkem kui pool aastat ööpäevaringselt koos veetma. Aga jah, ega minagi tänapäeval sellesse väga usu :oops:.
sitt päev, kellele kurdad
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas Lemet »

Vaata, isand Jaagupuuk, sellel jõuga sundimisel on see hea külg, et ega sellised vennikesed eriti taha tunnistada, et riigipoolsele survele alla andsid ja hakkavad tõsimeeli oma kaitsetahtest kuulutama. Olgugi et veel aasta enne seda võtsid täie lõuaga kuulutada, et nemad pole lollid, et kaitseväkke lähevad. Ja hakkavad ise sellest aru saamata isamaalist propagandat tegema... :wink: Aga see on küll tõsi, et kui mingil paksu psühholoogiajama baasil jääb teenistuses käimata, siis poleks ka ARKi eriti asja.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas jackpuuk »

Lemet, selles suhtes Sinuga nõus, et nende tsiviilelu võimalikult raskeks teha tulevikus. Kui kasutad ühiskonna hüvesid, siis tuleb sellele ühiskonnale ka midagi vastu anda. Ehk, peale õiguste on ka kohustused! Noored arstid jooksevad välismaale tööle (aga see tähendab, et nad on saanud Sinu, Minu, Teie maksuraha eest VÄGAGI pädeva hariduse), tundub midagi viltu olema?
Meil tuleb ülikoolidest rahva raha eest uskumatus koguses kultuuri edasiviijaid, musitseerivad, dirigeerivad, maalivad, loovad klassikalist muusikat, situvad purki ja nimetavad seda kunstiks, luuletavad. Aga va higine-verine riigikaitse jäägu matside jaoks (Kaitsevägi ongi ju selleks, et Vabariigi rahvast kaitsta!). KRT ja kellest see riik ja rahvas koosneb?
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas oleeg »

Meil tuleb ülikoolidest rahva raha eest uskumatus koguses kultuuri edasiviijaid, musitseerivad, dirigeerivad, maalivad, loovad klassikalist muusikat, situvad purki ja nimetavad seda kunstiks, luuletavad. Aga va higine-verine riigikaitse jäägu matside jaoks (Kaitsevägi ongi ju selleks, et Vabariigi rahvast kaitsta!). KRT ja kellest see riik ja rahvas koosneb?
Aamen!

Sa jackpuuk oleks nagu seda va hingevärki justkui kohe õppinud, na hästi oskad öelda!

Kui ka rahvaesindajad nii mõtleksid...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas jackpuuk »

Aamen pmst. puudub minu sõnavarast, olen (kui üldse) looduseusku, sõnaseadmist pole kah kunagi õppinud. Põhimõtted olen kodust saanud, vanemate käest, ka vanavanemate käest. Erinevalt olliwuudi filmi pealkirjast, on minu filmi pealkiri:" Minu au on minu ausus!". Olen seda püüdnud järgida, eks nooremana see küll alati ei õnnestunud.
Olen enam kui kindel, et kamraad oleeg temapoolseid sõnu pilkena ei võtnud, hästi öelda on lihtne, kui hing on haige :(.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist