www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Veebr, 2020 9:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 995 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 67  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Henry Sõjaväesaaga
PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 14:46 
Eemal
Liige

Hambutu huumor.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 14:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Selline tekst kirjavahetuses KRA-ga on minuarust lausa medical case.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 14:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eks ta ole, kes saab aru, see naerab.
Kes ei saa aru, see õiendab ja kindluse mõttes peab nii autorit, kui ka naljast aru saajaid idiootideks. Noh, et ise mingil juhul rumalaks ei jääks...

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 15:02 
Eemal
Uudistaja

No neiu Galojan ei tahtnud vangi minna ja putkas UKsse ja praalib veel lisaks.. ning siin teemaalguses jutuks olnud noormees ka ilmselt kardab aga eemalt ju hea jutustada kui "kõva käbi" olen ja millised "keeniuse" mõtted peas liiguvad.Lasteaed

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 15:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

vaoinas kirjutas:
Kes ei saa aru, see õiendab ja kindluse mõttes peab nii autorit, kui ka naljast aru saajaid idiootideks. Noh, et ise mingil juhul rumalaks ei jääks...

Ei ole seal midagi sellist ridade vahel, millest keskmine lugeja aru ei saaks. Vbl ma ülehindan keskmist lugejat, kuid keskharidusega inimesele ei tohiks selles kirjatükis olevad nükked ja pilked mitte märkamatuks jääda. See aga ei suurenda kirjatüki väärtust, sest kirjutajal endal ei ole positsiooni, mille pealt niimoodi ülbitseda. Teisisõnu. Kui sul on pikem välisreis ees ja sa arvad, et sind võidakse vahepeal kutsuda, siis saada kirjalik teade selle kohta KRA-le, et ma ei pruugi teie kutset kätte saada kuna mul on pistik väljas. Seetõttu palun juba ette pikendust. Ja kui siis kutse kohta info sinuni ka jõuab ära plära. Pärast teed üllatunud näo ja KRA-ga kohtus vaieldes jääd võitjaks, sest kutsealuseks olemine ei tähenda, et inimene on 9 aastat sunnismaine.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 15:40 
Eemal
Liige

allatah kirjutas:
Ühe sarnase suhtumisega tüübiga "õnnestus" mul koos aega teenida. Üks igavene rist ja viletsus. Ei saanud hakkama ei sõjaväeliste ülesannetega ega ning oli ainus eesti juurtega tüüp, kes pidevalt teistele suutis käru keerata.

Aga muidu kas keegi palun seletaks mulle ära, mida tähendab vabatahtlikult ajateenistusse minemine? Meie ajal (paar aastat tagasi) öeldi, et peaaegu pooled ajateenijad on siin vabatahtlikult. Võibolla kompanii peale mõni inimene oli, kes oli ise kirjutanud avalduse, aga 99% ütlesid ikka, et ise nad selleks soovi ei avaldanud. Lihtsalt täitsid kohustust ja ei vingerdanud kõrvale. Seega kust võetakse see väide, et meil nii palju vabatahtlikke on?

Keegi ei taha olla aktivist, vähemalt ma oletan seda. Miks? Nad pannakse kohe tanki või äkki hakkatakse kohe trukkima.
Ühesõnaga, kui keegi ise läheb ennast ajateenistusse pakkuma, et kas saab? Mina tegin nii, et peale peale kooli käisin kohe ära ja kogu moos. Ei pea siis üle õla vaatama, et millal kutse tuleb.
See on jah nati kaka asi, et ei tea millal.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 15:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Järeltulev põlv käis kah aprillis end ajateenistusse nillimas, aga kohta netu...ainus võimalus kõrgkooli minna, siis kohe aasta akadeemilist võtta ja siis pidada olema kohustus vastu võtta. Kes sellisest keemiast õnnelikumaks saab...sellesama Vietnami jõmpsika asemel oleks kandidaat hoobilt olemas ja kõigil närvid tervemad.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 15:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kilo Tango kirjutas:
vaoinas kirjutas:

Ei ole seal midagi sellist ridade vahel, millest keskmine lugeja aru ei saaks. Vbl ma ülehindan keskmist lugejat, kuid keskharidusega inimesele ei tohiks selles kirjatükis olevad nükked ja pilked mitte märkamatuks jääda. See aga ei suurenda kirjatüki väärtust, sest kirjutajal endal ei ole positsiooni, mille pealt niimoodi ülbitseda. Teisisõnu. Kui sul on pikem välisreis ees ja sa arvad, et sind võidakse vahepeal kutsuda, siis saada kirjalik teade selle kohta KRA-le, et ma ei pruugi teie kutset kätte saada kuna mul on pistik väljas. Seetõttu palun juba ette pikendust. Ja kui siis kutse kohta info sinuni ka jõuab ära plära. Pärast teed üllatunud näo ja KRA-ga kohtus vaieldes jääd võitjaks, sest kutsealuseks olemine ei tähenda, et inimene on 9 aastat sunnismaine.

Ega ta muidugi pole midagi erilist ja nagu ma ka enne viitasin - ka mitte originaalset. Kuid nagu me inimese kolmandast meilist KRA'le lugeda võime, selgitas ta nii hästi-halvasti kui oskas oma plaanidest ja küsis ka nõu. Tundub, et isegi huvitus esialgu ajateenistuse läbimisest - lihtsalt kutses nimetet aeg ei sobinud. Selles valguses on ametkonna jäik ja paindumatu hilisem suhtumine isegi pila väärt - võinuks ju inimeselt küsida, millal tal on plaanis Eestisse naasta ja uue minekuaja klapitada. Hiljem muidugi keeratakse vint üle ning kui õigustatud see on, jäägu juba lugeja otsustada.

Küll aga siin kõlanud fraasid - no ma toon paremad välja: "Selline tekst /---/ on minuarust lausa medical case", "Selle blogi autor on täiesti mõtetu munadeta tropp", "Jäägu sinna oma neegreid nikkuma või midagi, "isa" selline", "Sovjetikommetega rottide /---/", "Valges ilmas saaks teha individuaalseid mööndusi. Seal, kus sihtgrupp ja nende tegevusi suunavad vanemad on mitte sovjetiaja viilid." jne. - need panevad küll mõtisklema, kas nende sõnade autorid peavad oma väiksuses tõesti endi tarkust nii reljeefsete hinnangute abil distantseerudes tõestama.

Viimase lause puhul tahaks healt sõbralt Trummilt pärida, et kus kaugel on tema hinnangul see "valge ilm", kus inimesed poleks omakasupüüdlikud ja laisad mistõttu oleks võimalik neile individuaalseid mööndusi teha?

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 16:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

vaoinas kirjutas:
...Küll aga siin kõlanud fraasid - no ma toon paremad välja: "Selline tekst /---/ on minuarust lausa medical case", "Selle blogi autor on täiesti mõtetu munadeta tropp", "Jäägu sinna oma neegreid nikkuma või midagi, "isa" selline", "Sovjetikommetega rottide /---/", "Valges ilmas saaks teha individuaalseid mööndusi. Seal, kus sihtgrupp ja nende tegevusi suunavad vanemad on mitte sovjetiaja viilid." jne. - need panevad küll mõtisklema, kas nende sõnade autorid peavad oma väiksuses tõesti endi tarkust nii reljeefsete hinnangute abil distantseerudes tõestama...

Selles osas oleme me sinuga ühes paadis. Militaarfoorumi fenomen vbl.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 16:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Viimase lause puhul tahaks healt sõbralt Trummilt pärida, et kus kaugel on tema hinnangul see "valge ilm", kus inimesed poleks omakasupüüdlikud ja laisad mistõttu oleks võimalik neile individuaalseid mööndusi teha?

Valge ilm on näiteks selles, potsatas minugi postkasti kutse ilmuda sinna ja tänna kaheks nädalaks.
Selle asemel, et joosta arstitõendi vms järele, alustasin ettevalmistusi, et saaks selle aja segamatult teenistusele pühendada.
Võinuks ka juuksekarva hakata lõhki ajama, kas on järgitud protseduure, postkasti tulnud kutse pole seaduse järgi "kätte toimetatud " jne.
Käisin kenasti ja viilimata seal taas ära, tore oli. Lausa hinge kosutas see seltskond, kellega "sõdida" tuli. Motiveeritud, ei virise, distsiplineeritud jne.
Sedasi peaks iga kodanik tegema.
See ongi valge ilm kui sa veel ei tea. Või vähemalt minu arvates on.
Sõjaväekohustustest viilimine on kõige ehedam sovjetiperioodi igand. Sellesama sovjeti, mille üle vastavas teemas hambaid teritasid.
Nii lihtne see ongi - kohustuse täitmine annab moraalse õiguse nimetada mittetäitjaid viilideks või kuidas iganes.

Küll aga vaoinas, sinupoolne asja esitlemine, justkui oleks see mingi tabamatu huumor, millest KRA juhmakad aru pole saanud, on pehmelt öelda mage.
Mingi sürrreaalne arvutimängu ja tegeliku elu kokku miksimine jne ei jäta just autori vaimutugevusest kõige paremat muljet.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 16:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kilo Tango kirjutas:

Jah, arvan, et see ülbitsemine ja mingi sürr jutt Vietnami külmkapis talvesõja imiteerimisest oleks olemata võinud olla.
Tekib probleem, kirjuta argumenteeritud kiri, vähemalt hilisema karistuse määramisel arvestatakse kergendava asjaoluna.
Ja ongi kõik. Keegi ei mõista siin hukka sellist õnnetut asjaolu mingite reisiaegadega, vaid seda üsna kontrollimatut ülbamist.
Repressiivõigustega asutuste puhul näitab selline sõnakasutus lihtsalt märgi kõrvataguseid.
Ja nii lihtne see ongi, küll elu varsti talle õpetab.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 22:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mnjahh ... legendid.
Minu teada ei ole mingeid mitmeaastaseid järjekordi ajateenistusse. Loomulikult üritab KRA vajaliku hulga kutsealuseid paar kuud enne minekut ära määrata. Vastasel juhul oleksid ju kutsealused rahulolematud "ootamatust" korraldusest. Kõik need kes soovivad juunis asuda teenistusse ei pruugigi samas aastanumbris teenistusse jõuda. Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.
Aga mis Henrisse puutub, siis tegemist on tavalise tarkpersega. Siin ei saa mingit juttu olla riigi või selle asutuse paindumatusest. Mis kuradi Aasia reis, millelt paari kuu jooksul ei ole võimalik tagasi jõuda? Eriti veel kui "on soov täita kodaniku kohustust"?
Ja Vaoinas - miks peaks sellise ülbiku suhtes paindlikkust üles näitama? Ei näe mingit põhjust. Kas ma saan valesti aru, et 3 kuud enne minekut teatab tüüp, et "ma vist ei jõua õigeks ajaks tagasi, sest tutvun hetkel maailmaga"! Kogu ülejäänud jutt on äärmiselt ebausutav ja katkendlik. Kuid peamine on toon - kuulge sitapead ametnikud, nautige mu verbaalset onanismi.
Aga no kui kellelegi meeldib, siis eks see olegi maitse asi.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 22:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.

Mul kodus istub praktiline kogemus, kes avaldas aprillis soovi ja ei saanud. Tahaks lähemalt kuulda lugupeetava kogemusest.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 23:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

herman30 kirjutas:
Lemet kirjutas:
ka Paavo Nurmi oleks ülikonnas välja näinud umbes samane, aga füüsisel polnud ju häda midagi.

Samal teemal. Olen pannud tähele, kui vaatan televiisorit või juutuubist, et üldiselt paistab nagu USA sõduritel on suurem lihasmass kui näiteks briti söduril. Aga vaevalt et briti sõdurid füüsiliselt nõrgat oleks. Seda ma ei usu.

Usakad mugivad rohkem pulbreid ja ajavad end jõusaalis massi,britid panustavad vastupidavustreeningutele.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Sept, 2013 23:51 
Eemal
Liige

Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
Kuigi minu kogemused näitavad, et kes juunis soovi avaldab, see oktoobris ikka saab ka.

Mul kodus istub praktiline kogemus, kes avaldas aprillis soovi ja ei saanud. Tahaks lähemalt kuulda lugupeetava kogemusest.

Ma võin ka natuke pajatada. Mina lõpetasin oma pikenduse ära märtsis 2013. Komisjonis öeldi, et mingit võimalust ei ole juulis Pioneeri teenima minna. Väidetavalt kõik kohad täis. Ka mujale polnud kohti. Leppisin siis jaanuar 2014. Oktoobris oleks ka saanud, aga ei tahtnud minna 8ks kuuks. Väidetavalt võtsin jaanuaris viimase Pioneeripataljoni koha ära. Tädi lausa näitas arvuti ekraani pealt mingit programmi. Mingi kaks või kolm nädalat enne juuli kutset helistati ja pakuti Pioneeri kohta. Loomulikult ütlesin ära, sest plaanid oli juba pikemaks ajaks ette tehtud. Ahjaa. Lisaks mainin veel seda, et lasin ennat ootejärjekorda panna. Esimese variandina Pioneeripataljoni ja selles nimekirjas olin vist üheksas. Teoorias poleks tohtinud mingitki võimalust olla, et saaksin juulis Pioneeripataljoni minna.

Kuu või kaks hiljem läks kursavend komisjoni. Ütles, et peale teenistust tahab sõjakooli minna. Plaks, kohe oli juuli kutseks koht Pioneeripataljonis olemas.

Natuke aega hiljem läks veel üks sõber komisjoni. Kohe pakuti kohta juuli kutsesse. Ta ei tahtnud nii ruttu minna. Selle peale pakuti talle jaanuar 2014 Kuperjaanovisse. Pika vestluse peale paigutati ta jaanuar 2014 Pioneeripataljoni.

Vat millised imelised ja keerulised teed on KRA-s.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 995 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 67  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: TTA ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: